Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bayley
28. júl 2011

@mircalla neskutočné, ako to uteká 😲 všetko najlepšie Filipkovi 🙂
@luly3 som 12.tt... so zmenou pasu počkám ešte aspoň do pondelkového sona 😉
@gabinkaa skvelé správy!!!! teším sa, že malý ufónik je v poriadku 🙂 musel to byť ohromný zážitok aj pre tvojho manžela 🙂 Pekne rastiete, že už teraz predbiehate pôrodné termíny
@callex tiež preferujem ružovú, ale mám vnútorný pocit, že to je chlapček 😀

jada1
29. júl 2011

Ahojte kočky, všetky pozdravujem

@luly3
@gabinkaa gratulujem k dobrým výsledkom 😵 .
Aj my sme včera absolvovali NT screning u Dr. Čunderlíka. UTZ dopadol dobre, všetko je ok. Ešte výsledky z krvi, tie by mali byť dnes, ale nakoľko bývame ďaleko od BA, tak ich pošlú môjmu Dr. na ambulanciu.
@gabinkaa my máme tiež termín pôrodu 5.2. 😵

gabinkaa
29. júl 2011

@callex asi to používa pre každého, ale je to milé, nejako nám to v 20 tt nenavrhovali, ale vyjadril sa, že toto bol prvý krát, druhý je v 20 tt, myslím, si že ak budeme chcieť tak sa tam môžeme objednať, záleží to na nás, bratrancova žena bola myslím v Hlohovci, ale neviem kde tam, to som započula iba tak medzi rečou, výsledky z krvi ešte nemám a neviem či vôbec dobre dopadnú, to myslím tým testovaním, lebo som išla do labáku a ten je od 25,7 zrušený, tak som volala chlapíkovi čo tam mal uvedené číslo t. a ten si vraj pre to príde, tak som to nechávala v ambulancii, skoro ma porazilo, miesto toho aby som mala kľud, tak riešim lekárov a pod. katastrofa
amnio sa nechcem príliš zaoberať, pevne verím, že všetko bude v poriadku
tie termíny sa nejako kopia, jada písala, že ho máme rovnako, bude to zaujímavé 😅

gabinkaa
29. júl 2011

@bayley fakt to bol pekný zážitok, aj môjmu drahému sa to páčilo a keď ho tak pekne natočil, aby sa na nás pozeral, fakt zaujímavé, no a potom ho to už prestalo baviť, tak už sa nechcelo otočiť, kázal mi zakašľať, že aby sa troška prebralo, fakt sranda,ale hlavne, že je všetko v poriadku, nejako sa ponáhľa máme skoro 6 cm
Ty si sa rozhodla, že to nebudeš absolvovať?

gabinkaa
29. júl 2011

@jada1 aj ja Ti gratulujem k dobrým výsledkom, trocha sa uľaví......
s termínom sme na tom teda rovnako 😵 😵 😵

dalida
29. júl 2011

Dobry den, reprofitacky 🙂
@gabinkaa @jada1 blahozelam k dobry vysledkom. 🙂 Mam radost z kazdej jednej z Vas. Ak sa smiem opytat... Absolvovali ste soft alebo klasicke IVF? My cakame, na toho 18teho... uvidime ako dopadne prva konzultacia. 😉

gabinkaa
29. júl 2011

@dalida ďakujeme moja 😉 ja som absolvovala soft, druhýkrát v RF.....držím palce, aby dopadla konzultácia dobre, ku komu ideš?

callex
29. júl 2011

@jada1 gratuluje k dobrym vysledkom.
@gabinkaa nase malinke cele to sono odmietlo spolupracovat,..stuchal mi do brucha tou sondou,kaslala som a nic.ukazal sa na zaciatku a potom sa ulozil k spanku. 🙂 len nech mu to pekne vydrzi to spinkanie.najme v noci.inak ten ultrazvuk v 20tt je normalny ktory robi gynekolog a preplaca mu ho poistovna,pretoze pocas tehu mame narok na 3sona.ak nie su problemy.a pri tom sone sa skontroluju vsetky organy a ci je vsetko ako ma byt.v Hlohovci je to niekde pri poste..ved koncom augusta tam idem mozem potom podat info.
@dalida my sme tu vsetky absolvovali v RF soft....to je hlavny dovod preco tam vela ludi chodi..nase centra so softom nemaju velke skusenosti a ani ho nerobili co viem.

bayley
29. júl 2011

@jada1 gratulujem k dobrým výsledkom 🙂

@gabinkaa ja určite nechcem absolvovať žiadne vyšetrenia z vlastnej iniciatívy. Aj keď samozrejme si uvedomujem, že môže prísť situácia, keď sa MUDr pri bežnom vyšetrení nebude niečo pozdávať..... hm, tak čo potom, že? ........ Asi MUDr poviem, nech mi nikdy nič zlé nehovorí, že dieťa by som si aj tak nedala vziať ..... ja by som bola najradšej, keby mi nemerali a nezisťovali nič, čo sa už nedá ovplyvniť. Rada by som si to tehotenstvo maximálne užívala a vychutnávala... Keď sú výsledky v poriadku, určite to tie pozitívne tehotenské pocity len znásobí, ale keď mi povedia niečo zlé, už by to bolo asi len o strachu, či sa mýlia, alebo nie ... Ale teda pozitívne výsledky by mi mohli oznamovať 😀

dalida
29. júl 2011

@gabinkaa idem ku Koudelkovi 🙂 Dievcata a cim ste stimulovali? Ako prebiehala stimulka u vas? A ake ste mali davkovanie? Viem, ako to prebieha pri klasickom IVF..., ale... predsa len... Lieky, resp. injekcie ste si kupovali priamo u nich, alebo z lekarne u nas na SK? Dakujem za odpovede 😉

jada1
29. júl 2011

@gabinkaa
@callex
@gabinkaa
@bayley kočky ďakujem, trochu som si vydýchla, teraz zasa čakať na výsledky z krvi.
@bayley ja by som sa tiež na to vykašľala, ale nechcem, aby ma hnali na amniocentézu. Chcem sa jej vyhnúť. Kôli veku ma samozrejme asi budú do nej tlačiť, ale keď budú dobré tieto výsledky, tak na ňu určite nepôjdem. Však sme mali darované vajíčka od 20 ročnej dárkyne, tak tam nevidím až také riziko. Doktorov akokeby to ani nezaujímalo, lebo proste indikácia je môj vek 😒
@dalida ja som stimulovala merionalom. V RF mi dali recept a kúpila som si ich tu na SF, aj Pregnyl. Orgalutran mi dali v RF. Ešte som mala tabl.Clostilbegyt (alebo ako sa to píše). Mala som 2 ampulky merionalu denne.

dalida
29. júl 2011

@jada1 dakujem za odpoved 🙂

callex
29. júl 2011

@dalida mne doky napisal ktore hormony prichadzahu do uvahy a co si zozeniem mam mu napisat a nastavi mi davkovanie.tak aj bolo...nieco som doma mala nieco dala kamoska nieco som kupila...takze napokon pri poslednom som mala mix 3druhov.a vidis ako dobre to dopadlo.oni vedia ze na nete si to vies zohnat lacnejsie..nebudu ta tlacit do nicho co nechces.

callex
29. júl 2011

@maticap. dlhsie si sa neozvala...vsetko ok?ci dovolenkujes?

maticap.
29. júl 2011

@callex ahoj Callex, som rada, ze ste na mna nezabudli 🙂 . Ani ja na vas - vzdy si precitam co je nove. Akurat nestiham reagovat ☹ .K dlhsej - cize normalne dovolenke sme sa nedopracovali, lebo mm si ju momentalne nemoze zobrat a co budem sama doma. No uz citim, ze ju potrebujem - nielen preto, ze som tehotna (a tento tyzden som nejaka unavena... ved nie su ani horucavy, a este som stale v 2.trimestri... a v prvom som nebola vobec a teraz totok...), ale preto, pre co potrebuje kazdy normalny clovek vypnut. Dost sa toho hromadi v praci a uz mam toho fakt dost. Inak sa mame dobre (klopem na drevo), dubak kopka jedna radost, niekedy mam pocit, ze tam snad stepuje alebo co 😀 . Pomaly tlacim na mm, aby konecne zacal malovat - hoci on sa stale brani a nechape, ze ku koncu tehotenstva sa skratka odmietam namakat pri upratovani po malovke... typicky chlap... 🙄 . No a v pondelok sa chystame pre kocik, takze ked sa s nim vytesime, tak ho odfotim a dam sem fotky 😉 . Ozaj, a kedze mam vela dovolenky, a na MD chcem nastupit 8 tyzdnov pred porodom (kvoli praci), tak uz "striham meter" - vyzera to, ze od cca 20. augusta som domaaaaa!
A Ty ako? dufam, ze spinenie prestalo a ste v poriadku 😉 .

callex
29. júl 2011

@maticap. tak to uz sa ti naozaj krati..a potom mozte malovat. 🙂 a co tie vysledky testov?uz to mas ok?ja som uz prestala spinit ..ale setrim sa.a uz som taka usetrena az som potom nemozna ked idem nieco robit,hned sa zadychcim,lapam po dychu potrebujem si lahnut a stabilizovat sa..co nie je teda uplne idealny stav.ked dorobime kupelku a doupratujeme tak zacnem chodit vecer na prechadzky..nech mam nejaky pohyb.

maticap.
29. júl 2011

@callex veru, veru - este cca tri tyzdne a rano budem vyspavat 🙂 a chodit na MK a stihat vam aj nieco napisat 😀 .Testy vraj dopadli dobre - aspon podla telefonatu s gyn, ktora ich sice nemala v ruke, ale telefonovala s genetickou. Verim jej - myslim gynekologicke 😉 . To bolo tesne po poslednej poradni. Na dalsiu sa chystam najblizsiu stredu, takze sa budem moct zoci - voci povypytovat a pozriet si vysledky nazivo. No a okrem poradne ma caka aj OGTT...iba ma udivuje ako ho teraz robia - nie ako sme sa v skole ucili: odobrat krv nalacno, vypit roztok a po 2 hod. znova odobrat krv... ziadne take...doma vypit glukozu a po 2 hod. prist na krv....

callex
29. júl 2011

@maticap. ja ked som na tom bola tak jeden den mi zobrala rano krv,druhy den skoro rano o 4tej som vypila glukozu a o 6tej som uz sedela v cakarni aby mi zobrala opet krv.vravela ze tie dve hodky co som to vypila sa nesmiem nijako namahat..ani psychicky ani fyzicky.tak mozno preto to treba vypit doma.stres skresluje vysledky.ja osobne som zvedava co mi vyjde lebo ked mi toto robili pred rokom mala som 6,99...do 7je norma.ale mam geneticku predispoziciu.

mirili
30. júl 2011

ahojte, chystam sa na 4 ivf, chcem sa popytať či ste brali niektorá preventívne prednison a clexan od OPU a pri pozitívnom teste do 12t., ešte nemam výsledky z hematolog.

callex
30. júl 2011

@mirili a mas nejaky problem s imunitou?ja som nebrala nikdy..ale su tu kocky ktore ho brali lebo aj museli alebo jednoducho chceli.

mima263
30. júl 2011

Ahojte 🙂
@mirili ja by som clexane ani prednison nebrala. Iba ak je naozaj dôvod. Každý lekárnik Ti vysvetlí, že fakt nie je dobré brať prednison ak na to nie je vážny dôvod. Daj si spraviť reprodukčnú imunológiu. Mne vyšli všetky výsledky nega a na prednison ma teda nikto nenahovorí. A čo sa týka clexanu, ja som brala, aj tak to dopadlo ako dopadlo. Sú okolo toho veľké polemiky medzi lekármi. Pozri link
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/heparin-a-aspirin-bez-efektu/

luly3
30. júl 2011

@mirili ahoj ja som brala prednison a fraxiparín 🙂
prednison až do 17 tt a fraxík si budem pichať celé tt 😉
prajem pekný deň 🙂

mirili
30. júl 2011

@luly3 ja si to chcem brať preventívne po prečítaní o skúsenostiach v RF, ja mám teraz posledný pokus v Iscare BA, tam som sa pýtala a žiadna odpoveď, tak som bola u Dr.Drakulovej ale nemám ešte výsledky tak sa len informujem čo mám robiť pre úspešnú tehotnosť s kým budú výsledky. ak sa nepodarí idem a na jeseň určite do Brna. OPU mám v pondelok.

rienok
30. júl 2011

ahojte všetky tehuľky a budúce snažilky, keďže tu asi aktuálne nikto nestimuluje a ani nie je po transfere 🙂
nestíham to všetko prečítať, ale všetkým vám prajem len pozitívne správy a veľa optimizmu. Keď budem mať viac častu tak si vás aj celkom prečítam a viac sa budem zapájať....
ahojte 🙂

leamax
31. júl 2011

ahojte dievcata 🙂
nejdem vas ani citat, lebo by som tu travila asi vsetok cas a ten predsa chcem inak vyuzivat, ze jo 😀 len vas chcem informovat, co a ako, aby ste boli v obraze 😀
takze: stale som na PN a do roboty sa ani nechystam, ale po poriadku. na prvej kontrole po kyrete mi doky objavil na lavej strane cystu o velkosti 3cm, cele podbrusko som mala bolave, citlive, tak mi nasadil ATB aj kvoli infekcii. neviem, ci som ju fakt mala alebo to bolo viac-menej preventivne, fakt ale je, ze podbrusko prestalo po ATB boliet. ale nebola to pokyretova bolest, toto bolo ine - taka paliva, podava bolest, ale ze feeeeest. no nastastie, uz je po nej 🙂 teraz som bola zas na kontrole kvoli tej cyste, ta tam este stale je, ma 32mm a asi by sa k nej rada pridala aj kamoska 😠 pytala som sa dokyho a povedal mi, ze po tych davkach hormonov, co som v sebe mala, je ta cysta vlastne normalna reakcia vajecnika, ze sa nemusim bat. tak ma ukludnil. mrchu som zatial nedostala, sice som spinila 5dni, presne od 28.dna po kyrete, ale nic viec. tak si zacinam mysliet, ze to mohlo byt aj ovulacne spinenie, neviem, uvidime. ale citim, ze uz by mrcha mohla kazdu chvilu dojst a uvidime, co urobi s tou cystou mrcha. a potom podla toho sa s dokym zariadime. gyndo mi zrusil PN, ale mi povedal, ze by som nemala ist do roboty, hlavne aj ze fyzicky nie, ked ma brusko bolieva pri vacsej namahe a psychicky uz vraj vobec nie. takze som doma a budem doma co mozno najdlhsie.
jo a este - najlepsia sprava 😀 -aj ked som este nedostala mrchu, ale ze som nemala zapal, tak mozme sexikovat 😀 konecne, uz mi to zacinalo liezt na mozog 😀 akoze nie, ze by som bola nejaka nymfomanka, no ale uznajte - 4 mesiace je dost, nie 😉 😀 a este som zabudla - pisala som do RF, ze kdyby neco, tak prejdeme koudelkovi, kurecovej uz nepojdeme. o tyzden ide muzik k urologovi a uvidime, co povie a v septembri sme objednani do do prahy, tak som zvedava

takze tak. vy sa tu drzte, tehulkam krasne a pohodove tehotenstvo zela a snazilkam, nech uz sa dlho nesnazia a su aj ony tehulkami.
majte sa tu krasne a krasny vikendik
pa-pa

miminkad
31. júl 2011

@leamax 😀 s tym keksovanim si ma pobavila 😀

ahojte babule,zajtra ideme do nr na tu genetiku.inak asi po starom.nejak ma pobolieva podbrusok,tak snad nemam aj ja cysty...len stale rozmyslam,kedy zacat so stimulkou,vitouskova vravela,ze v septembri mozem,ale ak dostanem koncom augusta,ktovie,ci uz mozem aj vtedy....

leamax
31. júl 2011

@miminkad no aby si to nebola ty, keby si nemala to iste co ja, co 😀 😀 😀 no mino mi doslovne povedal: "uzivajte si zivot, uzivajte si sex, majte sex pre radost, nie pre plodenie, lebo potom pridu mrdokazi a uz si ho nebudete uzivat 😀 😀 😀

aj my ideme zajtra do nr, ale my si ideme pre drevo na schody, sa tesiiiiiiiiiiiiimmmmmmmm

miminkad
31. júl 2011

@leamax 😀 😀 😀 😀 mino je expert.ale sak to uz kurecka hovorila a ty si ma zdiagnostikovala 😀 kedy idete do nr?my rano.este musim rano k obvodnej.a potom ideme do new castlu pozriet jedno auto...

luly3
31. júl 2011

@mirili ja mám 3 mutácie určite by som si lieky samovolne nenasadzovala
a už vôbec nie keď ti nič nieje 😉 skôr by ti mohli uškodiť ako pomôcť počkaj
na výsledky a nato čo ti povie doktorka 😉
@leamax ahoj 😉

mirili
31. júl 2011

ahoj , ja som doteraz dôverovala lekárovi v car, ale po všetkých neúspešných pokusoch neviem ako mám postupovať, lekár v car po mojej otázke na prednison sa nevyjadril len z tohto fóra som sa dozvedela, že v RF dávajú prednison preventíve aj keď nie je imun.vyš., dúfam, že výsledky z hemat.a gen. budú koncom mesiaca.
a ja zajtra mám dúfam opu - jeden folikul pri natív cykle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre