Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka12
29. apr 2009

kočky pisali ste o tom cetrotide...na co to je? 😨

julietka
29. apr 2009

babenky kto to tu pisal ze mu lekar alebo sestricka vysvetlovala ze sa nemusi v ziadnom pripade bat ze by embrijko vypadlo, pretoze je to ako zrnko maku medzi dvoma krajcami chleba. som si to zapamatala lebo sa mi to prirovnanie veeelmi pacilo 😵 je to take mile a vystizne 😅
takze ziadne strachy 😉

tinka12
29. apr 2009

julietka, jaaj tebe sa to uz kráti 😵 ET mas pravdepodone kedy? a potom sa na krvné testy chodí o dva tyzdne? Alebo sa chodi az po pozit. tehu teste?

lahhel
autor
29. apr 2009

Tinka12, ten cetrotide sa dava na to, aby vajka predcasne nepraskli a vydrzali do odberu...no ja som pisala Machacovi, a odpisal mi, ze ja ho nepotrebujem...Ale tusim labus o tom pisala, ze ked sa beru tabletky napr. ten Clostil, tak sa asi neberu..Lebo tanitta a ine kocky si od zaciatku cyklu pichali injekcie a pri tom brali ten cetrotide...

julietka
29. apr 2009

ja som pri prvom IVFku isla do DS hned potransfere,a tam je tiez vacsina cesty medzi dedinami taka pospajana z panelov a vytriaslo ma az az a embrijko sa uchuytilo...no ale potom to aj tak odislo..ale to je o inom

julietka
29. apr 2009

veru tinka, len sa bojim aby som to k tomu transferu aj dopracovala pri dvoch vajkach 😕
neviem kedy budem mat ET, pri dvoch vajkach asi nerobia PK, v repraku tiez transferuju na 3 den? ak ano tak asi v pondelok

tinka12
29. apr 2009

julietka, asi mas pravdu. Ved ked sa ma uchytit, uchytí sa 😉 no ja aj tak mam taký pocit, ze by som mala byt bez vacsich otrasov. aspon par hodín 😕
baby mne lekár povedal, ze budem nieco brat na zamezdenie predcasnej ovulky spolu este s menopurom. to je asi ten cetrotide alebo take nieco, nie? ale kazdá z nas ma tu stimulku urcite inu, takze pohoda 😉

tinka12
29. apr 2009

ano, robia ET aj na 3 den. Neboj sa, budu to malí hrdinovia a verme ze vydrzia 🙂

tinka12
29. apr 2009

julietka, ty si stimulovala na minimalnu alebo na klasicku?

julietka
29. apr 2009

tinka ano je to cetrotide alebo orgalutran co sa picha posledne dni pred OPU aby neprebehla predcasna ovulka

ano tinka som stimulovala softik, iba clostilom a dopichavam menopur, a nemam ani ten cetrotide

tinka12
29. apr 2009

nebojkaj juli, dobre to dopadne. urcite ho nebudes potrebovat. Ja som sa napriklad v blave vobec s cetrotide ani s nicím podobným nestretla. az od labus som sa prvýkrát dozvedela ze nieco taketo existuje 😀 😀 😀 😀
som strasne zvedava, ako dopadnete cez vikend, pekne odyychuj, relaxuj, a bud v pohode 😉 budemem silno drzat palceky
kocky, idem do hajan, pretoze dnes bol narocný den 😵 papa

julietka
29. apr 2009

tinka aj vsetky babenky vzajomne nam vsetkym drzim palce a verim ze to Brno bola spravna volba 🙂
tiez idem hajat uz som dnes od 5 hore,takze papa a vyspinkajte sa doruzova 😉

lahhel
autor
29. apr 2009

Ked nam doktori nepredpisali ten cetrotide, tak to tak asi ma byt..ved oni vedia najlepsie, tak im doverujme...
A treba doverat aj sama sebe, to je este dolezitejsie...takze vsetky sme pozitivne naladene a ocakavame len tie najlepsie vysledky a basta... 😀
Dobru nocku 😵

saminka
29. apr 2009

diky moc holky, budu vam drzet pesticky a pozdravte tam doktory 🙂
jinak ja jsem hned po opu i po et jela vlakem zpatky do ostravy a embrijka opravdu nevypadnou, taky jsem ani po et nelezela jak je zvykem v jinych Carech, hned co mi je zavedli jsem si polezela patnact minut u fajn relaxacni hudby a pak se zvedla a sla po svych domu, ma se dodrzovat tri dny klidovy rezim,bez zvedani ale neznamena to ze by se melo jen lezet, ja jsem pet dni po et byla zpatky v praci.Takze si myslim vse s mirou a nic neprehanet!!!!!!!!!
Dobrou

labus
30. apr 2009

Julietka neboj chodáš k štelclovy že ?ked on povedal že cetrotide ti netreba tak mu ver oni vedia čo robia . A fakt sa nebojte že embrijko vypadne - nevypadne mne štelcl vravel že akurát sa prvý týžden nemám kupat len sprchovat a nie horucou vodou a inak ako bežne len necvičit

tanitta
30. apr 2009

ahojky.. fuha tu je topho popisane 😉 ... dufam ze na nic nezabudnem ...
ja som mala gonal+puregon+cetrotide(3ks)... takze ked vam ho nedali tak urcite nezabudli... 😉 ...na opu som sla bez papuc som ich nestihla ani vybalit 😀 ...svoju koselu.... bola som na tej izbe kde moze byt mangel... lebo som prisla prva 😵 .... baby zoberte si na opu so sebou aj flasku pepsi-coly...keby vam bolo po narkoze zle od zaludku je dobre si dat.. ale pepsi ...nie coca colu...dostanete aj cajik a napolitanku..

tinka12
30. apr 2009

dobré ranko 🙂
tanitta 🙂 este aj napolitanku ??? si v tom RF pripradám ako v inom svete 😀 😀 😀 😀

tanitta
30. apr 2009

Tinka12... to hej 😉 a si vezmi ze ked sme sli domov tak smke sa vzdy zastavlili v jednom motoreste kde perfektne varia a tam som zirala predjedlo sme gratis mali.. zmrzlinu tiez...a vzdy nieco ked sme tam boli...som myslela ze to je zahrnute + a ten maitel.. to je v poriadku aby ste nam robili dobre meno 😅 ......len namargo... 😎

lahhel
autor
30. apr 2009

Dobre ranko 🙂
No to ziram aj ja, ze napolitanku..tam je proste full service...tam sa moze clovek len a len tesit, asi nemas dovod ani len rozmyslat negativne...No aj taka drobnosti ako napolitankati zdvihne naladu...Tu pepsi-colu vyskusam, aj ked mne po narkozach nikdy nebolo zle, ale pre istotu...

lahhel
autor
30. apr 2009

Tanitta, asi aj tam je kratka narkoza, vsak? tych 10 min cca..

zuzla80
30. apr 2009

Ahojte,
Potvrdzujem - aj ja som dostala napolitanku 😀 😀
Julietka mne kázali na OPU vziať si košeľu a vzala som si aj ponožky, tiež nemám rada bosé nohy. Tak sa v sobotu drž.
Lahhel, takže pozitívne myslenie = reprofičatká 😀

tanitta
30. apr 2009

napolitanky zozali uspech 😀 ... 😉 ...
Lahel...tak cca 10 min... zo saly som uz sla po svojich s doprovodom...
Zuzla....zeby vzduchom slo nieco?? 😕 . ...uz len to by nam chybalo aby sme teraz ochoreli 😠

labus
30. apr 2009

Lahhel ano je tam tá krátka narkoza a mne sa zdala ešte lepšia ako vo FC 😀 😀 a tiež som dostala ovocný čajík a napolitánku

julietka
30. apr 2009

pekny dnik vam vsetkym babenkam 🙂
zuzli ja mam tiez stale studene nohy, dufam ze tie ponozky mozme mat aj pocas OPU na nohach 😉

tanitka ma prekvapuje ze zo saly ides po svojich v doprovode. Tak to neviem ci budem schopna, v iscare nas vzdy preniesli a mne chvilu dost trva kym sa zobudim, a este si to vzdy tak vychutnavam ten blazeny spanok 😀

lahhel
autor
30. apr 2009

Julietka, tak ty to mas uz fakt za par...straaasne moc ti drzim palceky, aby boli vajka dobre a krasne sa oplodnili... 🙂 🙂

Inac bola som v meste a kupila som si take sumive tabletky, vola sa to Revital - ocista tela. Je tam 20 tabliet a je to z cisteho aloe vera. Citala som niekde ze aj aloer vera ma velmi dobry vplyv na otehotnenie. A stalo to len nejake 3 EURA, tak uvidime. Je to na celkove precistenie organizmu a prispieva k prirodzenej obranyschopnosti voci mikroorganizmom, k fyzickej pohode a udrziavani spravneho imunitneho systemu...takze tak, trosku precistime, potom nasadime vsetko mozne - chilli, vinko 😀...a budeme cakat na reprofitacka...

marione74
30. apr 2009

ahoj lahhel 😉

tanitka, nam sa po treti krat zadarilo v GF. Prve sme mali tiez v GF nic, druhe vo FC tiez nic a teraz sa nam zadarilo pekne, mali sme 23 vajok, 14 zrelych a vsetky sa oplodnili, dve mam v brusku - dvojicky 😉 a kedze mam este 12 mrazulkov, tak budeme mat asi vela deti 😉 Aj ked to sa nikdy dopredu povedat neda ze ano 😕
A to som stimulovala obycajnym dipherelinom+fostimon+pregnyl. AJ som sa hnevala ze mi doktor nedal Gonal to pero ci co, lebo ten je vraj najlepsi, ale ocividne je to individualne 😉 .
Mne akurat vo FC nerobil dobre Merional a raz v zivote som brala Clostylbegyt a z toho som mala slabsi hyperstimulak.
Ale ako hovorim, je to individualne.

lahhel
autor
30. apr 2009

Ahojcek Marionka 🙂
No to si ma teda nepotesila tym Clostilbegytom, ze si mala z neho hyperstimulak...a kolko dni a kolko tabliet si brala denne?
..pozdravujem babulky 🙂

julietka
30. apr 2009

ahojte babulky necitim sa dobre a mam aj teplotu, do kelu...myslite ze to bude vadit pri sobotnajsej narkoze pri OPU?, som z toho nestastna..neviem ci si mam nasadit rychlo nejake antibiotika ☹

Lahlel mne clostil nerobil nic a hyperstimulak je asi len pri vacsom pocte vajok pokial viem a z clostilu si neviem predstavit vela vajok.
marione to je skvele ze sa vam to konecne podarilo. ked si stimulovala clostilom tak si aj nieco dopichavala? a kolko tabletiek denne clostilu si uzivala?

tanitta
30. apr 2009

fuha julie.. tak to brnkni napriamo do R. ... ale ked niekedy ked je nejake mensie prechladnutie nemalo by to vadit.. teplotku zrazis.....nejaky aspirin...a postel...cécko...na atb to uz asi nie je 😕 ...asi by nestihli zabrat.. no drz sa... teraz by mohol byt niekto v R.

julietka
30. apr 2009

tanitka uz som volala svojej lekarke, idem si pre recept na bioparox, ten mi vzdy zaberie a je to len lokalne antibiotikum, tak snad do soboty budem fit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre