Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
2. nov 2011

@leamax ano buduci tyzden ideme vo stvrtok, nam zas machac posunul termin o tyzden neskor... dufam ze IVF bude do konca roka...a buduci rok sa gulatime 😵

leamax
2. nov 2011

@lulu10 jasne, uz sa tesiiiim, potom dame s bruskami zase stretko tam, kde sme mali aj prve 😵 ale mali by sme ho stihnut, kym @miminkad porodi 😵 si viem predstavit tam tu smotanku, ked sa tam dovalia tri gulate gracie 😀 😀 😀

lulu10
2. nov 2011

@leamax jéééé to bude super, ak by sa mi to nepodarilo, dam si vankus pod tricko nech netraham partiu 😀

leamax
2. nov 2011

@lulu10 ako, ze ak by sa to nepodarilo? vankuse mozes z tohto hladiska vyhodit, lebo sa to podari 😵
normalne nas vidim ako sa s tymi bruskami tlacime za tie male stoly 😀 sa tesiiiiiimmm na to 😵

lulu10
2. nov 2011

@leamax uz si doma ci kedy startujes?

pici
2. nov 2011

a nikto mi neodpise ☹

lulu10
2. nov 2011

@pici ahoj ja som na IVF este nebola ale myslim ze treba vysetrit tie klasicke veci: hematologia, hormonalny profil, stery na chlamydie, ureaplzamy, mykoplazmy, reporodukcna imunologia-ci nevytvaras protilatky proti trofoblastu, pripadne hysteroskopia, zatazovy test na cukrovku, stitna zlaza... neviem co z tohto mas uz sebou 😉

rebeka33
2. nov 2011

@pici najlepšie je zájsť do RF a oni ti navrhnú čo fakt treba. No HP by si mala mať. Závisí to od veľa vecí,ale strácať mesiace čakaním na výsledky sa veľmi neoplatí, lebo všetko čo ti môžu dať je prednison a nízkomoleklulárny heparín. takže ja by som zašla na konzultáciu. No ,ale veď máš 4 mrazákov tak sa neplaš. Určite sa nejaký chytí. 😵

pici
2. nov 2011

@lulu10
@rebeka33 dakujem neplasim sa.. len rozmyslam dopredu :D ked som prisla do centra mala som za sebou dve laparky, preliecenu endo a manzel ok. ovulacia, sliznica, vsetko v poriadku vajcovody priechodne... len ze za ten rok v centre so m nou nic nespravil. 2xIUI 1xET 2xKET , vsetko neuspesne, tak patram dalej. teraz som bola na hematologii, tak cakam na vysledky.. a co sa tej imuno tyka. velka pravda, cokolvek najdu, nic viac ako prednison nedaju, cize chapem, ze je to zbytocny cas a peniaze... len som chcela vediet, co este si mam dat na vlastnu past vysetrit. pre brno som rozhodnuta ked ani posledny vklad nevide.. dakujem

lulu10
2. nov 2011

@miminkad cakame na spravicky 😵 už by ste mohli byt hadam aj doma 😉

mia_15
2. nov 2011

@miminkad kde si uz tolko? 🙂 nemozem sa dockat... 😅 od rana na teba myslim.

mia_15
2. nov 2011

@lulu10 ahoj,ako rovnako sme to miminke napisali 😀

lulu10
2. nov 2011

@mia_15 no trafili sme sa 😀

mia_15
2. nov 2011

@lulu10 ja uz tak cakam, ze co napise 🙂 pokracovanie serialu nasich osudov s tehotenstvom...🙂

lulu10
2. nov 2011

@mia_15 aj ja cakam a presne si to vystihla toto je ako serial 😀

mia_15
2. nov 2011

@pici ahoj, ak si absolvovala vsetko co pises,tak musis uz mat aj vysledky tymu HP, folikulometriu, spermiogram a .... za sebou. Vsetky vysledku ktore mas zober do RF a dolezita je konzultacia s lekarom.... mas este dvoch mrazacikov,tak tych si urcite este nechaj transferovat a ked to skonci uspesne,tak sa budeme velmi tesit 😵 a ak nie,tak urcite nestracaj nicim cas a sup do RF. Fakt to neolutujete! drzim palce 🙂 pa

mia_15
2. nov 2011

@pici prepac styroch mrazacikov mas,som sa trosku pomylila 😨

lulu10
2. nov 2011

@miminkad vitaj a pis 😀

miminkad
2. nov 2011

ahojte babule,ked sme dosli,som bola hrozne unavena a este aj som,tak som si sla lahnut.takze hematom je rovnakoej velkosti,nezvetsuje sa,nad nim je gestacny vacok zodpovedajuci 6tt s drobnym fetalnym polom.o 2 tt kontrola,v pripade komplikacii ihned no a nabuduce nas ak bude vsetko ok objedna k dr doubkovi na prenatalnu dg v 12tt.dakujem moc,ze ste na mna mysleli 🙂

miminkad
2. nov 2011

@lulu10 ako vies,ze som tu 😕

pici
2. nov 2011

@mia_15 ano presne... to vsetko mam davno za sebou. vysledky HP som nikdy nevidela.. mala som? asi ano.. neviem... je to niekde asi v mojej osobnejj karte, ktoru asi urcite nedostanem ked odtial odidem. ale to je najmenej spravit novy HP... vsetky tie klasicke vysetrenia mam to ano. len som chcela vediet, ci vam robili nejake doplnkove... odtransferovat dam jasne ze vsetky moje drobce... len rozmyslam v rovine co by bolo keby... tak som sa sem pripojila, aj baby mi napisali kolko cca vas to stalo atd... takm som pevne rozhodnuta...

pici
2. nov 2011

@miminkad potichu sledujem tvoj velky boj a drzim tebe aj drobcovi moc palce aby vsetko bolo vporiadku

lulu10
2. nov 2011

@miminkad tak supis, mimi je tam 😵 este ta svina hematomska keby chcela zmiznut ... uz ma zacinalo brucho boliet ze kde si tolko som vyratala ze najneskor o 13.00 mate byt doma 😀

lulu10
2. nov 2011

@miminkad há to by si chcela vediet 😀

miminkad
2. nov 2011

@pici dakujem.aj ja ta potichu sledujem a myslim,ze by si mala skusit brno.mam pocit,ze ta ba ta skor psychicky znici.a daj si hlavne urobit HP,komplet stery na gynde,endokrinologiu,infektologiu,genetiku
@lulu10 no sme prisli aj tak nejak.sme meskali,pred brnom bola velka havarka,tak sme museli obchadzat.najlepsie by bolo,keby hematom ostane tak ako je.dolezite je,aby bubacikovia rastli a prerastli ho.potom uz by malo byt lepsie

miminkad
2. nov 2011

@lulu10 no to by som chcela 😨

lulu10
2. nov 2011

@miminkad a este nevidela ze ci su jeden alebo dva štuplikovia?

pici
2. nov 2011

@miminkad poprosim mojho dokyho aby mi spravil stery... on mi velmi pomaha.. a vybavim si aj endokrinologiu... dobry napad... infektologia je co prosim? genetiku som si bola dat spravit na hematologii

lulu10
2. nov 2011

@miminkad dala si "paci sa mi" na moju spravu a to sa mi hned zobrazilo tak som ta hned vymákla 😀 😀 😀

miminkad
2. nov 2011

@lulu10 este nie,to je skoro,este sme len na zaciatku 6tt.jaj ozaj,som trubela,to ma ani nenapadlo 😀
@pici na infekcne ta moze poslat gyndos.zoberu ti kopu krvu,vysetri ta dr,ide o to,ci nemas nejaku infekcnu chorobu alebo si neprekonala a nie su tam pozostatky,ako borelioza,toxoplazma hlavne,herpesy...pokial mas vysledky a tvoj gynekolog ti zapozicia kartu,tak ju zober do brna.my ked sme tam sli,ani sme toho moc nemali vysetrene.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre