Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
26. júl 2011

@wodanka na tvojom mieste by som ešte pre pokoj duše raz vyskúšala soft, ako ti radí @bayley. Veľa kočiek má pri softe kvalitnejšie vajíčka ako pri klasickom. Soft ale určite v Brne v RF. My sme tiež vyskúšali soft, ako hovorím pre pokoj duše a potom sme išli do darovaných vajíčok. V téme Darované vajíčka na IVF sú niektoré kočky, ktoré mali darované embryá, skús si poprečitovať príspevky. Veľa šťastia.

gabinkaa
26. júl 2011

@callex úplne súhlasím s tým čo si napísala, určite sa za tú dobu ten vzťah vytvorí a úplne sa zabudne na to či je to geneticky vlastné alebo darované a okrem toho to nemá nikto na čele napísané, ja som sa na to tiež takto pozerala a preto som to chcela skúsiť aj s darovaným embryjkom

wodanka
26. júl 2011

@gabinkaa dakujem... presne to je to, ze ja neviem ci znesiem dalsi neuspech, ale ked je tu zasa aspon nejaka mala sanca na vlastne babo, tak ju nechcem premrhat...ako casto si musela ist do Brna pri IVF?

wodanka
26. júl 2011

@jada1 dakujem... urcite ho budem potrebovat, tak ako kazda z nas

@gabinkaa ja ani moc neriesim, ci bude geneticky vlastne, ja mam skor moralne a eticke zabrany. "Kupa" embryjok mi nejako nesedi.. Ale este stale si to preberam a od finalneho rozhodnutia som este daleko.

wodanka
26. júl 2011

@zlatanka30 a kedy idete na to? A co na to mm? Ani ja nechcem byt bez deti, to by bol nas zivot dost prazdny.

zlatanka30
26. júl 2011

@wodanka napisem ti ip

gabinkaa
26. júl 2011

@wodanka určite tu šansa je, ja som si hovorila pri tom 4., že toto je naše posledné.........a veľmi sa tomu teším, že sa to podarilo, aj keď mám stále obavy, aby bolo všetko v poriadku, tomu sa nedá vyhnúť, neg. správy sa snažím nečítať, bola som tam 4 krát, raz na konzultácii, raz na kontrole, ale to môžeš ísť aj svojmu obvodnému, ja to nemám až tak ďaleko, tak som radšej išla tam, potom OPU a ET
čo sa týka "kúpy" embryjok, nebrala by som to tak, máš pravdu, že z hľadiska etiky je to strašné, ale brala som to tak, že oni vynaložili nejaké náklady na zmrazenie embryjok a potrebujú ich vrátiť, možno som si to ospravedlňovala sama pre seba, ale túžba po dieťatku bola taká silná, že som s tým súhlasila, dve IVF v RF sme mali s malou prestávkou - marec a potom máj, bolo to náročné a veľmi únavné, ale stálo to zato
držím Ti moc palce

bayley
26. júl 2011

@wodanka máš IP 🙂

callex
26. júl 2011

@wodanka ak mas eticke a moralne zabrany skus pohovor s psychologom..ako si pisala adopcia kvoli stahovaniu neprichadza do uvahy takze ina cesta ako darcovske neostava.a to musis sama v sebe spracovat a dobry pszcholog ti nastavi zrkadlo.neuspechy su tazke ale kto sa nevzdava vzdy zvitazi i ked nie mozno tak ako by chcel.mnohe z nas to nevzdali ani po 7pokusoch.ani po 11 neuspechov..jedna nam teraz tak porodila krasnu dianku.my zeny sme silne a ked si myslis ze si na dne si len v polovicke.oddychni si kym sa do niecoho vrhnete.,skus toho psychologa a medzitym pouvazuj o tom softe.je to hormonalne menej narocne i financne.

callex
26. júl 2011

@bayley kludovy rezim zabral.o dovolenke som snivala..zhanala som s kym pojdem nakolko mm nemoze.a ked som zohnala sesternicu tak som zacala spinit a nechcem uz ist mimo republiku radsej.vcera sme zburali povodnu kupelku a ideme robit dve nove..takze ako ja hovorim dovolenku mam na bahami. 🙂 ale bolo by krasne vypadnut z tohto prachu a improvizovanej sprchy.

wodanka
26. júl 2011

@callex ja to nechcem zatial vzdat, ja len neviem ako dalej. Ako pises, musim si oddychnut zrovnat si to a prist k nejakemu rozhodnutiu, lebo tak ako vsetky tu, aj ja stale verim, ze jedneho dna sa to podari. A vtedy budem najstastnejsi clovek 😉

callex
26. júl 2011

@wodanka drzim palce aby si si co najskor v sebe upratala a bola s tym aj stotoznena.niekedy je to dlhy proces niekedy nie.

bayley
26. júl 2011

@callex super, že špinenie prestalo 🙂 Ja by som sa teraz už tiež bála ísť niekam na dovolenku mimo republiky. Ja som si celkom vydýchla, keď sme sa šťastne vrátili 😉 Držím palce, nech čo najskôr pominú bojové podmienky pri prerábke 😉

mircalla
26. júl 2011

@wodanka ja mam rocneho syna - darovane vajicko, nie cele embryo....vobec mi to nepride,nikdy som nad tym nerozmyslala, ja som ho mala v brusku,porodila, povie mi mama

wodanka
26. júl 2011

@mircalla mne nevadi, ze to dieta by nebolo geneticky nase, my by sme boli jeho rodicia, ktory ho vychovavaju a maju radi. Ja mam problem v otazke etiky a moralky , platit za embryjko.

mircalla
27. júl 2011

no asi to treba skusit brat pragmaticky, ze to inak nejde

mirinda10
27. júl 2011

@wodanka aj ja mam PCO a pri klasickom IVF som mala vela vajok ale nekvalitnych az v Brne pri softe sa nam zadarilo. Ja som bola tiez rozhodnuta ist na darcovske embria, keby sa mi tento posledny pokus nepodaril, otazka kupovania, no pozri na to z inej stranky aj pri IVF musis platit, ci uz za zakrok alebo injekcie, lieky stoji to peniaze, takze si kupujes embrijko len svoje
vyskusaj SOFT aspon 2 kola a potom uvazuj o darcovskych, suhlasim s dievcatami

mircalla
27. júl 2011

@mirinda10 presne tak

bibi24
27. júl 2011

Ahojte kocky, mam jednu prosbu. Som po 2. neuspesnych ivf a silne uvazujem, ze dalsie ivf, presnejsie ivf soft uz budem realizovat v Brne. Teraz chodim do Iscare BA. A zaujima ma, ci je potrebne si doniest na prvu konzultaciu nejaku zdravotnu dokumentaciu, alebo staci to, co poviem ustne. Lebo obavam sa, ze z iscare mi ziadny zdravotny vypis z karty neurobia a doma mam jedine nejake chabe spravy z opu a et, prip. ket.
dakujem za rady 🙂

callex
27. júl 2011

@bibi24 ahoj..je lepsie ak mas dokumentaciu..ak nie nevadi.urcite si dostala nejaky protokol na zaklade ktoreho si uzivala hormony.zober to plus tie spravy co mas a sup do Brna.

pikha
27. júl 2011

ahojte babulky 🙂 nemam sancu docitat, ale vsetky vas pozdravujem a posielame velku pusinu s Diankou 🙂 Malinka sa ma k svetu, papa ostosest a mimoriadne sa jej paci nocna Nitra 😀
@rebeka33 drz sa a ocakavam uz len same pekne infosky 🙂
@wodanka mirinda s mircallou ti dobre napisali 🙂 netreba mat ziadnu eticku a moralnu dilemu.. ved si vlastne platis za ivf, ktorym tvoje buduce dieta vzniklo, koniec koncov, za kazdy lekarsky zakrok sa plati. A okrem toho, ked ste boli na vlastnom ivf, tiez ste asi vyplnali papier, ze v pripade zaujmu ste - nie ste ochotni poskytnut svoje zostavajuce embryjka na darovanie inemu paru. Pre niekoho je to jedina sanca mat vlastnou cestou babo, ktore si sam vynosi-takze skor ako o moralnej dileme by som si dovolila v tomto smere hovorit o obrovskej pomoci zo strany mediciny. Vam sa skonci velke a nekonecne sa vlecuce trapenie a embryjko dostane sancu vyrast na poriadneho cloveka v milujucej rodine 🙂 Ziadna moralna dilema tu nema miesto 😉 😎 do toho.
@bibi24 myslim ze ich bude zaujimat tvoj zdravotny stav ako taky.. genetika ak mas urobenu, hormonalny profil, manzelov spg, prekonane operacie, kolko ivf s akymi liekmi a akym vysledkom.. My ked sme boli, dokiho zaujimal predovsetkym slovny opis nasej situacie, aby sa nemusel hrabat v papieroch, akurat ked ho nieco zaujimalo, poziadal o vysledky vysetrenia. Co nebudes mat, to ti nakazu urobit a hotovo. Nic specialne nepotrebujes 🙂

gerdusha
27. júl 2011

ahojte,

chcem sa spytat, ktory DC ste mali OPU?

luly3
27. júl 2011

ahojte kočky
@pikha nech sa má malinká k svetu 😅 😅 😅
@gerdusha ja som mala OPU na 14 deň
babulky došla sem sa pochváliť morfo ULT v porádku všetky hodnoty v norme 😀 😀 😀
tak sa vytešujem a bábenko má 350 g také tintítko je 😀 😀 😀 😀
@bibi24 ja som zo sebou nemala žiadnu dokumentáciu len protokol s čím
som stimulovala a inak som mu na všetko odpovedala 😉 RF je dobrá voľba veľa štastíčka 🙂

wodanka
27. júl 2011

@pikha a @mirinda10 dakujem za podporu a Vas nazor... viem, ze je to len otazka "spravnej" interpretacie, ale chcem si byt ista, ze to takto chcem. Rozpravala som sa s mm a ten je velmi nakloneny soft IVF ako poslednemu pokusu, a ak by to nevyslo, tak snad dovtedy budem mat uz jasno aj v darovanych embryjkach. 😉

bayley
27. júl 2011

@pikha dúfam, že nočná Nitra sa páči aj tebe 😀
@wodanka som rada, že manžel je naklonený softu 🙂 Verím, že v prípade PCO je to to správne riešenie 🙂
@luly3 super, že morfo ULT je v porádku 😀 teším sa s tebou 🙂
@bibi24 ja som tiež mala len chabú dokumentáciu z GF... ak sa ti podarí od nich niečo dostať, určite to bude fajn, ak nie, v RF to zvládnu aj bez nej 😉
@gerdusha ja som mala OPU prvý krát 13. DC a druhé IVF už 12. DC . Ideš znovu do toho?

callex
27. júl 2011

@luly3 jej trosku zahoractiny sem zavitalo.. 😎 😀 super..a ani neprezradis co to bude?ci chces sa nechat dat prekvapit?uz to museli vidiet...tak nezatlkaj. 😉
@wodanka soft je dobra volba a ako hovoris dovtedy si urcite urobis jasno.
@pikha tak ja sa dianke nedivim..mne sa paci LEN nocna nitra.plne ju chapem ...ale teba lutujem.ale verim ze to zvladas s usmevom na tvari.

bayley
27. júl 2011

@callex ty ešte nevieš, čo to bude? Pozerám, že už máš 17.tt, pred pár dňami si bola na sone..... nebolo vidno, alebo chceš prekvapenie? Ja som sa práve dnes dopočula, že existujú nejaké testy, ktorým z moču už od 10.tt zistíš pohlavie dieťatka 😲 niečo ako tehotenský test... celkom som bola v pokušení, ale vydržím....
@mircalla už ste mali jeden rok, alebo vás to len čaká?
@gabinkaa @jada1 kedy idete na sono?

callex
27. júl 2011

@bayley tie testy su blbost..len tahanie penazi..klasika.nechcem prekvapenie chcem vediet co bude..uz len z dovodu ze ked prides do detskeho obchodu vidis veci len ruzove a modre..nic take neutralne..a ked tak velmi malo.ja som bola taka vystresovana z toho spinenia ze som sa aj zabudla opytat ci je uz vidno...pri tom boli na sone krasne aj nozky roztiahnute vidiet a ani vtedy ma to nenapadlo.no trubka. 🙂

bayley
27. júl 2011

@callex ja by som sa v tom strese asi tiež zabudla opýtať 😉 ale určite by som už na druhý deň volala MUDr, že čo tam videl 😀 😀 Tiež to chcem vedieť kvôli nakupovaniu vecí v budúcnosti, samozrejme som aj zvedavá, ale test som po prečítaní pár riadkov o ňom zavrhla. Inak, ja som dnes tiež po dlhej dobe opäť špinila, alebo skôr to už bola troška krvi, čo som našla ráno na vložke 😝 už som sa videla v nemocnici.. ale potom celý deň vôbec nič, úplne čisté... ale za normálnych okolností by som v tomto čase mala dostať MS. Minulý termín MS to bolo to isté, aj keď vždy len špinenie, ale verím, že to bude OK... v pondelok mám termín u Dr, tak snáď uvidím to, čo chcem vidieť 🙂

callex
27. júl 2011

@bayley tak ak si to mala v case menzesu tak je to ok...niektore baby to maju aj v 30tt tehotnosti.ale vecsinou sa pise ze po 3mesiacoch to skonci.v pondelok mam kontrolu tak to uz sa nezabudnem opytat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre