Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
21. júl 2009

miri a komu si pisala Stelclovi? ved dnes je velmi vela 40tniciek prvorodiciek, uz to nie je ziadna rarita pri dnesnom zivotnom tempe..takze sa nicoho neboj, mozno ta len budu viacej sledovat a budes patrit medzi rizikovky

mirinda10
21. júl 2009

pisala som Stelclovi ja som mu verna ale zatial nenapisal ale to mam cas sa objednat

no par ich je ale urcite ich je viac v tvojom veku juli 🙂 🙂

lenka20
21. júl 2009

mirindik vobec sa neboj, ze budes 40-nicka mama... starsie maminy maju inteligentnejsie deticky, to je vedecky dokazane.. a vobec.. ja myslim, ze nikdy nie je neskoro, mojej svokry mama mala 3 deti, zacala rodit v 43-ke... zila do 98...

mirinda10
21. júl 2009

no uz mi odpisal je tam cely tyzden len v stredu je mimo tak si tam zavolam, ze rad mi ten utz urobi 🙂 su tam vsetci super

julietka
21. júl 2009

miri to akoze buduci tyzden v stredu hej? to je dobre, to uz bude krasne vidiet dutinku a moznoze uz aj zltkovy vacok 🙂 ja som ten prvykrat isla skor a chvilu musel tie dutinky veru hladat 😅

mirinda10
21. júl 2009

nie som objednana na stvrtok na 10.00 tak hadam nieco uz bude vidiet to budem 29dni od OPU

konfi
21. júl 2009

ahojte baby chcela by som Vás poprosiť o trošku info o reprofite v Brne,ale hlavne ma zaujíma,koľko cca by to mohlo stáť,som po dvoch IVF-ICSI a ani jedno sa nepodarilo posledné tento rok v júni a neviem sa rozhodnúť ako ďalej.Mám už 30.rokov a čoraz menej možností toto posledné umelé oplodnenie nás stálo cca.2 500eur a neviem či by sme si mohli ďalšie dovoliť,tak Vás chcem poprosiť o pomoc a radu prosíííííííííííím. ☹ ☹ ☹

bobjan
21. júl 2009

Konfi, prečo vás toľko stálo to IVF? To je riadna pálka teda 😠

Soft v RF stojí 10.000,-CZK, a na každé vajko ICSI-1.000,-CZK, plus teda lieky, cesta....

konfi
21. júl 2009

mala som drahé lieky a nejaké problémy gynekologické tak sa to trochu predražilo čo narobíme mi sme totiž obaja na vine s manželom ale ja som najviac a ešte k tomu mám aj obezitu

bobjan
21. júl 2009

A v ako CAR si bola? Takže už máš 3IVF u nás vyčerpané?

mircalla
21. júl 2009

ahojte, ja obcas nazriem

mirinda - gratulujem, a ja mam tiez 37, takze ked budem rodit, budem mat takmer 38. ale moja kamaratka otehotnela prvy raz ako 42 rocna, rodila ako 43-rocna a vsetko 100 percentne ok.
vcera som sa prave vratila od stelcla z UXV, krasne srdiecko sme mali. stelcla uplne milujem, mala som UZV az v 7. tyzdni, ale radsej som si pockala, kym pride z dofce

konfi - presne ako hovori bobjan, aj soft takto stal

ja som dneska hovorila v praci, ze som od pondelka na pnke (moj gynekologma samozrejme opat dovolenku ale vraj mi ju da obvodak, uz som dohodnuta), skoro ich prekotilo

inak udajne ze to robia tak, ze gynekolog moze dat pnku ak bola pacientka hospitalizovana v nemocnici, ale neviem....kazdopadne vraj obvodak vypise a da nejaky iny dovod, lebo problemy nemam, ale mam stres a aj uz by som neriskovala

konfi
21. júl 2009

mám vyčerpané dve a bola som raz na Zochovej a potom v Iscari obidve v Bratislave ešte mám jeden pokus cez poisťovňu ale nepáči sa mi tam ten prístup k ženám sme tam len číslo doktora som mala po každé Maršíka ten bol super ale proste som sa tam necítila dobre a pripadalo mi to všetko strašne na rýchlo

mircalla
21. júl 2009

nuz www.reprofit.cz

ja som z BA, ale bratislavske CAR vobec neriesim, nebola som vobec spokojna

bobjan
21. júl 2009

Konfi, nechceš vyskúšať FC v BA? Ja tam idem na posledný hradený pokus. Tam výjde celé IVF cca 6.500,-SK...teda plus cesta....

mircalla, gratulujem 😵

konfi
21. júl 2009

už som rozmýšľala aj nad tým ale muž momentálne nechce ani počuť lebo som prišla o prácu a nedarí sa my nájsť druhú končí mi budúci mesiac podpora a tak neviem čo mám ďalej robiť nehnevajte sa že Vás otravujem

mircalla
21. júl 2009

konfi, ved za konzulataciu nic nedas, skus ist na konzultaciu a ked sa ti bude pacit pristup, podla toho sa rozhodnes.

napr. aj v gynfiv, kde som boli menej prijemni, ale urcite aj prijemni.

konfi
21. júl 2009

budem si musieť s mužom zasa sadnúť a porozprávať sa ako ďalej a moc Vám ďakujem za pomoc a rady

mircalla
21. júl 2009

pre mna je pristup na prvom mieste

trepala som sa kvoli tomu do martina ci brna, ale oplatilo sa. FC nepoznam, ak ti to radi bobjan, urcite su fajn. ja osobne mam skusenost len s jednou doktorkou v gynfiv, ktora mozno mala prave zly den, ale odisla som odtial s revom. a na iscare som len z pocutia pocula, ze vela bab bolo nespokojnych

konfi
21. júl 2009

chcem skúsiť aj niečo iné ale nechcem premrhať ten posledný pokus cez poisťovňu zbytočne a nedarí sa mi nájsť si prácu Tebe mircalla strašne moc gratulujem a ked môžem byť zvedavá na koľký pokus sa Ti podarilo

mircalla
21. júl 2009

na stvrty....mala som jeden spontanny potrat a 2 neuspesne. a raz mi to stopli, lebo som nereagovala na lieky. ale ja som neni dobry priklad, malo vajicok sa mi tvorilo, a tiez mi potom zistili sactosalpinx, co vyrazne znizuje sance, tak museli vajcovody von

konfi
21. júl 2009

ja vôbec nemám ovuláciu a pravý vaječník my že vraj zmizol pri poslednej stimulácii ho doktor vôbec nemohol nájsť takže ja som na tom tiež všelijako už strácam nádej aj k liečiteľke chcem ísť ale neviem sa odhodlať

mircalla
21. júl 2009

no prave reprofit riesi take komplikovane pripady
mne uz u nas ani nevedeli pomoct

julietka
21. júl 2009

lenik, tanitka, nemate niektora cislo na zuzlik? ako sa ma, ja sa tak o nu zacinam bat, dufam ze je v poriadku aj s mimiskami 😕 😨

bonsai
21. júl 2009

ahoj tanitka, až teraz som sa dostala na PC..v práci už nemôžeme na net..tak až doma..no..pokúšame sa o bábätko už niečo vyše troch rokov, v roku 2007 sme absolvovali umelé oplodnenie..neúspešne..a tento rok KET..neúspešne..

julietka
21. júl 2009

babenky nasla som zaujimavu stranku, zide sa vsetky tehulkam aj buducim tehulkam ako pomocka ide o vysvetlivky v tehu preukaze a info o vysetreniach
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1457/te...

zuzla80
21. júl 2009

Ahojte babulky moje, ozývam sa po noci strávenej v nemocnici. Záver je neurčitý - napíšem to asi takto, na pohotovosti mi urobila taká "skvelá" lekárka utz a vyjadrila sa, že čosi tam je, ale je to také neurčité akokeby zhluky, alebo čo (do správy napísala, že obsah zmiešanej echogenity o veľkosti 2,6x0,8cm) - nerozumiem tomu ani prd, len z môjho laického pohľadu tá dutinka už nebola taká ako na utz pri mojom dokim. Tak si ma nechali v nemocke a keby som vedela, že so mnou absolútne nič robiť nebudú, tak tam ani nejdem a dokonca aj krvácanie k večeru ustálo. Jediné, čo urobili bolo, že mi vzali krv na hcg a ani dnes žiadny utz, tak som sa vypýtala domov - predsa minimálne po psychickej stránke to je omnoho lepšie. Čo sa týka hcg, tak síce stúpa, ale podľa ich postoja - má "neuspokojivú dynamiku" - v pondelok bolo 890 a dnes 972. Aj tá výška je vraj dosť biedna na 20ty deň po ET 😒 (12ty deň som mala 260)
Z môjho pohľadu zrejme skončíme, tam kde sme predchvíľkou začínali - čiže na samom začiatku ☹ .
Tak toľko odo mňa - idem sa vás prečítať a hlavne som zvedavá na Mirindikové hcg a ako dopadli Avka a Renysek na utz.
O chvíľku sa ozvem

bonsai
21. júl 2009

zuzu..neboj, isto všetko dobre dopadne..hcg stúpa..a podľa mňa na 20DC..to nie je najhoršie..ale v tomto by TI možno poradili iné baby..hlavu hore a nestrácaj nádej 🙂

lenka20
21. júl 2009

zuzlinka zlaticko....prosim prosim chod k nejakemu odbornikovi, alebo spat k svojmu gyndosovi, pozeral ta vcera, bude vidiet ci je tam nejaka zmena, alebo je sono take iste.. aj k tym popisom sa snad bude vediet lepsie vyjadrit.. skus do brna napisat co na to povedia.. myslim, ze si zasluzis trocha viac nez ,, zmiesanu echogenitu ,,....nejake vysvetlenie alebo co... aby si sa bud ukludnila alebo zmierila so vsetkym... ale stale dufam zuzlik, ze sa to vyvinie dobre... drzim vam velmi velmi palce moja...

zuzla80
21. júl 2009

Lenik po pravde ja už nedúfam - ak by bolo všetko v poriadku, tak to hcg by stúpalo omnoho výraznejšie ako len o nejakú chabú 100vku - napíšem Koudymu celú správu z nemocky a chystám sa aj na kontrolný odber hcg, ale až vo štvrtok - chcem vedieť, či to stúpne rapídne, alebo klesne. Lenik ja som už zmierená s tým najhorším - takže už ma asi nič neprekvapí - no čo, život je boj a niekto musí bojovať omnoho viac

Mirindíček, Avka, Mircala gratulujem vám k dobrým výsledkom - len tak ďalej dievčence, nech sa to tu pekne rozrastá.
Renysek - ani neviem, čo napísať, lebo sa viem maximálne vžiť do tvojej ubolenej dušičky - len asi to, že čas je najväčší liečiteľ a ak znovu otehuľkuješ, zabudneš na toto všetko 😉

lenka20
21. júl 2009

zuzlik - tak pockajme, uvidime... do stvrtku podla hcg... ale vsade sa predsa hovori, ze hcg stupa individualne.. tak este by som celkom nad tym palicu nelamala, aj ked ta celkom chapem, ja sa tiez radsej rychlo pripravim na tu horsiu verziu, clovek to potom nejak lepsie znasa... ale taaaaak strasne strasne ti drzim palce nech sa to vyvinie dobre.. nech je to male ok.... myslim na vas zuzlicek...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre