Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
15. júl 2011

@sisab tak na dverach ma ze vysledkz volat do obeda..nie? no tak jej zavolaj..bud ich bude mat alebo ti poovie ze o druhej.ona je zlata.

lenka_21
15. júl 2011

@miminkad Z toho co mi vysvetloval som pochopila, ze oni v MT vedia pozriet na UTZ, ze kolko tam mas folikov (aj malych), kt.by potencialne pri stimulke vedeli dozriet ... z toho co mi hovoril, vraj by tych malych mal na UTZ vidiet cca 6 na jednom a tolko isto aj na druhom vajecniku, lenze teraz bol sam prekvapeny v porovani s tym co videl minuly mesiac (lebo vtedy mi povedal, ze ich mam malo a vraj jeden vajecnik asi ani nefunguje) ale teraz boli na obidvoch a tak sa tym asi nebudem zaoberat ... vajka su tam a basta! 😀 Chcela som vediet, ci aj Vam robili takyto vysetrenie ... Mne doteraz vzdy sledovali pocas folikumetrie iba jedno vajko a potvrdili, ze raste, praska a tak ovu urcite mam, co bolo podlozene aj detailnym HP 😉 Tesim sa na september, ja zacinam (ak dopadnu stery dobre) zaciatkom septembra, lebo vtedy by som mala dostat mrsku ... 😉

lenka_21
15. júl 2011

@cherry1981 My sme boli na konzultacii v Brne a aj v Martine ... Ja mam este 2 volne pokusy na IVF na SK, takze to mozem vyuzit ... ak pojdem do Brna tak ako samoplatca. Podla mna co je dobre v MT, tak Doc.je dost velky detailista a spravi ti vsetky vysetrenia, kt.potrebujes a to je dobry zaklad na to, aby si mohla absolvovat IVF. Samozrejme tieto vysetrenia su uplne zadarmo (okrem SPG) a tak som si ich dala spravit tam. Na zaklade vysetreni mam navrh postupu aj z RP aj z MT, ale mam uplne dva odlisne nazory, takze som opat musela vyuzit internet 🙂 😉 🙂 a zda sa, ze navrh z RP je lepsi, takze chcem ist do IVF tam (aj ked si to vsetko zaplatim) ... kedze pojdem do softu tak mozno ak sa nepodari skusim dalsi pokus v MT ... Podla mna to mozes kludne striedat 🙂 😉 🙂

@naveen 😀 😀 😀

@sisab No toto je fakt nervak ☹ ☹ ... podla mna tam skus zavolat uz teraz, ci maju vysledky, lebo ti mozno povedia, ze neprisli a tak este budes mat cas zavolat do labaku (alebo oni). No nastastie v nasom meste robia vysledky za par hodin 😉 Verim, z\e ten prvy test je spravny ... no som tusim nervoznejsia ako ty 😀

sisab
15. júl 2011

@lenka_21
@callex Baby, tak som tam volala, povedala mi, ze mila pani, zavolajte si v stredu. Tak som jej povedala, ze som sa mala ozvat dneska, tak ma isla hladat. Nekonecne asi 2minuty ma hladala a potom nasla nejaku co ma rovnake priezvisko a ine krstne meno. Tak jej mam znovu zavolat o 10minut. fu. tak ratam minuty, nech uz to mam za sebou...

callex
15. júl 2011

@sisab no ja som tak raz volala tri tzydne lebo taka sestricka co chodila vypomahat doplietla cele moje meno.

sisab
15. júl 2011

@callex no vraj moje vysledky nema a dalsie donesu okolo jednej-druhej. Tak sme sa dohodli, ze zavolam okolo tej pol druhej. jaaaaj, no ved to su uz len dve hodiny 😝

cherry1981
15. júl 2011

@callex Dakujem a Ty si sa rozhodla pre Brno a tam Vam dopomohli aj k babatku? Nam o preplatenie nejde

callex
15. júl 2011

@cherry1981 ano rozhodli sme sa pre reprofit..a druhy pokus u nich je uspesny.

cherry1981
15. júl 2011

@callex Cize na Slovensku ste ani vobec neskusali? Super tak to je velka gratulacia 🙂 Ked citam tie velke ohlasy na reprofit tak ma to tam velmi taha. A nebude vadit, ze budem mat vysetrenia z MT z Iscare?

jada1
15. júl 2011

@sisab no to sú teda riadne nervy. Ja keď som mala volať pre výsledky, tak im spadol systém, lebo im výsledky chodia do mailu a nemohla mi to sestrička pozrieť. Asi do pol hodiny mi sama potom volala, lebo vedela aké je to pre mňa dôležité 🙂 .

Ak si mala test z RF pozitívny, tak určite je to tam, neboj 😉

callex
15. júl 2011

@cherry1981 na slovensku sme skusali v gynfive-BA,..neuspesne, a potom v piestanoch -3 x inseminaciu..

callex
15. júl 2011

@cherry1981 to ze budes mat vysetrenie z MT nikomu vadit nebude..to je len dobre ye sa budu mat o co opriet.

cherry1981
15. júl 2011

@lenka_21 Dakujem, ja som teraz zacala chodit do MT, boli sme tam prvy krat, spermiogram uz mame spraveny, ten je uplne v poriadku a mam priste este na HP na 3 DC.
Ja uz mam termin aj na Brno, ale az po nasej dovolenke na konci augusta som sa dala az objednat.
Dovtedy budem vediet ake budu vysledky, aj z krvi, a co by asi navrhovali v MT.
Myslis, ze nebude vadit, ked pojdem do Brna s vysledkami ktore mi porobil MT Iscare?

cherry1981
15. júl 2011

@callex Dakujem Ti pekne ja viem ze sa vela vypytujem 😀 , ale zatial este len zo vsetkym zaciname.
A po neuspechoch tu na slovensku ste sa rozhodli, ze pojdete do Reprofitu?

callex
15. júl 2011

@cherry1981 najme kvoli pristupu lekarov tuna na slovensku..v piestanoch bol super lekar ale tam to pred rokom zavreli..tak sme sa zacali pozerat po inom.

cherry1981
15. júl 2011

@callex Dakujem Ti kasne za rady 🙂

dalida
15. júl 2011

Dobry den, snazilky, tehulky a maminky. Po dlhsej dobe, co Vas citam sa bohuzial, musim pripojit k vam, pretoze nas posledny pokus KET nevysiel. Uvazujeme o SOFT IVF najma kvoli mojmu PCO a tazkym OHSS, samozrejme, ze rolu zohravaju aj financie.
@callex viem o lekarovi v Pieštanoch a chcela som za nim zajst aj ja (v pripade, ze mi to nevyjde)... Bola som sklamana, ze to musel zavrieť... Blahozelam k tehotenstvu a uprimne zelam nech sa vam obidvom dari. 🙂
Prosim Vas o radu, ako to prebieha v RF... Prva konzultacia... ako ste to potom riešili s kontrolami UZV pri samotnej stimulacii.... a ak mozete, ako to bolo s financiami (kolko vas vysli lieky + ostatne poplatky). Dakujem Vam vsetkym za odpovede.

@sisab akosi som nepresla co mate aktualne nove... cakas na vysledky krvicky? Drzim palce 😵 🤐

lenka_21
15. júl 2011

@cherry1981 Vysledky z MT vobec nevadia ... ja som doniesla do RP vysledky z roznych vysetreni a plus som mala papiere aj z Heliosu v MT (lebo mi sme predtym chodili tam). Podla mna si daj v MT urobit vsetky vysetrenia a sup s tym do RP 🙂 😉 🙂

@sisab Toto je fakt na infarkt 😠 😠 😠 Preto som odporucala zavolat, lebo mam pocit (ak je to teda v NR), ze ked tam nevolate kazdych 5 min tak sa k vysledkom nedopracujete ... popripade poziadaj sestricku nech zavola do labaku (kontakt na nich urcite ma!) a nech ti zisti vysledky ... ved krv ti brali pred niekolkymi dnami ... Verim, ze tro bude pozitivne ked na to tak dlho cakas 😉

rebeka33
15. júl 2011

@sisab No ked na rf teste je duch tak to je nádejné , čakáme na dobré správy

sisab
15. júl 2011

@rebeka33 no baby, sestricka mi nakoniec dala k telefonu lekara, ten mi povedal, ze je to negativne. vraj mam vydrzat par dni a keby neprisla ms, nech sa zastavim. a keby aj prisla, tak mam nahlasit, ze prisla.
volala som do rf a povedala som, ze krv je negativna, ale ich test je pozitivny, slaby ale je. tak mi povedali, ze mam dalej brat utros a prip. skusit v pondelok znovu ist na krv.
Tak neviem, ja si myslim, ze ked krv bola negativna, tak je to jasne, nie? 😕

jada1
15. júl 2011

@sisab to je teda dosť divné, ke´d si mala test pozitívny. Skús kúpiť mamatesty s citlivosťou 10 a vyskúšaj ráno testnúť. Ak tam niečo bude, tak znovu na krv. Držím palce 😉

miminkad
15. júl 2011

@cherry1981 nie,chodime do RF.v martine sme boli dost soknuty...
@callex moja,napadla ma taka hlupost.dnes je spln,ten dzban musi byt vonku na parapete alebo zvnutra? 😅

miminkad
15. júl 2011

@lenka_21 mne tusim videl moj dr aj dve dominantne foliky.ja si to uz ani nepamatam,tolko son mi robieval,niekedy aj trikrat tyzdenne...no ja dostanem koncom augusta a to neviem,ci mozem uz zacat stimulku,ked povedala vitouskova,ze v septembri...inak pn vyriesena...tusim ti to DHEA zabera... 😉

sisab
15. júl 2011

@jada1 nemaju u nas mamatest, ale nejaky iny asi este doma mam. takze skusim, ale zda sa mi, ze sa mi spusta ms. uvidime.

rebeka33
15. júl 2011

@dalida myslím,že si ťa pamätám z Ke-témy . Už som to raz písala a zmyzlo to 🙄 🙄 ,tak len v skratke.
Na prvú konzultáciu by som šla, k DR.Koudelkovi aj ked budeš dlšie čakať. treba tam ísť min. 3x- konzultácia,opu,et. USG sa vraj dá teraz aj u ich kolegu ,ktorý sa priženil sem do Rožňavy. ak máš lieky z predošlého ivf tak použiješ,ak nie môžeš im povadať,že chceš lacnejšie a tak .Oni sú normálny. Ak máš nejaké vyšetrenia vezmi zo sebou,ak nie nevadí,len spíš čím ste prešli a čo si brala. Snád len HP na 2-3 den.
mňa to vyšlo okolo 1200 e. napíš čo ťa zaujma.

rebeka33
15. júl 2011

@sisab vieš dať fotkyz testou. Nepovedal ti číslo? Ja by som šla v pondelok na krv priamo do labáku ,aby si mala výsledky skôr a vedela číslo.

sisab
15. júl 2011

@rebeka33 este som v robote, mozno vecer sa mi podari ak najdem kabel. povedal, ze je to negativne. pytala som sa ci cista nula, povedal, ze ano. a do labaku mozem ist na krv len tak, ze dobry den zoberte mi krv?

mima263
15. júl 2011

Ahojte žienky, včera som nemala najlepší deň, tak som nestihla pogratulovať najnovšej maminke. Blahoželám 🙂
@lenka_21 ja som už dávno rozhodnutá pre RF a je mi hrozne sympatické, že tam človeka neignorujú ako tu poniektorí (česť výnimkám - napr. Dr. z Heliosu v MT). Zrejme tam pôjdem aj na hysteroskopiu
@dalida som rada, že si zakotvila práve tu. Máme to síce ďaleko, ale nejako to zvládneme, však? Asi by si mala tiež vyskúšať PICSI. Budem rada ak sa ozveš

mima263
15. júl 2011

@rebeka33 nevieš mi povedať viac o tom Dr.? Kde má ambulanciu? To by bolo skvelé, ak som sa nemusela trepať kvôli sonu až do Brna 🙂

lenka_21
15. júl 2011

jaaaj baby, sa dostat z BA domov a je to des, hrozne kolony... Uz cestujem 24 min a som len na pristavnom moste ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre