Skúsenosti s darovanými vajíčkami na mimotelové oplodnenie

diadiana
13. sep 2008

Ahojte, všetky vás srdečne zdravím -čítam MK ... párkrát som aj písala,ale dávnejšie. Mám otázočku:

Baby nemáte skúsenosti s darovanými vajíčkami na IVF? Zhánam infošky, lebo sa rozhodujem...

zwalsh
3. dec 2013

@stastenka42 a kde si bola v reprofite v Brne? Podarilo sa na 1x? Ako dlho trvala príprava? A cena? Vďaka

nanenka
3. dec 2013

@majka43
@stastenka42 Ďakujem veľmi pekne, veď aj my veríme, že teraz to už dopadne super !

zuzika72
3. dec 2013

@majka43 ahojik no zajtra budem 11 den, ale nevyzera to vobec dobre a tak idem zajtra rovno na krv, aj minule som tak bola na 11 den a hcg mi vyslo 0,2 takze uvidim co bude teraz ale prepokladam ze rovnake , idem hned rano o 7 a hodinu trvaju vysledky takze dam vediet a potom uz len cakat na januar abo februar a uvidime ale tentokrat to budu asi rovno darcovske embrya kedze tie darcovske vajicka dopadli este ovela horsie ako moje vlastne vajicka, nebudeme to uz riskovat aj ked neviem lebo vsetci vraveli ze s darovanymi vajickami to pojde sup, sup no neslo tak uz si nadeje velke nerobim ☹

stastenka42
3. dec 2013

@zwalsh Ano bola som v Reprofite...co sa tyka pripravy tak to som brala len estrimax na sliznicu..zavolali kedy mam zacat,podla darkyne,ked mala darkyna odber tak muz dal spermosky a bolo..potom sme len volali kolko sa oplodnilo ..a kedy bude transfer😉 mne to vyslo aj na prvy krat,cakali sme dvojky ale v 14tt sme o mimi prisli a ta smola sa s nami tahala az doteraz...toto bola nasa 4darkyna a posledne mrazaciky😉😉😉

stastenka42
3. dec 2013

Zaciname 22tt🙂🙂🙂 priberame...a vy baby? Bruska ukazat😉😉😉

sweetest
3. dec 2013

@stastenka42 Já začala 19.tt a bříško nemá cenu ukazovat, neb stále není 😀 😀 Manžel frflá, že nemá co fotit 😅 😅

stastenka42
3. dec 2013

@sweetest jak to? Kde mas kvetacka? Na chrbate?

sweetest
3. dec 2013

@stastenka42 😀 😀 někde u páteře zalezlej..asi bude po tatínkovi. Toho než jsem vytáhla na světlo boží, tak žil také jak medvídek zalezlý doma 😀 😀 😀 Prostě se květáčkovi nechce ukazovat...si to asi nechává na Vánoce, aby se předvedl před tchánovci jak chci 😉

stastenka42
3. dec 2013

Po kom tie nase deti budu😀😀😀 tvoj drobcek sa schovava,a ta nasa sa zase otaca aby sme ju nevideli...no tom zvedava na tie nase pokladiky 😉😉😉

majka43
3. dec 2013

@zuzika72 Budu držet palce.

zuzika72
3. dec 2013

@majka43 dakujeeem, zlataaa 🙂

rox
3. dec 2013

@sweetest No vidis, a ja mam pupek a to tam mam zatim malou bublinku....jestli vono to nebudou speky 😀 😀

zwalsh
3. dec 2013

@stastenka42 my ale chceme celé embryo lebo ja som uz v prechode a manželov spermiogram je nanič. Takže už nejaké malé embrijko čaká na nás. Tak veľmi ti to prajem. Ja som predtým rodila v 42 prirodzene a bolo to super hned by som si zopakovala len mám teraz strach zě uź som staršia a nezvládnem to. Ty ako sa chystáš? odporučili ti cisársky alebo normálny pôrod? Pa

stastenka42
4. dec 2013

@zwalsh tak priprava je rovnaka.....no co sa tyka porodu tak radsej by som isla cisarskym..z klasickeho mam paniku☹☹☹ zatial mi nikto nic nehovoril,este je skoro😉 tak nech ti to dobre dopadne🙂🙂
@zuzika72 drzime palceky na dnes..

majka43
4. dec 2013

@stastenka42 Taky nemůžeš spát? Já si včera chválila, jak jsem začala dobře spát a dneska skoro celou noc vzhůru. V sedm už jsem nevydržela a vstala.

stastenka42
4. dec 2013

@majka43 ja sa teraz budim tak skoro,,ale potom poobede dam slofika😉😉😉zobudi ma cikanie:O:O

nanenka
4. dec 2013

Keď ste tu minule spomínali tie narodeniny, tak ja ich mám tiež 28.3.

rox
4. dec 2013

@zwalsh Tady jsem, cerstve tehulka 🙂

rox
4. dec 2013

@rox Teda vlastne ne, mam darovane vajicko, ne embryjko. Ja teda v prechodu nebyla, fungovala jsem naprosto skvele...jen ovulaci jsem nemela, tak nam dr doporucila darovane vajicko.

zwalsh
4. dec 2013

@rox tak blahopřeji 🙂 a bylas v Reprofitu?

zuzika72
4. dec 2013

@stastenka42
@majka43 takze babeny dneska som bola na krv akoze vobec nemam dneska meriat az na mikulasa 6, dnes je 11 den po et a hcg mam ze 87,6 tak som z toho prekvapena lebo sa necitim tehotna a nemam ani priznaky a tak som si bola u svojej predpisat este clexan a ona tiez vravela ze ona nevie moc ako je to pri umelom, ale ze hodnota este neni taka vysoka aby sa dalo povedat ze som tehu a ze mam pockat etda do piatku a ist testnut v piatokm lebo ze hcg vraj kazdou hodinou enormne stupa takze v piatok uvidime, dokimu do brna som nic nepoosielala kedze merat som mala az v piatok a na teste tehotenskom mi nevyslo tehu mala som len jednu ciarku tak vobec neviem co sa deje 😒 , vy budete z toho mozno mudrejsie a uvidime v piatok ale vobec sa necitim na tehu .....

stastenka42
4. dec 2013

@zuzika72 Ale ved to je v pohode😉😉 to nevadi ze je iba 87 lebo mimco sa mohlo uhniezdit neskor..v piatok uvidis ak narastie je vsetko ok😀😀😀 poznam babu ktora mala 12den len 50 a dnes je v 19tyzdni...tak hlavu hore a tes sa!!! A citit sa tehu ani nemozes to je moc skoro..prve priznaky ak vobec budes mat tak okolo 6tt...ja som nemala doteraz ziadne😉😉😉😉

majka43
4. dec 2013

@zuzika72 Krása, HCG určitě bude stoupat. Já byla 15 den a měla jsem 464. Tak je to skoro nastejno. A jaký embryjka ti zaváděli?

majka43
4. dec 2013

@zuzika72 Jsi těhulka. 😉 😉 😉 A příznaky mít nemusíš, někdo je má a někdo ne. každá jsme jiná. Já to nějak cítila, že ti to vyjde už jen proto, že jsi v to nedoufala, jako já.

zuzika72
4. dec 2013

@stastenka42
@majka43 bosse, babeny keby ste mali pravdu to by bol najkrajsi darcek ak by som si mohla v zivote zelat, strasne sa bojim tesit iba tak tisko a pocitam hodky do piatku rana... 😒 , a zavadzali mi vlastne dve morulky na 5 den po predlzenej kultivacii, boli to darovane vajicka oplodnene manzelovymi spermiami a kedze on uz ma diagnozu teratozoospermiu, ma strasne pomale a nulovu morfologiu tak je tam velmi nizka sanca ze by sa to podarilo a dnes na kontrole mi moja doki tu u nas ked som si sla predpisat clexan povedala, ze sa umelemu moc nerozumie, ale morulky by asi urcite zaviedla mladej babene do 30 rokov a nie zene po 40, ale tiez je velmi opatrna tazke pockam do piatku a uvidim ci hcg narastie, kiezby chcelo 🙂

stastenka42
4. dec 2013

@majka43 zabudla si dodat ze tu u nas na tejto stranke budu vsetky tehulky 😀😀😀😀😀.

zuzika72
4. dec 2013

@majka43
@stastenka42 a strasne moc vam dakujem za povzbudenie 🙂

majka43
4. dec 2013

@zuzika72 Naroste, neboj se. Jedenáctý den je dost brzo na odběr krve. Mě teda zaváděli jedno dvou a jedno čtyřbuněčné embryjko. A to jsem tolik chtěla blasty, ale asi věděli co dělají.

majka43
4. dec 2013

@stastenka42 Jesně, že jsme tady samý těhulky. 😀 😀 😀 Tady se to těhotní jedna radost.

nanenka
4. dec 2013

@majka43
@stastenka42 Dievčence môžem sa vás spýtať, dokedy treba užívať kyselinu listovú ? Stačí do konca 1. trimestra ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre