Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
26. okt 2011

@miminkad no, skvela sprava... nedaj sa k nicomu dotlacit, chod sa dat pekne prezriet do brna, nechcem byt hnusna, ale popdla mna maju lepsie oko aj masiny .. a nemusis ist v piatok na kyret.. ved to moze pockat, neumries hadam dovtedy, u nas by len razali a sekali a cistili .. kamoska takto bojuje uz dva roky, co jej chcu brat maternicu lebo krvaca a oni nevedia preco, tak jednoduche riesenie, ze urezu.. je mladsia odomna!! 😠 😠
@leamax mas prstiky vystipane od vody ?? 😀 😀 😀

bettypo
26. okt 2011

@miminkad ahojky dobre tomu rozumiem, že tvoj lekár nevidí dutinku pri hcg 780 a posiela Ťa na kyret? 😲

leamax
26. okt 2011

@naveen sa ti smeje, co 😀 😀 😀 ale stoji to za to - ved nam to prinesie nase babulko 🙂 😵 😵

naveen
26. okt 2011

@leamax tak tomu ver!! ze prinesie 😀 😀 😀

gabinkaa
26. okt 2011

@miminkad supéééééééér krásne Hcg, myslím, že toto vôbec nie je dôvod na kyret, pretože Ti stúplo veľkou rýchlosťou, radšej sa fakt objednaj do Brna na sono, majú tam taký super drahý stroj, to mi hovoril Štelcl, na tom nerobia sono stále, iba v prípadoch keď na obyčajných nie je vidieť, neviem či si pamätáš čo som prežívala, keď mi doktor povedal, že tam nič nevidí, že je to prázdne, som to písala Štelclovi a ten hovoril, že sa to stáva, "zaniklé tehotenství" ale zobral ma na to sono a všetko krásne videl, nenechaj sa len tak odbyť na strojoch niektorých našich lekárov

leamax
26. okt 2011

@naveen ved veriiiim, inak by som sem nesla 😵
@gabinkaa ahooj, veru aj ja si to pamatam a kukam ako puk teraz na tie tvoje tt 😵 parada ako krasne vam to vsetkym pribuda 🙂 😵

gabinkaa
26. okt 2011

@leamax veru nebolo to vtedy príjemné, celú cestu do Brna som slznila, ale naspäť od radosti a teraz si myslím, že tt pribúdajú pomaly, ale ako mi doktor povedal, že od 31. tt budem v nemocke a ak odvtedy, tak od 35. tt určite, tak to sa mi zdá, že to bude o chvíľu, tak v novembri musím kúpiť všetky potrebné veci, lebo ja som doteraz nič nekúpila, ale dnes som bola pozrieť v baby obchode a kúpila som krásnu súpravičku, takú malinkú, je síce biela, ale mne sa zdá nádherná 😵 😵 😵
a Ty sa ako rozhoduješ, kedy bude ďaľší pokus ten úspešný?

leamax
26. okt 2011

@gabinkaa joooj a to preco mas ist uz odvtedy do nemocky? 😕 to som ani nevedela. a co cakate? neprezradis, ci nevies?
no ja som nas objednala 29.11. ku koudelkovi na konzultaciu, chcem aby mi uz vtedy rozvhrol co a ako, napisal prednison a po novom roku ideme na ten uspesny cyklus 😵

miminkad
26. okt 2011

@naveen su to masiari.som uplne sklamana.a to ze som zdravotnik,tak to ich este viac irituje.zajtra nas caka brno na obed.aj sa bojim,co bude vitouskova vediet na sone,ale konecne to bude asi normalny nazor.
@bettypo ano,presne tomu rozumies.podotykam,ze dnes som 28DC
@gabinkaa neboj,budeme bojovat.zajtra inak sluzi stelcl a vitouskova.my ideme k vitouskovej.veru si pamatam,ze aj ty si si uzila.tusim kazda tu si to nejakym sposobom ,uzila, 😒

gabinkaa
26. okt 2011

@leamax doktor má obavy, lebo mi stále hovorí, že som veľmi riziková pacientka, ale dúfam, že bude brať do úvahy ako sa cítim, lebo nechce sa mi december stráviť v nemocke, jeden doktor povedal, že dievčatko, druhý, že chlapček, tak neviem, sme na začiatku
tak dúfam, že budeš pokračovať v tej úspešnej šnúre, lebo sa mi zdá, že sa to tu pekne uberá radostným smerom, budem držať palce

bettypo
26. okt 2011

@miminkad jej tak to sa tam stretneme 😉

gabinkaa
26. okt 2011

@miminkad takže zajtra smerujete do Brna, dobré rozhodnutie, veru užila a nebolo to príjemné, ale ako hovoríš, každá musíme prejsť aj zlým aj dobrým

miminkad
26. okt 2011

@bettypo kedy ides?
@gabinkaa ja dufam,ze nas uz bude cakat len to dobre 🤐

bettypo
26. okt 2011

@miminkad tak ako ty na obed

miminkad
26. okt 2011

@bettypo super,tak sa asi stretneme.ty ides na sono alebo ?

leamax
26. okt 2011

@gabinkaa a preco si rizikova, ak sa mozem opytat?
no tak to som zvedava, ci to bude chlapcek alebo dievcatko 😉
dakujem, ja velmi rada potiahnem tuto stastnu snuru 😵 dame prednison a mozno sa podari aj prirodzene 😵 aj ja uz chcem to dobre, to zle som si uz prezila dost

gabinkaa
26. okt 2011

@miminkad určite len dobré neboj, myslím, že v Brne sú lepší odborníci, lebo riešia kopec ťažkých problémov, ktoré sa k naším gynekológom ani nedostávajú, takže fakt dobré rozhodnutie tam vycestovať

miminkad
26. okt 2011

@gabinkaa no myslim,ze budeme v tom mat jasnejsie

gabinkaa
26. okt 2011

@leamax veľké riziko vidí v mojom veku, to je ten najväčší problém a potom druhý bod rizikovosti je IVF, ak by bral úplne do úvahy môj stav podľa toho ako sa cítim a podľa kontrol tak je to zatiaľ v pohode, doteraz som nemala nejaké vážne problémy, okrem malého špinenia, ale to bolo určite z liekov, ktoré mi dal a tak ma zatvoril do nemocky na 5 dní a teraz už aj skrátil čas medzi poradňami, už nejdem za 5 týždňov, ale za 3

gabinkaa
26. okt 2011

@miminkad určite a hlavne nebudeš žiť v neustálom strese a to je veľmi dôležité, aby si aj Ty bola v pohode

lenka_21
26. okt 2011

@miminkad Podla mna ty to tu napisala kazda... keby si zacala neskutocne krvacat tak OK, nemas na vyber a musis do nemocky ... to nie je tvoj pripad!!! Kyret v pohode pocka aj 2 tyzdne, nemas sa kde ponahlat ... pri dnesnom HCG v piatok by malo byt uz nieco vidiet i ked to je stale otazne ... mozno v pondelok s vacsiou istotou, ale pre istotu chod a ked bude potrebne pojdes aj buduci tyzden ... inac na Slovensku po IVF ta sleduje CAR a az ked mas vsetko potvrdene (dutinku plus akciu) tak vtedy ta posielaju k tvojmu gynekologovi ... aspon v Heliose MT a aj Iscare MT to tak bolo.
Ak to mas daleko do Brna, este odporucam ten Iscare MT ... Doc je taky aky je, ale v tomto je konzervativny a maju tam tiez namakane sono ...

Nechcem strasit, je tu moznost este mimo ... ale to si vies tiez sledovat ... Podla mna sa neda nic robit len cakat na dalsiu kontrolu ...
Ako tu niekto pisal, viem, ze hematom ma vela bab a Dr. s toho vobec nerobia problem, len sa to sleduje ... a zvycajne sa vstrebe...

Hlavu hore, HCG je krasne!!! 🙂 😉 🙂

miminkad
26. okt 2011

@gabinkaa snazim sa byt v pohode,ale chvilami to nejde...
@lenka_21 zajtra ideme do brna,tak uvidime,co povie vitouskova

leamax
26. okt 2011

@gabinkaa aha. a to ale vsetky po IVF sme vlastne brane ako rizikove, nie? niekto mi hovoril, ze dlhodoba liecba neplodnosti a IVF je aj indikacia na cisarsky, ale neviem
hlavne teda, ze ta ma pod kontrolou a vsetko je ok

gabinkaa
26. okt 2011

@leamax niektorí lekári berú IVF ako riziko, je jedno či v mladšom veku alebo vyššom veku a aj s tým cisárskym to je tak, ale niektoré baby idú aj spontánne, ale to už berú do úvahy aj vek, v mojom prípade navrhuje cisársky, lebo vraj ten je bezpečnejší pre dieťa, tak ma aspoň informoval

leamax
26. okt 2011

@gabinkaa no tak aspon vies, co ta caka. neboj, zvladnes to aj mimko 😵

lenka_21
26. okt 2011

@miminkad Dobra volba ... drzim palceky!!!

linda81
26. okt 2011

@miminkad ahoj mimus....tak HCG rastie🙂..to je pozitivna sprava, zajtra velmi drzim palceky...zasluzite si uz stastie mat🙂.Moja prva injekcia menopuru je za mnou...ina drama doma😀,ja si to sama nepichnem , tak manzel musel.Uvidime , ako to dalej pojde.

bayley
26. okt 2011

@miminkad super, že HCG krásne rastie 🙂 Nepochybujem o tom, že zajtra nám prinesieš pozitívne správy z Brna 😉

@leamax tiež občas pozerám neveriacky na svoje tt 😲 Veľmi rýchlo mi to ubieha, ani by tak nemuselo 😎

@gabinkaa bubuľku dobre živím, tak je trošku väčšia ako by mala byť 😀 😀 😀 Zatiaľ sa máme bezproblémovo, musím si zaťukať 🙂 Zdá sa mi, že ten tvoj lekár príliš stresuje. Keď nemáš žiadne problémy, načo ti už teraz plánuje od 31.tt pobyt v nemocnici ? 😕 Mňa by to neskutočne znervózňovalo. Ale ty ho, zdá sa, už berieš trošku s rezervou 😉 Pracuješ ešte?

callex
26. okt 2011

@miminkad drzim palce nech si jeden z dalsich zazrakov..a nech vsetko dobre dopadne.

tanitta
26. okt 2011

caute rodila som normalne...ziadala som cisarksy al nesuhlasili.. vraj ivf nie je indikacia na sekciu....dobre to dokaslali.... 😠 😠 😠 .... nedovolte zvbytocne vystavit svoje buduce deti riziku... ani nebudem pisat kolko svetych stalo prinas.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre