Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
16. okt 2011

@mia_15 nam nenavrhli ani IUI,ale planovany styk 😠 no aj ja mam velmi namahavu robotu,preto mi je lepsie doma.aj fyzicky,aj psychicky.beriem dvakrat styri

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 neskusali ti nikdy prednison?

huginka13
16. okt 2011

@miminkad treba veriť,mysieť pozitívne....život nesmie byť len svina 🙂 bola som na IVF v marci a teraz v septembri....čiže moje vianoce budu ako vždy.....

huginka13
16. okt 2011

@miminkad Prednison mi chcu dať až nabuduce-ak nejaké bude...

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 snazim sa,i ked su chvile,ked sa mi to nedari...my mame tiez take vianoce uz niekolko rokov...kazdy rok si hovorim,ze tie dalsie uz nas bude o jedneho viac...

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 myslim,ze ten ti pomoze.aj ja mam teraz prednison.len potom pozor,od kedy ti ho budu chciet dat...

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 a jasne,ze bude. 😉 nasa tuzba je silnejsia 🙂

huginka13
16. okt 2011

@miminkad ...jasne...treba ho nasadiť už skor.....kedy asi?

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 ja beriem od OPU,ale citala som vyjadrenie imunologa a ten pise,ze min 4 tyzdne pred oplodnenim

huginka13
16. okt 2011

@miminkad dakujem,si milá,nech sa Ti daríí

mia_15
16. okt 2011

@miminkad to cez vianoce si hovorim ja uz 4 roky 🙂 a nic.... kazde vianoce pod stromcekom si to tak velmi zelam... boze baby, uz o vianociach tocime 😀

@huginka13 objednaj sa hned zajtra na konzultaciu do RF 😉 potom to uz pojde rychlo.... a tiez myslim,ze ten Prednison by ti mal pomoct.

mia_15
16. okt 2011

@huginka13 boli ste na imuno, genet a hemat testoch?

miminkad
16. okt 2011

@huginka13 aj tebe drzim palce.veru,objednaj sa cim skor na konzultaciu,skus stelcla,vitouskovu,machaca
@mia_15 nuz su vianoce za rohom,cas rodiny a pohody.

huginka13
16. okt 2011

@mia_15 boli,nikde žiadny problém...ani najmenší,samozrejme iba moj vek 35r.-odporučaná amniocentéza....hned zajtra tam volám....prajem pekný večer a budem sa tešiť niekady nabuduce,majte sa pá

huginka13
16. okt 2011

@mia_15 boli,nikde žiadny problém...ani najmenší,samozrejme iba moj vek 35r.-odporučaná amniocentéza....hned zajtra tam volám....prajem pekný večer a budem sa tešiť niekedy nabuduce,majte sa,páá

gabinkaa
16. okt 2011

@maticap. blahoželám ku krásnym tt, malinký bude mať určite ideálnu váhu, z toho opuchania mám tiež dosť obavy, zatiaľ sú to nohy, ale dosť výrazné, meranie tlaku mne nakázal doktor pri poslednej kontrole, mám si ho zapisovať a potom mu to ukázať, lebo vraj sa bojí, že budem mať vysoký tlak, už mám pocit, že chce, aby som mala všetky choroby
tak držím moc palce, aby ste to vydržali do riadneho konca 😉

gabinkaa
16. okt 2011

@luly3 držkajte sa a s malinkým bojovníčkom bojujte, aby ste vydržali čo najdlhšie 😉 😉 😉

gabinkaa
16. okt 2011

@mia_15 krásne bublinke ste vkladali, držím palečky, aby tento pokus bol úspešný a aby si sa vytešovali z malých drobcov 😉 😉 😉

maticap.
16. okt 2011

@gabinkaa vdaka Gabika. 😉 Aj Ty mas pekne cisielko v tyzdnoch - ved len nedavno si nas prekvapila dvoma ciarkami 😀.
Inak, na ten tlak pozor - ono sa to nezda, no moze velmi rychlo a lahko vyletiet. To Ta nechcem strasit, iba upozornit na taku moznost. Na cviceniach pre tehotne nam sestricka zdoraznuje, ze keby sme mali nabeh na vysoky tlak krvi a chceli by nas hospitalizovat, nech neblbneme a neodmietame, lebo moze byt zbytocny problem. Ale za seba mozem povedat, ze ked mi parkrat vyletel tlak (alebo tepova frekvencia), tak som to vzdy citila (bolo mi pekne blbo) a az potom som ho zmerala a ostala nemilo prekvapena. No vtedy som este neopuchala a bolo to len asi trikrat a dost davno. Teraz mam tlak nizky - skor sa divim, ze sa mi hlava netoci. 🙂

maticap.
16. okt 2011

@mircalla vdaka za ukludnenie - aj ja v to dufam a vraj prve dieta mava malokedy nad 4 kg. Tak tomu nasemu dubakovi uz pomaly dohovaram, nech neblbne, ze napr. 3,5 kg je uplne idealne cisielko 😀 .

falin
16. okt 2011

@lenkalienka01 drzim palce, nech je stimulka uspesna. A narkozy sa neboj, je slabucka, na chvilocku

@luly3 - drz sa, nech je vsetko oki

falin
16. okt 2011

@mia_15 - drzim palceky nech sa babulka pekne usadia 😉

lenka_21
17. okt 2011

@rebeka33 Pamatas si to velmi dobre a nic nemoces 😀 😀 😀 Ja som ten zazrak prirody 😝 Ano my cakame na adopciu, na jesen so chcela skusit IVF (len tak kym cakam na adopciu), lebo podla mojich vysledok ma presviedcali (teda v CAR nas SK), ze tazko budem tehu aj prostrednictvom IVF no a tak som ich trosku prekvapila a dufam, ze aj budem nadalej, lebo to len svedci o tom,ze medicina je super vec, ale priroda to vie zariadit aj inac 🙂 😉 🙂

@mia_15 Drzim palceky, verim, ze tento vklad bude uspesny 🙂 😉

martini
17. okt 2011

@mia_15 expandovana blastocysta to znie velmi dobreee, tak skus byt v pohodovej nalade, hladkaj brusko, aby tam embryjkam bolo dobre 🙂 Ja som bola na slovensku tiez len na iuia potom v inom centre na testy a konzultaciu a odišli sme rychlo do brna. Lebo napr. Lekarao nezaujimalo, ze uz pri iui som mala nabeh na OHSS, ze sak co, dame klasické davky dlheho protokolu a ked bude OHsS tak to stopneme. No super akcia. Ja som tiez mala OhSs s, našťastie len mierny, uz pri softe ako ty.vysiel nam vlastne treti vklad (ET, KEt, ET). Stihla som to za 4 mesiace, som si povedala, ze radsej vela stresu v kratsom casovom obdobi ako dlhodoby stres...ale kazda sme ina.
@rebeka33 super, dakujem za odporucanie. Aj dr. Gregorovu som zvazovala, lebo mi ju uz odporucili a viem, ze ma crp a na prvu prehliadku pride domov. Ptom som zvazovala este dr. Fencerovu z procare a dve lekarky z tatranskej a dr. Vojtkovu zo severu. Ale terasu mam najbližšie.

mia_15
17. okt 2011

@lenka_21 ahoj, tak to je uplna parada,moc, moc ti to prajem.... asi si sa s tou adopciou tak upokojila a zrazu sup a podarilo sa 🙂 ja stale hovorim,ze to je osud. to je prve tehu? drzkaj sa 😉

@martini ahoj, tak to si dobra,4 mesiace a je to 🙂 to si si ani nedavala ziadne prestavky. My sme si dali mesiac po kazdom IVF. som uplne v pohode.len mam pocit,ze by som mala stale lezat 🙂 ty si sa ako spravala po ET? chodila si do prace?na a co sa tyka toho OHSS,tak ja to mam teraz 1x. nechcem to zakriknut,ale zatial sa citim dobre,len mam trochu nafucane brucho...vcera ma muz skoro pretrhol ked som Vitouskovej povedala,ze som ten Dostimex prestala uzivat 😕 inak tu na Slovensku ich v tych centrach tusim ani nezaujimame my, ale len peniaze....my sme mali taky pocit po kazdej navsteve v ISCAR.

lenka_21
17. okt 2011

@mia_15 Dakujem ... to je moje druhe tehu ... minuly rok sa nam to podarilo tiez spontanne, ale mala som MA ☹ ☹ ☹ My sa s mm uz dlho snazime ... skoro 11 rokov 😨 😨 😕

lulu10
17. okt 2011

@miminkad ten nas mino to je taky fasa chlapik 😉 zasnem nad jeho ochotou 😵

mia_15
17. okt 2011

@lenka_21 moc,moc ti to prajem 🙂 tento krat to uz ma dobry zaciatok a bude aj uspesny koniec 😉 my sa snazime 4 roky a mam pocit ako keby to bla vecnost. Velmi sa tesim s tebou 😉 a uz ste aj rozmyslali co s adopciou ked bute mat vlastne babatko?

martini
17. okt 2011

@maticap. Moje chlapcatko vazi asi tolko ako tvoje dubak. Tiez sme teraz okolo 3000 g. Povedal lekar, ze to sice ziaden drobec nebude a ze bolo by fajn keby sa hlasil na svet o tyzden skor, ale ze to nebude dramaticke. Tak mu tiez dohovaram, ze tak 3600g je akurat dost 🙂 Ja som pribrala 20 kg...tiez uz nechcem viac :-P

rienok
17. okt 2011

@martini fuha no to je riadny chlapisko už teraz 😀 no a tých 20 kg sa neboj polovica odíde hneď a tá druhá po skončení 6-nedelia 😉 sestra to tak mala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre