Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

adra17
15. júl 2009

Ahojte, všetkým želám krásny dník 🙂
mirindíkm myslím na teba, nech tie čiarky silnejú 😉 a všetko je ok

mirinda10
15. júl 2009

tanitka no neviem neviem ja tomu testu moc neverim, ze vraj ukazal aj // a babulka nebola tehu tak dnes nemam cas ist do lekarne mam posledny den uzavierky ale zajtra idem s kamoskou na obed do Auparku tak skocim do lekarne a mozno este vecer si urobim test alebo v piatok rano uvidime ale ja potrebujem aby ciarka silnela kazdy den, nech to mimisek nevzdava toho sa bojim strasne ☹

bobjan tak ak mas este plate IVF cez poistovnu tak FC je asi najlepsie co je u nas, tak treba skusit, vyuzit a uvidis raz sa to urcite podari vid zuzli, juli, avaka to su babulky na dlhe trate a dufam, ze aj ja sa coskoro k nim pripojim lebo tie uz su odstartovane a ciel je az o 9 mesiacov 😉 niektore aj skor 🙂

zuzla80
15. júl 2009

Renysek ja zatiaľ ešte takéto stavy nemám, ale všimla som si, že keď sa najem, tak mi je z toho nejako nie moc dobré. Ale ty máš predomnou náskok, ja nemám ešte ani len prvý utz za sebou - takže ty už na to máš právo 🙂 Zajtra sa chystáte pozrieť srdiečko?

Miriček neboj moja, čiarka bude isto silnie - verím tomu. A dúfam, že sa spolu stretneme v marcovkách 😵

Juli mojenko ja idem dnes len pre recept na utroš a objednám sa, len som zvedavá kedy bude mať doki voľno, lebo on má akosi stále narvaté a aj keď som objednaná, tak tam presedím min. 2hod. pokiaľ prídem na rad. No neviem si predstaviť, ak náhodou prídu tehu nevoľnosti ako to tam obsedím.

zuzla80
15. júl 2009

Miri a ty si dnes koľký deň 9 či 10 po ET? A nechceš skúsiť ten reprofiťácky tehuľkovský test 😕

mirinda10
15. júl 2009

zuzli ET som mala 6.7 tak ako sa to pocita aj den transferu ako den 0 alebo 1, test mam robit 18.7 tak potom som bud 9 dni po ET alebo 10 dni po ET a kedm mi ET robili o 13.15 tak mam pocitat od rana no neviem nie som v tom skusena
iba viem, ze den OPU nepocitaju, takze som 14den od OPU od oplodnenia

zuzla80
15. júl 2009

Miri deň transferu sa berie ako 0tý - čiže dnes si 9ty deň po ET aj napriek tomu, že transfer robili až poobede. Aj my sme mali transfer až o 12.30 😉 .

mirinda10
15. júl 2009

ok to beriem ak sa den ET ako 0ty den, takze oficalne si mam robit test na 12od ET tak ako si robila 13.7 si mala 12ty den
zuzli muzik mi zakazal testovat testujem tajne a ked bude v sobotu ma kontrolovat, tak musim pouzit test z Caru aj ked asi vnutro by som mohla vymenit ale ja este zajtra pouzijem ten Axiom a hned este vecer si mozno ak stihnem urobim test s mamatestom

julietka
15. júl 2009

mirindi neblazni urob si normalne rano ten test z caru ked nemas cas ist do lekarne a neries to, ked ukazes tie dve dialnice muzikovi aj zabudne ze ti zakazoval robit test tak sa bude tesit 😉

zuzlik a u tvojho dokiho sa neda objednat za poplatok na konkretnu hodinu? aby si tam nemusela cakat a trapit sa v cakarni 😕 😵

inak babenky ja som dnes dost vystresovana..nasla som si na toaletaku cervenu bodku krvi asi dvakrat po sebe skusala som sa znova utriet a stale tam bola, ale uplne minimalna, este sa ukludnujem tym ze mozno mi len sliznica zakrvacala tak trosicku ked som bola vcera na kontrole a doki ma pozerala aj palpacne tak mozno mi nieco podrazdnila ked je vsetko teraz take citlive..nastastie ale nekrvacam a keby som nebola vcera na kontrole ze je vsetko v poriadku tak robim asi inu paniku...este aj muzik je na sluzobke, svagrina s rodinou na dovolenke...ani by som nemala ist ako do nemocky..sama by som taka vystresovana nesoferovala...

mirinda10
15. júl 2009

juli ak bude zle tak pridem z ciernej vody a odveyiem ta Senec nie je daleko to zvladneme nobojkaj ale urcite to mas z vysetrenia takze sa nestresuj uz chcem mat vase starosti 😉

julietka
15. júl 2009

mirindik ty si ale zlata 😵 dufam ze nebude treba..uz som bola odvtedy par krat na wcku a uz nic..tak dufam ze to bolo naozaj len z toho vysetrenia, nejaka cievka..
neboj aj ty budes mat take starosti 🙂 len nech to ostane len pri tych starostiach a obavach pokial sa nic horsie nebude diat,co dufam ze nie...ako zavidim tym babenkam co otehotneju ani nevedia ako a ani nic necitaju a ziju si dalej svoj doterajsi zivot kym neporodia...
mam kolegynu co je teraz v 6 mesiaci a ona je ako "ciganka" ako sa hovori, ani nevedela pomaly ze je tehu absolutne nic ani sa o nic nestara..minule sa jej sefka pytala kedy pojde na MD a ona ze nevie ani kedy sa ma ist v ktorom tt..

julietka
15. júl 2009

zuzlik toto bolo kolkate vase IVF?
mirindik a vase kolkate? sa pytate asi ze som taka zvedava, ale co chodim na konika uz treti rok (aj ked registrovana som neskor) si robim taky statisticky prehlad a zistila som ze najuspesnejsie su 2 a 4 IVF, nepocitam do toho KET..
a tusim aj avaka mala uspesne 4 IVF a ja tiez 😉

lahhel
autor
15. júl 2009

Ahojte babulky, ja sa ozyvam az teraz, skor som nestihala...predstavte si, akurat som sa vratila z pohovoru do zamestnania...bola som na pohovor do Manga...no hruza vecna, ake debiliny sa tam pytali..no hrozny dojem mam...ale nevadi

Taaakze, mirindik..potichucky blahozelam k dvom ciarockam 🙂 a urcite budu len a len silnejsie...

Zuzlik, dakujem a budem cakat na balicek 😉

JUlietka, nebojkaj, vsetko je urcite v poriadku...taketo vselijake stresujuce chvilky su v tehotenstve bezne...no pre nas znazilky asi ovela horsie, ale bud v klude, ziadne stresy, aby to neublizilo mimiskom 😉

Idem si vas docitat, lebo som to len tak zbezne presla a potom napisem..pozdravujem vsetky 🙂

avaka
15. júl 2009

ahojte babulenky 😵 Ja mam taku radost.. 🙂
Miri,ciarky budu uz len silniet a silniet...drzim palceky,nestresuj sa ved uz si 9-ty den od ET a babenko sa uz dobre zahniezdilo.. 😉 Inak som sa pobavila,ako kujes pikle,ako vymenis vnutri test... 😀

Juli statista 😀
Tak ako po utz lepsie,ze?Ked vies,ze mimisci su v poriadku,tak padne kamen zo srdiecka...Ja uz mam dlho po utz,tak uz trochu stresujem,ale na druhej strane uz som blizko k dalsiemu utz..tak sa moc tesim,a dufam,ze potom si uz zacnem uzivat tehu naplno...

Ja som inak asi divna... 😅 Ja som na tehu tak dlho cakala,ze mam pocit ako keby som sa nevedela preorientovat na to,ze uz som naozaj tehu.. 😕 Akokeby som si to ani neuvedomovala,stale mam tik chodit do tem ako mam-nemam lieky...stale ako snazilka...Pritom,ked zacnem nad tym rozmyslat,tak zistim,ze uz mam pomaly 1/3 za sebou a ani si to nestihnem uzit... 😨 Ved tych 9 mesiacov je len taky okamih oproti tomu dlhociznemu cakaniu....No neviem,ci je to zrozumitelne,co som napisala.. 😀 Tolko moje hormonalne vylevy.. 😀
Ozaj Juli,ta troska krvi bude len cievka,ja som spinila viac krat a po vnutornom UTZ tiez..Neboj 😉

Zuzli,na utz asi o tyzden?Som zvedava,ty zase urcite capnes fotku 2 dutiniek do albumu..Ale my to uz budeme cakat,uz nas tak nesoknes.. 😀
Lahhel,uz nehladaj pracu..to uz sa Ti neoplati.. 😉
Pozdravujem vsetky kocky,Lenik,Tani,Bea,Mahul,Adra,Renysek aj na koho som zabudla..

julietka
15. júl 2009

ahojki avka, no ukludnila si ma trosku..takze po kazdej kontrole mozem nieco podobne ocakavat..
ty uz si mozes zacat uzivat tehulkovanie, ved knizku uz mas davno ak si dobre pamatam, ci nie? v kolkatom tt si ju dostala? a kedy ides na ten dalsi utz? 😵
veru avka ty uz mas za sebou jednu tretinu tehulkovania,straaasne rychlo to leti..ani sa nenazdas a bude drzat drobceka v naruci..
ja som vcera hovorila muzikovi ze mozno budeme mat aj vianocny darcek,kedze dvojky sa rodia skor.. 😅

lahhelik 🙂 avaka ma pravdu ty uz nehladaj ziadne zamestnanie, aj tak by si musela oznamit v skusobnej dobe ze si tehu a uz by s tebou zmluvu urcite nepredlzovali..

avaka
15. júl 2009

Juli,knizku mi dal,ked som bola 8+2,ale inak ju davaju vraj neskor..
Buduci tyzden idem na dalsi utz
A vasi drobci by boli urcite najkrajsim darcekom,ale nech radsej pekne vydrzia v brusku co najdlhsie a budete mat vianocny darcek trosku neskor.. 😉 Ved vianoce budu nadherne uz len tym ocakavanim...
A konecne budem na vianoce slzit aj od stastia...teda dufam...klop..klop.. 🙂

mirinda10
15. júl 2009

babulky moje ste ma tak navnadili, ze som si este dnes z prace isla kupit mamatest a hned som si spravila dva nakolko som tomu nechcela verit kuk do albumu
je to fotene iba 4rocnym mobilom stale neviem nasjt ten fotak kde len moze byt a musela som si to poslat na email nemam kabel na mobil no som hrozna

inak ten axiom a mamatest to sa neda porovnat tam je iba slabunka ciarka a tu je velmi pekna a bola suo do 3min len teraz aby silnela dufam

ahojky avaka no len pekne vydrzat po vianociach mate dost casu ved nech tam babulky budu v teplucku netreba sa nikde ponahlat

avaka
15. júl 2009

Mirinda 🙂 😵 😵 😵 😵
super,moc sa tesim...
Kocky ja som zacala pisat do temy,ked som isla na OPU,to este len bude 2 mesiace....a kolko tehul.... 😅 😵 😵 😀 Lenka nam to naozaj iba uzavrie v tom januari.. 🙂 Leni,keby Ta ten Tvoj muzik nezdrzoval... 😀 Ale nevadi,mame cas.. 😉

julietka
15. júl 2009

miri tak srdecne gratulujem ku krasnym ciarockam, to hovori za vsetko, vecerny test a este k tomu ked ciarocka hned vybehla, naozaj neni o com, takze najlepsie priznaky su ziadne priznaky a je zarucene tehu 😀
miriii mam z teba veeeelkuu radost 😵 😉
inak ja ked som kupovala vzdy v lekarni mamatest a ponukali mi iny tak som si radsej ziaden nezobrala, zasa som lakoma vyhadzovat peniaze na nespolahlive veci a mamatest je naozaj jednicka, ved aj tebe, aj zuzlikovi aj mne na poslednom neuspesnom ukazal slabe a potom uz neukazoval 😅

julietka
15. júl 2009

avka veru mas pravdu uz sa prida len lahhelik, beus, mahuli, lenka v januari..joj dufam ze som na nikoho nezabudla..
tot krasna vizitka reprofitu 🙂 🙂 🙂

adra17
15. júl 2009

Miri, 😵 to sú krásne čiarky, len tak ďalej 😵
Julietka, aj ja by som sa rada pridala ☹

tanitta
15. júl 2009

mirinda... no kraaaasna je 😵 😵 ....ja utekam maly place...

avaka
15. júl 2009

Adra,jasnacka sa pridas coskoro 😉 ,Juli sa zdalo ,ze na niekoho zabudla.. 🙂

julietka
15. júl 2009

adri prepac ze som na teba zabudla 😕 , samozrejme aj ty sa pridas, ja si stojim za mojou "viziou" ze do konca tohto roka budu vsetky babenky z tejto temicky tehulienky, a lenka nas dodatocne dobehne v januari 🙂 😵

lahhel
autor
15. júl 2009

Julietka, keby si tak mala pravdu a tvoja vizia sa do bodky splnila...mam trosku obavy a strach, ze sa vam to tu tak dari otehulkovat..a tozvie ako dopadnem ja...Ja to mam asi o to horsie, ze mam tu endometriozu a vy ju tu ani jedna nemate..bojim sa, ze ta endometrioza bude robit sarapatu...ale je to tretia stimulka v R., tak snad bude platit stare dobre - do tretice vsetko dobre 🙂

mirinda10
15. júl 2009

lahhel musis verit ja tiez verim, ze do konca roka budeme tu vsetky tehu

ja teraz musim len cakat ci ciarka bude silniet alebo blednut toho sa bojim ale dufam v kutiku duse,ze jeden mimisok este bojuje z celych sil

juli ja tiez verim mamatestu a preto mi to dnes nedalo a isla som si ho kupit inak ten axiom je strasne lacny iba nejakych 2.5 za dvojbalenie ale vysledok sa neda porovnat ciarka v mamateste je aspo 3krat silnejsia ako v axiome ale nevadi teraz uz mam dobry spolahlivy test tak mozem testovat

adri nebojkaj na buducu stimulku sa rozbehnes a budes tehu ja vola prve kolo ako zahrievacie takze teraz pojde vsetko tak ako ma byt

varim tekvicovy privarok tak som este na pc ked skoncim idem pod sprchu a spat stale som nejak unavena nic nevladzem ale to asi z toho tepla

zuzla80
16. júl 2009

Pekné ránko babulky 😵
Miriček tak predsa je tu ten NÁŠ ČAS 😵 - nádherná čiaročka - uvidíš, že bude už len silnieť a silnieť. Inak aj môj prvý test (10deň po KETe) som robila poobede 😉 - tie ostatné dve sú už z rána. Mojko ja sa s tebou tak hrozne teším. To budeme mať termín len 5dní po sebe 😉 🙂

Juli ak si spomínam, také špinenie-krvácanie mala aj Peculka - taktiež po vyšetrení. Určite to je z toho, žiadna panikuš oki 😉 A čo sa týka tvojej štatistiky - tak u mňa to bol KET po 5.IVFku - ale pri 1.IVFku som nemala transfer z čerstvých kvôli hyperstimuláku - takže si urob záver aký chceš 😀 😀 ale v podstate to bol 10ty transfer, ak rátam všetky ETy a KETy 😉

Avuška aj ja mám utz budúci týždeň - babulky myslíte na mňa v pondelok o 13.30 - aj keď skôr ako o 15tej sa určite na rad nedostanem. Ale verím, že to bude ďalší pozitívny týždeň 😉. Aj ja by som už chcela knižku 😅 len ja si ešte počkám - hlavne nech už je aspoň srdiečko

Lahelik balíček včera odišiel - tak dúfam, že čoskoro dorazí. A k tým pohovorm by som tiež vedela rozprávať - tiež som si po výške nevedela dlhšie nájsť prácu - dokonca som v jednej veľkej spol. prešla až do 4teho kola a nakoniec z toho aj tak nič nebolo - no viete "vyššie" záujmy, ak niečo nedáš, tak nemáš - u nás na východe to ešte stále platí. Ale sú aj firmy, kde to neplatí - v tej som momentálne teraz a užieram si nervy so starou dievkou 😀

Leni, Tani, Adri, Bei, Reny a všetky ďalšie srdečne pozdravujem 😵 😵

mirinda10
16. júl 2009

zuzli teraz som si pozrela na tvoj album a ja mam tie testy rovnake ale mam starch co ked to klesne toho sa strasne bojim aj dnes som testovala ale ciarka je rovnaka ako vcera vecer tak som vystrasena, ze to asi vzdalo

som blazon ked testujem som viac vystresovana ako ked netestujem, cakam ci to bude ciste, ci to zosilnie aj ked vcera mi ta palicka isla rychlejsie ale koniec je rovnaky

som ako na odstrel mam strach moc velky, tak by som si priala aby to dobre dopadlo

idem sa dnes objednat dokimu na krv na pondelok tak vysledok budem mat az v utorok a neviem ci si nepojdem kupit dalsi test aby som este testovala aj v pondelok ale asi zajtra vydrzim a budem testovat az v sobotu a potom v pondelok

pekny den prajem no nemam sa komu zverit s mojim trapenim okolo testovania, muzika nemam doma tak stresujem na konikovi mate to so mnou tazke ☹

bobjan
16. júl 2009

Ahojte🙂

Miri mooooc držím palce a neboj všetko bude o.k. 😉 Držkaj sa!

zuzla80
16. júl 2009

Miriček nestresuj, ale ver, že je všetko v najlepšom poriadku. Keď som si robila test na 12ty deň ráno - mamatest - tiež mi nabiehaval pomalšie ako ten poobedný - aspoň som mala taký pocit, preto som pre istotu strčila ešte jeden - baby test a ten nabiehaval rýchlejšie. Možno je to aj test, ale dôležitejšie je, že čiarka tam je a nieje slabšia. Veď ešte nemôže byť silnejšia, ak si robila včera poobede a ráno - podľa mňa by mala byť rovnaká.

Inak babule tehuľky - ja sa vás chcem opýtať, či sa vám nestáva, to, že to čo z vás vyteká po utroši má trošku silnejšie sfarbenie - totiž to neviem, či to je ok, ale posledné dni sa mi stáva, že na slipke je ten výtok z utrošu takého tmavšieho sfarbenia a obávam sa, či to nemôže byť nejaké špinenie alebo čo 😒 ?

mirinda10
16. júl 2009

babulky boli ma strasne zub ☹ v utorok tento tyzden som bola u zubara a cistil mi kanaliky nic ma do vtedy nebolelo, iba som mala fistulu na dasne kde sa mi tvoril hnis ale teraz ma to boli kazdym dnom viac a viac a zubar povedal,ze ak ma to nebolelo predtym tak ani teraz a ak ano tak to bude ustupovat a mne sa to zhorsuje

mozem nieco od bolesti alebo mam len ticho trpiet

dakujem bobjan 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre