Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
24. aug 2011

@miminkad Pri IVF alergia na spermijky nevadi ... to vyriesia ISCI ... je to skor proti trofoblastu, aby sa ti embrijko uhniezdilo 🙂 😉 🙂 Ak chces mat istotu, v Iscare MT al.BA ti vediat zobrat krv a povedat ti ci mas imuno problem...

lulu10
24. aug 2011

@lenka_21 ahoj to je sila s tymi doktormi, co si myslia ze si nepamatame o com sa s nami bavia? aj mne sa uz toto stalo, alebo si oni nepamataju co komu narozpravali.... 🙄

callex
24. aug 2011

s tym nasim zdravotnictvom to ide dolu vodou.ja som minule bola na ocnej kontrole a meranim mi vyslo ze by som potrebovala o pol cisla silnejsie.a ked som sa opytala lekarky co mi radi ci nechat tak ako mam alebo dat take ake mi treba..odpoved bola: to je na vas.a ja som chcela pocut odborny nazor fundovaneho cloveka ci je dobre oko namahat alebo ho setrit a tak ho 4roky namaham. 🙂ale teraz k veci..
v pondelok mi na internom vravela lekarka ze ma vela pacientiek po IVF ale aj v europe cisla stupaju.myslim ze sa to stava obrovskym problemom a spolocnost respektive stat by s tym mal zacat nieco robit.tak ako riesia rozne diagnozy na F5...tak by mohli aj na nas prispievat a pomahat nam.
ved ked to takto pojde dalej nebude nam mat kto robit na dochodky. 😉

miminkad
24. aug 2011

@lenka_21 ISCI sme mali,teraz chceme skusit PICSI...no tak snad to ten prednison vsetko poriesi...aj tak ine my nemozu dat...
@callex nuz to ani nebude mat....porodnost klesa a umiera vela mladych ludi...v tom zas vyznie otazka,kde idu peniaze z druheho piliera? 😕 kamoska,sestricka na novorodeneckom,sme sa tiez bavili o IVF a tak a v podstate sme deti cernobylu a nesieme tiez urcite nasledky tejto katastrofy...tak a teraz si dame tresku z japonska 😀

miminkad
24. aug 2011

jaj baby,ja som taky motak.asi ma dr na endokrin. priskrti.dnes bola svokra objednana k nej a isla som s nou,ale ja som nevedela,ze aj mna objednala sestricka.tak som cakala v cakarni na svokru a jej som kazala,ze nech sa spyta,kedy mozem ist.a sestricka vyjde,ze ci idem aj ja.reku ja nie.som myslela,ze ved som neni objednana.no a potom vysla svokra,ze nech sa idem teda dohodnut dovnutra,ze doktorka si myslela,ze aj ja dnes,aj sestricka ze dnes som napisana a nejak som sa total domotala,reku zavolam sa objednat.az doma mi doslo,z e som mohla ist aj ja....cil ma dr jedine dorazi...spravim na nu asi psie oci 😵

callex
24. aug 2011

@miminkad tak to si teda domotala..ved uz ked ta volali mala si ist. 😀

tak ja vas pobavim mojou dnesnou vecerou:domaci chleba na nom tatarka na nej udeny ostiepok k tomu fasirka a ako priloha melon. 😀

lenka_21
24. aug 2011

@lulu10 A bola si s tou ms u lekara? Vies cim je to sposobene?

@miminkad @callex ... no tusim sme tu to zdravotnictvo rozoberali, ale nechcem hadzat kazdeho do jedneho vreca, lebo najdu sa aj vynimky 🙂 😉 🙂 @callex chapem ako sa citis, ja som na hematoske mala pocit, ze viem viac ako Dr a to vysetrenie si nakoniec urobim sama ... este som ho prosila, aby mi na papier napisal co odporuca dalej ... no a odpoved typu je to na Vas pocuvam tiez veeelmi casto 😕 😔 😕

callex
25. aug 2011

@lenka_21 nechapem tych lekarov..na jednej strane ti povie je to na vas..a na druhej su celi besni ked prides s infoskami z netu.ale ved oni sami nas tlacia do pozicie samoliecitelov.mne vcera na sone len strcili papier do ruky ze odneste to na interne.tak som sa musela spytat ze ci je vsetko ok?vraj ano a mam si tehotniet spokojne dalej.
na internom mi ten isty papier zase len strcila do ruky ze vsetko je v poriadku.na naleze som mala nejaku diagnozu ohladom pecene tak som sa spytala ci je to ok?vraj ano.takze nic ine mi neostalo ako doma zapnut net a vygooglit si co znamenaju tie zazracne slovicka v diagnoze.nastastie som tam nasla carovnu veticku ze tie hodnoty sa zvyknu zhorsovat tehotenstvom.

callex
25. aug 2011

@lenka_21 tusim sa nikto nechce stretnut...mala by si tie babeny poobhanat.co to je za robotu?

lulu10
25. aug 2011

@lenka_21 idem zajtra, este mam trosku spinenie... teda skor taky zafarbeny vytok, som z toho jelen, dufam ze to nic nebude 🙄

rienok
25. aug 2011

@callex fúú ty už si v polovici no toto.... to to letí. Vidím že už Ti nebýva zle.... keď dokážeš také šialené kombinácie večerať 😀

miminkad
25. aug 2011

@callex ved ma tak domotali,ze som uz potom ani nevedela,kto co vlastne chceme 😀 no ved buduci tyzden tam budem volat,snad ma dr neprizabije,prinajhorsom sa pobavime,ved to tie horucavy 😀
@lenka_21 to si asi myslela mna tou vynimkou 😀

maticap.
25. aug 2011

Ahojte babulky, prepacte, ze som vas zanedbavala - momentalne (no momentalne, uz dobre dlho) sa zaoberam vyberom latkovych plienok. Kym clovek pochopi tie nove, ktore vyzeraju ako jednorazovky, tak sa to rovna druhej VS ... ale pochopila som, bola som aj na prezentacii a uz mame vytvorene prve zasoby. A teraz sa venujem oblecku - takze pozeram na MK vseeeetko mozne, co nam este chyba.
Inak som uz tyzden doma - cerpam 20 dni dovolenky, z ktorej sa chystam prejst na matersku. Mame sa fajn, dubacik kopka jedna radost, akurat je nam teplo. No a popri tom vsetkom doma malujeme - uz asi 3 tyzdne, lebo mm ma na to cas iba cez vikendy... takze sa strasne tesim, ked to bude vsetko hotove a upratovanie ma nebude az tak trapit 🙂.
A ako sa maju snazilky a tehulky?

callex
25. aug 2011

@rienok veru obcas pojem sialenosti.. 😀 chipsy a cukriky to je tiez bezne kombinacia. 😀 ale to je len raz za cas.potom to vsak stoji za to.

naveen
25. aug 2011

ahojte, hlasim u nas sialene tempo .. v praci asi 2 audity naraz, buduci tyzden zaskakujem kolegynu... zhanam podnajomnikov na byt.. nestiham, ze ani mojzisku cvicit, vcera vecer som pri tom normlane zaspal a 😀 😀 😀 😀

@lenka_21 ja mam vybookovane vikendy az do septembra ☹ chceme vyuzit leto a potom este v septembri slovensky raj

@rienok ty precisti telo a ja VERIM, ze budeme aj tebe ochvilu ratat tyzdne.. proste budeme a hotovo, ina alternativa nepripustna

@maticap mne mamina nakupila latkove plienky, ja som odmietla znecistovat zivotne prostredie.. vravela mamca .. ze len pri mne zehlila plienky o dusu, pri 3 dietati ozehlila iba jednu stranu 😀 😀 😀

@callex bacha na to, lebo budes potom tazko zhadzovat 😉 ale hlavne, ze ti chuti a ste ok

callex
25. aug 2011

@naveen sa nenudis teda..ja som za 6mesiacov pribrala 3-4kg..a posledne sa nalepilo v pribehu poslednych 2tyzdnov.neboj ja to neprehanam.tie chipsy boli iba dva baliky za cele tehu..nebolo doma co jest. 🙂

naveen
26. aug 2011

@callex tak to je pekne... 🙂 idealne, najhorsie sa zhadzuju tie kila, ktore sa priberu na zaciatku 😉

cherry1981
26. aug 2011

@lenka_21 Ahoj prosim Ta ked si chodila do MT a potom si sla do Brna ako si to riesila s vysetreniami z MT? Isla si si ich do MT vypytat a dali ti ich bezproblemovo? Povedala si im v MT ze ides do ineho centra a ze chces vysledky z vysetreni ktore Ti robili?
Aj Vy ostastne baby prosim Vas bezproblemovo Vam dali vysledky z vysetreni z centra zo SR ked ste sa rozhodli ist do Brna?

lenka_21
26. aug 2011

@cherry1981 Ahoj, ano ja som chodila do Heliosu v MT a ked som sa rozhodla, ze odtial odchadzam tak som si vypytala vsetky nase vysledky a zaverecnu spravu ... dostala som ju bez problemov, len som tam musela ist osobne.
V Iscare MT som im nespominala, ze chcem ist to RP (bavila som sa s nimi o tom ked mi rozpravali o darcovskom programe a Doc.Tomas uznal, ze ho tam maju dobry). V Iscare som im povedala, ze uvazujem nad dalsim IVF a tak mi spravili vsetky testy plus ma moja gynekologicka poslala na genetiku. Naposledy ked som bola MT, tak som ich poziadala, aby mi vytlacili vsetky vysledky co maju doteraz a vsetko mi dali bez problemov ... toto som zaslala Koudelkovi do RP mailom. Bolo potrebne aby mi urcite testy urobili opat, lebo som ich mala robene davno ... to mi povedal aj Koudelka na konzultacii, ale navrhol mi, aby som si to vybavila na SK, lebo u nich by som to musela vsetko platit ... kedze v Iscare MT rpobia vsetko, tak som isla tam ... 🙂 😉 🙂

cherry1981
26. aug 2011

@lenka_21 Dakujem,m takze bezproblemovo mi daju vysetrenia v MT predpokladam, vies dost ma sklamali v MT v Iscare mali mi robit IUI a zevraj cez nedelu nerobia a hlavne ze som bola stimulovana liekmi ☹ ☹ Tak uz tam viac ani nejdem hned idem do Brna a kdze mam aj zle vysledky z AMH bude to tak asi aj lepsie.Kedze v MT mi IUI uz ani nechcu spravit 😢 😢

lenka_21
26. aug 2011

@cherry1981 V tomto musim s tebou suhlasit ... aj ja som sklamana 😢 😢 😢 O Doc.Tomasovi som mala velmi vysoku mienku, ale trosku ma dorazil ten jeho tabulkovy postoj a negativne nastavenie, ze s mojimi vysledkami (hlavne AMH) vraj nie je mozne, aby som bola tehu 😕 😔 😕 Teraz ked som tam bola naposledy tak tvrdil uz nieco ine a tak ani neviem co si mam mysliet 😕
Mna dorazili tym, ze ich 3 mesiace prosim, aby mi poslali ziadost na IVF a ked som tam bola pred par dnami tak som zistila, ze este stale nie je poslana 😠 😠 😠 a cudovali sa mi, ze preco som nahnevane???

Ake mas to AMH? Na to IUI ani neviem co povedat, viem, ze v Heliku robili aj v nedelu ked bolo treba ...

cherry1981
26. aug 2011

@lenka_21 Ach ani mi nehovor celu cestu som plakala z MT az domov ani neviem ako mi cesta presla ☹ Velke sklamanie,ale tak co uz narobim asi to tak malo byt? 😒 Neviem. Mne ani nechcel robit IUI,ze pri mojich vysledkoch z AMH sa to ani neoplati,ale ja somtrvala a nakoniec to dopadlo takto a kedze to nevyslo, ze dalsie uz nebude potrebne ani skusat ☹ ☹ A ja taka nestastna tam som nedostala zo seba ani slovko. Iba som bola ticho a myslienkami ani neviem kde ach jo.
No pekne tak dufam, ze mne ziadost poslali 😠 😠 😠 Ja som si spravila tiez nazor 😠
Mala som 0,59 dneska mi to presne zopakoval, ak som si dobre zapamatala on si totiz nepamatal ze sme uz o tom debatili ani ze sme vypisovali ziadost na IVF, tak vari ju poslal 😕 Berem pacientiek ma velmi vela.

zlatanka30
26. aug 2011

@lenka_21 ahoj.prosim ta ak mas nejake info o darcovskom program v MT napis mi .zaujma ma hlavne cakacia doba

naveen
26. aug 2011

ahojte ja len tak na skok ..

@lenka_21 ako sa mas? uz davno nebola ziadna tabulka xixixixi

@cherry1981 a to ste sa pcohopili spravne? chces mi povedat, ze oni ta nadopovali leikmi a k ed si tam v nedelu prisla, tak ti povedali, ze nerobia? ved oni museli vediet, ze ti to moze vyjst na vikend.. to co je toto za drzost a stupiditu???

miminkad
26. aug 2011

@maticap. ahoj moja,som rada,ze je vsetko ok 😉 mala by si dat instruktaz k tym plienkam,by ma to zaujimalo,minule som citala clanok,ci je lepsie pouzivat jednorazovky alebo klasicke latkove 😉
@naveen my sme v porodnici plienky len skladali,tam sa ani nezehlia...

cherry1981
26. aug 2011

@naveen Ja som tam bola dneska na folikulometrii na 10 DC lebo som brala clostyilbegyt a som mala dva foliky dominatnejeden 22 a druhy 18mm a tak mi pichli pregnyl, lebo ze v nedelu a v pondelok IUI nerobia tak nech skusime prirodzene ☹ ☹ Ale prirodzene skusame rok. ☹

naveen
26. aug 2011

@cherry1981 ale vedeli o tebe, ze zacinas jest clostyl?

naveen
26. aug 2011

@miminkad no tak parada, tak to nebudem zehlit ani tu jednu stranu 🙂 😀 😀 😀

cherry1981
26. aug 2011

@naveen Ano ved oni mi ho naordinovali a planovali IUI preto som bola taka nestastna a este aj som ☹

miminkad
26. aug 2011

@naveen vitaj v klube nezehlicov 😀 moja svokra okrem obrusov a kosiel nezehli nic 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre