Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
10. sep 2011

@lenka_21 tie divoke chute sa budu stupnovat..ja tiez pozeriem kadeco.. 😀 ..tie ruky neprechadzaju?vecsinou kocky co takto naraz opuchli cez noc odpuchli...

jada1
10. sep 2011

@rienok áno, áno, mená boli vybraté už dávno, aj chlapčenské aj dievčenské 🙂 .
@lenka_21 s týmto veru nemám žiadne skúsenosti, držím palec, nech ti tie ruky odpuchnú.

callex
10. sep 2011

@jada1 no vedze nam prezrad meno...my stale nevieme.. 😒

rienok
10. sep 2011

@callex no a ani to druhe čo si spominala ešte neprešlo? či sa neviete dohodnut? 😕

callex
10. sep 2011

@rienok ja som tak bambulku zacala volat a vcera ma iggi stopol ze ju tak nemam volat lebo co ak sa potom rozhodneme pre ine.a aby sme z nej neurobili nejaku rozdvojenu osobnost tak ma pracovnu verziu bambulka. 😉

inak kocky co mate pred IVF pripominam ze bude spln...takze pripravit sklenene dzbany..na moj povel. 😀

rienok
10. sep 2011

@callex bambulka 😵

jada1
11. sep 2011

@callex Ja som vybrala meno Alexandra. Spýtala som sa mm, že aké sa mu páči a povedal, že on to nechá na mňa, že mám ja rozhodnúť. Tak som rada, že sme sa takto rýchlo dohodli 😀. Samozrejme uvidíme, či za toho 4,5 mesiaca to ešte nezmením, uvidíme 🙂.

maticap.
11. sep 2011

Ahojte babulky, mam jednu otazocku: ako sa citite teraz - v 2.a 3 . trimestri? Som nejaka precitlivela, furt sa mi slzy tlacia do oci - aj kvoli hlupostiam... taka som nebola ani na zaciatku tehotenstva a ani predtym...beee 😒 No je totok normalne?

miminkad
11. sep 2011

@lenka_21 skus ist rano k obvodnemu a uvidis.

ja som teraz bez liekov na alergiu,kvoli testom,ale je to hrozne.neviem,ci do stredy vydrzim.nadchu mam jak das,svrbi ma cele telo,nonstop kychm,oci uz mam ako po tyzdnovom flame... 😒

cecil36
11. sep 2011

Ahojte 🙂
@maticap. ja to mam podobne. Minule ma rozplakali v sportovych spravach dostihy. A o Angelike ani nevravim, to boli ine potoky 😀 Zacalo to az teraz na konci druheho trimestra 😉. No, snad to po porode rychlo prejde, lebo toto som ani neni ja 😉

jada1
11. sep 2011

@maticap.
@cecil36 ja som tiež dosť precitlivelá teraz. Po pôrode to prejde 🙂 .

@cecil36 ako sa cítiš? Opuchy už zmizli?

cecil36
11. sep 2011

@jada1 tiez dufam, ze to prejde, i ked pri malej ma to este asi tyzden po porode drzalo 😠 No, opuchy su stale, ale zatial sa nezistilo z coho. Moja vseobecna mi predpisala lieky, gyndos ich zavrhol....Nastastie tlak mam ok a ani bielkoviny v moci nie su. Tak neviem... mozno ak sa ochladi bude to lepsie 😉 A ty sa mas ako? Nejako nestiham docitavat 🙂

jada1
11. sep 2011

@cecil36 tak nech to čím skôr prejde. My sa zatiaľ držíme, som síce ako spomalený film, ale čo už 🙂 . Minulý týždeň sme doma maľovali, upratané už mám, pomaly triedim veci a ukladám. Toto maľovanie je dobré, lebo aspoň sa poriadne pretriedia a povyhadzujú nepotrebné veci 😀

maticap.
11. sep 2011

@cecil36 ahoj, tak tie dostihy ma dostali - tak som sa smiala, az mi zase slzy vyhrkli 😀 😀 😀 .

@jada1 stale zabudam - v ktorom si tyzdni? 😉

jada1
11. sep 2011

@maticap. v 19tt, od zajtra začíname 20tt 😵

maticap.
11. sep 2011

@jada1 kraaasa ako to leti! 🙂 len tak dalej 😉 !

lenka_21
12. sep 2011

Baby, tak ja uz mam za sebou navstevu WCka z inej prespektivy 😀 😀 😀 ... vcera vecer ma to chytilo... snad dobre znamenie i ked dufam, ze ma nevolnosti nebudu trapit 😎 😎 😎

Rano sme zazili miernejsi sok, lebo nam volali z UPSVaRu, ze maju pre nas dietatko (chlapceka) a ci sa chcem prist pozriet ... tak sa tam chystame v stredu a potom uvidime co bude dalej ... Ako vzdy, vsetko prichadza v jednom balicku 😅 😅 😅

callex
12. sep 2011

@jada1 to mas dobre ked mas volne pole posobnosti pri mene..ja ked nieco hodim do placu tak bud sa nepaci bratovi alebo svokre alebo nasim.proste nevyhovies.a ked sa ma uz niekto opyta ci mam meno poviem neviem a mam pokoj.vcera ma uz moja starenka spovedala kto bude krsny otec a uz chcela diktovat. 😒 vsetci ocakavaju ze to bude moj brat.ale ja to tak necitim..ved uz jednu funkciu ako stryko ma...no nie?
@cecil36 takze uz si doma? dufam ze to prejde.pi vela vodicky.@maticap. na mna tie placlive stavy este nedolahli..skor sa citim byt taka ,,tvrda,,.
@jada1 waw ze 20tt..ved ma predbehnes o chvilu. 😀
@lenka_21 inak ja som sama pre seba presne cakala ze coskoro sa ti ozvu ze maju pre teba babetko.a splnilo sa. 🙂 ..ako opuchy?uz je dobre?citala si si ten fraxik?

miminkad
12. sep 2011

@lenka_21 ake krasne spravy 😉 drzim palce na spravne rozhodnutie 😉 aj si bola u doktora?

lulu10
12. sep 2011

@lenka_21 no to su skvele novinky takto v pondelok 😀 drzim palce na stredu, je to sila! fakt 😵 ja som sa ti neozvala na spravu bo cez vikend som neni na nete len cez tyzden v praci 🙄

miminkad
12. sep 2011

@lulu10 uz sa chystas na jarmok? 😀

jada1
12. sep 2011

@lenka_21 jéj, tak bude chlapček a ešte dievčatko v brušku 😵.
@callex nenechaj si do toho kecať 🙂. Tak sa s drahým dohodni, že bambulke vyberieš meno ty a potom ke´d pôjdete do druhého kola, bude ešte chlapček a meno vyberie tatino 😀 . mm je našťastie taký, že nekecá ani napr. do zariaďovania. Minulý týždeň sme maľovali polovicu domu (druhá etapa nás čaká o 2-3 týždne) a našťastie nechal odtiene farieb na mňa. Niekedy síce pošomre, ale ajtak je vždy podľa môjho vkusu 😀 .

callex
12. sep 2011

@jada1 pre chlapca meno mame..a kdo vie ci bude nejake druhe kolo.my sa skor s mm orientujeme na zahranicnejsie mena.nechcem typicke sk.meno.jedine ktore prichadzalo do uvahy bolo Monika ale vo francuzkej podobe a to ma vcera zrusil ze nemoze byt lebo vyslovnost konci na k,...a priezvisko zacina na k...a to nie je dobre ani foneticky ani na vyslovnost .

lenka_21
12. sep 2011

@callex @miminkad @jada1 Caute baby, dakujem ... no sme zvedavi 🙂 😉 🙂

@callex @miminkad Tie ruky nie su 100%, citala som ten fraxik, su tam opuchy, ale nie ruk ... kedze mi teraz pichaju fraxik na hematoske, dnes sa na to opytam rovno tam a uvidm co mi povedia 😕 😔 😕

jada1
12. sep 2011

@callex jasné, meno treba vyberať tak, aby sa aj k priezvisku hodilo. Však ešte máte dosť času na premýšľanie 🙂.
Druhé kolo určite dajte. jedno dieťa je len na strach, ver mi, viem o čom hovorím. My už synátora máme síce veľkého, ale vždy sa o neho bojím. ke´d ide niekam autom, vždy mi musí zavolať, či dobre došiel, ke´d cestuje na intrák, tak isto. Našťastie to rešpektuje a zvykol si na to 😀 . Som mu vysvetlila, že sa proste o neho bojím a keby sa neozval, tak by som sa veľmi trápila. Pretože čo počúvam naokolo ľudí, ktorí majú deti v tomto veku, tak to je hrôza. Kamoška má napr. takého starého ako my, cez prárdininy jej na týždeň odišiel do Čiech a ani sa jej neozval. Ona celá utrápená, do nohavíc by som také decko nakopala!

luly3
12. sep 2011

ahojte 😉
@lenka_21 aká správička mnooo držím palečky nech sa rozhodnete správne 😉
@callex a aké meno by si dala chlapčekovi???? ja mám zasa pre dievčatko a pre
chlapca neviem ☹
@lenka_21 s fraxíku ti nemôžu opuchať ruky iba v mieste v pichu a aj to minimalane 😉

callex
12. sep 2011

@jada1 mna tak vyplasili moji rodicia v sobotu..takze nielen deti vedia byt nezodpovedne.nasi mali v sobotu priletiet z dovcy..pisem mamine nech mi posle sms alebo prezvoni ked pristanu.v stredu sa stala ta tragedia s hokejistami..plus vyrocie dvojiciek no nebolo mi vsetko jedno.a ona vypnuty telefon az do nedele obeda.
@luly3 mali sme ako favorita Matus.ako sa inak citis?ozaj ty budes mat na kramaroch cisarsky alebo tam ides ked to na teba pride?

jada1
12. sep 2011

@callex úha, vašich treba vyhrešiť, nech ti toto nerobia. Hlavne teraz, ke´d musíš byť v pokoji bez stresov.

luly3
12. sep 2011

@callex budem mať cisarsky 😉 inak sa mame celkom fajn a vy?????
Matuš je pekne meno

callex
12. sep 2011

@luly3 aj my sa mame fyzicky ok..ved som doma takze je to ok..ked som unavena oddychujem a tak.len ide na mna akasi depka z celeho tohto nepodareneho mesiaca.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre