Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
3. aug 2011

@callex to sa robi ked je vyssie NT na sono
ja som neni expert, ale z krvi sa neda povedat, ci su naciac chromozomy, na to je plodovka, z krvi sa na zaklade urcitych hodnot pocita riziko, tiez sa zohladnuje aj vek a NT
@gabinkaa skus napisat viac.

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla tie výsledky mám doma, neviem už presne čo tam je, len mi napísal, že chromozom č. 18 a č. 21 je naviac, to je edwardsov syndróm a Dawnov syndrom, tripple testy ešte nemám, vraj tam sa to ukáže a mi ich doporučuje a potom amnio alebo odber choriových klkov, tak neviem čo nás ešte čaká, už máme po kľude

gabinkaa
3. aug 2011

@callex jasné, že vekom sú tie hranice iné, skopírovala som či mi k tomu dodal
> To samo o sobě neznamená,
> že plodje postižený, ale je vhodné provést došetření. Nejlépe ověřením
> chromozomální výbavy plodu
> z odběru plodové vody nebo choriových klků.

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla z domu tie hodnoty prepíšem

callex
3. aug 2011

@gabinkaa to nebude chromozom ale trizomia 18 a 21.tie tripple su take metuce...ale ked ti kombinovane testy vysli zle aj tie tripple urcite vyjdu zle.na genetiku ti neodporucal ist?na konzultaciu? s vysledkami chod ku Stastnemu..a 16-17tt sa berie krv na tripple.joj budem silno drzat palceky nech je to len plany poplach.

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa tak z toho som neni mudra....ani trochu....skus poslat vysledky....takto presne to napisal, ze naviac? alebo ze je tam riziko, ze naviac? prepac, ze sa pyta, len nechapem, ako sa z krvi daju urcit chromozomy, snad niekto bude vediet

martini
3. aug 2011

@bayley slovenský link na postielku: http://www.bambini.sk/sk/2326/57/pali-drevena-p...
Našla som ju aj na jednej talianskej stránke, kde zasielaju aj do SR a vyšlo by to s poštovným asi o 70 € menej, tak neviem či je to dobre alebo netreba riskovať prípadne reklamacie v taliansku...k postielke musíš kupiť aj ich matrac, lebo je to atypická veľkosť, takže treba príratať min. 100 € za matrac a tie matrace pre vytvorenie tej pohovky sú asi tak za 170 € ešte naviac...takže tak 🙂 inač sviňuchy americké, majú take podobne postielky za lepšie ceny a dokonca sú to verzie, že 4 v 1, teda z nej urobiš malú postel alebo veľkú postel alebo pohovku, ale ke´d ten dovoz z USA pri takej ťažkej zasielke...no hrozné pálky... :(

miminkad
3. aug 2011

@gabinkaa a aky je tam zaver?

luly3
3. aug 2011

@martini postielka je že waaaaaaaaaaaaaau krásna 🙂
@gabinkaa mne také testy asi ani nerobili 😕 😕 😕 a naviac sa
tiež tomu ani trošku nerozumím, každopádne ti držím palečky
nech je všetko ok bo teba len tí doktori stresujú 😖

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla skúšam poslať
volný beta-HCG 17,4 iU/l - ekvivalentní /shodný/ s 0,640 Mom
PAPP-A 0,530 IU/l - ekvivalentní /shodný/ s 0,318 Mom
Trizomie 21 Trizomie 18 Trizomie 13
popul. riziko 1:56 1:135 1:424
upravené riziko 1:499 1:298 1:1129

toto je všetko čo som tam mala uvedené

gabinkaa
3. aug 2011

@miminkad záver nie je žiaden teraz, testy v 16 tt a potom amnio alebo odber chóriových klkov, to je vraj z placenty

gabinkaa
3. aug 2011

@callex doktor písal o chromozomoch, ale v teste trizomia, slovenské výsledky nemám, neviem či sú už hotové, ale myslím, že ano, len doktor robí až od bud. týždňa

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa podla krvi to PAPP mas trosku nizsie ako referencne hodnoty, ale to nic neznamena, ja som tu preluskala kopu tem a mala to vela bab a mimco bolo ok. zial je to stresujuce, ale v 99% percent pripadoch to dopadlo dobre. a NT si mala kolko? nosova kosticka na sono bola?

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla NT mi napísal 1,7 mm, ďalej píše plodová voda normální, nosní kost normální, lebka/mozek, páteř, břicho zdá se normální, žaludek, mčový mechúr, viditelný, ruce, nohy obe videt

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla a to PAPP by som mala mať asi koľko? stresujúce to teda fakt je a zvlášť keď tomu nerozumiem a hlavne mám veľký strach

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa NT mas ok, to je tiez dolezite. podla mna ste sa dako nerozumeli s tymi chromozomamy navyse, to sa z krvi neda urcit,pokial viem, tak na to je amnio, kde sa zrataju....len asi upozornil na zvysene riziko, co je aj vzhladom na vek a nie uplne idealnu hodnotu PAPP, co vsak nie je nic vynimocne, ostatne hodnoty sa zdaju byt ok...my sme napriklad mali NT 2,3 co je takmer hranicna hodnota, ktora je 2,5, niektori lekari uz stresuju pri 2,0
skus pockat na dalsie testy a uvidis, ci amnio ano alebo nie.

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa ono vsetko zavisi aj v ktorom tyzdni sa to meria, od hmotnosti atd...ale tak od 0,5 MoM cca. ako som pisala jedna hodnota nic neznamena, ozaj sa nestresuj,my sme mali zase NT vyssie. uplne som nepochopila,akemas vlastne riziko na tie trizomie, ten posledny riadok asi,co je v tvojom pripade (kedze do vypoctu zohodnuju aj vek, je to skratka algoritmus) taky bezny standard.tieto vysledky krvi sluzia len na vypocet rizika napriklad ak je 1:30 na DS, ze je sanca 1:30,ze babo ho bude mat....

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla na záver napísal Kombin. scr. I. trim pozitivní, zvýšené riziko Edwards, hraniční riziko Down
dopor. karyotypizace popr. intengrace s triple testem a karyotypizace až dle výsl.
takže myslím, že to znamenajú tie trizomie
síce napísal, že to nemusí nič znamenať, ale riziko je ☹

mirili
3. aug 2011

chcem vás pozdraviť a poďakovať
@gabinkaa keď tie výsledky neprekračujú normu, tak sa asi nemusíš stresovať, držím ti palce aby bolo všetko OK

mircalla
3. aug 2011

gabinka, riziko hranicne je napr. pri DS 1:300 pripadne 1:250, ja som mala konkretne hranicne. znamena to len tolko, ze ak je horsie, napisu screening pozitivny. ja som mala tiez screening pozitivny, dost mi to zhorsil vek, uz som to tu pisala, ze mi to preratavali s mojim vekom napriek darcovskym.
v podstate skoro kazdej babe v tvojom veku vyjde screening pozitivny. dufam, ze sa chapeme....pozitivny screening znamena zvysene riziko, nie problem....je to normalne, co ti doporucil. mirinda mala 1:5 riziko na DS a ma zdravu dcerku. zaver: kazde riziko menej ako 1:300 je vysledok screeningu pozitivny....ale znamena to len zvysene riziko. vsetko su to len vypocty, matematika,pravdepodobnost, vek zohrava velku rolu,kedze je ich sucastou...musim mysliet pozitivne, vidis, ani mna to neobislo, mozem ta ukludnit, ze som si to dala preratat v brne podla veku darkyne a vyslo to vyrazne lepsie

jada1
3. aug 2011

@gabinkaa zlatko nestresuj sa. Súhlasím s @mircalla, pekne ti to vysvetlila. Vek hrá pri týchto výpočtoch veľkú úlohu. Neboj, všetko bude OK, však UTZ dopadol dobre.
Máme to len nervy z týchto vyšetrení, minule som rozmýšľala, že už by som tak chcela byť v nejakom 20tt, nech mám už po vyšetreniach a užívam si tehu. Ja som tie moje výsledky ani nevidela, len mi volala sestrička od Dr. Čunderlíka, že sú ok a posielajú to môjmu gyn. na ambulanciu. V utorok idem na kontrolu, tak si to vypýtam a nazriem do toho.
@martini postieľka je bombová 😵

staga
3. aug 2011

@gabinkaa ahoj, chcela by som sa ta opytat na tvoje skusenosti s REPROFIT v Brne, mam na plane tam ist na IUI a bodli by nejake informacie a tvoj nazor. dik

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla ďakujem za vysvetlenie, dosť si ma upokojila, chápem, že vek zvyšuje riziko a že sa riadia matematickými výpočtami........snažím sa myslieť pozitívne a nezaoberať sa tým a pevne dúfať, že tie matematické výpočty sa mýlia a všetko bude v poriadku, len tých stresov od začiatku tehu mám akosi dosť, najprv lekári, teraz výsledky, tak je niekedy ťažké nestresovať sa
ale ešte fakt dík za veľké upokojonie

gabinkaa
3. aug 2011

@jada1 snažím sa myslieť pozitívne a nezaoberať sa tým, mircalla ma naozaj trocha upokojila, máš pravdu, že už by mohlo byť po tých testoch a vyšetrenia, aby sme si užívali radosť a nie stresy
ja nemám ešte výsledky z krvi čo mi robili tu, tak uvidím ako dopadli tie
som rada, že Tvoje výsledky sú v poriadku, aspoň sa nemusíš stresovať 😉

gabinkaa
3. aug 2011

@staga ahoj, ja sa môžem vyjadriť len v dobrom, môžem porovnávať centrum v Ba Gyn Fiv a fakt sa to nedá porovnať, hlavne prístup ľudí k nám pacientkám, neberú nás ako kusy, ale ako ľudí s problémom, ktorý chceme riešiť, nejaké problémy sa nájdu všade, ale ľudský prístup je veľmi dôležitý, ďaľší plus je, že robia IVF soft, v BA
to nerobili, ale ako čítam Ty chceš ísť na IUI, je to dobrá voľba, ideš na konzultáciu? alebo už po nej?
držím moc palce

gabinkaa
3. aug 2011

@mirili ďakujem moja, nezostáva mi nič iné len myslieť pozitívne a nestresovať sa, aby som nestresovala aj to maličké, snáď to všetko dobre dopadne

staga
3. aug 2011

@gabinkaa ahoj, pomylila som sa do Brna chcem ist na um. oplodnenie, na IUI chodim do Gyn Fiv, prve bolo negat. a teraz zacinam s liekmi na druhy pokus, chcem sa objednat na konzultaciu, treba si tam zobrat so sebou vysledky vysetreni ktore mi robili v GynFive? nevies daju mi ich bez problemou? Aku cenu si platila?

mircalla
3. aug 2011

@gabinkaa ono aj ta matematika len dava pravdepodobnost, a ta je stale velmi nizka

gabinkaa
3. aug 2011

@staga ja som mala so sebou iba výsledky z OPU a ET, ani dokiho nič nezaujímalo, skorej osobný rozhovor, takže nemusíš nič vybavovať, iba ak by si chcela hormonálny profil, nepýtala som si z Gyn fivu nič, ale vraj to neradi dávajú, cenník si môžeš pozrieť na stránke RF, všetko záleží aj od liekov ako si ich zoženieš, ja som nezháňala, doki mi dal recept a ja som išla do slov. lekárne a vydali mi lieky, len som ich musela zaplatiť, záleží akými liekmi budeš stimulovať, ja som mala merional, to bolo neúspešné, potom menopur, ten je drahší, ale bolo úspešné, neviem či to závisí aj od liekov, ja som mala dosť náročné obdobie veľmi stresujúce a to som chcela otehotnieť a to sa spolu všetko nedá, takže aj pohoda je dôležitá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre