Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
1. aug 2011

@cecil36 pekný aj ja chcem čierny kočík
http://www.e-kociky.sk/files/200/captiva_slidef... zatial tento možno
si to ešte rozmyslíme

callex
1. aug 2011

@bayley ja mam takisto zakazany sex...a veu tiez by som dala povedat co je teda u mna zazrak. 😒 je to aj kvoli stahom maternice..mnohym kockam po orgazme tvrdne brusko a nie je to 2xprijemne.a sex ako samotny kvoli krcku maternice..mozw prist ku krvacaniu.. a aj u tych co maju nizko placentu a podobne.naco riskovat ked sme si uz tolko preskakali..clovek by potom tych slavnych 11minut mohol lutovat velmi dlho.
vdaka za pas ze vidime kde sa nachadzas..a gratulujem k dobrym vysledkom.a tvoje prehodnotenie je super.mne napr.dr.do knizky napisal ze som odmietla hospitalizaciu kvoli tomu spineniu. 😠 ale to ze som slubila doma lezat ako partizan to uz nie je zmienka nikde.
@luly3 @cecil36 inak vraj za normalnych okolnosti je mamickin orgazmus pe babetka prijemny. 😀
@mirili no do kelu,..to nastve.ale spravne si oddychni a v septembri hura do noveho boja.

cecil36
1. aug 2011

@luly3 ten nas je tmavo modry, ale taka pekna velmi syta farba 🙂 Ale aj tvoj vyber je super 😵

callex
1. aug 2011

@luly3 inak neviem ci ste boli ale odporucam v senici demu na priemyselnej..je tam obchod best 4 baby...a su tam velmi mile a ochotne predavacky ktore vsetko vysvetlia..od potrieb na kupanie az po neviem co.my sme tam boli dve hodky a krasne sme si rozsirili obzory.len sa clovek zlakne toho kvanta veci co treba.maju tam aj kociky.

cecil36
1. aug 2011

@callex ze slavnych 11 minut 😀 😀 😀 No nam dr. zakazal akekolvek sparanie tam dole, okrem toho jeho, teda vysetrenia 😀 Inak ja som odmietla hospiutalizaciu pri brutal krvacani a nemam to v knizke 😠 To naco tam pisal 😖 Mne v nemocke povedali, ze okrem injekcie, ktoru mi pichnu tak ci tak a utrosu so mnou nebudu robit nic, vraj nie je co, len lezat. Tak som lezala, ale doma a naozaj poctivo 🙂

luly3
1. aug 2011

@cecil36 a ty budeš mať chlapečka keď tmavomodrý 😀 😀 😀 😀 😀
@callex viem poznám ten obchod dobre 😉

cecil36
1. aug 2011

@callex DEMU kocik nikdy viac, mala som pri malej a teda naozaj nemozem odporucat. 1. tazke jak fras 2. rychlo vyblednu farby 3. zlomila sa mi tycka na polohovanie dietata a mala mi skoro vyletela dolu hlavou na cestu. Ale zas mozno skvalitneli za tie roky 😀

callex
1. aug 2011

@cecil36 no veru 11 minut..je o tom aj knizka ktora sa tak rovna..neviem ci nie je od coeliho.a ked si to tak zratas a zoberes fakt to trva 11minut..ak neratam nejaku veceru predtym. 😀 ved to iste som si aj povedala ze v nemocke a cez vikend so mnou nebude nikto nic robit a lezat mozem aj doma.

cecil36
1. aug 2011

@luly3 o 8 dni sa mozno dozvieme ked sa tajnostkar otoci 😀 Ja fakt neviem, mozno je to intuicia, ale najako mu stale hovorim v muzsko rode 😀 Ale mozno sa mylim a bude to dievka. Potom dame ruzovu deku do kocika 😝

callex
1. aug 2011

@cecil36 aj u nas doma mu vsetci hovoria v muzskom rode.asi je to taky nejaky zvyk.

gabinkaa
1. aug 2011

@lenka_21 už som zmenila 😉

gabinkaa
1. aug 2011

@mirili to je mi veľmi ľúto, že praskol, tak si treba oddýchnuť, užívať ešte leto a potom šup na to 😉

gabinkaa
1. aug 2011

@bayley to som rada, že všetko je super, veľká úľava, teraz sa pekne treba tešiť a užívať si, ja tiež pevne verím, že všetko bude v poriadku, mne doktor sex zatiaľ nezakázal, ja to síce obmedzujem, môj drahý sa občas troška posťažuje 😀 ale lekár nič nehovoril, uvidím čo bude ďalej

miminkad
1. aug 2011

@naveen zatial je to s pn v pohode.to ma leamax nastrasila s cystami 😕 nam to potom vychadza na koniec septembra.najhorsi bude z toho telefonat do prace....dnes sme boli na genetike,len neviem,ci nam spravia aj tie mutacie a vsetko....praveze ani nemam cas sa sledovat,mame dvoch psikov,co si vyzaduju pozornost 😵 stena a rocneho.... 😵 inak tiez rozmyslam nad tym prednisonom.mne vitouskova hovorila,ze od OPU mi ho moze dat pre istotu,aj s anopyrinom...ako kvoli mojim alergiam a moznej intolerancii mm rybiciek,by to mozno asi aj bolo dobre....ale diskusia tu na tuto temu ma dost priviedla do pomykova a neviem,co spravit...
@lulu10 dnes som na teba myslela 😉 tak drzim palce,daj vediet,co a ako.no ja mam termin mrchy zajtra,ale nejak sa jej tusim nechce.inak som zas paradne pribrala 😠
@leamax aj ja si to chcem precitat 😵
@mirili neboj,jesen je nasa 😉 ja som zas mala prazdne foliky pri druhom ivf....
@cecil36 @bayley pocujte vy dve,nejak sa to tu sexualne zvrhava 😀

inak co myslite s tym prednisonom v mojej situacii,dat ci nedat?byt ci nebyt?tot otazka.... 😨

callex
1. aug 2011

@miminkad ak mas alergie tak tam by som to konzultovala s alergologickou..mohlo by to narobit viac skody ako osohu.a preco mozna intolerancia na spermie?ak by bola potvrdena tak tam sa odporuca uz prednison a sexovat s kondomom.dlhsiu dobu.daj si urobit postkoitalny test a budes vediet na com si.

callex
1. aug 2011

ak niekto vymysli sposob ako si odlozit hlavu ked boli budem ho velebit kazdy den.zatial sa pokusim zaspat a modlit sa ze zajtrajsok bude lepsi.

maticap.
1. aug 2011

@martini Caveeec, Teba som tu dlho nevidela 😉 . Jasne, ze to OGTT zavisi od doktora - resp. ak v minulosti neboli problemy s glykemiou, tak si to asi takto "skratia"... no aj tak - ucime sa jedno a prax je uplne o inom. Ved potom vam dam vediet.
My sme dnes boli pre nas novy kocik pre dubaka - trojkombinaciu Brio go - vajo je cierne, ale ostatne je cele zlte - akurat podvozok ( kostra) je cierna. Doma sme ho slavnostne vybalili z krabic, poskladali a tesili sa ako male deti. Urobila som par fotiek na mobil, no uz bolo zle svetlo ( mm sa prave dnes pokazila zrkadlovka, tak je patricne nasr..ty - nedivim sa..), takze uvidim, ci ich dam do albumu. Ak ano, ozvem sa.
Inak zdravim tehule, stimulantky, optimistky aj pesimistky - baby, drzte saaaaa! 😉

maticap.
1. aug 2011

Tak som dala do mojho fotoalbumu fotky naseho noveho wagenu pre dubaka - kvalita fotiek nic moc (ako z mobilu), no kocik je skratka uzasnyyyyy! Odporucam vsetkym - a aj v tejto zltej slnieckovej farbe. 😀

mircalla
1. aug 2011

caute baby, bohuzial citam len sporadicky, dieta je velmi akcne...neviete ako @rebeka33?

luly3
2. aug 2011

pekné ránko 🙂
@maticap. mooooc pekný 😅 kupovali ste v obchode abo ste objednávali cez internet?????
@callex mna ked bolí hlava tak si dám polku paralenu a mokrú uterku na tvár a tak vždy
zaspím a zaberie to, skúšala som aj bez paralenu bezúspešne 😖

kajka39
2. aug 2011

Ahojte babulky, vsetky vas zdravim 🙂 prajem krasny dnik.
Dnes sa mi podarilo nakuknut na mk, kym som v praci sama, citat vas uz nestihnem......
Nasim tehulkam to krasne pribuda, je to neuveritelne ako ten cas leti. Drzim vam palceky, aby ste to vsetky v pohodicke dotiahli do uspesneho konca /maticap,callex,gabinkaa,cecil,luly,bayley aj ostatne ktore som nespomenula/
@cecil36-dakujem za info, uz sme boli v KE. Na vysledky cakame, vraj su na ceste. Potom ti dam vediet ako to dopadlo 😉
@leamax-ako sa mas? Casto myslim na teba 😉
@callex- Citis sa uz dobre? dlho si mala nevolnosti..aj ja by som potrebovala poradit ako predist bolestiam hlavy bez tablety.
@lenka21-cauko 😉

bayley
2. aug 2011

@luly3 @callex @cecil36 ďakujem za vysvetlenie, veľmi ste ma nepotešili, ale samozrejme riskovať nič nebudem a nebude ani sex bez orgazmu, ani orgazmus bez sexu 😀

@mirili je mi to ľúto, držím palce na jeseň, uži si teraz ešte pekné leto - určite ešte pekné bude 😉

@callex @cecil36 aj u nás sa mu hovorí v mužskom rode 🙂

bayley
2. aug 2011

@mircalla o @rebeka33 nevieme nič, ale verím, že je všetko OK 🙂

mircalla
2. aug 2011

@bayley a ona uz mala rodit?

mircalla
2. aug 2011

@maticap. nemam skusenost,ale vraj skvely a kvalitny kocik, kazdy ho chvalil,co som citala

martini
2. aug 2011

@bayley neboj, vydrž, o chvíľu sa aj ty tých kopancov dočkáš 🙂
@maticap. pjekný kočík 🙂 Inač mne ten oGTT robili takto aj bez toho, aby som mala nejaké predispozície k cukrovke...ale je to o tom ktorom centre, teda lekarovi či labaku.
@gabinkaa Máme sa celkom dobre, poctivo priberam a dohováram drobcovi, aby sa otočil tak ako má 🙂
@callex kočík už je doma 🙂 - Peg Perego GT3 + hlboká korba Naveta XL... farba chlapčenská Java (strieborno, či sivo - hnedá)...taký je to fešný kočík 🙂 Prsteň vybratý, len ho zatiaľ nemá kto zaplatiť 🙂 Jój na ešte som si vybrala postielku, ale nikto mi ju nechce kúpiť (ani mm, ani mama...) no podraz, že zbytočne draha...ale taká je nááádherná - presne taká sa mi hodí do izbičky 😀 😀 😀 ...som rada, že teba už prešlo krvácanie. Inač ja som mala tiež placentu nízko, som sa šetrila (žiaden sexik ani iná námaha) a včera povedal, že placenta super, už je vytiahnutá hore...tak ma nasleduj, ju? 🙂

Inač čo je nové u nás doma: tak moje chlapčatko už má jedno kilo (teda skoro), včera sme boli na ultrazvuk. všetko je ok, len neleží tak ako by mal, stále sa tisne zadkom dole, vraj je ešte čas, aby sa otočil, ale...už by mohol byť aj lepšie naštelovaný, tak musím spať na ľavom boku, aby ho aspoň trochu gravitácia zmohla a plus keď si natieram bruško, tak mu dohovaram a vysvetľujem, že "zlatinko, hlavu prikloň k hrudi a kotrmelec dopredu urob...týmto smerom"...tak hádam pochopí 🙂 A bola som na glukozový tolerančný test a jedna hodnota (z asi deviatich) mi vyšla trošku horšie, tak ma poslal gynekológ za diabetologom, tak verím, že tam pôjdem zbytočne...

lulu10
2. aug 2011

@miminkad ahoj tak som spät od mina, si zlata ze si na mna myslela 😉 mino je fakt v pohode, paci sa mi a hlavne sa mi paci ze sa so mnou rozpraval, nie ako moj stary gyndos len tukal do pocitaca a max.pokyval hlavou ano alebo nie... No mino povedal ze som pre neho "vyzva" 😀 a ze sa vzdy mam ohlasit dopredu ked tam pojdem, ze sa musi na mna vzdy specialne pripravit.... 😅 😅 😅 dost bol soknuty zo vsetkeho co mu povedala... Zhodnotil to ze on si mysli ze spermosky su ta pricina, a teda RF Brno je skvela volba... a ze jeho ulohou bude pripravit maternicu a cele prostredie na ten zazrak, teda aby to tam bolo vsetko na 100% a takisto aj manzela... dal mi tu matersku kasicku a nejake vitaminy-si spominala ze si to aj ty mala, neviem ci to nieco pomoze alebo chce zarobit no uvidime... 😵 no ale inak mi nedaval velke sance na uspech 😔

jada1
2. aug 2011

Ahojte kočky, všetky hromadne pozdravujem, aby som na nikoho nezabudla.
@maticap. kočík vypadá super 😉
@martini neboj malý má ešte čas otočiť sa.A keď mu takto pekne dohováraš, určite ťa poslúchne 🙂. 27tt, pekne ti to pribúda. Kedy máte termín pôrodu?
@bayley gratulujem k dobrým výsledkom 😉 .
Mne dnes volali z BA, že výsledky z krvi z toho NT screningu sú dobré. Jediná indikácia je môj vek, tak sa tiež vytešujem 🙂 .

martini
2. aug 2011

@jada1 jééé.super správička, ale my sme vedeli, že kombinovaný skríning bude v poriadku, veď ako ináč 🙂 len tak ďalej... 🙂 Termín mám asi 07.11., aspoň podľa posledného ultrazvuku, ale vždy sa to pohybovalo v takýchto dátumoch teda od 05. - 10. novembra...tak sa teším, že sa to kráti...aj tebe...už máte na krku druhý trimester 🙂

jada1
2. aug 2011

@martini však som tam aj išla s tým, že som si povedala, že určite je všetko ok a basta 🙂 .
My sme práve vstúpili do druhéto trimestra, bruško už vykúka. Vy už do tretieho. Pomaly už idete nakupovať všetky možné veci čo bábo potrebuje. Ja sa už na to teším, lebo teraz je toľko úúúúžasných vecí pre miminká 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre