Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
31. júl 2011

@maticap. Ahojky. Reagujem na to oGTT. Mne ho robili presne ako podľa navodu: prísť do laboratória na lačno, doniest so sebou ranny moč. Zobrali mi krv, ak bola hodnota pod určitú hladinu (myslím, že hovorila 5,5) vypila som ten roztok glukozy. Za hodinu som dala zasa moc a zobrali mi krv a za ďalšiu hodinu (teda 2hod od vypitia glukozy) zasa moč a krv. Asi záleží na konkrétnom lekárovi či kanálu ako to robia. Ináč ja som volala do dvoch labakov, že v aké dni tento test robia a v jednom povedali, že si glukozu mbm kúpiť v lekárni alebo od nich a v druhom povedali, že čo by som platila, že to ide z poistenia...ja uz tomu zdravotnemu poisteniu nerozumiem. Ináč aj ja začínam byt unavená, maly ma okopava o106... Az ma z toho bruško boli, hlavne ked sa postavím. Držte sa 🙂

luly3
31. júl 2011

@mirili prednison sa užíva ešte pred OPU cca mesiac ja som ho tiež mala
preventívne /neublíži/ ale po 2 spontánných potratoch čo sa týka hematologie tie
inekcie by som určite nenasadila preventívne počkala by som na hematologičku
bo riediť si krv nieje sranda 😉

mirili
31. júl 2011

@luly3 Ďakujem, za radu. zajtra sa ešte skúsim spýtať a do výsledkov si dám asi prednison a anopyrin. pri ťažkostiach pôjdem za gyn. , ale hlavne musím začať myslieť pozitívne, dúfam, že to pomôže , možno nebudem musieť ani nič riešiť

callex
31. júl 2011

@martini ahooooj...ako sa mas?prsten uz vybraty?kocik?
@mirili veru treba mysliet pozitivne..a to jedno vajicko bude velky bojovnik a ty budes coskoro tehula.na tvojom mieste si daj len ten anopyrin..prednison tiez nepatri medzi lieky ktore sa mozu uzivat ako lentilky.je to liek na znizenie imunity a mozes si uskodit.

mima263
31. júl 2011

@mirili ja už len toľko, že keď sa predsa len rozhodneš pre ten prednison, tak opatrne s vysadením. Nesmie sa to naraz, mohla by si si spôsobiť zdravotné problémy

zlatanka30
31. júl 2011

vidim,ze sa bavite o prednisone.mne ho nasadilo pred ket,ktore ma caka.mam mat obavy z neho? 😝

gabinkaa
31. júl 2011

@callex také malé a už to má svoje nálady 😀 k tomu sonu, že nárok na 3 soná zdarma, tak to som mala vedieť skorej, lebo zastupujúci doktor si odo mňa vypýtal 10,- Eur za urobenie sono, hrozné to naše zdravotnéctvo,
dúfam, že v tom Hlohovci Ti to dobre dopadne, budem sa tešiť na správičky a infošky, kde to je v tom Hlohovci, je to podstatne bližšie
@bayley máš kus pravdy, mňa naháňajú na vyšetrenia aj kvôli veku a aj ma teraz ukľudnil, je to lepšie ako sa stresovať stále, nezostáva nič iné, len si držať palce, že všetko bude OK
@dalida ja som stimulovala merionalom bez úspechu a potom s menopurom 2 ampulky a úspešne, clostilbegyt tabletky k tomu, aj mne dali orgalutran v centre

gabinkaa
31. júl 2011

@martini ahoj ako sa darí? 😉

mirili
31. júl 2011

@zlatanka30 aku davku budes mat, ja si dam 2,5mg.ja viem.ze to je hormon na znizenie alergickych prejavov.ako kazdy liek ma neziaduce ucinky.

zlatanka30
31. júl 2011

@mirili mam 5 mg.uzivanie rano 1 obed 1/2 vecer 0

naveen
1. aug 2011

ahojte

@leamx hellou.. trosku optimizmu v tvojich pismenkach vidno, to je dobre.. hadam sa tie cysty vstrebu nech s tym nemas dalsie opletacky a akoze ti zrusil PN a chce, aby si bola doma? to sa ako da?

@miminkad ... ked povedala vitouskova, ze az v septembri, tak daj september.. zbytocne to neuhanaj, neponahlaj sa.. neviem, ci mozes byt tak dlho na PN...ale ja by som hlasovala za ten september a nestras s cystami.. nic nemas, len sa moc pozorujes.. ale nie je to take lahke, ked si doma cele dni, viem si predstavit 😒

@rienok neupracuj sa.. vy mate teraz sezonu, co?? my sa chystame buduci tyzden do chorvatska, tak mi, prosim vybav pekne pocko 😀 😀 😀 😝

babya, zachytila som tu vasu debatu o prednisone.. mne ho stelcl teraz naordinoval ku KETu, ja vlastne nemam ziadne problemy s imunitou (teda o tom neviem xixi)... ale nic dobre o tom necitam.. 😕

lulu10
1. aug 2011

@miminkad ahoj zajtra sa chystam k minovi, drz palce, dufam hlavne ze to najdem 😀 aj mna jeden cely cyklus pobolievalo podbrusko, som si myslela ze som nachladnuta a potom aj mrcha bola velmi divna, krv len 2 dni a potom len spinenie-asi zblbnute z dovolenky alebo co 😀

lulu10
1. aug 2011

@leamax ahoj ze "mrdokazi" smejem sa strasne 😀 😀 😀 zajtra sa k nemu chystam, potom sa uz smiat nebudem 😅

naveen
1. aug 2011

kto je mino? doki?? 😀 😀 😀

inak mna asi vystreli od zurivosti do k ozmu.. rano som mala termin u drakulovej na vysledky z hemato.. dotrepem sa tam, tam nikoho, ona je na PNke... tak si mam voalt buduci tyzden, zase dalsi mesiac, kym sa dopracujem k vysledkom .. a potom, ze nepalnuj, nechaj to volne plynut 😠 😠 😠

lenka_21
1. aug 2011

Caute baby, dneska prespavam v BA a tak sa chcem opytat ci nechcete bratislavcanky zbehnut na kavu poobede/ podvecer @naveen @rienok @cecil36 @mircalla

@leamax Vitaj spat 🙂 😉 🙂

@bayley @gabinkaa Blahozelaaam ku krasnym UTZ a vysledkom ... nechcete si uz zmenit pasy, aby sme pekne sledovali ako Vam to pribuda 🙂 😉 🙂

@mirili Ja som zastancom toho, ze lieky sa maju brat iba ked je na to dovod ... prednison je kortikoid a preto by som si pockala na vysledky imuna ... je pravda, ze sa vacsinou indikuju v malych davkach ale predsa... Chapem aj tvoj postoj, lebo po neuspesnych pokusoch je clovek ochotny vyskusat vsetko. Drzim palceky!!! 😉

naveen
1. aug 2011

@lenka_21 ahoj, ja som mala mat dnes cvicak so psom, ale klasicky prsi, tak sa mi to asi zrusi.. takze ja by som mohla 😉
kortikoidy?? na imunitu? hmmm fuj.. tak to este zvazim

leamax
1. aug 2011

@naveen
@lulu10
@lenka_21 ahojte. no nechystam sa sem zas este chodit, to som vam len chcela podat onfosky aby ste boli v obraze 😉
@naveen vidno optimizmus? ved pockaj, asi sa uz blizi mrcha, konecne, ale to este budu nareky. si chystam vreckovky pomaly 😀 je dobre, ze mam doma muzika doma, tak sa nemam ani kedy lutovat 😀 a s tou PN - no musela som ist k obvodakovi, som sice myslela, ze ma z fleku vyhodi z ordinacie ako pindal, ze co on s tym...bla,bla,bla, ale nakoniec som ho ukecala na 2-3tyzdne vraj, ze viac mi nemoze dat. tak ale aspon nieco.
@lulu10 mina sa bat nemusis, on je pohodak. ja som sice mala tiez nervy pred prvou navstevou, tak ale ja som zas bola asi v trosku inej situacii, ze jo...

tak sa tu drzte, babulky a myslite pozitivne 😵 (som mudra, lebo som zacala citat secret 😀 )

callex
1. aug 2011

@naveen ..neboj mozno ti da skoro termin ked jejdo toho skocila dovolenka.aj lekari si potrebuju oddychnut a mozno ti vysledky povie do telefonu.ked budu ok tak nie je co riesit.chorvtasko tisko zavidim uzite si to.veru prednison si zvaz..hlavne ak nemas nan indiciu.
@leamax ahoj...som rada ze uz je o nieco lepsie a ze citas mudre knizky..to sa hodi...neboj cysta sa vyplavi mrskou a bude po probleme.ja som tiez tak mala po nevydarenej stimulke.a hlavne si uzi neviazany sex kedykolkve kdekolvek.. 😀

bayley
1. aug 2011

@rienok tešíme sa na teba

@leamax tvoj doktor má pravdu 😀 užívaj si sex, lebo potom ..... -D 😀 😀 😀 u mňa to prišlo u teraz, že mi zakázali sex 😒 a možno práve preto mám naň takú chuť. Baby, neviete niektorá, kde vidia lekári problém pri sexe v rizikovom tehu? Teda myslím, či je problém len samotný sex, alebo aj orgazmus (môj samozrejme). Že by sme ten sex nejako preskočili 😎
@martini tie kopance ti závidím 😉 Ako pokračuje priberanie?
@gabinkaa ja som doteraz platila pri každom vyšetrení - 8-15 € 😒 Musím povedať, že som nemilo prekvapená, ale pri tom, čo to už všetko stálo peňazí a nervov, toto neriešim..... ja som cez víkend dosť rozmýšľala o tých meraniach a vyšetreniach malého ufónika 😉 A došla som k záveru, že asi by som bola za dosť čudnú, keby som sa bránila nejakým meraniam... určite by mi to zapísali do tehu knižky, že som odmietla..... a potom pri pôrode by sa možno ku mne aj tak chovali... a našla som jednu výhodu toho celého.... že keď niečo nebude náhodou OK, aspoň budem mať počas tehu dosť času pripraviť sa na to psychicky už pred tým.... ale samozrejme bude všetko v poriadku 🙂
A dnes som bola u MUDr, krásne rastieme, dokonca aj merania kostičiek dopadli OK 😵 😵 😵 😵

bayley
1. aug 2011

@lenka_21 pas som práve zmenila 😉

cecil36
1. aug 2011

@lenka_21 ahoj, ja by som rada, ale dnes som mimo BA 😒

luly3
1. aug 2011

@bayley je v rizikovom problem u niektorej samotný sex ale u niektorých
aj orgazmus / vraj vyvoláva zťahy maternice a môže to viesť k samovolnému potratu /
píšu to v knihe 9 mesiacov otázok a odpovedí 😉
k tomu plateniu ja som ešte nikde neplatila nič ani u môjho gyndoša a teraz už chodím do blavy
a robili mi morfo ult a ani tam som nič neplatila 🙂

cecil36
1. aug 2011

@luly3 @bayley ja nemozem ani sex ani ten orgazmus kvoli placente, tak uz sa tesim, kedy sa posunie 😀

luly3
1. aug 2011

@cecil36 😀 😀 😀 ja zas nemám nič zakázane ale tak sa bojím že ani nič nieje 😀 😀 😀

cecil36
1. aug 2011

@luly3 to sa bojim aj ja, lebo nas drobec je taky lenosik a nechce sa mu velmi kopkat 😀 Alebo za to moze ta placenta pricapena na prednej strane?! 😝 A uz mate aj nieco nakupene pre mimco? Bo ja nemam skoro nic okrem kocika 😀

luly3
1. aug 2011

@cecil36 ty už máš kočík??? aký??? ja nemám vôbec nič.
ja zasa mám hyperaktívneho drobca

mirili
1. aug 2011

ahoj , tak nam folikul praskol,OPU nebolo, tak zas nabuduce. zacnem na jesen.teraz si uzijem leto.

cecil36
1. aug 2011

@luly3 to je super, ze je hyperaktivny, aspon vies, ze je v brusku 🙂 Kupili sme od znamej hlboky kocik, vyzera ako novy, pouzivala ho len pol roka. Chceli sme najprv trojkombinaciu novu- jane, ale nakoniec sme zistili, ze co potom v malom byte s velkou vanickou 😀 Tento potom mozem darovat a mozno niekomu este posluzi 😉 Takze kupili sme tento http://babyales.sk/files/090402222034888.jpg 🙂

cecil36
1. aug 2011

@mirili to mi je luto 😒 A nedavali ti orgalutran?

luly3
1. aug 2011

@mirili to je mi moooc lúto ☹ uži si leto a potom šup do RF

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre