Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
14. júl 2011

ahojte, vsak som sa vam nestihla pochvalit: volala som na gyndu kvoli tej "zmeskanej" genetike a vraj je vsetko v poriadku. Mno, to by som im radila, aby bolo! 😀 Hodnoty mi dr. nevedela povedat, pretoze este nemala vysledky v ruke, iba telefonovala s genetickou. Takze tak. A pekny den! 😎

rebeka33
14. júl 2011

@maticap. supeeer 😵

pikha
14. júl 2011

@gabinkaa dakujeem 🙂 😎
@naveen kojenie nam ide, priznam sa, lepsie nez som cakala .. malinka sa prisala hned na prvykrat a potom ked uz mi ju nechali na izbe, sme to rozchodili naplno. Len uz mam take kadejake bradavky z toho 😝 😀 ale myslim, ze to je ako s hranim na gitare.. ked su prsty najprv dorantane a potom si zvyknu. A mam taky fajn kremik od Aventu 🙂 odporucam potom.
@rebeka33 dakujem 🙂 🙂 no a ty ako.. kedy mas termin sekcie? A co ste poriesili s kocikom nakoniec?
@jada1 dakujem 🙂 a gratulujem k tehu knizke! 😵 uzivaj si to 🙂
@miminkad dakujeeem 🙂 no, takze ty presne vies, do coho ides, ked pojdes rodit 😉
@bayley dakujem 😵 a TT sa rata od datumu poslednej MS a potom sa to pripadne upravuje v neskorsich tt podla babenka.

miminkad
14. júl 2011

@pikha asi hej,viem,ako vyzera aj cisarsky,ale pocity nepoznam 😀

luly3
14. júl 2011

ahojte
@callex nezmizla som tu som 😉 tak teba ešte trápia nevolnosti????mnooo ja som vracávala
do začiatku 18 tt tak len dúfaj že nebudeš po mne 😀 😀 😀
@gabinkaa aký je nový lekár????chcem sa spýtať kamarátka k nemu chodí hovorila som jej
o tých 50 evri ročný poplatok a ona nato že ona nikdy nič neplatila 😕 😕 😕 tak som stoho jeleň
akože niekto platí a niekto nie??????? každopádne veľa štastíčka nech je milionkrát lepší ako predchádzajúci 😉

babulky ako znášate teplo???? ja ani nos nedám von od 12 - 18 hod nieto samú seba 😝 mám pocit že vždy mi to horko strelí facku
jeeeeeeeeeeeeeeeej 1000 strana 😀 😀 😀 😀

pikha
14. júl 2011

@tinna13 dakujem tinka 🙂a zavolam urcite 🙂
@maticap dikyy 🙂 a z genetiky ti ani nebudu volat, iba ak by bolo nieco nie v poriadku.. takze nebudu 😉
@lenka_21 dakujeeem Leni 🙂 aj za specialne upravenu tabulku 😎 🙂 Kocikovanie plati, v auguste vybehneme urcite 🙂
@naveen a k tej kamoske z UK-co je zakladnou vlastnostou hulica a chlastaca? Filozofia "mam v p*ci " 😉 cize.. ziadne usilie, ziadna snaha, ziadne kontrolovane a disciplinovane spravanie, ziadna nutena zivotosprava, ziadny krc z ocakavania. Preto im to tak ide 🙂 aj ked nam sa to zda nespravodlive.

pikha
14. júl 2011

@lulu10 dakujem krasne 🙂 verim, ze sa coskoro pridas

mima263
14. júl 2011

ahojte
@callex tak už mám dobrého gynekológa - bohužiaľ len od mája. My sme už absolvovali kadečo, kopec vecí som mala samozrejme z netu. Chýba mi lsk (lebo mňa nikdy neriešili), hysteroskopia - tá bude až teraz kvôli polypu a nemám ani to AMH vyšetrené. Inak všetko

naveen
14. júl 2011

@pikha joo.. to mi je jasne xixixi tato ich filozofia 🙂

parada, ze vam kojenie tak ide... 😵 😵 😵 joooj tisko zavidim,a le nie moc, aby som vam nevyprodukovala nejaku zlu energiu 😕

maticap.
14. júl 2011

@pikha 😀

gabinkaa
14. júl 2011

@luly3 a chodí k tomu Šťastnému? lebo on objednáva presne na hodinu, tam nečaká ako v čakárni, lebo on ordinuje až od 16.00, dovtedy je na Myjave a tam sa možno neplatí, lebo to má normálnu ordináciu

mircalla
14. júl 2011

@pikha este raz zo srdca gratulujem, dalsi drobcek z kruhu RF...pozerala som foto na FB, je krasna

lenka_21
14. júl 2011

Ahojte baby, tak ja som vcera absolvovala konzultaciu v MT, ale v podstate som tam isla zbytocne, lebo som vedela co mi ujo Dr.povie 😀 😝 😀 Ja uz mozem aj ordinovat 😀 , ale chcela som dostat tie ostatne vysledky co mi robili ... Takze ujo Dr.to zhrnul - Faktor Leiden pozitivny, nizke AMH, hranicne FSH, malo folikulov na vajecnikoch a neuspesne jedno IVF ... doporucil zaradit do darcovskeho programu 🙂 😉 🙂 Prebrali sme moznosti IVF (samozrejme v jeho ociach to nema velmi vyznam, vzhladom na vysledky) ... silnu stimulku som odmietla, potom na mna hodil, ze mohol by skusit aj soft a vraj este nepozna babu, kt.by bola tehu s nizkym AMH 😕 😕 😕 Na to som mu doporucila zahranicne forum, kde taketo baby su a opytala som sa ho ako dlho robia vysetrenie AMH - vraj 2 mesiace, takze o akych skusenostiach vieme hovorit... 😎
Ja som mu dost otvorene povedala, ze nie som si ista ci chcem absolvovat IVF v CAR, kde Dr.je presvedceny, ze to nema vyznam ... pozitivne myslenie by pomohlo 😅 😉 🙂 a to ho dost prekavpilo a potom zacal hovorit, ze ved sanca je vzdy, ale vzhladom na vysledky je nizsia, jasne, ze sa mi bude poriadne venovat, sledovat stimulku ...atd. co ja viem, lebo on je fakt dobry Dr., len je obcas az prilis tabulkovy 😝 😝 😝 ...
Ja som mu povedala, ze velke ocakavania nemam, ale kedze som uz aj pri mojom nizkom AMH bola tehu a to spontanne tak mozno vystreli z motyky 🙂 😉 🙂 a kym cakam na adopciu preco by som to nemohla skusit 🙂 😉 🙂

lenka_21
14. júl 2011

Jaaaj baby, sme na stranke 1 000 😀 😀 😀

Mam este jednu otazku, robil mi UTZ na 10DC ... pred 2 mesiacmi ked mi ho robil cca na 14 DC potvrdil, ze ovu uz asi prebehla a nasiel mi tam 3 folikuly na jednom vajecniku a na druhom nic (a tym skonstatoval, ze to je malo) ... teraz a to sme na nom s mm videli, ze bol prekvapeny, tak na jednom vajecniku nasiel 2 foliky a na druhom 3 (z toho jeden 12 mm), takze zhodnotil, ze ten asi dozrie a praskne .... mate pocit, ze toto je malo folikov? S tymto nemam skusenosti a tak neviem kolko by ich tam malo byt .... no skonstatoval, ze je to podstatne lepsie ako naposledy 😒 😒 😕

callex
14. júl 2011

@luly3 tak fajn ze zijes..a tesim sa ze uz nevracias.no ja tie horucavy veru tiez zle znasam.tesim sa na ochladenie.uz vies pohlavie?
@pikha aha ktoze nas prisiel pozriet...cerstva mamina..to potesi. 😉 parada ze ste tak pekne nabehli na prsia...laktacna poradkyna zabrala?aj ja cem v auguste kocikovat.
@mima263 tak uz nemas vela co riesit...na zimu mozete ist na to.
@lenka_21 podla mna je to krasny pocet...ved ja som tolko vyprodukovala pri clostyle..a niekedy ani tolko nie.takze pocet je ok.len mozno by to este chcelo Pigd?si sa s nim nebavila v rukavickach,..sanka dolu sefe. 😀

lenka_21
14. júl 2011

@callex Nebolo to take ostre ako to mozno vyznelo 😀 😀 😀 , ale mm sa na mne bavil a ked sme odtial vysli tak skonstatoval, ze koli tomuto ma miluje 😝 😝 😝
Dr.zhodnotil svoje tabulky ... ja svoje a potom sme nasli kompromis ... je pravda, ze ma trosku nahneval, lebo sme sa dohodli pred cca mesiacom, ze nam posle ziadost na IVF, kt, sme tam vypisali a teraz zahlasil, ze to neposlal, lebo cakal na vysledky ... no nerozumiem preco, lebo ziadost sa mohla schvalit ...

Ako som pisala, pravdepodobne pojdeme do RP, lebo aj Machac a Koudelka su presvedecny, ze treba skusit slabsiu stimulku a vraj by to mohlo byt OK ... Preco si myslis, ze mame ist do Pigd? Neviem preco, ale nie som velmi stotoznena s tymto vysetrenim ... je to dalsi zasah do vajok ... hmmmm.... 😕 😕 😕

lenka_21
14. júl 2011

@callex Zabudla som napisat, ze tie zvysne foliky boli male ... ale pokial viem, tak standardne jeden cyklus, jedno vajko ... ja som si myslela, ze ich tam musi byt viac ... kedze po prvom UTZ skonstatoval, ze 3 foliky plus ten co prave praskol je malo 😕 😕 😕

cherry1981
14. júl 2011

@lenka_21 Málo tolko folikov? A to si bola na clostile? Ved ja mam bezne iba jeden 😕 😕 Aj co viem tak som tam bola minuly tyzden tak som mala jeden folikul a bola tam doktorka a nic nato nepovedala 😕

rebeka33
14. júl 2011

@lenka_21 každej žene má dozrieť a ovulovať jedno vajíčko za mesiac striedavo na vaječníku. ostatné folíky nedozrievajú, kým ich nestimulujeme 😉
@pikha super ,že kojíš, mňa strašia,že po sekcii je problém kojiť. tak potom sa ozvem ak mi to nepôjde. Zatiaľ sme sa predbežne dohodli na prvý augustový týždeň, uvidíme či ja vydržím a kedy bude mať DR, SLUžBU.
kočik má prísť zajtra, mamba , tak som zvedavá. držte sa , teším sa z vás. 😵

callex
15. júl 2011

@lenka_21 pigd ma napadlo na margo toho znizeneho AMH..a toho cim si si presla..ale ked v RF navrhuju softik tak skus.kedy mas v plane ist na to?
@rebeka33 tesime sa na kocik s tebou..joj kocka ty to mas za par. 🙂 sa nam to tu rozrodieva.

lenka_21
15. júl 2011

@callex @rebeka33 @cherry1981 Baby, dakujem za odpovede ... trosku som sa ukludnila.

@cherry1981 Nebrala som ziadne lieky, vraj takto bezne vysetruju vajecniky a Dr.by ti tam mal vidiet foliky (aj ked male) ... mne tvrdil, ze ich tam mam malo 😕 😕 😕

@callex Poradim sa v RP ohladom PIGD, ale pokial viem, ak nie je vela vajok tak to nezvyknu robit a ja ich asi tak vela nebudem mat ... no uvidim co mi povedia. Na to AMH mi Koudelka povedal, ze je to vraj len vysetrenie zasoby vajecnikov a nevyjadruje kvalitu vajicok ... Co sa tyka IVFka, chcela by som stimulku zaciatkom septembra ... teraz sme preliecili tie potvory (urea,chlamydie, kvasinky), koncom augusta chcem ist na ster a ak to bude Oki tak sup na to 🙂 😉 🙂

@sisab Dnes drzim palceky ... veeeeeeelmi silnooooooo 🙂 😉 🙂

@pikha Neviem ci si na to kocikovanie nebudes musiet urobit casenky 😀 😀 😀 , aby sme sa tam s
@tinna13 a @callex nepobili 😝 😀 😝

@miminkad Ahooooj, tak ako? Si este stale PN? Dufam, ze v septembri pojdeme do stimulky spolu ... partacka by pomohla 😉

@mima263 Ja viem, ze je to na porazenie ... ja som cakala na povolenie dalsieho IVF az 3 roky 😕 😕 😕 , to prve ma uplne dorazilo 😠 😠 Neboj, rychlo to ubehne, dorobis si chybajuce vysetrenia a sup na to 😉 Do kt.CAR chces ist?

miminkad
15. júl 2011

@lenka_21 ja myslim,ze bez stimulky je ich akurat dost.coze by chcel,aby zeny znasali kazdy mesiac vajec ako potkani potkancat? 😕
hej,do stimulky pojdeme spolu,len mne to asi vychadza na koniec septembra...sme s PN v stadiu riesenia...

cherry1981
15. júl 2011

@lenka_21 Lenka, ty navstevujes aj MT aj Brno? Lebo my sme boli prvy krat na konzultacii v MT, ale sme objednany aj do Brna na konzultaciu. Ja uz radsej aj jedno aj druhe. Síce do Brna som sa dala objednat neskor az po nasej dovolenke, ale chcem vediet co by navrhli v MT a co by navrhli v Brne. Citam , ze viacere chodia aj tam aj tam. Moze sa to kombinovat? Ze raz skusim ich centrum a raz ich centrum? Nebude to vadit, ze si dam spravit konzultaciu aj tam no v MT uz mam a pojdem aj do Brna na konzultaciu?

naveen
15. júl 2011

@lenka_21 fakt, 1000 ca strana 😀 😀 😀 a akoze malo folikov? ved to bolo az az bez liekov.. divny typek..

uz som mimikand vravela,z e moja homeopatka vravela, ze september je fajny na plodenie, ze leto ee moc teplo a velke vykyvy... 😉

sisab
15. júl 2011

@lenka_21 Ahojte dievcata, dnes rano u nas prebehlo velke testovanie. Test, co mi dali v RF sa rozbiehal velmi pomaly, ale druhu ciarku tam vidim a netreba ju hladat lupou. Druhy test bol Woman secret a tam je taky duch, ze ho treba hladat, cize skor negativny. Inak sa citim na ms, krcok je makky a pomaly som zacala spinit, ale len take slabulinke farbenie, nie sliznica, ani krv.
Takze cakam do pol druhej na definitivne uzavretie tohto bludneho kruhu.
Urcite sa ozvem, idem si vas precitat.

naveen
15. júl 2011

nieco na odlahcenie:

Stretne zajac hada a vraví mu:
- Ahoj had! Prepáč, že som sa ti minule vysmieval, že nemáš nohy.....
- V pohode...
- Určite?
- Jasné!
- Tak ruku na to! 🙂))

miminkad
15. júl 2011

@cherry1981 my sme tiez boli na konzultacii v mt a potom v brne...
@sisab vyzera to nadejne,drzim palce 😉

cherry1981
15. júl 2011

@miminkad A ako ste sa rozhodli nakoniec kde chodite ci aj tam aj tam?

callex
15. júl 2011

@cherry1981 ja som bola na konzultacii v 5centrach.takze ich mozes pobehat kolko chces a na zaklade dojmov pristupu sa rozhodnes.na sk mas vyhodu ze ti co to preplatia.
@sisab preco az do pol druhej?ved sestricka uz musi mat vysledky.ale ked ti nabehol RF test to je pozitivne..lebo ten nabieha horko tazko.

sisab
15. júl 2011

@callex myslis, ze by som mohla skusit zavolat? tak mi povedala sestricka, ze im to tak zvyknu nosit. tak neviem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre