Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
13. okt 2011

@lenka_21 neriesim, mne neublizil....svinstvo ja netvrdim, ze je....citala som to tu

lenka_21
13. okt 2011

@mircalla Kedze aj ja mam problem s alergiami tak som sa na to pytala aj mojej alergologicky a imunologicky, kedze to spada to ich klasifikacie liekov ... ich odporucanie bolo rovnake, aj je dovod treba brat, ak nie tak radsej neuzivat .... Jedine viem, ze mne odporucali ine davkovanie a dobu uzivania Prednison ako ma Leamax a tak predpokladam, ze sa indikuje podla vysledkov ... poznam baby co brali vyssie davky ako ja, ale aj mensie a preto si myslim, ze je lepsie kled davkovanie nastavi lekar ...

leamax
13. okt 2011

joj, dievcata, pozeram, ze som tu rozputala riadnu diskusiu o prednisone a vyvolala v niektorych strach. to som teda vobec nechcela ☹ hlavne ma to mrzi kvoli @lenka_21 a @miminkad - vy si to vobec nevsimajte, musite verit a byt pozitivne naladene a ja viem, ze vase mimka su silne, silno sa drzia a budu az do 40tt 🙂

lenka_21
13. okt 2011

@leamax Kvoli mne sa vobec netrap ... ja som dostala odpoved od Doc.Madara, hned na to som zistila, ze som tehu a tak som s tym zmierena... verim, ze vsetko bude OK a hotovo 🙂 😉 🙂 Len pekne oddychuj v tych kupeloch 😉

leamax
13. okt 2011

@lenka_21 dakujem, oddychujem 🙂 este tak nech sa uz konecne mrcha dostavi a budem si to uzivat naplno 😵
ver, ver, ja verim tiez

miminkad
13. okt 2011

@lenka_21 no negativne ziadne,len to,ze sa nikdy nepodarilo ani otehu,aj ked sme relativne zdravy.a suvislost ma napada len s tou alergiou,presne tolko sa snazime,co ju mam,3roky a predtym som nemala ani antik...

miminkad
13. okt 2011

@leamax ale netrep 😉 ako sa suseda vysoala?ja som bola uz o 8hod ko

rebeka33
13. okt 2011

@lulu10 ja som brala až od opu.

martini
13. okt 2011

@mia_15 ja som tiez dostinex mala a pomohol. Citala som na neho velmi dobre recenzie na nete, aj na anglickych strankach. Hlavne, aby ten OHSS ustupil, teda aby sa nerozvinul po uhniezdeni embryjka. Inac ako sa citis? Vela vela pi.

bettypo
13. okt 2011

@lenka_21 dakujem za spolupracu 😉 . Sama som zvedava, co sa z tej odpovede dozvieme. Ja sa podla toho zariadim a ak to bude potrebne pojdem aj do Prahy.Vsetkym cakajucim na vysledok drzim palce. Softik po dohode s mm presuvam na zaciatok noveho roka

martini
13. okt 2011

@rebeka33 ahojte kočky. VELMI dakujem, ze na ma tak myslis, ale uz som Boszyho pacientka... je ku mne dost mily (aj ked by sa niekto mohol cudovat) a starostlivy, tak dufam, ze bude vsetko dobre. Tesim sa ako sa vsetci 4 niekedy este v zime alebo na jar stretneme 🙂 Este hladam pediatricku resp. pediatra, mas nejaky typ? Dik.

falin
14. okt 2011

@lenkalienka01 - to som rada ze si spokojna. Kedy idete na stimulku?

@miminkad - ja som abstinent 😉 ale alchemilku si dam, aj ked nie kazdy den, polepsim sa 😵
Drzim palceky bobacikom malym, nech sa pekne zahryzkaju, pohladkaj ich pekne. Verim ze su to bojovnici.

Nase nove info - vcera som bola 2.krat na utz, foliky 15,6 a sliznica 4,2. Este dnes som dopichavala bravele, zajtra orgalutran a vecer pregnyl a v pondeolk o 10.00 v Brne 🙂

falin
14. okt 2011

@callex - vinko nepijem. Dr. povedal ze este podrastie sliznica. Ja mam vzdy taku nizku a potom pekne dorastie

@gabinkaa - dakujem velmi pekne gabi. Som rada ze vam to vyslo

@mia_15 - na nedelu drzim palce, urodicka bola riadna. Nech sa pekne oplodnia a bojuju.

miminkad
14. okt 2011

@falin tak v pondelok drzim palce 🙂 a nezabudni na alchemilku 😉

naveen
14. okt 2011

no, ja som sa vyjadrila.. ze svinstvo.. ja som sa rozhodla riesit prednison ked tak pri dalsom ivf , teraz som proste mala pocit, ze do toho nechcem ist 😢

lulu10
14. okt 2011

Baby mam dalsie spravy od Stelcla, ☹ no nejako nie moc pekne mi ten vikend zacina:
Dobrý den,
Podle mě Vám preimplantační diagnostika nezvýší pravděpodobnost dokončení těhotenství. Na druhou stranu je ale pravda, že pokud by jste opakovaně (!) měla všechna embrya s genetickou vadou, tak by nás to vedlo k zamyšlení, zda nezvolit jinou cestu. Ale cenu takového experimentu odhaduju na cca 60.000 Kč. :o(.

Jinak nemá cenu jezdit do Prahy, stejně i když zjistí protilátky proti trofoblastu, nic než Prednison Vám nedoporučí a Prednison Vám doporučuji tak jako tak.
Pěkný den
Marcel Štelcl

miminkad
14. okt 2011

@lulu10 napada ma k tomu len,ze tehotenstvo je naozaj zazrak...

lulu10
14. okt 2011

@miminkad mna napada len, ze "neriesit a skusat" ...pokial vydrzim 😅

miminkad
14. okt 2011

@lulu10 nuz asi je to v podstate to iste,cakat na zazrak...tiez dufam v zazrak...

lulu10
14. okt 2011

@miminkad minule sme sedeli s mm v jednej restike vonku a bola tam tehula s veeeelkym bruskom a pri nej jej dve male dievcatka (asi tak 2-3roky) a ona cigareta v ruke a davala si jeden rum za druhym. Niekto sa jej tam pytal ze co caka a ona ze: zas dievca, aj som si to chcela dat zobrat ale stalo to vela penazi... 😔 😔 😔 Som mala chut popolnik po nej hodit 😠

eviq
14. okt 2011

@lulu10 ahoj, komunikujes s tym lekarom len mailom alebo uz si bola za nim aj osobne? pytam sa preto, ze ti tak ochotne odpoveda na maily, mozno by som mu mohla poslat aj ja...(???)...

miminkad
14. okt 2011

@lulu10 no tak to si mala po nej hodit.takych neznasam.inak aspon jedno pozitivum dnes,mame dvoch mrazacikov 😵

lulu10
14. okt 2011

@eviq ahoj len mailom, este osobne som sa s nim este nestretla...ale asi ti odpovie to co mne kedze sme asi navlas rovnake lahôdky 😅

lulu10
14. okt 2011

@miminkad super to je skvela sprava, budu surodenci 😵 😵 😵

miminkad
14. okt 2011

@lulu10 v to dufam,dufam,ze aj bubacikovia sa potesili a daju nejak o sebe vediet,ze su tam 😵

eviq
14. okt 2011

@lulu10 tak ja mu asi napisem, len pockam uz na imunologicke vysledky ...mozes mi do IP hodit na neho kontakt, dik 🙂

lulu10
14. okt 2011

@miminkad vydrz moja za chvilu budes debatovat s WC misou a to budes vediet na 100% ze su tam 😀

lulu10
14. okt 2011

@eviq jasne mas IP 😉

miminkad
14. okt 2011

@lulu10 normalne by som to brala.mala si aj ty bezpriznakove tehu?inak v nasej rodine a to sme same baby,sesternice,tak moc sa to partnerstvo z misou nenosi.

eviq
14. okt 2011

@lulu10 dik a este som sa rozpravala s niektorymi babami, co mali tiez viac potratov a pri dalsom tehu im nasadili pichat si heparin aj ked nemali potvrdenu ziadnu trombofilnu mutaciu a potom donsili babatko...tak skus prekonzultovat s tvojim dokim 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre