Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zojaaa
22. feb 2012

@brita
Drzim ti palce!
A zacinam sa bat, aby to vyslo 😒
Nepoznas prosim nejaku babu, ktorej to vyslo v repromede?
Lebo asi je tu najviac bab s reprofitu..

brita
22. feb 2012

@zojaaa Prosim ta, nemusis sa nicoho bat. 🙂 Ber to tak, ze vsetko je individualne. Su kocky, ktorym to vyslo s DV na prvykrat alebo na druhy, takych je fakt vela. Ja mam asi smolu, ze som musela tolko toho absolvovat. 😒 Urcite nemysli na zle veci a nenaladuj sa negativne, ok? 😉 Viem, ze je tu aj nejaka teme o Repromede, skus si vyhladat vo fore, ja som Reprofitacka.

zojaaa
22. feb 2012

@brita
A si na pn,alebo rizikovom, alebo normalne chodis do prace?
Kolko si si dala zaviest? Cakas jedno mimi?

brita
22. feb 2012

@zojaaa Ja som doma, mam rizikove. Vlozili nam dve embryjka a cakame dvojicky.

zojaaa
22. feb 2012

To je super!! Gratulujem k dvojnasobnemu stastiu a radosti!
Berem si z teba priklad 😅

julinka87
22. feb 2012

@brita Ahoj Brita co je to anembryomola? Vám vyšli darovaná vajíčka až napočtvrté?? začínáš mě vážně děsit.. a byla jsi po ET doma? Ležela si? Nenamáhala si se? Nebo tvoje tělo vajíčka nepřijalo?Snažim se myslet pozitivně, ale docela mě to děsí. Jwště se zeptám, ale nechci se tě dotknout, není to třeba věkem? Fakt se za tuhle otázku nezlob. 🙂

brita
22. feb 2012

@julinka87 Anembryomola je stav, kedy si akoze tehotna, ale gestacny vacok je prazdny, proste sa tam neukaze plodik, takze sa to musi cele vycistit. Darovane nam vysli az na 4x vratane jedneho KET.Po ET som vzdy bola doma, prvy den som oddychovala, potom som normalne fungovala, ale do prace som nechodila a nic tazke som nedvihala. Neviem, ci vekom, lebo ja sa takto placam v kuse od mojich 26 rokov, takze asi to s vekom nebude suvisiet. Keby som zacala nejak neskor, napr. v 34, tak mozno, ale ja sa mordujem uz takmer 10 rokov 😒 Na otazku ohladom veku sa nehnevam, neboj sa 😉 😉 😉 Kludne sa pytaj 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
22. feb 2012

@twininky moooc gratuluju k srdíčku 😀 .Pěkně odpočívej,ať dá strašák hematom pokoj.Já se chystám zítra zovu na test,tak doufám,že čárka zesílí 😉 .

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
22. feb 2012

Na krev jsem objednaná v pondělí.Jsou to pěkný nervy,čárka je zatím fakt slabá.Vkládali jsme 2,tak další nervy bude UZ.Na ten se chodí kdy?

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kerkyra
22. feb 2012

@twininky To víš,že jsem tvé příspěvky četla,člověka to povzbudí.Ale dokud to sama nezažívám,neumím si to tak představit 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koudelinda
22. feb 2012

twininky Nevím možná jo , testovala jsem po třinácti dnech po embryotransferu a dělala jsem tři testy .
Dnes jsem ,ale byla na krvi ,takže se zítra dozvím stoprocentní výsledky .

koudelinda
22. feb 2012

@brita Ahoj ,já měla 5.den blastocysta .Jsem čtrnáctý den po ET .Byla jsem dnes na krvi ,tak zítra budu volat na konečný výsledek.Uvidíme.Ty jo na počvrtý pokus to je taky síla . 😝 Bojim, bojim.Jsem hotová z jednoho ... ☹
Ale díky .

rosalu
23. feb 2012

@ zojaaa
Ahojky, jůů super, na pondělí budu držet palečky, ať je vše jak má být a mimískům se u tebe líbí 🙂
S DV je větší šance na otěhotnění, já teď podstupuji 4 IVF ( a poprvé a snad naposledy ) s DV.
Tak na nic špatného nemysli.
Já jedu dnes na ultrazvuk, tak snad sliznice po těch lécích vyrostla.
Večer písnu ...

brita
23. feb 2012

@koudelinda Tak drzim palce, nech to dobre dopadne. Inak ja som mala este okrem cyklov s DV predtym este 5x so svojimi, takze dokopy 9x 😝

anubis
23. feb 2012

@twininky
Gratuluji a držím palce,at ten hnusnej hematom zmizí a nerozmnoží se 😵

zojaaa
23. feb 2012

@rosalu
no inak ja som tentokrat naladena uplne pozitivne 😀 az sa sama sebe cudujem.....
v podstate uz to berem tak, ze v novembri rodim 😀 😀

aj ja ti drzim palce dnes na ultrazvuku!

kerkyra
23. feb 2012

@twininky to máme stejné pocity 😀 Já od transferu už vůbec nepřemýšlím,že by mimi nebylo(a) moje.Nějak jsem na to zapomněla 😉 Tak to za těch 9.měsíců na to ani nevzpomenu 🙂 Nevydržela jsem a ráno opět testla,pořád je tam duch ,jen se mi zdá dnes trochu silnější.(na foto je dnešní nahoře).Já vím,že plaším,ale jsou to nervy,co ti budu povídat...

kerkyra
23. feb 2012

@koudelinda jak jsi dopadla na krvi?Mě to čeká v pondělí.Móóóc držím palce 😉

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
23. feb 2012

@brita
ahoj brita, mozem sa este opytat, preco si mala len jeden KET??? nikdy ti neostali embrya na zamrazenie??? alebo sa ich nepodarilo rozmrazit???

v555
23. feb 2012

@kerkyra ...o akom duchovi to hovoríš?????? je to jasná čiaročka-tvoje mimčo je na ceste 🙂 🙂 🙂 🙂 duch vyzerá úplne inak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

twininky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
23. feb 2012

@zojaaa Presne tak, nikdy mi neostali embryjka na mrazenie, iba raz dve a nic z nich nebolo. Teraz po poslednom IVF nam zostala jedna blastocysta, ktoru mame zamrazenu v Reprofite.

zojaaa
23. feb 2012

@brita
A to ste mali tak malo vajicok od darkyne, alebo sa nedovyvijali?
😖

brita
23. feb 2012

@zojaaa Vajicok bolo vzdy tak 8-10. Oplodnili sa bud vsetky alebo takých 90%. Vyvijali sa praveze dobre, na konci zostali vzdy dve vysokokvalitne blastocysty, ktore sme transferovali.. Raz nezostalo na mrazenie nic, raz dve, a raz jedno.

brita
23. feb 2012

@zojaaa Este dodam, ze ked som bola na IVF so svojimi vajickami, ani sme sa nedostali k ET a o mrazeni nemohlo byt ani reci.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre