Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mia_15
27. okt 2011

@rebeka33 ahoj, ďakujem 🙂 mne keď sa tam zjavili tie // tak som si urobila ešte ďalšie 2 testy, lebo som tomu nechcela uveriť 🙂 ja som ich bola kukať hádam 100x a stále som ich kontrolovala či tam tie dve čiariská stále sú 🙂

@miminkad ahoj, veľmi dobre si sa rozhodla ísť do Brna. Ja by som ani sekundu nerozmýšľala!!! ja tu na Slovensku už hádam ani žiadnemu dr. poriadne neverím... určite žiadny kyret! to nechápem ako môžu nad tým vôbec ešte teraz rozmýšľať 😠 !!! nekrvácaš, HCG rastie a je tam ta hnusoba zrazenina, ktorá im môže brániť v tom aby bambulíakov videli. Všetky baby majú pravdu... V Brne sú na 100% lepší odborníci ako u nás! Pokiaľ nekrvácaš, nemáš teploty a pod. tak určite v piatok žiaden kyret...Mimi moc na teba budem myslieť a držkaj sa 😉 som už netrpezlivá aké správičky donesieš z Brna.... Určite ťa posunú tým spávnym smerom a budeš vedieť na čom si, najhoršie je to čakanie. Držím palce 😵

@bayley ďakujem, len aby tam stále bola... dnes už bola silnejšia 🙂

falin
27. okt 2011

@miminkad - super, HCG krasne narastlo. Inac ti nasi dr., cista hroza. Drz sa a rozhodnutie ist na kontrolu do Brno je vyborne. Verim ze sa stastie na vas usmeje a z Brna prides s dobrymi spravami

@lulu10 - ja som zacinala stimulku 2.DC, takze by si to mala stihnut. Ale aj kebyze zacinas stimulovat 1DC, tak si hned das lieky a hotovko

@linda81 - prajem uspesnu stimulku s krasnym vysledkom

@tanitta - mne tiez dr. vraveli ze samotne IVF nie je indikacia pre cisarsky. Poznam baby z babätka ktore po IVF rodili spontanne. U nas to bolo jednoduchsie v tom, ze mala bola otocena zadockom dolu a preto bol cisarak.

falin
27. okt 2011

@mia_15 - super ze ciarka silne, drzim palce. Kedy ides na HCG?

miminkad
27. okt 2011

@bayley @callex dakujem babule

miminkad
27. okt 2011

@mia_15 trosku sa obavam,teda dost,ze ked to bude vitouskova vidiet v reale,co povie....
@falin dakujem

tinna13
27. okt 2011

@miminkad ahoj, ja si myslim, ze este je skoro nato aby tam nieco videla. normalne sa chodi na prve kontrolne sono az 14 dni od tehotenskeho testu, kedy je vidno gestacny vacok. takze ja by som bola nachystana aj na moznost ze este nic neuvidi. ten hematom tam moze dost zavadzat.
ale kazdopadne ti aspon mozu zobrat krv na hcg a myslim ze vysledok by si mohla mat aj dnes a aj vyska sliznice vela napovie.
urcite sa nedaj od nasich lekarov ukecat na ziadne cistenie.
budem na vas mysliet, na ktoru tam mas byt?
este by som ti mozno pri cestovani odporucala radsej lezat vzadu ako sediet a robit si castejsie prestavky aby si sa ponatahovala. mne sa po cestovani autom hematom rozkrvacal ale to som cely cas sedela v aute a cestovali sme sedem hodin v kuse.

miminkad
27. okt 2011

@tinna13 mame tam byt tak na 12hod.vezmu mi hcg a e1 a tak o hodku maju byt vysledky.nam trva cesta do brna tak do 3hod.skusim sa dat do takeho pololahu

lulu10
27. okt 2011

@miminkad drzim moc palce, neboj urcite to bude dobre 😉

lulu10
27. okt 2011

@miminkad inak ked nad tym tak rozmyslam tak tinna13 ma pravdu, ved tam ani este nemaju a nemozu nic moc vidiet, lebo keby si cisto hypoteticky otehu prirodzene a v stredu si mala dostat kramy a tak mozno tak dnes by si si robila test a zistila ze si tehu a na prve sono by si isla tak za tyzden a aj tak casto moc toho este nevidia, tak ja fakt nechapem tych nasich dedinskych lekarov co uz chaosia... Viem ze pri IVF sa to asi berie trosku inak ale zas taky velky rozdiel tam byt nemoze,co cakal nidal ze mrnuskovia si tam uz budu pohodovo sediet a kyvat mu?

miminkad
27. okt 2011

@lulu10 skor si myslel,ze tyzden po vklade mozem rodit 😠

lenka_21
27. okt 2011

@miminkad Uvidis co ti povedia v RP ... standarne sa hovori, ze dutinku by malo byt vidiet ked je HCG nad 1000, ale je to velmi indi-vindi. Drzim palceky, ale to vies 😉 a ako tu zu niekto pisal, urcite tam budu aj ostatni Dr. a tak skus poprosit Vitouskovu (ci ako sa vola), nech sa na teba pozrie aj s kolegom ... 2 pary oci vidia viac 🙂 😉 🙂

mia_15
27. okt 2011

@falin na HCG idem zajtra,tak uvidíme. Dám Vám pak vedieť ....
@miminkad už ste asi na ceste... moc,moc ti držím palce!

naveen
27. okt 2011

@miminkad ako? 😕 uz ste asi na ceste...

gabinkaa
27. okt 2011

@tanitta ahojček, mňa sa doktor pýtal, že ako chcem rodiť a hneď mi doporučil vzhľadom na IVF a vek sekciu, ja som uvažovala o spontánnom, ale on vraj kvôli bezpečnosti dieťaťa doporučuje sekciu, tak asi poslúchnem, vznikli nejaké problémy pri pôrode, rodila si teraz niekedy?

gabinkaa
27. okt 2011

@miminkad tak už ste blízko RF, tak držím moc palce nech je všetko v poriadku, nech Ti Vitoušková povie len tie najlepšie správičky a potom nás rýchle informuj 😉

jada1
27. okt 2011

Ahojte kočky, dlho som tu nebola. Len som tak očami prebehla čo je nové 😉 .
@miminkad na dnes silno držím pršteky a verím tomu, že bude všetko ok 😉
@callex tysi už 30tt, uf to letí 🙂 . Ako sa máte, všetko v poriadku? 🙂

@bayley
@gabinkaa ahojte spolubojovníčky 😉 , čítam, že ste v poriadku. My sa tiež držíme, zatiaľ bez akýchkoľvek komplikácií, musím si zaklopať. O týždeň ideme na ten glukózový test, som zvedavá ako dopadneme 😒
@lenka_21 tebe blahoželám, pekne rastiete 😉
@naveen tebe patrí osobitná gratulácia, teším sa, že vám KET vyšiel 😵

@maticap.
@tinna13
@martini vy už za chvíľu budete svojich drobčekov držať v náručí. 😵 Prajem rýchle a bezbolestné pôrody 🙂
@cecil36 ty už to máš tiež "za pár" 🙂 .

Vidím, že je tu veľa nových snažiliek, všetkým želám pozitívne testíky 😉

leamax
27. okt 2011

ahojteeeee
no vy ste toho zas popisali. uf, idem vas precitat. uz mam na dnes po procedurach, posledna bola masaz - panvova zostava, tak mi je fajn 😀 😵

leamax
27. okt 2011

@mia_15 kedy ty ides na hcg? sa tesim na dalsie super cisielko 😵 😵
@miminkad drzte sa, moja a hned cakam spravicky 😵
@tinna13 nepoznas homeopatku v NR - mgr.dubajova? by som chcela nieco pre muzika na spg, tak rozmyslam, ze by sme k nej skocili
@gabinkaa ja by som tiez urcite isal radsej sekciou. hlavne teda kvoli babu
@jada1 waaaw, aj tebe tie tt ako rychlo pribudaju. parada. ako sa mate? a pozeram, ze cakate bambulku - gratulujeeeeemmm 😵

martini
27. okt 2011

@jada1 dakujem 🙂 mám naplánované, že porodím rýchlo a ľahko krásneho zdravého chlapčeka 😉 A tebe sa ako darí? od približne 25 tt som si tehotenstvo začala fakt užívať, cítila som sa fyzicky dobre a hlavne psychicky som bola na tom dobre, ke´dže babatko už prežije ak by sa ja teraz narodilo... ale ešte nech si tam pár mesiacov pekne v tom brušku ostane.
@miminkad držíme prsty. dones dobré správy, pls. 🙂
@mia_15 už sa tešíme na pekné HCG.... ako si sa cítila, keď si tam našla tie dve čiarky? ja si pamatám, že som sa rozplakala nakoniec, ked mi to došlo. Inač čiarku máš fakt dosť výraznú. Ja som takú nemala , myslím takú silnú. tak to vyzerá, že aj HCG bude pjekné 🙂

tinna13
27. okt 2011

@leamax to meno mi nic nehovori, ale v NR je cisto homeopaticka lekaren je tam priamo aj ambulancia a robi tam taka doktorka-strasia, velmi skusena. mozno ze je to aj ona, meno som si nevsimla. ja som sa tam bola pytat na homeopatika, ktore sa beru pred porodom, pocas i po nom. vsetko mi pekne vysvetlila, dala aj s navodom a garantovala mi pohodovy porod 🙂
urcite stoji za to tam skocit a verim tomu ze vam nieco poradia

leamax
27. okt 2011

@tinna13 dakujem, podla vsetkeho je to ta ista, tento doktor mi spominal, ze ona tam ma lekaren, ze tam je to niekde na farskej. tak super, som rada, ze mas s nou dobru skusenost. netreba sa u nej objednavat, ze?
@martini ved ty uz to mas za par 😵 parada. tak nech je to co mozno najjednoduchsie, uz sa tesim na dalsie babo 😵

tinna13
27. okt 2011

@leamax o objednavani neviem, ja som sa s nou bavila priamo v lekarni nie v ambulancii. nie je to na farskej ale na tej ulici ktora sa tiahne popri rieke, tusim ze Frana Mojtu, je to tak vo dvore, na chodniku je velka reklama, nemala by si problem to najst

martini
27. okt 2011

@leamax no už sa to fakt kráti 🙂 už len čakáme kto bude rýchlejší 🙂, či @tinna13, teda malá Mia alebo ja, teda malý Gabriel 🙂

tinna13
27. okt 2011

@martini ja ti dam kludne prednost 🙂

martini
27. okt 2011

@tinna13 jáj, lebo ty čakáš na toho 3tieho 🙂 a ja som si vymyslela dátum 1.11., to by bolo už druhé dieťa v rodine s týmto dátumom u nás... tak uvidíme, čo na to tí naši drobci 🙂

tinna13
27. okt 2011

@martini Ok tak moze byt ty 1.11 a ja 3.11, som zvedava ci nam to vyjde

leamax
27. okt 2011

@tinna13 aha, tak to snad najdem, dakujem 🙂
@martini a vy ste si to s @tinna13 ako pekne rozplanovali 😀 no som zvedava ako s ak tomu postavia vase deticky. a mozno budu uz teraz take dobrucke, ze posluchnu a pridu v tie dni, ako si zelate 😉 ale hlavne, nech je to co najlahsie, nech vas netrapia 😵

martini
27. okt 2011

@leamax naplááánovali sme si to perfektne 🙂, dátum, spôsob, rýchlosť, bolestivosť....šeeecko naplánované 😉 no každopádne podáme správy, že ako tie naše plány vyšli 🙂

tanitta
27. okt 2011

@gabinkaa no bolo to pred 3rokmi 😉 maly bol ozivovany masaz srdca dychanie z maskou....ked si na to pomyslim 😔 😔 a to som mala este zazmluvneneho porodnika 😠

tanitta
27. okt 2011

@miminkad drzim palce..... zasnem nad tym ze uz pri 700hcg ma byt nieco vidno 😎 ano riadne pozitivny test ale na sone este nie....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre