Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cherry1981
28. aug 2011

@lenka_21 A nedari sa? A preco darcovske vajicka potom?

mirili
28. aug 2011

@lahhel ahoj z MK viem ako dlho sa snažíš, ja to mám skoro podobne, ale skušam ešte na SR, ty teraz už stimuluješ v RF, berieš anopyrin a prednison?,odporučili ti to v RF?, nepamätám si či máš na hematol.a genetike niečo vyšetrené

lenka_21
29. aug 2011

@miminkad Jasne, vcera som sa dohodla s kamoskou, ze pride ku mne na ten cas byvat a budeme popijat ... nevies, jedna flasa bude stacit 😀 😀 😀

@cherry1981 Prave to je zvlastne, ze sa nedari cca 8 rokov ... mm ma zlu morfologiu, mne zistili zvysene latky proti trofoblastu a teraz to AMH a problem so zrazanlivostou (ale podla mna nic velmi zavazne). Raz som bola tehu, minuly rok, ale mala som MA ☹ 😢 v 9t.

lenka_21
29. aug 2011

Baby tehulky ... pozrite sa co som nasla ... niektore veci su tam fakt mile 🙂 😉 🙂 , len neviem kolko stoja 😕 😨

http://www.mama-mia.sk/

cecil36
29. aug 2011

Dobre ranko 🙂 Pozeram, ze su tu nove reprofitacky 😉
@lenka_21 a kedy zacinate?
Mna uz tri dni trapi nadcha ako das, tak poctivo cajickujem. I ked mam predpisane antibio, nedala som si ich pokial nemam teplotu, ale len silnu nadchu. Dnes lekar fakt predpise antibiotika aj na obycajny sopel 😠 .

lenka_21
29. aug 2011

@cecil36 No my by sme mali zacinat uz teraz ... cakam na mrsku (teda ak by chcela tak nemusi prist pokial by to vsak bolo z dovodu tehu 😀 😀 😀 )
Moj mm ma teraz neskutocne sleduje, lebo minuly rok sme si dovolenky doniesli krasny darcek a tak veri, ze aj teraz sa to takto podarilo ... uz ma trosku otravuje, lebo ked idem na wcko tak mam vzdy kontrolnu otazku 😝 😀 😝 😀 ... dnes v noci sa zase vytesoval, ze na neho chodim dost casto (tak som ho trosku schladila, ze to som chodila aj pretym, len si to nevsimol 😉 )

callex
29. aug 2011

@lenka_21 a beries aj prednison na tie trofoblasty?
@cecil36 to je sila ze na nadchu ATB..co je sisi?tam naparovat treba,kupit si morsku sol v spreji,cajik z roibosu,prihodit trosku zinku a nadcha ustupi.

lenka_21
29. aug 2011

@callex Ani nepis, som z toho Prednisonu uz uplne domotana ... ked som isla na prve IVF, tak mi Dr.povedal, ze to mam malo zvysene a tak mi ten Prednison neda ... vraj uvidime 😕 😔 😕
Teraz ked som bola v CAR tak mi Koudelka povedal, ze to mozeme skusit nasadit pocas stimulky, ale kedze som bola uz tehu tak asi s tym trofoblastom taky problem nemam (pozeral na tie imuno vysledky z Prahy) ... a co je uplne zvlastne teraz mi robili krvne testy v CAR v MT na imunologiu a tie potvrdili, ze imuno mam v poriadku 😕 😔 😕 No mam uplny hokej 😒 😒 😒

callex
29. aug 2011

@lenka_21 v MT ti urobili aj tie trofoblasty..lebo pokial viem to sa na Sk nerobi?

lenka_21
29. aug 2011

@callex Tvrdili, ze ano... ved prave ja som vedela, ze sa to na SK nerobi 😨 😕 😨 ... no nic, pisala som Doc.Madarovi, uvidim co mi napise a podla toho sa zariadim ... toto IVFko uz zbehnem ako ho mam naplanovane a ak by nebolo uspesne tak si zopakujem testy v Brne a potom uz budem brat lieky podla odporucania ... pozerala som sa do spravy a on tam napisal 5mg/denne Prednison (2 mesiace a pohlav.styk s kondomom) a potom znizit na 2,5mg/denne a skusit otehotniet ...

miminkad
29. aug 2011

@lenka_21 no tak to asi nebude stacit urcite na takmer dva tyzdne 😀 ale ak si myslela jednu prepravku,to by mohla 😀

callex
29. aug 2011

@lenka_21 tak prednisom 2mesiace aj tak nestihas tak urob ako pises.co sa tyka tych trofoblastov mohlo sa to zmenit.ja som si ich davala robit niekde minuly rok.

cecil36
29. aug 2011

@callex @lenka_21 mne tiez robili trofoblast v Heliose MT. Bolo to minuly rok v lete 😉

lenka_21
29. aug 2011

@miminkad Jooj, to som myslela flasu denne na osobu 😀 😀 😀

@cecil36 @callex Mne to robili v Iscare v MT a tvrdili, ze aj trofoblast ... Pisala som Doc. Madarovi z UPMD v Prahe (on je na toto odbornik). Som zvedava co mi napise ... v kazdom pripade do tohto IVF uz idem takto a ak by bolo neuspesne potom zbehnem na kontrolne testy a snad to budem mat uz vsetko 🙂 😉 🙂

@callex Aj tebe sa to zmenilo? Prave to som mu pisala, ci sa to moze zmenit ... je ale pravda, ze som teraz zistila ked som sa v tom viac rypala, ze mi Prednison odporucal aj v tehu a az v 14-15tt prist na konrolu a podla vysledkov by to vysadil ... je tu jedna ceska stranka kde pise Machac aj Madar - na otazky pacientok a prave jednej to vysvetloval, ze tie testy sa robia az v tomto tyzdni ak su tam protilatky na trofoblast .... do toho 14-15 tt treba minimalne Predison uzivat ... a jedna baba mala ten isty problem ako ja, nastup tehotenstva bol pomalsi a v tomto pripade jej obzvlast odporucal imuno testy, lebo nakoniec mala MA ... ach jaaaj ked toho je tak vela a mne tie testy robili v r.2007 a vtedy sa to zdalo ako zbytocnost ☹ 😒 ☹ Uz som mohla byt preliecena ... 😕 😨

miminkad
29. aug 2011

@lenka_21 😀 😀 😀 tak to je celkom slusna norma 😀 to bude sliznica 😀

callex
30. aug 2011

@lenka_21 ja som tou zmenou mala na mysli ze to ze to robia na sk sa asi zrejme zmenilo.ja uz som potom imuno neriesila kedze som dodatocne zistila ze na to existuje len prednison.

callex
30. aug 2011

inak babule v poslednej Emme je clanok o liecitelke ktora pomohla mnohym parom ktore sa dlhodobo snazili.sice zvlastnymi metodami ale ma to nieco do seba.odporucam precitat.

miminkad
30. aug 2011

baby,mate skusenost niektora s vitouskovou,co sa tyka OPU a ET?rozmyslam,ci jej nenapisat,ze chcem len ju,hlavne nie kurecovu alebo toho mladasa
@callex vraj pri Ba je velmi dobra liecitelka a aj v krusovciach

lulu10
30. aug 2011

@miminkad cauko o tej v krusovcach som aj ja pocula ze je dobre, ale velmi dlho sa k nej caka, a ona je aj liecitelka? ja som o nej pocula ako o vestici...

cecil36
30. aug 2011

@callex ahojky, prosim ta aj tebe puchnu nohy a ruky? Mne posledne tri dni dost opuchli. Gyndos tam nie je tak som voala obvodacke a chce ma vidiet. Boze, na mna sa toto tehu nalepi kadeco. Dostavam sa z nadhcy a teraz toto 😠

callex
30. aug 2011

@miminkad ja som ju mala raz pri ET ..a pohoda..i ked Kurecovu som mala teraz tusim naposledy pri ET a vsetko ok.
@cecil36 nohy mi zatial nepuchnu len ich mam ako z kamena a hrozne ma bolia..ale dobre mi robi taky chladivy gelik pre tehotne na nozky.a ruky mi obcas opuchnu lebo mam na nich taky neprijemny pocit pnutia.veru chudatko trosku si mala klud a zase nieco..ale tak opuchy su bezne len je dobre to mat pod kontrolou.

luly3
30. aug 2011

ahojte
@miminkad mne robila Vitouškova ET 😉
@cecil36 ako píše @callex opuchy sú normálne ja to mám asi tak ako calex ale ja to
neriešim no určite je správne zájsť s tým k lekárovi

cecil36
30. aug 2011

@callex @luly3 baby tak som spät od dr. Mala som problem sa tam vychystat lebo som neobula ziadne topanky. Tak u mna to vyzera na problem s oblickami. Dostala som lieky a ak neodpuchnem do konca tyzdna v piatok sup na kramare 😒

rienok
30. aug 2011

ahojte babulky, dávno som tu nebola... no mám jednu pozitívnu správu - som absolútne zdravá. Posledné vyšetrnie čo som sa k nemu upínala ( v zmysle niečo nájdu nasadia lieky a vyriešené) dopadlo výborne ... aj po endokrinologickej stránke som v norme. Povedzte je toto vôbec možné, zdravá žena aby nemohla otehotnieť??? no nič iné neostáva len to asi skúšať ďalej 😅
@cecli36 no toto, veď to už je aj na koňa veľa ... tak držím palčeky nech stačia lieky a nech sa to pekne upraví 😉

maticap.
30. aug 2011

@rienok ahoj rienok, pozitivnu spravu hodnotim pozitivne, len presne ako si napisala - je toto vobec mozne?! 😠 drzim palce pri skusani 🙂 .

lulu10
30. aug 2011

@rienok ahoj tak to je sila, uz by som ti aj priala by ti aspon nieco nasli-ale v dobrom-aby mali co vyliecit a bola by si tehula... a co tvoje vysetrenie vajicok? to AHM-ci ako sa to vola... s tym si uz bola na vysetreni? ja som uplne opacny pripad, ja kde sa pohnem tam mi nieco najdu 🙄

lulu10
30. aug 2011

@cecil36 jááááj moja na teba sa to vsetko teda lepi ale pevne verim ze ked budes takto o rok kocikovat synatora tak si na to ani nespomenies, moc drzim palce a myslim na vas 😵

maticap.
30. aug 2011

@cecil36 ahoj cecil, aj ja pripucham... najprv zacali ruky a teraz nohy... a tiez riesim, co si obut. Dnes som si sice kupila nove poltopanocky, su maximalne pohodlne, ale co preboha budeme nosit v zime?!??? ☹ uz teraz ma to desi... alebo ze by sme dovtedy odpuchli?

rienok
30. aug 2011

@lulu10 no to AMH mam vysetrene, je nizke ale podla doktora to nehovori o kvalite ale o množstve vajicok a nam sa vzdy urodili 1 - 5 oplodnili a transferovali ( posledny krat 3 ) a nikdy sa nic neuchytilo, tak som sa tak tajne spoliehala na štítnu žľazu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre