Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
5. sep 2011

@lenka_21 tak kedze sa s mm dost podobame tak sa nebudeme bit na koho je...ale je pravda ze pusinku ma po nom a aj nosik. 🙂

pikha
6. sep 2011

ahojte babulky, dobre ranko 🙂
@callex to som nevedela, co sa vam v rodine prihodilo 😢 uprimnu sustrast.. Ale fotocky su kraasne 🙂 herecka to bude 😎 Vysetrila si tu knizku?
@lenka_21 jezisi to je kkt ten doktor 😖 hentak ti to povedat. Kazdej sa moze nieco stat, aj s ukazkovym AMH, a rizikovy pripad moze mat tehu uplne bez problemov, tu neplatia ziadne pravidla. Hlavne to pusti z hlavy prosim ta 😕

lenka_21
6. sep 2011

@miminkad @callex @pikha @lulu10 Baby, dakujem za podporu ... no vcerajsi den bol cely blby (az teda na ten UTZ 😉 )

Co sa tyka Dr. je to lekar v centre v MT a ja som si ho doteraz velmi vazila a stale ho povazujem za dobreho odbornika, ale nieco sa mu stalo a v posledom case sledujem, ze je dost negativny ... a uz sa stazuju viacere baby. AMH je momentalne pre neho zaklad vsetkeho a ked ho konecne pochopi tak zmeni nazor. Ja si uvedomujem, ze mam rizikove tehu (a po MA nebudem pisat ako velmi), takze si tiez myslim, ze mi nemusi taketo veci hovorit ☹ 😒 ☹ ... staci ked skonstatuje, ze vsetci vieme, ze ide o rizikove tehu ale verim, ze to dopadne dobre ... No ako hovori moja sesternica, kt.je lekarka, potrebovali by vsetci lekari skolenie ako komunikovat s pacientami, lebo to vela z nich chyba a v tomto smere s nou suhlasim, lebo vsetko je o tom ako sa to povie ... aj tie neprijemne spravy 😎 Mm bol potom zlaty a ma utesoval a bol dost nahnevany, lebo povedal, ze aj pre neho to vyznelo velmi surovo a to este nie je tehu ako ja, takze si ani neviem predstavit ako musim citit ja ☹ 😒 ☹

Pisala som o tom Machacovi a on mi jednoznacne odpisal, ze nizke AMH nesposobuje potraty, nizke AMH naznacuje iba nizsiu ovarialnu rezervu, ale nie kvalitu vajicok ... a vsetky clanky co som doteraz citala tvrdia to iste ... Mna len mrzi, ze na SK ked ma niekto nizke AMH (a zatial nepoznam ani jednu kocku, kt jej ho merali, ze ho ma idealne 😕 😔 😕 ) tak ho hned poslu na darcovske vajicka a odmietaju im robit IVF 😠 😠 😠

No som sa hned rano vyplula 😀 😀 😀

callex
6. sep 2011

@miminkad dobre..som PN.
@pikha dakujem...uz je to ok..uz sme spet v realite.knizku som si objednala idem ju zaplatit.vdaka za tip.cmuk
@lenka_21 zlaticko moje nebolo to pekne od neho..ale mna takisto Machac schladil na prvom sone.nebolo to prijemne pokazilo mi to radost z prbeho sona ale viem ze hovoril pravdu.a co sa tyka AMH ja som sa praveze narazila na dva clanky a v obidvoch sa pise o tom ze aj vajicka moze byt geneticky slabsie.a o AMH pisali ako o prevratnej novinke ktora sa na sk zacala robit.inak neviem ci ten jeden clanok nebol prave od nejakeho dokyho z mt iscare.ale my sme tu mudre zienky a vieme svoje. 😉 kasli na to...zivot sa ta rozhodol odmenit za prezite peklo.

jada1
6. sep 2011

@callex pekné fotečky máte 😵 😵 😵 . Aj ja už chcem také 🙂 .

@lenka_21 to čo ti povedal hoď za hlavu. HCG pekne stúpa, v brušku máš silného bojovníčka, všetko bude ok
😉. Ujo doktor je dosť tabuľkový. Inak sa divím, že je takýto, my keď sme tam chodili minulý rok, bol veľmi milý. Ktovie čo sa mu prihodilo, možno má nejaké osobné problémy 😕

callex
6. sep 2011

Mne sa zda ze poslednu dobu ma mnoho lekarov nejake problemy. 😒 😠

lulu10
6. sep 2011

@lenka_21 ahoj moja, no teda ten doktor ti to riadne naserviroval-nas*al ma! Ved vsetky si velmi dobre uvedomujeme co sa moze stat, nemusi to este takto hnusne prizvukovat. Vsetko je to o tom ako vie lekar podat info... aj kvoli tomu som ja zmenila gynekologa...uzivaj si to bez ohladu na nazor nejakeho MUDR... takych nazorov sme tu uz poculi a v X pripadoch to dopadlo presne naopak a na konci zazvonil stastny zvoniec 😀 😀 😀 ja som spat od mojho gyndosa a teda mam aj dobre infosky: uraplazma negativna, gardenela negativna!!! ale vyskytol sa tam nejaky streptokok ci aky kok... takze sme vyfasovali zas antibiotika, ale tie negativne vysledky moc potesili, no a ked sa nam podari upesne zbavit este toho posledneho koka 😀 tak v oktobri ideme NA TO - teda smer RF BRNO 😵

lulu10
6. sep 2011

@callex pripajam sa k tvojmu nazoru 😝 a davaju to pocitovat hlavne pacientkam 😠

lulu10
6. sep 2011

@miminkad ahoj tak toto vysetrenie na zverinec 😀 uz mam za sebou, robili mi to v Heliose v Martine, tak si to vo stvrtok uzite s leamax a ked sa date vypumpovat tak nezabudnite doplnit tie krvinky cez vikend 😀

lulu10
6. sep 2011

@miminkad más u mna veeeeeeeeeeeeeeelku cokoladu za kontakt na mina 😵 😵 😵

gabinkaa
6. sep 2011

@callex krásne fotečky, mne nedal ani CD ani fotečky, len správu, ale možno to bolo skoro, ja som bola skôr na konzultácii nezávislého lekára pre mňa čo s tým amnio, tak neviem či sa tam nevyberieme, tuším v 20 tt?

callex
6. sep 2011

@gabinkaa ked tam zavolas sestricka ta objedna tak ako je najlepsie..ideal je 22-24tt..do 27tt..potom uz je babetko velmi velke.co sa tyka amnio neviem ci sa ta nerobi do 20tt takze ak by si na nu chcela ist tak by si mala ist skor na morfologicky ultrazvuk.

lulu10
6. sep 2011

baby poculi ste nieco o tom ze pri uzivani Prednisonu je zvysene riziko cukrovky? dnes mi to povedal moj gyndos, kedze ma zrejme uzivanie Prednisonu nemine...

gabinkaa
6. sep 2011

@callex amnio som odmietla, v piatok som to volala genetičke a bola dosť prekvapená mojím rozhodnutím veľmi ma do toho tlačila, inak mi povedala, že zajtra by som mala ísť, teda 7.9, vraj ten 18 tt je ideálny, ale už to neriešim, lebo inak by som sa z tých lekárov zbláznila

callex
6. sep 2011

@lulu10 tak prednison zvysuje riziko vselicoho..je to predsa len liek na znizenie imunity.. ☹
@gabinkaa tak potom si len zavolaj do HC a objednaj sa ..sestricka ti da termin.

miminkad
6. sep 2011

@callex super,som rada 😉 inak by sme cosi vymysleli 😉
@lenka_21 neboj moja,vsetko je ok a takych hlupakov este stretneme.teraz sa tes z fazulky a pekne ju krm 🙂
@lulu10 super moja,tak to sa mozno pridas,kedze nam to vychadza na zaciatok stimulky na koniec septembra 😉 krvinky povinne s leamax doplnime,mozno si zbehneme na nejaky obed 😉 a za mina,nie je zaco,hlavne,ze si spokojna a pomohol 😉 neboj,aj ja idem na prednison.zas ho tolko uzivat nebudes,i ked v tvojom pripade,neboj,bude to ok 😉 hlavne pis do brna a zajednaj si vsetko,som mooooooc rada 😵

lulu10
6. sep 2011

@miminkad mne machac doporucil ze Prednison mam mat 10mg-no tie jednotky neviem urcite ci su to mg ale 10 tam bolo urcite, neviem ci je to silna davka alebo nie... ja mam teraz vybrat tie antibiotika, po mesiaci prist na kontrolne stery a ak to uz bude ciste tak mozem ist do RF, a co mam napisat do brna? ty im nieco pises?

miminkad
6. sep 2011

@lulu10 ja uz nepisem nic,ja mam doma protokol uz,aj lieky.ja uz sa budem objednavat len na sono.no skus machacovi napisat,ze co je nove a ci mozte ist v oktobri do toho a ci ti neposle protokol.no ja neviem,kolko mi daju prednisonu.este to potom vitouskovej musim pripomenut.no 10mg je asi taky stred

dalida
6. sep 2011

@lenka_21 blahozelam k bublinke a suhlasim s lulu 10 - dokiho si nevsimaj a uzivaj si tehulkovanie. 🙂
@lulu10 dufam, ze v oktobri sa pridam aj ja k tebe. 🙂 Ak Boh da a vysledky z genetiky pridu... co najskor.
@miminkad drzim ti palceky, kedy zacnes stimulovat? Budem ti drzat vsekych dvadsat prstekov 😉
@gabinkaa posielam ti vela pozitivnej energie a zelam co najmenej stresov a vaznych rozhodovani, z kt. boli hlavicka.

lenka_21
6. sep 2011

Kocky dakujem ... uz kaslem na to, bude tak ako ma byt 🙂 😉 🙂
V piatok idem na dalsi UTZ a budem opat o nieco mudrejsia i ked moja gynekologicka nema taky ako v MT a tak neviem ci nebude vidiet to co oni v pondelok ... chcela som si to porovnat a tak som jej o MT UTZ nepovedala a ona mi potvrdila len dutinku a vraj tam zatial nic ine nevidi, ale my sme na tom MT videli 😝 .... taktiez maju ine merania, lebo velkost dutinky bola tiez ina 😕 😔 😕 Ja by som rada vymenila gynekologicku .... mam ju hrooozne rada, ale ona je dost jednoducha a viac-menej ma nekomplikovane pripady, ale bojim sa teraz spekulovat 😔 😕 😔

@dalida Dakujem 😉

@lulu10 Super vysledky...tak uz iba jedny atb. a ides na to ... tesim sa, lebo vyzera, ze koncom oktobra tu budeme mat same tehulky 😅 😅 😅

@gabinkaa Jooj ani nepis, mna vcera Dr.tiez vyskolili ... gynekologicka mi odmietla predpisat fraxik, ze to moze iba hematolog 😕 😔 😕 , ale mala od neho vsetky odporucania na predpis 😒 😒 😒 Tak som sa este prehnala na hematosku, Dr.tam ma zjazdil ako malu a ked som sa potom ohradila tak sa ospravedlnil a konecne mi predpisal fraxik, letela pre neho do lekarne, aby mi ukazali pichanie ... Prava ruka nevie co robi lava 😉

@callex tie tyzdne ti krasne utekaju ... nestiham 😝 😀 😝

callex
6. sep 2011

@lenka_21 ak chces zmenit gynekologa tak je este cas..ale konaj rychlo.lebo cim viac si tehu tym viac neradi to robia.chcelo by to niekoho mladsieho pokrokovejsieho.

miminkad
6. sep 2011

@dalida dakujem,koncom septembra by mala dojst mrcha,tak ideme na to 😉 dufam,ze sa pridas.kde si bola na genetike?

lenka_21
6. sep 2011

@callex Keby som vedela ku komu mam ist ... ziadneho v meste nepoznam, lebo som stale chodila sem, ale chcelo by to ako pises niekoho pokrokovejsieho ... uz som pozerala aj diskusiu tu na MK, ale nie je toho vela ... 😒

naveen
7. sep 2011

ahojte zeny, ja nic nestiham a v praci ma priserne vytacaju a som nastvana z toho, ze im dovolim ma vytocit 😀 😀

@lenka_21 na lekara kasli, tie ich debilne tabulky ... cert ich ber, dobre bude

@gabinkaa .. zachytila som tu tvoju amnio, poloz si otazku, co budes robit, ked pojdes na amnio a povedia ti, ze dieta bude postihntue.. ☹ ak by si si mimco nechala za kazdych okolnosti a interupcia neprichadza do uvahy, amnio je totalne zbytocna .. zbytocne stresy pre teba aj pre mimco a moze to sposobit aj potrat.. nenechaj sa lekarmi dotlacit k nicomu o com nie si presvedcena, ze je spravne.. ja ked som odmietla amnio tak sa na mna sestricka na gynde pozerala ako na psiu mater, ako to, ze to nechcem zistit a vediet ..
no jednoducho, lebo by som nikdy v zivote na interupciu nesla a nechala to vsetko ist svojou cestou 😅 hlavne ked ich vysledky nie su 100%

gabinkaa
7. sep 2011

@dalida ďakujem pekne, už sa nestresujem a je to lepšie

gabinkaa
7. sep 2011

@lenka_21 s tými lekármi je to katastrofa, ja som menila gyn už v 10 tt, som rada, že ma zobral, lebo ten čo som mala má zastaralý utz a mi povedal, že nič nevidí, iba prázdny gestačný vačok zodpovedajúci veľkosti 8 tt, skoro ma porazilo a letela som do Brna a Štelcl potvrdil, že je všetko v poriadku, mám pocit, že lekári sa vyžívajú v tom, že nás stresujú

gabinkaa
7. sep 2011

@naveen neboj položila som si tú otázku a zvažovala som všetky riziká a vždy mi vyšlo, že podstúpenie amnio je predsa len rizikovejšie a naozaj v mojom okolí baba po amnio potratila, u mňa je najrizikovejšie a preto aj vychádzajú výsledky pozit. vek a IVF, mám to aj vo výsledkoch screeningu napísané, genetička v Tn bola dosť nepríjemná po mojom odmietnutí, ale neriešim to, už sa nechcem stresovať lekármi, mám tých stresov a problémov na riešenie aj tak dosť a nie sú príjemné, dúfam, že nebudú ohrozovať moje dieťatko

naveen
7. sep 2011

@gabinkaa tie testy su na prd.. pocula som uz aj o babe, ktorej po amnio povedali, ze male bude postihnute a ma zdrave dievcatko 😕 😕 proste nemozme vsetko vediet odmerat a kontrolovat 😉

maticap.
7. sep 2011

@lenka_21 ahoj lenka, obcas sem nazriem a co to vidim? 😀 😀 😀 To je krasna sprava - gratulujem!!!!! 😉 🙂 😀 A drzim paste, nech vsetko dobre dopadne. 😵

@gabinkaa ahoj gabika, mne pre istotu neurobili genet. testy v termine, ale po termine... nemam chut riesit kto to domotal... no dopadli dobre. A kedze som z Tn a na genetiku nas vyslali este pred schvalenim 2.ziadosti o IVF, tak skusenosti s trencianskou genetikou mam...od terminu objednania (3-4 mesiace) az po vysledky, ktore nam nic nedali....Ako pisu baby, na morfologickom sone by uz bolo nieco vidiet, a ako napisala @naveen : ak by si bola rozhodnuta aj pri zlych vysledkoch z amnia pokracovat, tak je amnio uplne zbytocne. Inak, ked mi narychlo dorabali tu genetiku po termine, a dr. ma strasila rychlym amniom, bolo moje prve vyhlasenie, ze ja si naseho Matka nedam vziat ani keby co bolo. A basta! Drz sa, budem na vas mysliet! 😉

A inak samozrejme zdravim vsetky stimulantky, tehulky a maminky! 🙂

lulu10
7. sep 2011

baby testovat 9den po IVF je skoro alebo ok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre