Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
25. júl 2011

@callex dufam aj ja ze je to ok, minuly cyklus som mala uplne normalnu mrchu, no tato je nejaka pomylena, mozno kvoli tej dovolenke... no Rodos ako taky mi moc neucaroval,pekne su akurat hlav.mesto ale more je skvele,ciste a teplota pre mna idealna, pocasie uzasne a hotel sme mali fakt krasny, strava skvela a boli sme dvaja s mm takze celkovo dovolenka na 1s * ale zeby bol rodos extra pekny to nie...

callex
25. júl 2011

@lulu10 hormony ktore berieme s nami porobia vselico.ja som napr.pred ivfkami mala nepravidelny cyklus...nikdy som nevedela kedy mrcha dorazi.a po ivfku prisla skoro ako hodiny.nanajvys s 1-2dnovym meskanim.takze fakt nie je divu ze pomaly co mrcha to inak.

lulu10
25. júl 2011

nemame este ziadne spravicky o @rebeka33??? cakame 😵

cecil36
25. júl 2011

ahojte
baby myslite, ze je normalne ked ma v 18tt pobolieva podbrusko ako na mrchu? Doteraz som to mala iba na zaciatku, potom dlllllho nic a teraz zas 😒

lulu10
25. júl 2011

@cecil36 ahoj v tomto ti neporadim, ale nemoze sa roztahovat maternica? verim ze to bude len to 😉

cecil36
25. júl 2011

@lulu10 ahoj dik, snad to bude len tou maternicou. Pozeram, ze ste sa mali na dovce dobre. My by sme radi buduci rok, teraz sme mali len kupele 😀

lenka_21
25. júl 2011

@lulu10 A nemozes byt tehu ... podla mna aj zmena klimy moze taketo nieco sposobit, ale poznam kocky co mali kratku mrsku a boli nakoniec tehu 😕 😕 😕

@cecil36 Aj ja by som sa priklanala k tomu roztahovaniu maternice kedze babetko stale rastie, ale asi viac tehotne kocky by ti vedeli poradit lepsie 🙂 😉 🙂

cecil36
25. júl 2011

@lenka_21 leni dakujem 🙂 a vy ako pokracujete, prepac nestiham citat celu diskusiu.

callex
25. júl 2011

@cecil36 ja si v podstate nepametam den kedy by ma nieco nepichlo nebolelo netahalo..a aj bolesti ako pri mrche mam casto..ak to mas po troske tak je to ok..samozrejme ak su to dlhodobe velke bolesti ci krce tak treba ist k lekarovi.nase vnutro sa roztahuje a tak to musime aj nejako citit.

luly3
25. júl 2011

@cecil36 práve dnes som to riešila s doktorom sem tam mam take pichanie
v brušku tak ma vyšetril a povedal že všetko je v poriadku a vraj sa roztahuje maternica
ale jeden známi mi povedal radšej 10 krat íst k dokimu zbytočne ako raz neskoro tak šup šup
nech máš klud ako ja

cecil36
25. júl 2011

@callex @luly3 baby dakujem, asi sa pojdem radsej ukazat k dr. a snad je to len roztahovanie, bo to nie je nejako velmi bolestive, ani krce, len take pobolievanie, sem tam pichanie....

callex
25. júl 2011

@cecil36 daj vediet co ti povie.

lulu10
26. júl 2011

babule viete uz nieco o @rebeka33? myslim na nu

lulu10
26. júl 2011

@lenka_21 ahoj tiez ma napadlo tehu ale ziadne ine priznaky nemam... tak asi nie, inak na 2 tyzdne som vysadila euthyrox co uzivam uz asi pol roka ( zabudla som si ho zobrat na dovolenku) a nemohlo to aj to sposobit? 😕 alebo fakt tie klimaticke zmeny 😨

wodanka
26. júl 2011

ahojte holky... je tu nejaka z Vas, ktora ma darovane embryo? My sme boli vcera v Reprofite a je to jedna z dvoch moznosti, ktore nam odporucili, len ja si to nejako dobre neviem predstavit 😒

lulu10
26. júl 2011

@wodanka ahoj a co je ta druha moznost? myslim ze tu najdes niekoho aj s darovanym embryjkom, ja osobne keby som uz inu moznost nemala tak by som pristupila aj na darovane 😵

wodanka
26. júl 2011

@lulu10 druha moznost je soft IVF s darcovskymi spermiami...ale uz mame za sebou tri neuspesne IVF a tiez tam boli darcovske spermie a nevyslo to, takze do toho sa mi moc nechce, pride mi to ako zasa zbytocny stres a nadej a nakoniec aj tak nic z toho

lulu10
26. júl 2011

@wodanka takze problem je zly spermiogram? tazke to rozhodovanie... ja si vzdy poviem ze radsej darovane ako byt bez deticiek ale este som sa nedostala do situacie ked som musela naozaj rozhnodnut...

wodanka
26. júl 2011

@lulu10 ano mame zly spermiogram a tie nesupesne IVF nasvedcuju aj nekvalitne vajicka..vzdy sme ich mali vela a nic z toho, nikdy nam nezostalo nic ani na zamrazenie..tak preto neviem, ci ma vobec vyznam znova ist do toho

lulu10
26. júl 2011

@wodanka a co mm aky ma na to nazor? je za darovane embryjka? myslim ze ani ty to uplne neodmietas ci...?

wodanka
26. júl 2011

@lulu10 mm by isiel aj hned do darovanych embryi...a ja riesim dilemu 😒 nemam v tom vobec tak jasno ako on

lulu10
26. júl 2011

@wodanka podpora od chlapa je fajn 😉 je pochopitelne ze mas dilemu, nechaj si to prejst trosku hlavou, zvaz a potom sa rozhodnes, ved sa nemusis rozhodnut hned, musi to byt tazke ale myslim ze to za to vsetko stoji 😵 mate uz dieta? my nie a ja som aj za adpociu ked bude najhorsie ale dufam ze k tomu sa nedostaneme ...

wodanka
26. júl 2011

@lulu10 deti zatial nemame...a o toto nase prve sa pokusame tri roky, takze nejaky mesiac hore dole pre mna nic uz neznamena...ale tu mi cas nepomoze vyriesit tuto dilemu, rozhodnutie nejake musim spravit... ja som bola tiez za adopciu, ale ta teraz u nas nie je mozna...stahujeme sa prec zo Slovenska

callex
26. júl 2011

@wodanka ahoj..nie je mi celkom jasne zeby pri zlom spg stacili len darovane vajicka?netreba tam aj jedno i druhe darovane?PiGD vam nik neodporucil?pozriet sa na tie tvoje vajicka zblizka?
ja kebyze sa mam rozhodnut pre darcovske tak okrem tuzby po babetku by zavazilo to ze aj ked to nie je cisto geneticky moje tak ja to budem nosit cely cas pod srdcom ja to porodim a za ten cas si vztah k babetku spravis.to je nazor ktory ma napadol.neviem nie je tu na mk tema kde sa venuju darcovskym zeby si sa tam popytala.kazdopadne musis byt ty sama o tom 100vnutorne presvedcena ze to chces ze s tym nemas problem.

wodanka
26. júl 2011

@callex dakujem za nazor...darovane vajicka nam neodporucili kvoli zlemu spg, odporucenie bolo moje vajicka a darcovske spermie, ale to uz sme skusali a nevyslo to, takze mam k tomu nedoveru. PiGD nam chceli robit, ale zial nebolo z coho, neboli kvalitne embryjka na ktorych by sa to dalo spravit.
A to je to, ze nikdy nemas 100%ne presvedcenie, ze to chces..teda aspon u mna to tak je

bayley
26. júl 2011

@wodanka ahoj wodanka 🙂 ja by som na tvojom mieste určite vyskúšala v RF IVF soft. Teda predpokladám, že doteraz si mala 3x klasické IVF. Je dosť možné, že pri softe tvoje telo zareaguje úplne inak, vajíčka môžu byť kvalitnejšie a vyjde to. Ak nie, stále je čas na darované embryjko 😉 Ako píše @callex , budeš ho nosiť 9 mesiacov pod srdcom, takže vzťah si určite vybuduješ 🙂

bayley
26. júl 2011

@callex dúfam, že už je všetko v poriadku a odpočinkový režim zabral 🙂 Uži si 2 týždne voľna 🙂 Ty si tuším rozmýšľala aj nad nejakou dovolenkou pri mori. Pôjdete niekam?

wodanka
26. júl 2011

@bayley ano doteraz to boli klasicke IVF, kde sme kvoli mojim polycystickym vajecnikom mali velke mnozstvo vajicok, zrejme nekvalitnych. Viem, ze na darovane embryo mam stale vela casu, ale neviem ako by som znasla psychicky dalsi neuspech. Uz toho bolo na mna akurat tak dost... ale Vase nazory mi pomahaju pozerat sa na to trocha triezvejsie a mozno aj odvaznejsie, dakujem

gabinkaa
26. júl 2011

@wodanka my sme boli na 4. IVF, taktiež s darovanými spermiami, ale tento 4. krát sme mali s doktorom dohodu, ak budú embryjká nekvalitné alebo nebudú vôbec tak ideme do darovaného embrya, už pri OPU mi doktor hovoril, že jedno pre nás odložili, lebo to závisí aj od krvnej skupiny oboch partnerov, ale toto 4. IVF bolo úspešné,tak sa teraz vytešujeme, ale viem o čom hovoríš, tie stresy a nádeje človeka veľmi ubíjajú, my sme sa rozhodli pre darované embryjko, lebo už veľa času nemáme, vždy je to na zváženie

zlatanka30
26. júl 2011

@wodanka ahoj.my sme sa nakoniec rozhodli pre darovane embrya.tiez som dost dlho s tym bojovala ako sa dokazem s tym vyrovnat,ale tuzba je naozaj velka.bud ostanem bez deti alebo to risknem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre