Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zlatanka30
9. sep 2011

@rebo ahoj.ja zasa vdacim tebe.
@majka43 tebe drzim palce my ideme do jihlavy v pondelok az sa bubaciky rozmrazia

majka43
9. sep 2011

@zlatanka30 Přeju hodně štěstí, já po těch zkušenostech co jsem prošla v Brně, nedám na Jihlavu dopustit. Ke komu chodíš?

zlatanka30
9. sep 2011

@majka43 juj dakujem.aj mne sa v jihlave pacilo.boli ku nam mili, 🙂 chodim k Skurlovi.

rebo
9. sep 2011

@majka43 neviem nič o Minke. Odvtedy ako to vzdala, tak sa mi už neozvala. @zlatanka30 určite to tentokrát vyjde.

jada1
9. sep 2011

@majka43 áno, áno je to to isté,. Aj Clexane je dobrý 😉

helenka1963
10. sep 2011

Ahoj Holky, já už teď na Koníka moc nechodím, nemám čas, mám chlapečka skoro ročního 🙂, byla jsem tu někdy tak v lednu.
Je taky z darovaného vajíčka, a je úplně účasnej, a je celá máma, aspoň to všichni říkají.
Všem Vám držím palce a myslím na Vás.
H.

majka43
11. sep 2011

@zlatanka30 Já taky, asi je tam nejlepší. Hlavně ti všechno vysvětlí a můžeš se zeptat na co chceš.
@rebo Třeba se ještě ozve. Já to taky vzdala a už v tom lítám zase.

kacorek
11. sep 2011

@helenka1963 Ahoj, díky za povzbuzení, mě to čeká taky, darované vajíčka. Byla jsem z toho trochu zděšená, ale mimi za to prostě stojí !!!!!!!! Tak ať se daří a malý dělá jen radost....

kacorek
11. sep 2011

A jinak všem snažilkám tady držím palečky, ať se všem brzy zadaří a máme třeba krásný vánoční dáreček, který potřebuje jen malinky proužek papírku a na něm dvě malé dálničky..... Mějte se krásně, přeju hezkou neděli vám všem.... 🙂

petrakalcik
11. sep 2011

Ahoj holky, jak si procitam diskusi, napadla me otazka: co se vyplnuje v tech dotaznicich pro DV?

kacorek
11. sep 2011

@petrakalcik Ahojky, já ho mám zrovna čerstvě vyplněný. Je potřeba znát krevní skupinu jak Tebe, tak partnera, pak se tam ptají jestli chodíš na gyndu a věci s tím spojené, jestli jsi byla těhotná a věci kolem, jestli jsi prošla třeba IVF a jakou máš hladinu FSH. O menzesu, jak dlouho se snažíš otěhotnět. A pak je tam možnost volby dárkyně, barva vlasů, očí, váha, výška, vzdělání, koníčky. Já právě ještě uvažuju, že tam pošlu i svoji fotku, ale nevím, jestli to není blbost....

zlatanka30
11. sep 2011

@majka43 no mne staci ,ze hovori aj po slovensky 🙂 vies ako to funguje s tym rozmrazovanim embryi?dnes rozmrazili 3 dve su dobre maju 2 bunky to tretie je horsie a na ket mame prist az v utorok.je to ok?strasne sa bojim.

majka43
12. sep 2011

@zlatanka30 Je to OK. Klidně si tam ještě dneska zavolej. Oni kdyby byly špatný, tak rozmrazí další dávku. Ale fakt si tam zavolej, ať jsi klidnější. Já tam vždycky taky volám každý den, a ptám se kolik mají buněk.

jituskak
12. sep 2011

Hezký den, nečetla jsme celou diskuzi, jen pár stran. Nemám moc času dočítat celou. Já jsme se rozhodla darovat vajíčka a někde jsem si přečetla, že pokud příjemkyně dovede nějakou dárkyni, má výhodu v posunutí se v pořadníku. Rozhodla jsme se sama, tak mě napadlo, že kdyby někdo potřeboval, ráda někomu pomůžu se přiblížit. Omlouvám se, pokud jsme vám nějak narušila diskuzi a všem přeji, ať se co nejdříve dočkáte vytouženého miminka.

kateeska
13. sep 2011

@11112 ahojky, no mě chce doktor zavést tři embrijka, ale mě se do toho moc nechce. Takže pořád přemýšlím nad tím jestli tři nebo dvě..

11112
14. sep 2011

@kateeska Ahojky tři embryjka ti chce zavést a neřekl proč?Většinou se přiklání ke dvěma.Kampak chodíš do Caru? 😉

majka43
14. sep 2011

@kateeska Já měla tři asi třikrát a dvakrát dokonce čtyři a stejně nic. Kolik ti je? Většinou to dávají těm starším.

petrakalcik
14. sep 2011

A proc davaji 3 az 4? Ze je vetsi sance na uspech? Zda se mi to zvlastni, ale nemam s takovym poctem zkusenosti 🙂

kacorek
15. sep 2011

No každopádně je jen a jen na nás, kolik si těch embryjek necháme zavést. O tom nerozhoduje doktor, ale my samy.... Oni to dávají pro jistotu, aby se chytla aspoň nějaká, ale nakonec se taky můžou chytnout všechny a bum, čtyřčátka...... 😅

carlik
15. sep 2011

Holky já si myslím, že taky hodně záleží na kvalitě těch embryjek.Určitě vám nezavedou 4 jedničkový blastocysty. To by fakt ti doktoři neriskovali. Už teď v některý centrech nechcou dát ani 3 kousky. A podle vlády možná dokonce od příštího roku nebudou dávat ani 2 😒

petrakalcik
15. sep 2011

No jo, ale zase by nam mohl pribyt jeden pokus navic...co jsem cetla, mohlo by dojit k zavedeni i 2 embryi, ale je to vice na lekari, jak posoudi danou situaci.

jolana222
15. sep 2011

@petrakalcik ahojky, ja jsem byla sice na svem vlastnim cyklu ale v tomhle zrovna nevidim rozdil...mne doktor doporucoval zavest jenom jedno a kdyby jich bylo vic, radsi je zamrazit...3 nebo dokonce 4 embrya uz se v dnesni dobe snad ani nikde nedavaji, to neni mozny...debatuje se o tom jestli jedno nebo dve, ale vic??? naopak, jedno embryo a radeji vic transferu je vetsi sance na tehotenstvi

kateeska
16. sep 2011

@11112 Ahojky, chodím do Ostravského Gyncentra. Ve středu jsem byla u doktora a myslel že pokud se rozhodnu pro svoje vajíčka, tak by byl pro tři (já mám problém v tom, že moje oplodněné vajíčka nerostou), ale já se rozhodla pro dárcovské, takže by doporučil dvě. Nakonec to dopadlo tak, že dárkyně neměla ani jedno vhodné vajíčko pro odpodnění...nevím proč ale v pondělí se ho na to všechno zeptám a další pokus zkusímepři dalším cyklu..

kateeska
16. sep 2011

@majka43 Ahojky, při prvním pokusu mě nezaváděli ani jedno - nepodařilo se, při druhém dvě a ani jedno se nechytlo a teď kdybych se rozhodla pro své vajíčka tak tři. A jsem 80 ročník 🙂

kacorek
16. sep 2011

@jolana222 Ahojky, taky jsem to takhle slyšela a bylo mi to i řečeno. Max. 2 embryjka dávají..... jedině, pokud to jde na vlastní triko, že by jich některá holka chtěla tolik....

jolana222
16. sep 2011

No ono taky dost zaleží kdy ty embrya transferují - pokud 5. nebo 6. den kultivace tak by se mělo dávat jenom jedno. Vím, že v Heliosu jsem se o to bavila s doktorem a nakonec mě umlátil argumentama 🙂 Prý když se dají 2, tak je z toho přes 30% dvojčat

gammaray
17. sep 2011

@kateeska ahoj.a to ji jako další dárkyní seženou do příštího cyklu ?

jolana222
17. sep 2011

@gammaray Myslim, ze to tak bezne funguje, ne?

gammaray
17. sep 2011

@jolana222 no běžně určitě ne. 🙂 nevím,jak je to v jiných centrech,ale na "vlastní "dárkyni v gync.ova se teda čeká-čekalo určo dýl než měsíc..teda pokud chceš mít vajíčka přímo od ní-čerstvé a né nějaké mražené,máš na dárkyni nějaké požadavky a ták...

majka43
17. sep 2011

@kacorek Tři embryjka ti dají, když ti je přes 40, protože tam už je menší šance na otěhotnění.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre