Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
16. júl 2009

Miriček myslím, že paralen môžeš - ten tehuľky môžu 😉 Dúfam, že ti zaberie. Inak aj ja som mala minulý rok fistulu - mne to riešili chirurgicky - rozrezali ďasno, vyčistili a zatiaľ to je v pohode. Z čoho sa to robí nevieš Miri? Predtým som nič také nemala

tanitta
16. júl 2009

ahojky...
zuzla.. bude to normalne taky vytok..
miri.. paralen 😉 ... do kelu ked zacne nieco pisat maly sa rozplace 😢

avaka
16. júl 2009

Ahojte 🙂
Ja len naychlo..
Kocky ja som bola v tom,ze paralen mozem a ked sa mi zdalo,ze som nachladnuta,tak som sa v lekarni pytale,ze ked dostanem teplotu,ci mozem a povadali mi,ze v ziadnom pripade ani paralen nie! 😕
Zuzli,ja som mavala spinie aj krv trosku jednorazovo,asi do zaciatku 7tt,potom este trochu jemne zafarbeny utros som mavala ako vravis...tak asi je to o.k 😉

zuzla80
16. júl 2009

Tak to som hneď baby pokojnejšia 😉 - ono to ani nieje že výtok, ale tá "voda", ktorá vyteká z utroška, tak je tak tmavšie zafarbená. Hneď je človek kľudnejší, keď vie, že je to normálne 😉

Fakt sa nesmie paralen - ja som bola v tom, že iba paralen sa môže - hmmm takže úplne nič. 😕 Ale čo poznám tehuľky-mamuľky tak tie ak mali nejaké problémy, tak bežne si dali Paralen, myslím, že ten by som si dala určite skôr ako Ibalgin

tanitta
16. júl 2009

V tomto sa asi nazory lisia ci paralen ano alebo nie... ked som bola v nemocke ako tehula tak tam proti bolesti nam davali paralenove cipky 😝 ... alebo potom bolest vydrzat 😔 .. alebo detsky panadol alebo nurofen sirup... ked to mozu deti 😨 ...

mirinda10
16. júl 2009

no babulky ta fistula to je hnis co si cestu prezail cez dasno takze zub akoze je ok ale ten hnis zo zuba v mojom pripade z kanalika vychadza tade a inak ja mam v tom zube 3 kanaliky jedne je mrtvy a dva su zive co bol doki moc prekvapeny nakolko zub ako taky mam mrtvy tak neviem ale boli ako cert len dufam, ze to neodpuchne dali mi tam liecivo ale moze byt, ze to mam podrazdene a preto to boli no lepsie sa mi ani nemohlo stat co

a paralen nie je ako aspirin je tam velky rozdiel idem sa pozriet na tie letaky k tym liekom

julietka
16. júl 2009

zuzlik, mirindi uplne nahodou som vcera citala v casaku Mama a ja o tom paralene, jedna babenka sa tam pytala ci to moze v tehu a lekar odpovedal ze najlepsie je neuzivat nic ale ak uz musis tak paracetamol, co je vlastne paralen a panadol, takze miri mozes si ho kludne dat 😉

julietka
16. júl 2009

zuzlik a lekarnickam v lekarni neverim ani nahodou, su to obycajne predavacky, uz malokde najdes naozaj vystudovanu farmaceutku, raz som potrebovala nieco proti bolesti a povedala som ze nemozem lieky kde je jedna zlozka na ktoru mam alergiu,presne som jej to zadefinovala a ona mi predala zrovna taky liek..som mala stastie ze som si doma nastudovala letak co to obsahuje, inak by som skoncila znova s anafilaktyckym sokom v nemocnici, co teda neprajem nikomu..no odvtedy neverim lekarnickam..

a zdravim vas vsetky babulky, menovat nejdem, lebo zasa by som nahodou niekoho zabudla 😉

mirinda10
16. júl 2009

citam,ze aspirin urcite nemozeme v 3tom trimestri ale paralen po dohode s lekarom ale, ze nie je potvrdene zatial ziadne poskodenie plodu pri uzivani aspirinu alebo paralenu v rannom stadiu inak ten paralen mozu deti id 6 rokov tak kto sa v tom vyzna musim sa pozriet ci nemame v kancli nejake lieky

zuzla80
16. júl 2009

Miriček ja si tiež myslím, že paralen môžeš - alebo ako Tánittka písala - lieky určené pre detičky. Teraz ešte aj tak drobec nieje vyživovaný cez placentu - tak si myslím, že je to v pohode. Viem, že kolegyne takto brala antibiotika a keď ich dobrala, tak zistila, že je tehu a tiež sa bála, či to náhodou nemohlo poškodiť bábo - a doki jej povedal, že dieťatko ešte nieje vyživované cez placentu, takže nič zlé sa nemohlo stať a ani sa nestalo.

Juli no tak to je fasa s tou lekárničkou - "odborníčkou" - a ešte ti dajú v reklame na nejaký liek alebo prípravok, že opýtajte sa svojho lekárnika.

Táni už sa vedúci ukľudnil? Asi mu je chudáčikovi horúco.

mirinda10
16. júl 2009

uz som si dala paralen to je pravda babo este nieje na placente takze je to ok ale clovek aby bol odbornik inak v lekarnach je jedna farmaceuticka a ostatne su bez lekarnicke vzdelania a to bude miesa lieky a pri pulte ti nikdo nic nevie poradit a ak poradia tak zle vid juli, ver ale preveruj to je moje helso
😉

julietka
16. júl 2009

miri dnesny testik nedas do albumu? inak vobec si nerob hlavu z toho ze je rovnaka, tiez som testovala jeden den po obede a hned na druhy den rano a bola uplne rovnaka a tiez som zacala mierne panikarit, muzik musel kazdy testik porovnat ze nech neblaznim 😀 a dokonca som si robila jeden test pred 2 tyzdnami len tak lebo som ho chcela uz minut aj tak by expiroval a bola tak divne sfarbena ta ciarka akoby menej ako tie predtym..ale najdolezitesie podla mna nie je ani tak ta inzentiza sfarbenia ciarky, lebo kazdy test zafarbi inak, ale dolezitejsie je to ze ked namocim tak iba ako sa napija mocom ten test tak okamzite vyskoci ciarocka, takze kasli na intenzitu 😵

zuzlik a ty uz skusobne tajne netestujes? 😉 ja som bola taka trapna ze som testovala do druheho UTZ v Brne 😅

julietka
16. júl 2009

tanitka ako zvladate tie horucavy s veducim? uz mu asi nestaci chladok spod hrusky vsak? 😉

zuzla80
16. júl 2009

Juli nie už netestujem - uvidím ako v pondelok utz. Vieš, že som si povedala, že toto nebude stresujúce kolo 😉 , tak sa už radšej stresovať testami nejde - nejako v podvedomí cítim, že je to OK tak dúfam, že ma pocity neklamú 😉 - uvidíme čo v pondelok

zuzla80
16. júl 2009

Inak mňa ešte napadlo, že som sa vás chcela spýtať, že ak vás neboleli prsia, či vás neskôr začali alebo ani nie? To nestresujem, len sa pýtam 😅

mirinda10
16. júl 2009

juli neviem stale najst fotak a rano pokial nakrmim zver a pripravim sa do prace tak nemam moc casu aby som vypadla pred 7mou ale pockam ked muzik pride to bude v piatok vecer a urcite hned najde fotak a potom to odfotim nech je to ostre z mojim mobilom je to nanic
uz som sa objednala na krv v pondelok o 7,00

tanitta
16. júl 2009

Veru chladok uz nestaci vonku... chodime von rano.. a potom az vecer rozlozime sa pod strom s dekou a hrackami...pocas dna mu hodim sprchu 😵 ...zaspava nejak tazsie...alebo vymysla...mam strach aby sa nam to super samostatne zaspavanie v postielke nepokazilo 😔 ... zistuje ze ked sa vzdialim tak placom ma privola 😠 ...ale necham aj poplakat 😎 ...
...no fakt aby si zistoval clovek vsteko sam ohladne liekov... 😒 ....

julietka
16. júl 2009

tanitka podla mna robis dobre ze nechas veduceho poplatkat, netreba hned utekaz za kazdym placom, lebo deticky skusaju nacvicovat s rodicmi a skusaju kolko si mozu dovolit..ja viem ze sa mi to teraz hovori lahko..urcite mi bude srdce trhat, ale aj nasi rodicia to s nami tak robili a sme tu...
tanitka a do nafukovacieho bazenika keby si ho trosku omocila? nepomohlo by to v priebehu dna na take ovlazenie?

zuzlik mna prsia ako take doteraz nebolia, iba sem tam ma v nich pichne, pali, taha, a najcastejsie v noci a rano ked vstavam z postele lebo som celu noc lezala na boku..a niekedy bolia ked si dam dolu podprsenku, lebo nosim kosticove tak su tam zmacknute..inak ja som si skor vsimla zuzlik, a aj moj muzik to spozoroval ze okrem toho ze ich mam nafuknute tak stratili na pocit taku vazivost a pevnost, alebo neviem ako by som to napisala, mam ich presne take ako ked napustis plny sacok vody a potom ho mackas 😀

mirindik no tesim sa na tvoje fotocky 😉

zuzla80
16. júl 2009

Juli ďakujem za detailný popis a perfektné prirovnanie 😀 😀 Také občasné pichanie, to mám aj ja a s tou podprdou taktiež, len nemám pocit, že ich nemám akési plnšie - ale však oni sa ešte naplnia. Ja len vyzvedám 😉

Inak u nás bola taká hrozná búrka brrrrr a hromy blesky, no hrúúúúza, ale aspoň sa prečistil vzduch, lebo bolo otrasne dusno.

mirinda10
16. júl 2009

zuzli u nas bola burka vcera vecer a blesky buracali na mna stale nic neboli hmmm to ma dost znepokojuje minule som mala ukrutne krce a tlaky a teraz iba ked sa natiahnem alebo sa silno nadychnem tak vtedy ma na boku pichne to som este nepocula aby ma pichalo na boku a nie v podbrusku kde asi mam toho mimiska boze len aby to nebolo mimomaternicove ale to zistim az utz nie ?

zuzla80
16. júl 2009

Miri, ale mne to začalo len teraz pár dni - predtým fakt absolutne nič, čo sa týka pŕs. Ale sem tam som mala také pichance po stranách a presne ako píšeš, akoby v boku. A napr. včera som absolútne celý deň nič ale vôbec nič necítila, až večer ma trochu ťahalo po stranách. Dnes trochu pichance, ale nič niečo extra. Neboj mojko, bude to všetko v poriadku. Hlavné, je neprepipúšťať si nič zlé - myšlienka je silná 😉

mirinda10
16. júl 2009

zuzli tak moc si prajem aby to vsetko dopadlo dobre, ze mi z toho az sibe a dobre viem, ze strasovanie a zle myslienky nepomahaju ale neviem si pomoct, uz aby som vedela vysledok z krvi a potom aspon prvy utz a budem pokojnejsia ale to sa nacakam, kazda z vas si to presla tak musim aj ja

julietka
16. júl 2009

mirindi neboj, ved teraz je to uz tutovka, ved ti vysiel pozitivny test este aj po obede a predtym si mala z ranneho ake slabe ciarocky, takze teraz ako hovori zuzlik myslienka je silna, musis mysliet len pozitivne a dohovarat mimiskom aby tam ostali a pekne ich hladkat a hovorit im ako sa na nich tesite 😉

avaka
16. júl 2009

Miri,no to s tym zubom Ti nezavidim teda.. 😒 Dufam,ze sa Ti to da co najskor do poriadku,a budes si moct uz len uzivat tehu a riesit uz len priznaky a ultrazvuky... 😉

Zuzli,aj ja idem v pondelok na uzt 😉 tak si budeme vymienat pozitivne dojmy.. 😵 Ty budes kolko po ET?To este len na dutinku, ze?A nejdes do Brna si vravela tusim...aj ja som bola len u svojho dokyho a napisala som mail do R. 🙂

Tani,maly uz dobre vie,ked sa chces venovat niekomu inemu a nielen jemu... 😀 Tak Ta laskavo placom upozorni...Aj tak to mate super,ze si takto moze lehnit na zahrade pod stromom...taky domaci piknik...v takomto pocasi super...hned by som si k nemu isla lahnut.. 😀

Este som chcela k tym prsiam,co ste riesili...Mna pred tehu niekedy boleli ale vacsinou nie.A ked boleli tak inak ako teraz. a ked prestali tak som vedela,ze je to v ri...,ako aj Zulik vravela..
Teraz ak ma trochu bolia,tak tiez,ked si dam dolu podprdu...potom uz nebolia...a mam skor citlive bradavky a celkovo akoby kozu na prsiach taku citlivejsiu,jemnejsiu...
Ale najlepsi opis mala Julinka so sackami.. 😀 len ja ich nemam dost velke aby som ich mohla prirovnavat k sackom plnym vody.. 😀
A este ma trapi,ze vsetci maju ked nie nevolnosti,tak aspon pichania...a ja stresujem,ze nemam nic.. 😅
Tento tyzden ma sice par krat pichlo,ale to mi skor pripadalo,ako keby ma pichal na spodu mocovy mechur..uplne dolu ako konci lonova kost...

julietka
16. júl 2009

ahojki avuska, aj ja mam take pichanie a tiez som myslela ze je to mocovy mechur, ale nie je 😉 , alebo potom mam tie krce ako pred MS..takze to pichanie povazuj za dobre znamenie, ved kazda sme ina jedinecna nemozeme mat vsetko ako cez kopirak 🙂 🙂
avuska ja tiez nemam take velke prsia, mam take lentilky pod kobercekom 😉 akurat ze teraz posobia vacsim dojmom lebo su naliate a na pocit tak eako som opisala, ved nemusi byt plny sacok staci polovica 😀

baby tesim sa na vas UTZ na pondelok, jej, zuzlik bude mat dutinku a avka na tovj sa tesim lebo som straasne zvedava ako bude mimi vyzerat a kolko uz bude merat 😅

avaka
16. júl 2009

Juli 😉
Tak polovicny sacok mam aj ja 😀 😀
Dufam,ze si nezabudnem vypytat foto,uz sa nemozem dockat....A tiez mam niekedy take ako na mrchu...

moa
16. júl 2009

ahojte kocky mala by sm na vas jdnu otazku pichali vam pred IVF Gonal F?
dakuem za odpoved

renysek77
16. júl 2009

Ahoj děvčátka!
Omlouvám se, že nebudu dočítat, ale prostě nemám sílu ☹
Od tý doby, co jsme vyjeli z Brna, tak pořád bulím a nejde to zastavit....U mě to bohužel vypadá špatně ☹ Podle utz jsem 6+4tt, ale mimís by měl být o 10 dní starší a ještě není srdíčko ☹ Dr. Machač tam ve mně rejdil tím utz hodně moc dlouho, byl u toho i manžel a bohužel řekl, že to moc optimisticky nevidí. Vzal mi krev na hcg a v pondělí brzo ráno tam jedu nalačno na krev znovu, jestli to poroste + ještě znovu utz a když to bude nadále špatné, tak rovnou na revizi.....Jediný za co jsem ráda je, že mi ji bude dělat přímo on, že nemusím tady u nás do nemocnice. Moc mu věřím! Nejhorší na tom je, že je mi pořád divně, žaludek jako na vodě, ale tyhle pocity způsobuje placenta, která tam je a ne embryo. V ordinaci jsem se ještě držela, ale jen jsme vyšli ven, tak to byly vodopády slz a bylo mi jedno, že je kolem tolik těch dělníků, co tam rekonstruujou ten dům. Dr. Machač byl strašně hodnej, říkal, jak moc ho to mrzí, že už doufal, že se nás konečně zbaví, ale ještě to s náma bude muset chvíli vydržet.....Já vím, že bych měla dát bobečkovi ještě šanci, ale nějak mi to nejde 😒 Proč bych zrovna já měla patřit do tý skupiny, který naskočí srdíčko později a zpožděný vývoj mimís dožene, že? Jedinej, kterej tomu moc a moc věří je můj manžel, za což mu strašně moc děkuju, pořád chodí a pusinkuje mi bříško a šeptá mi do něj, že má bobečka moc rád a že mu věří.....To u mě samozřejmě probudí další a další záchvaty pláče.....No nic, nezbývá mi nic jiného než se modlit a čekat na pondělí....Co mě ale hodně ubíjí je to, že po případný revizi musím dodržet šestinedělí a všechno se to zase protáhne do dalšího pokusu a kde je ta jistota, že se to znovu povede.....
Všechny vás moc zdravím, děkuju vám za držení palečků a věřím, že vaše kontroly a utz vyjdou v naprostém pořádku! Až se trochu vzpamatuju, tak si vás dočtu....
Hezký večer, pa pa.

julietka
16. júl 2009

renysek az sa mi chce plakat ked citam tvoje riadky, nema vyznam aby som ta tu utesovala, pretoze vsetko musi preboliet, ale ty musis este verit, mozno je naozaj mimisko lenive a nabuduce uz bude aj srdiecko, viem ze sa mi to lahko hovori no musite dufat do poslednej chvile, moc vam drzim palce a hlavne vela vela sily do pripadneho dalsieho boja..ak by to aj nevyslo musite to zobrat tak ze to tak muselo byt a mozno by bolo babatko postihnute tak radsej odide z kratsej cesty ako by ste sa mali potom trapit vsetci...niekedy je to lepsie, ale zial, vela veci si uvedomime az o dlhy cas preco sa tak stali..

tanitta
16. júl 2009

renysek... ☹ ... ale este nic nie je stratene...predsa to mimi aky malo rozbeh...je len o nieco pomalsie a jasne ze sa to potom aj na utz odzrkadli...ja som tiez mala MA... som zmatena z toho ze ti je zle neviem ale placenta este asi nie je vytvorena 😕 ... mne naopak okamzite presli vsetky priznaky....no citila som sa presne ako si pisla.. bezmocnost...vsetko to dolahlo az po odideni z ambulancie...pevne verim ze a velmi dufam ze nabuduce uz uvidite blikajucu bodku... 😉
kocky som K.O. ..tak aspon vas vsetky pozdravujem 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre