Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pici
21. okt 2011

@miminkad no vidim ze som si mysllela , aka som vo veci zbehla... a vlastne vobec nie som....

miminkad
21. okt 2011

@pici neboj,aj ja som prvykrat cumela ako puk.clovek sa nauci vsetko,ked musi.v brne je super,ze po OPU dostanes taky letak,kde su presne stadia embrya v ten ktory dne,napr. prvy oplodnenie,druhy 2-4bb....

tinna13
21. okt 2011

@miminkad najlepssie by bolo keby si si urobila test a bol by koniec vsetkym dohadom, ale asi sa na to este necitis.
@naveen veru uz je to za dverami, aj strach uz trochu nastupil, ale zatial este ziadne naznaky porodu
@luly3 ako? uz je maly na svete?

miminkad
21. okt 2011

@tinna13 myslim,ze by to bolo este skoro.este chcem pockat aspon den.dnes som 10 den po a davali nam 8 bunkove.tak neviem,ci by tam uz cosi bolo...a mala sa este nepyta von?

pici
21. okt 2011

@miminkad a ako si tam isla? si si zavolala ze chces ist na konzultaciu? co tam treba doniest? musi aj manzel? vies... vela pracuje...

cecil36
21. okt 2011

@miminkad neboj bude to dobre. drzim palce, teplotka pekna, zajtra mozes skusit aj testik 😉

naveen
21. okt 2011

@tinna13 ak ti mozem poradit, za ziadnych okolnosti im nedovol,a by ta nechali prenasat, nech sa o teba postaraju, ziadne take, ze sa dobre citis.. odlozime to ... 😨

miminkad
21. okt 2011

@pici ja som poslala cez net dotaznik,co maju na stranke a poziadala ich na konzultaciu.ale teraz uz by som sa objednala tellefonicky a priamo k tomu dr,co chcem.chodime autom.ak mas nejake zaznamy,tak si ich kludne zober.no manzel bolo by dobre asi aspon na tu prvu.mozu vam hned spravit aj spg.maju trosku ine normy ako u nas.aj moj dost pracuje,ale nejak sa nam to podarilo.
@cecil36 skor som myslela,este aspon den pockat pre istotu...

pici
21. okt 2011

@miminkad a podla coho nastavuju ake lieky dostanes? nevies? prepac ze sa tolko pytam....

miminkad
21. okt 2011

@pici ja som zacinala len s clostilom,potom som bola 8 den na sono a odvtedy som pichala bravelle do OPU.aj druhu stimulku som mala takuto a tretiu som mala navysenu,od zaciatku som mala s clostilom merional.od sona aj orgalutran.ono je to dost individualne.ale zacinaju uplne s najnizsou davkou hormonov

tinna13
21. okt 2011

@miminkad tak este pockaj den, dva a potom testni najlepsie s mamatestom citlivost 10, budem drzat palce.
nie mala sa este nepyta
@naveen mam dohodnute s porodnikom ze ak neporodim v termine co mam 28,29 /termin podla sona/ tak 2.11 alebo 3.11 mi porod vyvola. takze by to malo byt v pohode lebo podla menstruacie mam aj tak termin na 3.11
kedy ides na kontrolne sono? a vkladali ti jedneho ci dvoch mrazacikov? ides na kontrolu do Brna?

miminkad
21. okt 2011

@tinna13 presne tak by som to chcela spravit...

cecil36
21. okt 2011

@tinna13 ty ides normalne ci sekciou?
@miminkad ak vydrzis kludne pockaj 😉 Ja som bola testomaniak od ET 😀

tinna13
21. okt 2011

@cecil36 idem normálne, sekciu nechcem pokial si to situacia nevyziada. Moj porodnik povedal, ze aj napriek IVF pokial je tehotenstvo bezproblemove tak nie je dovod na sekciu. ja mam zo sekcie vacssi strach ako z prirodzeneho porodu. a ty uz vies ako pojdes rodit?

lulu10
21. okt 2011

@miminkad caute vsetci traja 😵 to spinenie bolo na 100% uhniezdenie... viem to 😀 dnes som bola u mina na ster a sme sa bavili o tom streptokokovi co mi vyliezol minule zo steru a on ho nazval ze je to v posve taky "podjebavak" ze sa tvari ze nic ale problemy robi, no ja som tam tak nasmiala ze este aj po ulici ked som od neho isla tak som sa uskrnala...radost tam chodit 😀

miminkad
21. okt 2011

@cecil36 ja som tiez zvazovala tvoju metodu,ale kedze som nastastie nemala testy,tak som sa jej vyhla 😉 no skusim pockat,ako to bude pokracovat a potom sa rozhodnem
@tinna13 budes rodit v nitre?u koho?
@lulu10 ja sa tiez vzdy tak rehnim.on ked volaco povie,tak to stoji za to.ako vies,ze to bolo uhniezdenie?si sa radila s minom? 😕

dalida
21. okt 2011

@miminkad drzim ti palce. Tesim sa na pekne spravicky 🙂 Tfuj.. tfuj.. tfuj.. 🙂 😉

cecil36
21. okt 2011

@tinna13 ja by som mala pravdepodobne sekciou, ale zas ja mam komplikovane tehu a prvy porod bol tiez komplikovany a skoro nedopadol dobre, tak ja sa priklanam k sekcii. Ale zas ak nie su problemy, tak prirodzeny je samozrejme lepsi 😉

lulu10
21. okt 2011

@miminkad neradila som sa minom ale ja som to tak mala vzdy a to musi byt aj u teba tak 😀

tinna13
21. okt 2011

@miminkad rodit budem v NR. na poradnu chodim k Lajtmanovi, pozna ma, bola som s nim spokojna tak som si ho dohodla aj na porod

pici
21. okt 2011

@miminkad tak ty si tam bola uz na troch cykloch? ci ako tomu mam rozumiet?

miminkad
21. okt 2011

@lulu10 tiez si spinila?a ako dlho?
@tinna13 no to je z tych mladsich doktorov.celkom v pohode.
@pici hej,na troch,ale na druhy,som hned sla po prvom a to asi nebolo dobre.tak ten akoby sa neratal,lebo som nemala pri nom foliky 😅

lulu10
21. okt 2011

@miminkad 2-3dni, bude zajtra test?

miminkad
21. okt 2011

@lulu10 neviem,uvidim

naveen
21. okt 2011

@tinna13 ponabuduci tyzden.. ale sa mi nedari nepodliehat panike, pravdupovediac 😕

pici
21. okt 2011

@miminkad a to si zakazdym platila 40 tis? prepac za otazky... vyznievaju asi odveci.. ale davam si to cele nejako dokopy

miminkad
21. okt 2011

@pici nie,prvykrat sme platili nejak20,ten druhy6tis a teraz kedze som mala navysene lieky tak 30.ono to zalezi od toho,aku mas stimulku,kolko mas vajek,ci mas ICSI alebo PICSI.ale myslim,ze to aj tak vychadza menej ako na sk

tinna13
21. okt 2011

@miminkad ano je z tych mladsich nema ani 40
@naveen nesmies podliehat panike,to babetku skodi, musis sa tesit, vsugeruj si, ze vsetko je v najlepsom poriadku, ved aj je. chapem tvoje obavy ale skus ich nejako prekonat. ved si mala krasne vysoke hcg, cize sa bublinka pekne zavrtala a urcite sa aj bude pekne a bez problemov vyvijat, je to silne embryjko.ja som mala hcg 935 na 13 den. hlavu hore
🙂

mia_15
21. okt 2011

Ahojte baby, normalne ste aj mna vystengrovali s meranim tej BT,tak som si ju teraz zmerala a mala som 37,5 ale merala som ju teraz a to som uz bola v robote... skusim zajtra rano. Inak ja som si ju este nikdy nemerala... 😨

@bibi24 ahoj, do ktoreho Iscaru chodis? ja som chodila do Iscar v BA, ale skusili sme tam len IUI .... 😠
teraz chodime do RF v brne a nemozem povedat ani jedno zle slovo.... ja som mala pri stimulke clostilom iba 4 folikuly. Mne dr. povedal,ze pri clostile ich byva max tak 5 al. 6.

@pici my sme na SL nevyuzili ani jedno preplacane IVF a tiez som si to zistovala a nic,nechceli preplatit ani jedno a to mame vo VSZP aj znamu... tiez tomu nerozumiem preco maju s tym problem,no ale dobre...
drzim palce, aby ste sa dobre rozhodli 🙂 ja som sa inak objednala do RF priamo telefonicky ku Stelclovi.

mia_15
21. okt 2011

viem za sa BT musi merat rano nez vstanem z poslete....ale skusila som teraz zase a uz bola iba 37,2... asi mam dodzubany teplomer 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre