Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

denda1301
28. apr 2011

@rebo myslis 15.4? A 😉 a ak mozem vediet vyberala si si darvu aj darkynu?alebo ako to bolo?

misha83
28. apr 2011

@rebo Já měla podstatně nižší hcg a Dr. říkala, že je ok, že záleží pak na tom růstu.

misha83
28. apr 2011

@rebo Ale jestli Tě to uklidní 🙂 , tak já zrovna dnes taky smutnila, a právě jsem na netu našla holky i s daleko nižším hcg a jsou z nich těhule.

aja37
28. apr 2011

Ahojte baby ... ozyvam sa po dlhsom case, pardoooooon ... ale nejak mam co robit sama so sebou. Ja som taka unavena, ze spim od 20 vecer do rana a este si musim pospat aj cez den. Posledne 2 dni som myslela, ze mi hlava praskne, jak ma bolela a vcera som dokonca pregrcala skoro cely den. Ale inak sme ok. Svetlusky (jak im hovorime) maju uz 4cm 🙂 Dnes som ich videla. Mavali rucickami a nozickami. Strasne zvlastne. Uz to neboli len take machulky, ale pohybujuci sa tvorcekovia. Rodit by som vraj mala 20.11 a podla vsetkeho to bude sekcia. V maji mam dalsie testy a hlavne ten prvotrimestralny screening, aby sme vedeli, ze je vsetko ok.

Baby, drzim palce .... a zase sa ozvem. Ale teraz si uz tusim zase musim lahnut. 😀

Budem sa snazit chodit pravidelnejsie, ale nie vzdy sa mi to podari, lebo spanok je silnejsi. Drzte sa. Vsetky. Snad sa mi podari vas docitat. Tusim sa nase rady aj rozsirili. To je supeeer.

misha83
28. apr 2011

@aja37 To jsou krásné zprávy, moc Ti to přeju a hlavně spoustu štěstíčka i nadále a samé dobré zprávy při vyšetřeních.

jada1
28. apr 2011

@aja37 ahóóój, máš IP

denda1301
28. apr 2011

@aja37 dalsia dobra sprava drzim palceky 🙂 😉 🙂

denda1301
29. apr 2011

@jada1
@aja37
@misha83 dobre ranko ako sa dnes mame?konecne vikend jaj tak sa tesim co planujete?@rebo a ty ako co nove? O vsetkom chceme vediet.Ja budem mat vzrusujuci vikend v pondelok sa to cele rozbehne aj u mna 😉 som zvedava na ten Zlin baby to vam poviem,dufam,ze neolutujem 🙄 a konecne otehotniem

misha83
29. apr 2011

@denda1301 Takže v pondělí tam vyrážíte? Tak to jsem moc zvědavá. Uvidíš, jak to tam na Tebe zapůsobí, změnit se to dá vždycky. Na víkend určitě plánujeme procházky, ještě uvidíme.

jada1
29. apr 2011

@denda1301
@misha83 ahojte kočky. Tak mňa zasa pobolieva tá hlava. Včera som si dala polku Ibalginu400. Zatiaľ sa to dá vydržať, tak nejdem dávať od bolesti nič. Rozmýšľam, či mám napísať dr. do CARu, či to potom prejde. Teraz beriem 2 tabl.Estrofemu 1mg ráno. Od zajtra mám brať aj ráno, aj večer 4 dni a potom ráno, na obed a večer. Tak sa desím toho, že ke´d naládujem do seba 6 tabletiek denne, či sa to nezhorší. A možnože si telo už zvykne a prejde to 🙂. Ja mám totižto pichnutú tú Dphhereline, ktoré zablokuje niečo v mozgu v hypofýze, aby sa zastavila činnosť vaječníkov , tak mi to vysvetľoval lekár.
Dnes o 12,00 idem k zubárovi, tak držte palce 😉 .
Cez víkend neviem ešte čo ideme porábať, akurát sa mm ráno pýta, čo ideme robiť cez víkend? Vraj má pršať, tak neviem. Budeme zasa sami so psami, mladý je v škole. 🙂

@denda1301 tebe sa to už blíži, v pondelok konzultácia 😎. Potom písni, čo ako, budeme zvedavé. Tej bondy si nepísala do IP?, nech ti povie nejaké recenzie na Zlín. A čo je s ňou? Kde sa nám stratila?

denda1301
29. apr 2011

@misha83 no dufam,ze to nebudem musiet menit to by sa len predlzilo 😒 ja tomu verim inac by ma moj gyndos tam neposlal,len mi je divne,ze tam nik nechodi odtialto 😠 by som si pokecala co a ako.Inac jedno verim,ze na doktorovi zalezi ku komu sa dostanes.U nas v Heliose robi jeden a ja som s nim nebol spokojna a moj sa s nim aj chytil 😠 tam to bolo ako na beziacom pase jedno mi nevislo a hned boli akcny na dalsi termi. A ked ani to nedopdlo dobre uz ma hned chceli zas objednavat,ale to moj zakrocil.A az potom sa asi zlakli ta doktorka ina potom zacala za asi bolo dobre testy urobit a genetiku a moj vtedy povedal,ze tu si z toho urobili biznis

jada1
29. apr 2011

@denda1301 áno vraj v Heliose to ide ako na bežiacom páse. My sme chodili do Iscare v Martine a ten prístup bol naozaj super.Dovolím si povedať, že taký ako v Brne. Hneď ako sme tam prišli pobrali mi krv na všelijaké vyšetrenia. Nikdy sme tam nečakali, vždy boli milí, no proste profesionálny prístup. Keby chceli z nás ťahať peniaze, tak mi navrhne soft IVF, ale hne´d nám otvorene povedal, že cesta darovaných je pre nás istejšia, že by sme mohli skúšať softy, ale dáva tomu tak 10% šancu. Boli by sme tam zostali, keby sme nepotrebovali darované oocyty. U nich sa totižto čaká 2 roky, tak mi tam odporučil Reprofit Brno.

mysycka
29. apr 2011

ahojt holky, konečně mám chvilku volno než půjdu na noční, tak co je nového? Kolik máme nových těhulek? 😉

misha83
29. apr 2011

@mysycka Ahojky, jak se daří?

mysycka
29. apr 2011

ahoj misha, celkem to jde. Z práce do práce a tak pořád dokola, znáš to. Ale koukala jsem, že ty máš // takže obrovská gratulace ať jde všechno tak jak má 🙂

misha83
29. apr 2011

@mysycka Děkuji, i když já se min. do srdíčka pořád držím při zemi🙂.

mysycka
29. apr 2011

@misha83 to je jasné, ale už tohle je přece úspěch, konečně zase někdo prolomil tu naši smůlu 🙂

misha83
29. apr 2011

@mysycka To samozřejmě, máme velkou radost a nemůžeme se dočkat UTZ.

mysycka
29. apr 2011

@misha83 musím říct, že ti teda fakt závidím, ale ne ve špatném slova smyslu, přeju Vám to, ale už by se ta smůla měla prolomit. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně, abych nebyla za závistivku 😀

misha83
29. apr 2011

@mysycka Nn, já Ti naprosto rozumím, mám to tak také 😉 . Akorát mi tu radost trochu kazí to, že moje hcg je spíš na nižší hranici. Roste jak má, ale tím že nízko začalo, tak i tak pokračuje. Tak snad to je jen lenoch a vše bude ok.

mysycka
29. apr 2011

@misha83 určitě 🙂

iwusa
29. apr 2011

@denda1301 ty si bola na IVF v Martinskom Heliose? Ja som tam bola tiez vo februári a marci, najskor z čerstvých a potom jedno zmrazené embryjko a osobne mám pocit, že fakt si z toho spravili len biznis na prachy. bohuzial sme im verili ale co ine mame v takejto situacii robit, nez verit doktorovi, no nie? sklamali ma a uz sa tam neukazem, ked raz budu peniazky, tak potom jedine reprofit. toto je typicke pre SVK, za par dni chce byt kazdy milionarom, najhorsie na tom je, ked zmychaju peniaze obycajnych ludi tuziacich po miminku...

zlatanka30
29. apr 2011

@iwusa tak tak aj my mame zle skusenosti v tom care

denda1301
29. apr 2011

@iwusa no a to som si myslela ze som divna figu oni su nenazrati ☹ako priserny pristup len dufam ze v Zline sa nesklamem 😎to by ma svihlo
@zlatanka30

envy
30. apr 2011

ahooj holky, moc sem nepíšu, ale vždycky načouhnu narychlovku 🙂. Doufám, že se máte všechny dobře, těhulkám moc gratuluju a čekatelkám přeju, ať to moc dlouho netrvá a za chvíli máte poklady v bříšku!!

misha83
30. apr 2011

@envy Jéé, ty už tam máš krásný číslo týdne. A jak se cítíš, co dvojčátka?

rebo
30. apr 2011

Ahojte dievčatá. Nemala som notebook, lebo ho mal požičaný môj brácha, ale včera večer mi ho už konečne doniesol. Takže zatiaľ sa držíme. Stále som unavená, len by som spala. Zatiaľ na sebe nič zvláštne nepociťujem, len tá horkosť v ústach, občas ma pichne v podbrušku, naliate prsníky a samozrejme tá únava a ešte vôbec mi nechutí jesť. Od 28.4. som na PN a 9.5. mám zavolať doktorku, aby sme sa dohodli na UTZ. Takže zatiaľ toľko. A ešte neviem, ktorá ste sa pýtali, že koľko dní som mala PK, tak neviem. To mi doktor nepovedal a mňa ani nenapadlo sa ho na to opýtať.

envy
30. apr 2011

@misha83 cítím se skoro netěhotně 😝 akorát mě trápí pálení žáhy a zvětšující se pupík asi tlačí na střeva a je to docela nepříjemný ☹ . Dvojčátka za sebou mají screening, dopadl dobře, takže čekáme zdravá miminka 🙂 Máme z toho radost...hlavně je donosit do nejdýl a budeme nejspokojenější rodiče na světě 😉

@rebo mě na začátku taky nic nebylo...až potom v sobotu a v neděli večír jsem měla žaludek na vodě, ale myslela jsem, že jsem něco špatnýho snědla...v sobotu jsem měla hrozný MS bolesti, to samé v neděli, no a v pondělí byl pozitivní test 🙂 tak hodně štěstí !! 🙂

envy
30. apr 2011

@misha83 jůůů a te%d koukám, že tady někdo našel // ? 🙂 super!!!! gratuluju 😉 kolikátý den po ET ti vyšel test? 🙂

rebo
30. apr 2011

envy ďakujem. Aj ja mám ešte sem tam MS bolesti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre