Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
3. aug 2011

@mircalla veru pravdepodobnosť matematická vychádza veľmi nízka v mojom veku vo všetkom, aj keď som skúšala vypočítať úspešnosť IVF, tak vyšlo veľmi nízko, matematická pravdepodobnosť sa so mnou nekamaráti, tak dúfame, že bude všetko OK

mircalla
3. aug 2011

@callex ja som mala inak tripple ovela lepsie ako tento screening....kupodivu

tinna13
4. aug 2011

ahojte, pozdravujem vas vsetky
@gabinkaa -neboj sa, ver tomu ze babo je zdravucke. tie vysledky riadne stresuju, aj ja som mala pozitivny screening a to nemam ani vysoky vek. ale ako pisali baby su to len statisticke vypocty.
drzim palce nech mas tieto neprijemnosti cim skor za sebou a uz si to budes len uzivat.
@martini-ahoj moja. s tym glukozovym testom si si teda uzila, postielku si si vybrala nadhernu, drzim palce nech najdes sponzora. malemu by sa v nej urcite krasne spinkalo 🙂


lenka_21
4. aug 2011

Baby, ja som volala geneticke kvoli nasim vysledkom ... vraj mam prist osobne, lebo mi musi nieco vysvetlit, co znamena, ze tam nieco nasli ... verim, ze potvrdia iba den Leiden 😒 😒 😒
Dnes som bola u endokrinologicky na opakovany odber v 3 DC ... som zvedava na to FSH ... inac lekarka bola hrooozne zlata, ale sestricka mudra ako radio ... vraj preco potrebujem tento hormon, tamten hormon ... poziadala som ju, ze aby mi skusila zobrat krv z inej zily, lebo tu jednu mam uz dopichanu az hroza ... no opat sa na mna osopila, ze co vymyslam ved raz za cas to nevadi ... tak ju potom konecne zrusila Dr., ze krv mi beru casto a ma mi skusit najst inu zilu ... 😠 😠 😠

@gabinkaa Verim, ze to bude OK, ale suhlasim je to totalny stres a adrenalin 😠 😠

@cecil36 Poznam ten pocit, prave lietam po lekaroch a tiez su niekde vsetci mudri.... no aj ja som si myslela, ze amnio je dobrovolne 😕 😕 😕

@callex Ak dobre viem, tak v tehu si mozes obcas zobrat jeden paralen ... mne viac Dr.tvrdilo ked som bola tehu, ze je dolezitejsie, aby som sa citila ja v pohode, lebo potom sa to prenasa na babetko ... urcite tlacit kazdu chvilu nejaku tbl.nie je cesta, ale ked uz sa to neda vydrzat tak radsej zobrat nieco slabsie co to stlmi...

@mircalla @cecil36 @miminkad @callex Baby, ja verim, zer budete chodit na toto forum ked budeme tehotne my ostatne cakatelky .... lebo neviem kto nam bude robit taketo supeer konzultacie 🙂 😉 🙂 😀

callex
4. aug 2011

ahojte zabky..ozyvam sa z Baham 🙂 tak volam nasu dovolenku stravenu prerabanim kupelky.uz 11dni zijeme v total bordeli a este to par dni potrva.uz sa tesime na svoju mini pidi kupelku.to budem mat ako inspiraciu..nesmiem pribrat lebo sa budem odrazat od jednej steny k druhej. 😀
@lenka_21 jejda no dufam ze nic vazne.mne beru uz roky z jednej zily a ked som minule otrcila druhu ruku tak to dopadlo pichnutim doprazdna..tak ci chcem alebo nie musim davat stale tu istu.cakam kedy to raz zacne striekat na vsetky strany ako cez sitko. 😀
ja viem ze mozem paralen..ale ja som v zivote uz pozrala tolko tabletiek ze teraz fakt ked nemusim tak si nedam.ked uz nezaberie nic ine tak si ju dam.
neboj konzultacie budu..a ked nie ved mas cisielka. 😉

k tej amnio..ano je dobrovolna..a ak je na nu dovod a my odmietneme tak si tou peciatkou len kryju chrbat, ze sme boli poucene a tak im uz nikto nikdy nemoze nic vycitat ked sa narodi postihnute dietatko.treba sa na to poriet aj z ich strany.

jada1
4. aug 2011

Kočky, ktoré ste tehule, nemáte zvýšený tep srdca? Mne sa včera v robote rozbúchalo srdce z ničoho nič, až som sa zľakla. Tlak 140/80 a tep 90. Išla som si domov ľahnúť, keď som sa zobudila tlak bol už v norme 120/80, ale tep stále vyše 80. Aj teraz ho mám taký ☹

mircalla
4. aug 2011

@jada1 to je bezne, ja som tiez mala....samozrejme nemoze to byt uplny extrem, ale byva vyssi tep

callex
4. aug 2011

@jada1 ja mam vyssi.mala som uz aj 102.gynekolog ma poslal na interne.este sa musim objednat.kazdopadne to dokymu pri najblizsej kontrole povedz.inak v tehu knizke je ze EKG v prvom trimestri..to treba ist k obvodnej a ta ti ho urobi.mna na to nik neupozornil ani ma doky neposlal.ale ked idem na interne uz to ani nejdem riesit.

tinna13
4. aug 2011

@jada1 ja mam od zaciatku tehotenstva tep v rozmedzi 90-100 niekedy aj mierne cez 100. ale zvyseny tep je v tehotenstve normalny, u mna to doteraz nikto neriesil.

jada1
4. aug 2011

@mircalla
@callex čítala som, že v tehu sa zvýšuje, o 20 je úplne v norme, len ja to mám aj o 30.Ale čítala som diskusiu a baby majú pulz aj cez 100, ale skôr vo vyššom štádiu tehu. Sa mi to vidí nejako skoro, som v 14tt, čo už budem robiť v nejakom 30tt. Mňa vyľakalo to búšenie srdca, ale keď som si ľahla, tak to prešlo. V utorok idem na kontrolu, tak sa určite gyn. popýtam, či je to ok a vypýtam sa aj na to EKG. Dáš mi potom vedieť, čo ti povedali na internom?

jada1
4. aug 2011

@mircalla
@callex
@tinna13 díky baby, aspoň ste ma ukľudnili. Momentálne zasa bojujem s exémom na rukách. Bola som na kožnom, ke´dže nemôžem žiadne hormonálne maste, dala mi nejaký krém, exém zmizol a po mesiaci ho mám opäť ☹ . (Exém som mala naposledy pred 20 rokmi, keď som bola prvý krát tehu). Nič iné mi neostáva, len to nejako pretrpieť. Ešte 26 týždńov 😀

mircalla
4. aug 2011

@jada1 opat ja tiez asi 20 rokov dozadu a teraz som mala po porode asi 7 mesiacov,zmizol sam od seba, uz sa nevratil. pozor na maste a kortikoidy...ostava pretrpiet ako pises

jada1
4. aug 2011

@mircalla mne dala takú mastičku z ovsených klíčkov, vraj to môžem kľudne používať. Aj mi pomohla, ale ako vravím, vrátilo sa to. nejako to musím vydržať.

miminkad
4. aug 2011

@lenka_21 moja,nepomylila si sa 😕 ja som tiez cakatelka 😅 neboj,na genetike to nic strasne nebude.no ja som zvedava,ci nam tam vysetria aj toho leidna a mutacie a vsetko,kedze mi brali len do jednej striekacky krv 😕
@jada1 skus viac odpocivat,pridat magnezko a ak sa to bude nadalej opakovat,tak treba ist k doktorovi,pravdepodobne ta budu viac sledovat,pripadne poslu na interne.moze ist o gestozu,ale aj nemusi,moze to mat suvis aj s teplom a tymto premenlivym pocasim a zmenami v tvojom tele 😉

lenka_21
4. aug 2011

@miminkad Nepomylila som sa...ja viem, ze aj ty si cakatelka, ale pre mna uz jasna tehulka spolu so mnou 😀 😀 😀 Nooo som zvedava na vysledky, ak si dobre pamatam aj ty si bola v NR na genetike ... aj mne brali iba jednu skumavku a tak som zvedava co sa z toho vypluje 😕 😕 😕

miminkad
4. aug 2011

@lenka_21 😀 tiez si bola v nitre?no to som aj ja zvedava.kedy si bola?my v pondelok

rebeka33
4. aug 2011

ahojte, už sme doma. Dakujem za gratulácie, bolo to dosť hektické, tie naše nemocnice....-. no coment. Najhoršia bola hnačka, čo sme tam schytali a ešte stále to nie je o.k. . Predstavte si po cisaráku s rozrezaným bruchom 10x za noc navštíviť spinavé WC. 😝
Ale všetkp to stálo za to. Malinká je malinká, zhoršili sa nám prietoky a placenta sa odlučovala tak ju museli vybrať skôr, máme síce 47cm ale len 2400g a to sme potom schudli na 2200. Zato dojčím a papá naštastie rada tak to snáď doženieme.
Nemám šancu dočítať až kým si doma nenájdem režim tak potom pozistujem.
Baby bojujte, stojí to zato, ja tomu stále nemôžem uveriť. Máme to naj dievčatko na svete. 😵
PS:na meno sa ma opýtali, ked som zaspávala na stole, tak je Simonka 😀 😀

staga
4. aug 2011

@gabinkaa dakujem za informacie, je dobre co to vediet dopredu
tebe drzim palce aby ti vsetko vyslo
ahoj

miminkad
4. aug 2011

@rebeka33 este raz gratulujem a drzte sa aj s malinkou,urcite teraz bude rychlo rast 😵 a manzel ma urcite radost,ze je simonka 😀

staga
4. aug 2011

@lulu10 citala som tvoje starsie prispevky, ako si dopadla v Brne? tiez mame zly spermiogram ☹

tinna13
4. aug 2011

@rebeka33 blahozelam k Simonke, je to pekne meno. prajem vam vela zdravia, nech mala dobre pribera a tebe skore zotavenie.

mircalla
4. aug 2011

@rebeka33 samozrejme blahozelam mamine a zelam malej slecne nadherny zivot

lenka_21
4. aug 2011

@miminkad My sme boli ale uz 23.5 a zajtra si ideme pre vysledky 😕 😕 😕

lenka_21
4. aug 2011

@rebeka33 Blahozelaaaam ... a drzim palceky, aby sa vsetko dalo do poriadku cim skor 🙂 😉 🙂 Pohladkaj za nas Simonku 🙂 😉 🙂

callex
4. aug 2011

@rebeka33 chuda to si si teda vytrpela..drzim palce nech sa to da do poriadku.super ze kojis a malinka sa uchytila.z vysky a vahy si nic nerob..aj ja som prisla taka na svet a pozri teraz som tehula. 😀 zelam vam vela vela krasnych chvil s naj.dievcatkom na svete.

miminkad
4. aug 2011

@lenka_21 tak som zvedava,ako dopadnete a hlavne,ci vysetria vsetko.

bayley
4. aug 2011

@callex ja som myslela, že v 16.tt už sa dá vidieť pohlavie... tak budeme musieť počkať 😉
@martini postieľka nielen draho vyzerá, ona aj fakt aj drahá 😉 Je prenádherná, ale to by mi doma neprešlo. Dúfam, že vy si ju kúpite, nech môžem potom vidieť aj reálne fotky a závidieť ti ju 🙂
@gabinkaa moja, teba tí lekári stresujú ☹ ale som si istá, že to bude všetko v poriadku 😉 Naďalej si užívaj tehotenstvo 🙂

@rebeka33 aj keď ten pobyt v nemocnici nebol ideálny, mám z tvojich riadkov zimomriavky - tie dobré 🙂 Gratulujem k naj dievčatku na svete, hlavne nech je Simonka zdravučká. Váhu o chvíľu doženie 😉

jada1
5. aug 2011

@rebeka33 ahoj, pripájam sa ku gratulácii 😵 😵 😵 , až mi slza vypadla. Chúďa, tak to si si teda vytrpela, ale verím, že na zlé sa skoro zabudne a už vás čakajú len tie krásne chvíle s malou Simonkou 🙂

gerdusha
5. aug 2011

@rebeka33 ,

uprimne blahozelam a zelam vela zdravia.

dalida
5. aug 2011

@rebeka33 blahozelam k Simonke. Prajem hlavne vela vela zdravia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre