Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
28. sep 2011

@callex tak som dopadla na prd, teda cukor je nastastie dobry (5,00), ale v moci mi nasli vysoke mnozstvo acetonu, co znamena, ze hladujem. Je pravda, ze som doteraz pribrala max 5 kil, ale za posledny tyzden som schudla dalsie pol kilo. A pritom mne sa zda, ze jem normalne. Tak ja uz fakt neviem..... 😒

miminkad
28. sep 2011

@lulu10 tak super ta masaz,ak to budem potrebovat,das mi potom cislo.teraz uz popijam cwervene vino a snazim sa psychicky pripravit.a konzultujem vitouskovu....neboj,aj ja mam strach,ale asi je to prirodzene.
@callex niektory doktory aj sestricky su otras.tiez viem povedat a to som zdravotnik a ako so mnou zaobchadzaju.dokonca aj v rf som mala stastie na jednu taku trubu sestricku...no co uz...ai nemozeme byt vsetci dokonaly 😀
@lulu10 zlato k tej gynde len tolko,ja by som tam nelezala ani za nic....

callex
28. sep 2011

@lulu10 veru mala by si to asi odlozit dokym nebudes v psychickej pohode.pred IVFkom mas mat ine pocity..tesit sa ze budes tehu ze urobite pre babetko dalsi krok.to ako sa citis nie je dobre..babetko chce prist k mamicke ktora je v pohode.psychologa si neskusala?nehovorim ze mas srsat prehnanym optimizmom ale tie tvoje pocity nie su ok a nie su dobre.
@lenka_21 5vankusov je dost? 😉

callex
28. sep 2011

@cecil36 chudatko nase ty tiez cele tehu nieco riesis..je to pekne na nervy vsak?a babetko je ok?ma miery ake by malo mat na dany tt?poznam baby co za cele tehu pribrali 4kg a nic sa nestalo.

cecil36
28. sep 2011

@callex ahojky, no fakt toto tehu sa na mna vsetko lepi. Uz som z toho na nervy. Malinky vyzera, ze mu nic nechyba, bol skor väcsi ako mensi na svoj tt, ale to moze byt trochu aj tou cukrovkou. Tak teraz ma mm nuti papat kazde dve hodky, dostala som take papieriky na moc a 3x denne ocuravam testiky, Boze, ved to som nerobila tak casto ani na zaciatku tehu 😀 . No a aby toho nebolo malo, malej v nemocnici zistili, ze zapal pluc sposobili mykoplazmy, tak mam strach, ze ci to nechytim ja s malym. 😒 A ty ako? Cukro si mala dobry? Prepac nestiham citat 🙂

lenka_21
28. sep 2011

@callex Nechces dobehnut ku mne ... ja mam obdobny rezim i ked bez vankusov a tak ti mozem este zopar pozicat 😎 😎 😎 Drzte sa dievcence 🙂

@cecil36 Moja, ty mas asi naozaj vsetko ... dufam, ze dcerka sa cim skor uzdravi ... drzim palceky!!!

cecil36
28. sep 2011

@lenka_21 leni dakujem 🙂

luga
28. sep 2011

ahoj 🙂 ...chcela by som vas poprosit o par informacii -urcite tu uz bolo takych otazok vela, ale nedaju sa preluskat vsetky stranky ... budem vdacna za kazdu odpoved 😉
ako prebieha prva konzultacia v RF a kolko stoji? ako narocne (casovo a financne) je soft ivf? ake vysetrenia su pred nim potrebne a kde ste ich absolvovali (v RF alebo v SR)?

miminkad
28. sep 2011

@luga ahoj,za konzultaciu sa neplati.casovo ani financne si myslim,ze az tak narocne to neni.ivf soft je stimulacia s minimom hormonov.dolezity je najma HP a spg.ostatne,ked tak oni odporucia.

luga
28. sep 2011

@miminkad , dakujem 🙂 a HP a spg robia tam, ci si donesieme ?

miminkad
28. sep 2011

@luga mozes si aj doniest,spg tam robia urcite

lulu10
29. sep 2011

@callex
@lenka_21 baby ja si prave myslim ze sa musim do toho vrhnut lebo ak to budem dalej odkladat tak uz sa na to nedam, a tento moj strach by prisiel asi pred kazdym dalsim pokusom ci pojdem teraz alebo o tri mesiace toho strachu sa uz asi nezbavim 😠 inak sa tesim ze nam z IVF vyjdu dvojicky chlalpcek a dievcatko a ja uz budem mat naveky tuto zalezitost vybavenu 😀 😀 😀

lulu10
29. sep 2011

@miminkad tak ty uz vinecko popijas, aspon nejaka prijemna cast ivf 😀 no masaz bola fajna,aj teraz v utorok idem ale na lymfu a potom dam zase medovu 😉 ty ju uz nebudes potrebovat bo budes tehulka 😵

lenka_21
29. sep 2011

@lulu10 Moja, my ta tu budeme podporovat vo vsetkom co sa rozhodnes spravit .... a urcite tie dvojky das 🙂 😉 🙂 Treba si povedat co vsetko si uz preto spravila, aby sa to podarilo a tak to tento krat musi byt uspesne ... ak sa nemylim toto bude tvoje prve IVF ...

lulu10
29. sep 2011

@lenka_21 moc dakujem, vies ja som posero od prirody a mam prirodzene strach ale nie z IVF ale z toho co sa bude diat potom.... ale viem ze proste musim ist do toho lebo bat sa budem stale aj o pol roka aj o rok...ak to nestihnem teraz v novembri tak to uz necham az na januar, cez vianoce urcite NIC riesit nebudem...ano toto bude moje prve IVF 😉

luly3
29. sep 2011

krásny deň 😉
@lulu10 nemáš mať s čoho strach proste v novembri už budeš naša dalšia tehulka
a pekne celých 9 mesiacov 🙂 🙂 🙂 práveže sa teš bo si ideš pre mrnúska 😉
baby ja vám mám také sny každú pol hodku som hore na hrôza furt myslím na malinké
aby sa niečo nestalo je to normálne????

lulu10
29. sep 2011

@luly3 diky moja, dohoda-v novembri sa k vam pripojim a uz to musi dobre dopadnut, budeme mat podchytene vsetky moznosti preco sa to teoreticky mohlo pokazit takze uz to musi vyjst ! 😉

callex
29. sep 2011

@cecil36 ako sa ti podarilo znizit ten cukor?dietkou? ja som mala cosi cez 9..este som nebola u lekarky mala som ist vcera ale prisne a poctivo som lezala.takze pojdem v pondelok.tie mykoplazmy skus spomenut tvojmu gynekologovi a popripade nech ti zoberu krvicku a presetria ci ich nemas.ono dnes mame asi kazdy nejaku tu potvoru v sebe.ja mam zase plucne chlamydie ale tvarim sa ze ich nemam.a obcas to na ne zabera. 😉
@lulu10 tak sa pekne zameraj na tie dvojicky a nech je to jediny bod na ktory sa budes sustredit.mas pravdu bat sa budes stale.a od OPU nebude dna aby si sa nebala ci nepoctiovala obavy.ja sa uz bojim aj chodit na wcko...ale dohovaram malickej ze uz budeme len ok.kazdy vecer pred spanim.
@luly3 tieto zle sny su v tehu normalne a caste.mne sa minule snivalo ze mi pri kupani spadlo na zem dolu hlavou..proste sa mi vysmyklo a skoncili sme v nemocnici a uz bolo dospane.

lenka_21
29. sep 2011

@luly3 @lulu10 @callex Baby, tak tie sny mam aj ja ... dnes v noci sa mi snivalo, ze mi robili sono (no nebudem popisovat v akych adrenalinovych situaciach), ale vysledok bol nakoniec dobry - dokonca si pamatam, ze fazulka merala 2,5 cm 🙂 😉 🙂

lulu10
29. sep 2011

@lenka_21 tak vitaj do klubu, som aj rada ze som neni sama komu sa snivaju take veci 😅 😅 😅 uz som si myslela ze som scvokla 😀

miminkad
29. sep 2011

@lulu10 no neviem,ci vinecko je az taka prijemna cast,u mna ani nie.tak som zvedava,co povies na tu lymfu.ona ze by mala potom ta masaz dost odvodnit

o chvilu ideme na genetiku,tak som zvedava.

lenka_21
29. sep 2011

@lulu10 neboj moja, ja tu na to scvoknutie mam tusim jedina papier 😀 😀 😀 a pokial viem, zle sny znamenaju nakoniec dobre veci 🙂 😉 🙂

@miminkad Drzim palce na genetike ... urcite to bude Ok 🙂

miminkad
29. sep 2011

@lenka_21 no dufam,ze hej.ale nechavam si aj rezervu,keby nie.inak vajecniky sa mi uz krutia 😅

naveen
29. sep 2011

ahojte ..

cecil36 na teba sa fakt nalepi asi uplne vsetko ☹ dufam, ze sa dcera da skoro do poriadku a vy budete v pohode po zvysok tehu 😉

lulu10
29. sep 2011

@miminkad drzim palce nech su vysledky ok a urcite aj budu 😉 na tu lymfu idem v utorok tak ti poviem ako sa mi to pozdavalo

linda81
29. sep 2011

@miminkad Ahoj...ja som 3 DC a mam uz terminy.Som v robote, vecer popisem🙂.

linda81
29. sep 2011

@miminkad Ahoj....no takze...vcera som dostala rozpis terminov, teraz zacnem brat nahradu progesteronu, to vysadim 20.10, od 26.10 zacnem stimulaciu a niekedy medzi 7-az 11.11 ma byt OPU

miminkad
29. sep 2011

@lulu10 no som fakt zvedava na tu lymfu.vysledky mame negat.tusim vsetky mutacie su negat
@linda81 tak cakam spravu.moooc som zvedava a tusim sa aj tesis,som moc rada 🙂 no super.tak sa zasob cervenym vinom 😉 som rada,ze sa to tak pohlo 🙂

ivka3901
29. sep 2011

@luga ahoj my sme zhruba asi pred mesiacom boli na prvej konzultácií,objednala som sa na odporúčanie niektorých báb z centra a objednala som nás k dr, marcelovi štelclovi je to fajn úprimný dochtor a myslím,že sa mu možme zveriť,doniesli sme mu všetky výsledky z vešetrení,ktoré sme absolvovali pred všetkým 3 pokusmi IVF nakoniec sme sa dohodli na minimálke teda na softe,ale robil mi ultrazvuk a našiel mi tam pomerne veľkú cystu tak teraz beriem také tabletky atak uvidím,ale s manželom sme sa dohodli,že to všetko do konca roka necháme tak a pojdeme na IVF až po novom roku.

linda81
29. sep 2011

@miminkad no tak som tu....neviem , ci sa tesim , chcela by som , aby to vyslo, ale pri mojom stasti uz tomu ani moc neverim.Ale aspon nieco preto robime, tak mi je asi kusok lepsie tak psychicky.Netusim , co ma caka vsetko, takze si davam etapove ciele.Nemam ani daky stres ani nic, ale uz by som to rada mala za sebou uspesne 😀..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre