Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

lenca78
12. nov 2010

@paja1 tak ja bych to dostala dneska, ale mozna to bylo nekdy odpoledne, nepamatuju si to. Jestli jsi si ho vzala jeste v utery, tak to je teprve treti den.

gabikri
12. nov 2010

@paja1 : já třetí den. Myslím, že dneska to dostaneš 😉

gabikri
12. nov 2010

Ahoj, tak já mám paradoxně silnější čárku odpoledne, než ráno Už se mi to stalo třikrát. Je to asi tím, kolik toho člověk vypije. Já se přes den kolikrát zapomenu napít, ale zato večer do sebe leju jeden čtvrtlitrák čaje za druhým. Včera jsme šla spát např ve 23 hod, ale ještě před spaním jsme popíjela čajík. Vím, že to je blbé, ten můj pitný režim, ale je to tak. Celou noc se pak budím na záchod.
Dneska ráno čárka oproti včerejšku odpoledne malinko zeslábla a teď jsem si dělala test a je cca stejná jak včera odpoledne. tak to mi někdo vysvětlete

carlin
12. nov 2010

@gabikri Uz jsi si to prece vysvetlila sama 😉 , je to tim, kolik toho vypijes a jak je tim padem moc koncentrovana. Pokud vecer pijes a udelas test v 5 rano .... 😒 Pokud ovsem nekdo vecer moc nepije a pak vyspava do 10.hodin, tak to je jina vec 😀

Nejlepsi by bylo se po transferu nechat uvest do umeleho spanku, ve spanku by Vam udelali test a pokud by byl pozitivni, tak Vas probudi tesne pred porodem. No a pokud by byl negativni, tak i driv 😀 .
Co Vy na to ? Z nas, co o tehotenstvi tak bojujeme, si ho stejne zadna neuziva, protoze jedna obava strida druhou.

gabikri
12. nov 2010

@carlin : vyspávat do desíti........tak to bejvávalo 😀 Zásadně testuji okolo čtvrté, páté ráno 😀 A pak už nespím, protože na to čumím, že je to nějaké slabé 😀 Takže já tedy osobně preferuji odpolední testování 😀

Ten umělý spánek by nebyl špatný, to bych brala 😉

carlin
12. nov 2010

@gabikri Za chvili me to "cumeni na test" taky ceka.... 😀

gabikri
12. nov 2010

@carlin : to si piš 😉 No je to zábava, kterou jde zabít celý den 😀 Ty jdeš příští týden na ultrazvuk a podle toho pak na ET? 😉

beruska64
12. nov 2010

@zufalka mas pri takom vysokom FSH funkcne vajeciniky? To je divne. A skusali ta niekedy stimulovat, popripade podarilo sa im ziskat dake vajicka. Ja mam vajecniky nefunkcne. Skusali ma raz stimulovat, ci sa nepreberu, a nic z toho nebolo. Ale tu skusku robili preto, ze mi jedna doktorka tri mesiace dozadu povedala, ze preco som bola na IVF z darovanymi, ze tam vidi moje vajecniky aj z folikulmi. To bolo hned po potrate, tak som si myslela, ze trebarz to sposobilo, ze som potratila. Ale doktor na klinike mi na to povedal, ze sa musela pomylit, ze to boli asi dake cievy, A tak sme skusili pre pokoj duse tu stimulacku a nic. Teraz som 8 den po ET s darovanymi, a druha ciarocka je vyditelnejsia ako vcera 😀 Kolko krat si ty bola na IVF?

beruska64
12. nov 2010

@carlin @gabikri tiez sa dnes tak zabavam 😀 a pozeram ci ciarka niekam nezdrhla

carlin
12. nov 2010

@gabikri Presne tak, na UZ jdu v utery, KET pry bude ve ctvrtek nebo v patek.

Pridavam vtipek na tema "testovani"

beruska64
12. nov 2010

Moj dnesny test 8 dni po ET. Co myslite mohlo by z toho nieco byt? Ale nazivo vyzera lepsie 🙂

carlin
12. nov 2010

@beruska64 Dle meho nazoru to vypada dobre, je tam maly duch. Tak hlavne, at sili !!!

gabikri
12. nov 2010

Holky tak to jsme přesně já. Nedočkavec: Řeknou volejte po třetí hodině a já tam volalla už teď..........co kdyby náhodou. Samozřejmě mi řekli, zavolejte si ve tři 😀

@beruska64 : vypadá to nadějně, kolikátý jsi den po ET? 😉

Hodím vám sem dnešní test, ať zabiju čas 😉

gabikri
12. nov 2010

test 14tý den

gabikri
12. nov 2010

@beruska64 : promiň, jsi 8 den, já to přehlédla 😉

beruska64
12. nov 2010

@gabikri Ten 14 den vyzera uz super 🙂

paja1
12. nov 2010

@beruska64 Já tam toho ducha vidím,tak ať sílí a drží se tě-zuby-nehty. 😀

gabikri
12. nov 2010

Tak výsledky už mám. Je to 62,6. Mezi jednotlivými odběry bylo 36hodin. Volala jsem Štelclovi, a prý mám zase jít na krev v pondělí. Prý má zkušenost, že se to třeba pak rozjede a nebo zastaví. Je to tak 50:50. No hlavně, že to nekleslo 😒

maakovaa
12. nov 2010

@gabikri Huuuuuuuuuuurrrrrrrrrráááááá!

beruska64
12. nov 2010

@gabikri drzim palecky nech to stupa!!!!!!!!!! Papaj chili papricky, su dobre na prekrvenie delohy.

gabikri
12. nov 2010

@beruska64 : no jo, ale v čem je mám jíst, samotné? 😀 Co kdybych ji celou spolkla a nerozkousala, to by mě nepálila pusa, že? 😀

lenca78
12. nov 2010

@gabikri Super! Drzim palce na pondeli. Hlavne, ze hcg jde nahoru.

carlin
12. nov 2010

@gabikri Pusa asi ne, ale obavala bych se o jiny organ 😀, tak druhy den ... 😀 😀
Drzim palce, at se bobas konecne zacne poradne snazit. Jestli ty ho moc nerozmazlujes, to je porad cokolada, cokolada. Posli mu tam to chilli, at se probere z klidku 😉 😉

lenca78
12. nov 2010

@beruska64 taky tam vidim ducha, jen tak dal.

gabikri
12. nov 2010

@carlin : pozdě, už jsme tři spolkla 😀 😀

zufalka
12. nov 2010

@beruska64 ja mam za sebou 5 krát IVF s vlastnými vajkami a raz z darovanými.Brala som konské dávky pri stimulke s vlastnými ale nikdy som nemala viac ako jedno,raz dve a raz žiadne.nebola som ani raz tehotná. v júli som bola na darované v RF a vyšlo to,ale čakala som štvorčatá,musela som podstúpit redukciu,ktorá nedopadla dobre a presne pred mesiacom som prišla o zvyšné babatka ☹ Máme ešte dvoch mrazáčikov,tak to budúci rok skúsime znovu 😉 Tebe veeelmi držím palčeky aby sa mimískovia zahryzli a vydržali až do konca 🙂 🙂 🙂

beruska64
12. nov 2010

@zufalka Ahoj zufalocka, tak to mi je moc luto. Mas toho strasne vela za sebou. ☹ Ale ked to uz raz s darovanymi vyslo, aj ked to bohuzial nedopadlo dobre, tak aspon vies ze tehotna mozes byt. A nabuduce to uz urcite dopadne dobre. Budem ti drzat palce. A to ako sa stalo, ze si cakala stvorcata, teda ak nechces tak nemusis odpisovat. Vkladali ti styri, alebo sa rozdelili? Daj si radsej pauzu a zregeneruj sa a buduci rok sa to urcite podari. Kolko mas rokov?
@gabikri fakt si ich spolkla 😀 Ja papam bud cerstve, alebo take male cervene zavarane od hame, a este mam sladku chilli omacku. Ja na chilli nedam dopustit, myslim ze mi pomaha. Minimalne je zdrava, prekrvuje, nici bakterie, je to prevencia proti nadorovym ochoreniam, pomaha na plet, vlasy a nechty a kto ma problem s travenim, tak si tiez pride na svoje 😀

paja1
12. nov 2010

@gabikri tfuj,tfuj,tfuj, holká zlatá žádná depka musíš být naladěna na růžovo. Nestresovat se a drž se. 🙂 🙂 😅

zufalka
12. nov 2010

@beruska64 ahojky,vkladali mi tri,všetky sa ujali a jedno sa ešte rozdelilo 😒 Inač tie čili papričky a aj normálne feferonky som aj ja papala od transferu až po akciu srdiečka,na prekrvenie maternice 🙂

lenka20
14. nov 2010

ahojte holky, beruskaaaaa to je jasne, si tehulka 😉 ciarku pekne vidiet, len tak dalej 😉
gabikri no nech len pekne rastie to hcg 😉 nemala si moc velky odstup medzi odbermi, takze dalsia krvicka uz urcite ukaze pekne cislo 😵 😵
pozdravujem vsetky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre