Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
20. júl 2011

@callex Este, ze sa mu potom ospravedlnis 😀 😀 😀 ... jooj uz tam mas 16, straasne rychlo to uteka 😉

gabinkaa
20. júl 2011

@lenka_21 podrep je potrebný pri práci moja, teda pri práci v záhrade 😀

gabinkaa
20. júl 2011

@callex oberala som fazuľku a uhorky, neboj ostatné práce nechávam na môjho drahého, na to oberanie som ho nenaviedla 😀

callex
20. júl 2011

@lenka_21 pre vas to uteka rychlo..pre mna pomaly.
@gabinkaa tak to sa mu nedivim ze si ho nenaviedla..to som neznasala uz ako mala.zato slapat potom po uschnutych strukov to uz slo.ale to vylupovanie zase nie. 😀..inak neviemn ako drepis ci cupis ale mne vyhovuje podrep ked mam vlastne nohy od seba a brucho mi ide medzi ten priestor.aspon nic netlaci.len postavit sa potom je sranda.

callex
20. júl 2011

@lenka_21 no co organizatorka nasa?aky termin navrhujes?

naveen
20. júl 2011

ahojte, co vy tu riesite podrepy??? 😀 😀 😀 ved mate este male bruska, budu vacsie, bude vacsia sranda 😉
a pocasie sa vam umudrilo a nie je vam teplo,
u nas hnusne prsi, cez vikend ideme do slovenskeho raja.. dufam, ze sa vycasi .. z tohto pocasia clovek akurat aby depresiu chytil 😕 😕

callex
20. júl 2011

@naveen veru budu aj vecsie bruska..len ked bol clovek zvyknuty na ziadne brucho tazko sa mu zvyka na nieco co zavadzia. 🙂 ako ze hnusne prsi? nepocujes ten krasny zvuk padajuceho dazda?ako upokojuje tvoju dusu?tu krasne prsi.krasne to klopka na rimsu..no parada.jedine co mi vadi ze neviem co si obliect von.ale dycha sa mi vyborne.cely tyzden ma byt uprsany..tak neviem neviem ci je dobre ist do raja na tie vselijake mokre rebriky a podobne.

rebeka33
20. júl 2011

Ahojte, ja len na skok. Včera po poradni si ma nechali v nemocnici,zhoršili sa prietoky a malá neprospieva. tak sa zajtra uvidí či j u nevyrežú skôr. zatial tu nemám laptop, toto je len kočky na izbe, tak neviem kedy vám dam vedieť , ale určite hned ako to bude možné. Držte palce . 😉

naveen
20. júl 2011

@callex no u nas krasny zvuk padajuceho dazda prehlusuje klima a hovor ludi v open space 😝 😝
nic, mam plan, idem, inokedy to nestiham, skoordinovat mna aj chlapa.. to je umenie.. takze laskavo nech sa to tam hore umudri ..

a treba ist shopovat, urcite mas pocit, ze mas prazdnu skrinu.. teraz maju krasne vecicky strihane pod prsiami, ani nemusia byt tehotenske, su vypredaje.. treba nieco kupit, k tomu leginy a ficis 😉 jooj aj ja by som chcela 😅

ozaj, baby, obavam sa, ze do konca tyzdna budeme mat hotovu kuchynu a budem umyvat v kuchyni a nie v kupelni 😀 😀 😀 trvalo to "len" 7 mesiacov 😀 😀 😀

naveen
20. júl 2011

@rebeka33 tfuj tfuj, nech to dobre dopadne.. aj tak ste kraaasne potiahli na to ako mala stresovala hned od zaciatku veeelmi vam drzim palce 😵 😵 😵 cakame len a len dobre spravy

luly3
20. júl 2011

ahojte
@gabinkaa neboj všetko je v poriadku mna vždy doki ukludnuje tým že nekrvácate nešpinite
nemáte sa čoho obávať 🙂 🙂 🙂 ikeď vždy idem s malou dušičkou na ULT 😝 😅
@callex ja som začala cítit pohyby tak v strede 19 tt a je to úžasný pocit veď počkaj zachvílku
ucítiš aj ty 😉

luly3
20. júl 2011

@rebeka33 držím palce nech je všetko ako má a nech to dobre dopadne 😉 😉 😉
tak drobátko chce ísť už na svet juuuuuuuuuuuuj už ho budeš držať v náruči ochvílku
ako to len rýchlo utieklo 🙂 🙂 🙂

rienok
20. júl 2011

@rebeka33 júj, veď to už je o chviľočku ďalšie bábetko z RF na svete 😵 😵 😵 držím palčeky nech to pekne dotiahnete až do toho 40. týždňa 😉 😉 😉

naveen
20. júl 2011

dobre, ja defitinivne v dnesny den hlasim depresiu 😕 😕 😨 😨 kolegyna prisla z kontroly, vsetko je ok, tak je vytesena, su v nejakom druhom mesiaci, mam chut jej povedat, nech sa netesi dopredu, ze sa moze stat pruser aj v 42tt .... aaale este si zasvinim karmu 😒

gerdusha
20. júl 2011

@rebeka33 ,

drzim palce. UPRIMNE!

gabinkaa
20. júl 2011

@rebeka33 silno držíme palečky, aby všetko dobre dopadlo 😉 držkajte sa tfuj tfuj 😉

jada1
20. júl 2011

@rebeka33 aj ja držím palčeky a myslím na vás 🙂

bayley
20. júl 2011

@rebeka33 držím palce, nech všetko dobre dopadne 😵
@naveen viem, že si si prešla peklom.... 😔 nie som si však istá, či by niekomu pomohli slová o prúseri v 42. tt. Chápem, že si nahnevaná na celý svet, ale takto to nevyriešiš. Žiadnej dlhodobej snažilke asi nepadnú vhod správy o tehotenstvách iných, ale napriek tomu sa snažme nekaziť im radosť. Držím palce, aby si bola opäť čím skôr tehulka 😵

callex
20. júl 2011

@rebeka33 nech vsetko dobre dopadne a nech ste obe v poriadku a tesime sa na ,,simonku,, 😉
@naveen super ze prerabka finisuje..po tolkych mesiacoch bolo na case..a uzi si teda ten vikendik.a veru nekaz si karmu.som sa pobavila ako si mam dat leginy a nieco pod prsia.leginy zohnat neviem a nechcem zase vo velkom nakupovat nakolko som este len zacala rast.takze sem tam si urobim niecim radost.ako napriklad minule v new yorkeri satickami..a kedze sa osvedcili tak o tyzden som kupila este jedny v inej farbe. 😀 za 9.95 no nekup to.
@luly3 uz sa tolko neboj..polovicku mas za sebou.a ked mas uz pohyby tak mas aj spetnu vezbu.

naveen
20. júl 2011

@bayley no ved, keby to aspon boli dlhodobe snazilky.. 😒 ale pravdu mas

naveen
20. júl 2011

@callex noo.. kolegyna to tak riesi ma zo 2,3 sukne na gumicku, leginy a volne tricka a vrsky 😀 😀

maticap.
20. júl 2011

@rebeka33 ahoj, opatruj sa! Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne! 😉

gabinkaa
21. júl 2011

@luly3 ja tiež tak nejako a mám obavy z rôznych vrodených chorôb, nechcem na to ani myslieť

callex
21. júl 2011

@gabinkaa na rozne choroby nemysli..ja som sa k tomu postavila tak ze ked to teraz vyslo plus su este aj mrazacikovia tak to bola proste ,,silna odolna varka,, a nic zle sa uz nestane.a ak hej budem to riesit potom a nie sa tym zatazovat a stresovat teraz.vcera som bola s kamoskou a ta skonstatovala ze na to vsetko cim som si presla to beriem sportovo,v pohode viac menej salamisticky..cize nerobim si tazku hlavu.a to mi presne islo.

gabinkaa
21. júl 2011

@callex ja tiež na ne stále nemyslím, utešujem sa, že to musí byť veľký bojovník, keď sme prišli zatiaľ až sem bez nejakých komplikácií, teda nerátam toho doktora čo nič nevidel, a aj sa tým nestresujem, len niekedy ma tak napadne všetko čo s tým súvisí a samozrejme aj môj vek, čo tomu malému aj neuškodíme, ale inak sa teraz vytešujem, len budúci týždeň idem na testy, mám asi 6 ampuliek na krv a kázal mi aj UTZ a výsledok z toho priložiť k žiadanke s krvou a potom UTZ v Brne, aj sa bojím či to nie je zasa na kope, som v tomto úplne laik, snažím sa čítať čo tu všetky k tomuto píšete

jada1
21. júl 2011

@gabinkaa neboj, tých 6 ampuliek máš bežné tehotenské odbery na celkový krvný obraz, HIV, žltačka, syfylis.
Aj UTZ dopadne dobre 😉 . Ja idem 28.6 k Dr. Čunderlíkovi. Mala som ísť 2.8, ale na poslednom UTZ mi Dr. povedal, že sme o 3 dni skôr, tak nás v BA preobjednali, lebo by sme boli 2.8. už 13+2tt a to by vraj už bolo neskoro. Samozrejme aj ja sa bojím, ale stále si vravím, že bude všetko ok a basta. 🙂

callex
21. júl 2011

@gabinkaa @jada1 v prvom trimestri je to trosku hustejsie na vysetrenia nakolko jedny treba urobit v rozpeti 12-13tt a dalsie 16-17tt.

jada1
21. júl 2011

@callex nevadí, len nech je všetko ok 🙂 .
Ako sa máš? Ešte stále ti býva zle? Ja ráno a v práci fungujem normálne. Okolo 15,00-15,30 mi každý deň začína byť zle. Prídem domov, osprchujem sa a ležím ☹ . Teraz fičím na piškótach a suchároch.Dnes ráno som zvracala ráno, čo ma prekvapilo, lebo u mňa to býva po obede a večer 🙂 . Už nech to prejde. Chcem aby už bol koniec augusta.

callex
21. júl 2011

@jada1 tak mozno uz ti nebude zle po 15.30?a skusila si pred 15.00nieco male zjest?mozno mas vtedy vecsiu pauzu medzi jedlami a preto ti je zle.
byva mi zle ale uz tak inak.da sa to vydrzat.tento tyzden ma trapi nejaky nekvalitny spanok..taky nepokojny.proste to nie je to na com som zvyknuta.plus zle mi byva ked som hladna.to sa az roztrasiem.no a o vselijakych tu ma pichne tu ma taha ani nehovorim.to vsak pripisujem roztahovaniu maternice.brusko uz sa podoba na tehu brusko..uz to ludia identifikuju ako tehu brusko. 😀 a vcera som tlacila kocik s kamoskinou malou -7mesacnou..a podaktori sa na mna pozerali ako na blazna..pozreli do kocika na brucho a asi nechapali. 😀 a ja som iba trenovala.zajtra mam poradnu a tisko dufam ze bude aj sono a uvidim mojho brusneho plavca.

jada1
21. júl 2011

@callex vieš čo, už skúšam všeličo. Ráno mám v mištičke pri posteli piškóty, kým vstanem z postele, tak ich chrúmeme s mojou psicou 🙂 . Cez deň som sa snažila vždy niečo malé zjesť a ajtak zle. Dnes sa musím priznať, že som ešte nič nejedla, nejako mám veľa roboty , len džúsy pijem.
Ty si trénovala kočíkovanie a mňa bola dnes pozrieť kamoška s malou princeznou, tak som sa trošku vytešila s ňou a kolegyňa, že čo chceš, aby sa ti prilepilo? Už som mala na jazyku, že jej poviem, že už sa stalo 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre