Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
8. okt 2011

@miminkad gratulujem k peknej úrode a Stelc máva šťastnú a šikovnú ruku. 😵
@callex tak na jar by sme to mohli dať

miminkad
8. okt 2011

@rebeka33 dakujem,ved prave preto som tajne dufala,ze pride on 😕 simonka je krasnunka 😵

gabinkaa
8. okt 2011

@linda81 ahoj moja, nie nevyšlo to na prvýkrát, toto bol náš 4. pokus, je to veľmi náročné, ale netreba sa vzdávať, ja som si to tak hovorila aj keď ma už všeličo napádalo, ale som rada, že som to nevzdala, treba len vydržať, ale sú kočky, ktorým to vyšlo aj na prvýkrát, možno budeš patriť do tejto skupiny 😉 ak sa dáme na boj tak musíme vydržať

timona
8. okt 2011

baby , chcem saa spytat preco ste sa rozhodli pre Brno? v com je podla vas lepsie ako v SR?

gabinkaa
8. okt 2011

@miminkad no supéééééér blahoželám ku krásnej úrodičke, som rada, že sa lekár vyšiel podľa želania, určite bude mať šťastnú ruku aj u Teba, veľmi sa teším takejto pozitívnej správičke, takže si opustila našu izbičku 😀
teraz nech len pekne bojujú, bola som zvedavá ako si dopadla tak som zapínala pc 😉

miminkad
8. okt 2011

@gabinkaa veru,ani nevies si predstavit ako som rada,ze som ju opustila.sice s tebou tam bolo super,ale potom,ked som tam bola druhykrat,tak mam zle spomienky....a ked sa stelcl zjavil vo dverach,to bolo ako prizrak,az som sa nahluplo uskrnala...a ty co moja,oddychujete?

gabinkaa
8. okt 2011

@timona ak porovnávam prístup lekárov a sestier v Ba GF a Brno RF, tak jednoznačne Brno, no a potom robia tu stimulku soft, čo v GF nerobia a je šetrnejšia pre telo ženy, len záleží či chceš využiť hradenie IVF cez poisťovňu, to sa v Brne nedá, len v SR a máš tri pokusy, my sme boli samplátci i v SR, takže bolo rozhodovanie jednoduché

miminkad
8. okt 2011

@timona minimalne v pristupe...ale tych faktorov bolo velmi vela.nielen pristup,ale i vysledky,vzdialenost,recenzie...

timona
8. okt 2011

@miminkad a co sa tyka IVF robia nieco inak ako v SR?

gabinkaa
8. okt 2011

@miminkad tak potom dobre, že si ju opustila, začala si po lete odznova a to nevadí aký bol úsmev, hlavne že to vyšlo, určite to bral ako úsmev od radosti, ja som bola na prechádzke, ale viacej sa šetrím, asi to tak musí byť, musím brať ohľad aj na toho malinkého drobčeka

miminkad
8. okt 2011

@timona tie softy.u nas to robi asi len Iscare,ale ti s tym nemaju zatial moc skusenosti...ja som so softom max spokojna.asi by som sa nedla nahovorit na dlhy protokol 🤐

miminkad
8. okt 2011

@gabinkaa no ten usmev bol hned ako prvykrat vosiel do dveri.asi si myslel,ze uz mam nejaku anestezu v sebe 😀 ale mne to prislo ako maly zazrak...veru,setri sa.babulko je teraz najdolezitejsie.a ked si toho tolko uz preskakala...este chvilku a je tu.strasne to leti.ved uz si za polovicou

timona
8. okt 2011

@miminkad soft je kratky protokol? mne ho robili v ISCARE a prebehlo to v pohode ale IVF neuspesne...myslela som ze postupy pri IVF su vsade rovnake..dufam ze aj v SR robia IVF podla najnovsich poznatkov, dufam

miminkad
8. okt 2011

@timona soft je minimalna stimulacia.napr ja som mala teraz len clostil a merional.v podstate je to kratky protokol.myslim,ze tie postupy sa odlisuju od centra k centru.

gabinkaa
8. okt 2011

@miminkad a mne sa zdá, že sa to veľmi vlečie, stále sme v druhom trimestri, doteraz som bola taká kľudná, ale po tej nemocke mám viacej obavy, mám pocit, že aj doktor gyn sa bojí, lebo stále hovorí že som riziková pacientka a nechce nič zanedbať, tak už začínam veriť, že má pravdu
ale Ty sa tiež pekne držkaj, zajtra máš volať ako pokračujete?

miminkad
8. okt 2011

@gabinkaa ale uteka to rychlo.no ved si rizikova,ved uz samotne tehu z IVF je rizikove.a potom este aj vek.tak asi aj preto sa obava.nie zeby si zas bola stara 😉 ale je to urcite ine ako byt tehu v 20.
ano,zajtra volame.ma tam byt stelcl

linda81
8. okt 2011

@miminkad Ahoooj...parada🙂...velmi ti to prajem...my sa vlastne pozname z temy Uspesne snazilky ...2011....tak chcem verit, ze to tak predsa len bude🙂.

pikha
8. okt 2011

@rebeka33 jeej, malinka je krasnucka 🙂 😵 a klobuk dolu, ze po roku uz aj uvazujes KET, ja asi zostanem pri jednom. A poslala som ti ziadost na FB 😀
@miminkad gratulujem k peknej urodicke 🙂 🙂
pozdravujeme vsetky maminy, tehulky a snazilky 🙂

miminkad
9. okt 2011

@linda81 jasne,ze bude.uz si zacala brat lieky?
@pikha 😉 ako sa ma dianka?

callex
9. okt 2011

@gabinkaa ono sa ti to este dlho povlecie.a rizikova si uz len kvoli veku takze si z toho nerob tazku hlavu.hlavne je ako sa ty citis.a radsej nech sa doky boji akoby mal nad tebou mavnut rukou.
ja mam takisto pocit ze sa to vlecie a tym ze sa na mna lepia problemy jedny za druhym tak sa to vlecie o to viac.a tak som snivala o bezbproblemovom tehu.

luly3
9. okt 2011

ahojte žienky 😉
@miminkad supeeeer pekná úrodička 😉 len tak dalej tfuj tfuj tfuj nech si naša tehulka o pár dní 😉
ja sa idem postažovať v piatok som dostala črevnú chrípku vracala som a hnačku mala zároveň teplotu 38
☹ ☹ ☹ ☹ doktorka mi nasadila smektu a paralen a v sobotu mi už nič nebolo len svalovicu celého tela
fuuuuuuu aj sa bojím o malinké či mu to neublížilo 😢 mnooo mete sa mi v brušku tak sa utešujem že je všetko ok

miminkad
9. okt 2011

@luly3 to je hrozne,hlavne vela tekutin a urcite to bude dobre a malinkemu sa isto nic nestalo 😉

lenkalienka01
9. okt 2011

ahojte , som z inej temy, ale zajtra idem prvy krat do RP ku Stelcovi. Ako tak sledujem, tak na MK urobil dost vela mamiciek, tak hadam budem mat stastie aj ja. Chcem sa opytat, zvyknu brat na objednanu hodinu, ci plus- minus . Ideme tam z Matina, tak nech mame nejaku rezervu 🙂

miminkad
9. okt 2011

@lenkalienka01 zvacsa beru na objednanu hodinu,plus minus pat min

callex
9. okt 2011

@luly3 jejda to muselo byt neprijemne.ale neboj ked to trvalo chvilocku malicke je urcite ok.ked sa metie a robi si curbes tak je dobre.a gratulujem k 8mesiacu.
@lenkalienka01 my sme dokonca meskali na prvu konzultaciu asi 15minut a uz nam volali kde sme.takze treba tam byt radsej o 5min skor ako meskat...potom maju menej casu na vas.

lenkalienka01
9. okt 2011

@miminkad
@callex
dakujem za info, vyrazame okolo 9,30 , tak asi bude este cas aj na kavu 🙂 , nech sa skludnim 😝

ivka3901
9. okt 2011

@miminkad ahoj aj mne dr.štelcl navrhol soft kedže som mala už 3 krát dosť dlhý protokol a navrhol ten clostík a dopichávať merional tak uvidíme a toto je tvoje prvé IVF?

rebeka33
9. okt 2011

@pikha chcala by som pre ňu súrodenca,teraz ked už vieme ako na to a môj vek mi nedovoluje veľa otálať. Ale ked som taká fest unavená tak jej poviem "no zlatko asi budeš jedináčik" 🙂

rebeka33
9. okt 2011

@pikha chcala by som pre ňu súrodenca,teraz ked už vieme ako na to a môj vek mi nedovoluje veľa otálať. Ale ked som taká fest unavená tak jej poviem "no zlatko asi budeš jedináčik" 🙂 pozriem fb 😵

kiara15
9. okt 2011

@rebeka33 ta pekne gratulujem 😉 a mala si soft protokol?? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre