Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
13. nov 2011

@mia_15 to som rada, ze sa mate dobre 🙂 mne prave teraz asi pred dvoma hodkami muzik isiel zas do roboty ☹ ale uz sa blizi mrcha, nervozna som ako pes, vsetko ma rozculuje, tak je hadam aj rad, ze aspon nebudem provokovat 😀 inak - uz uzivam prednison, ale horsie, ze mam aj atb a tie su takeeeeee hnusne, ze mi je zle, len si na ne pomyslim. a este mam nejakych 10dni, fuuuuj 🙄

mia_15
13. nov 2011

@leamax nooo tak to aj ja som pred ms jak ancikrist a hlavne na mojho drahehe lebo je vzdy po ruke 🙂 super,ze ten prednison ti dali uz teraz.... mas z toho dobry pocit,ze?a tesis sa?musis sa 🙂 a uzivas aj probiotika?to si urcite nasad,lebo ATB su svine.... a snaz sa jest vela jogurtov... na kolko ti muzik zase odcestoval?

leamax
13. nov 2011

@mia_15 jasne, pre mna je teraz prednison ako zazrak, tesim sa a verim, ze s nim som takto o rok maminkou 😵 😵 😵 ano, hned ako mi dali atb, tak som nasadila aj probiotika 2x1 pre istotu, lebo fakt posledne po com by som tuzila, je mykoza, bleeee. a davam denne acidko, tak to je to iste ako jogurty.
muzik isiel zas na dva tyzdne, on chodi stale rovnako, nemeni sa mu to
no ved to prave - ze vzdy si tu moju nervozitu pred mrchou odskace muzik, kedze je po ruke, ze jo 😀 a potom ma to mrzi. tak ale uz vie, co moze odo mna cakat a najlepsie je, ze aj vcera provokoval, lebo mal z toho ohromnu zabavu, potvorka moja 😀

miminkad
13. nov 2011

@mia_15 my mame byt na 8.15,a robili mi vzdy vaginalne.tak to sa asi minieme.ak dovtedy vydrzime....

mia_15
13. nov 2011

@leamax no tak to ti potom robi mozno zle ta kombinacia ATB a prednisonu.... inak aj ja som sa z tejto poslednej stimulky tak tesila... aj ked som mala komplikacie a pri tych prvych dvoch som ani nevedela,ze vobec stimulkujem. Myslim si aj ja,ze buduci rok si pupkacik 😉 maaaam z toho velice dobry pocit!!!! kupele plus prednison = babatko 😉 uz som ti tusim pisala,ze aj moja mati sa bola cvachtat na Luckach a pak som sa narodila po 8 rokoch cakania JA 🙂 a to oni vtedy nemali take vymozenosti a Reprofit ako my 😉 ja viem,ze sa nam to raz musi vsetkym podarit 😵 a do robotky uz chodis?

lenkalienka01
13. nov 2011

@lenka_21 nemáš zač, šéfe 😀 😀

mia_15
13. nov 2011

@miminkad tak to sa urcite minieme.... skoda... mne zatial moj dr. robil len abdominalne...

miminkad
13. nov 2011

@mia_15 mne robili vzdy vaginalne.len raz abdominalne.ako sa citis

leamax
13. nov 2011

@mia_15 dakujem, som rada, ze dobry pocit zo mna tu ma aj niekto iny ako len ja 😀 a ze mi tu drzite paste, ste vsetky zlate 😵
koudy mi povedal, ze ta kombinacia atb s prednisonom neni ziadny problem, ze sa to urcite nebude bit. skor tie samotne atb - to su penicilinove e tie su asi najhnusnejsie ake mozu byt.
ano, spominala si mi to, ze aj ty si "babo z Lučok" 😵
moj doky povedal, ze s tymi vysledkami z prahy jedine ivf, lebo keby sa nam nahodou prirodzene dlhsie nedarilo babo pocat a uzivala by som ten prednison, vraj by som aj cukrovku mohla dostat. o co teda isto nestojim.
nechodim do roboty, dala som prave vypoved, nestoji mi to za tie nervy a este aj s tym prednisonom v takom rizikovom prostredi - eeee

mia_15
13. nov 2011

@miminkad dnes mi je dobre ani som cez den nespala...ale boli ma tak trosku podbrusko...ja sa inak vzdy tak bojim ked ma to zacne boliet... a mavam to tak,ze jeden den je mi dobre a druhy den zase cudne.... Inak ja som vam tu tusim ani po sone nenapisala... v brusku mam jedneho 4mm drobceka 🙂 mimi ja som sa pred tym sonom tak bala,ze tusim este nikdy som taky strach nemala... vies ako som plakala ked ho tam dr.videl 😕 aj mm sa rozplakal 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 jeeej, to je supeeeeeer, 4mm drobcek, gratulujeeeeeeeeeeemmmmmmm 😵 😵 😵 a stredu mas teda dalsie sono? uz bude aj srdiecko, potom si vypytaj aj foto pre nas 😵

mia_15
13. nov 2011

@leamax dobre si s tou robotou spravila... aj ja rozmyslam,ze sa hodim na PN lebo to mam v robote drasticke a som taka hrozne unavena ked pridem domov,ze fakt nevladzem nic... aj vas som si asi 2x zacala cez tyzden citat a nevladala som ani odpisovat... aj mm mi hovori,ze mam zostat doma a uz aj kruhy pod ocami vlacim porad po zemi... uz tusim ani zajtra nepojdem 😀
vidis a ja by som si myslela,ze to ti moze byt zle z tej kombinacie liekov... a fakt mam z tvojho sucasneho stavu dobry dojem 😀 no a ta cukrovka... taaaaak to by nebolo moc dobre,ale to ti urcite nehrozi 😉 to ty nestihas, bo budes skor tehulkovat 😉

mia_15
13. nov 2011

@mia_15 hej, v stredu ideme na sono do RF a dufam,ze to aj nevadi ked tak casto.... dr. povedal,ze nie,tak to hadam aj tak je. uz ked sme boli v pondelok na sone,tak tam dr. ciastocne videl nejake mihotanie a povedal,ze je to asi srdiecko,ale nevedel to este povedat na 100% bolo to este skoro,lebo sme boli vtedy len 5 plus 4....

mia_15
13. nov 2011

@leamax jeziiiiiiiiis ved ja som si odpisala sma sebe 😀 😀 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 😀 😀 😀 uz sa prejavuje tehotenska demencia 😀 😀 😀 ale ja som pochopila a taka krasna spravicka - je ti odpustene, ze si ju poslala sama sebe 😀
no veru, teraz kasli na robotu, babulko je prednejsie. veru sa hod radsej na PN, ziadna robota za to nestoji. moj muzik je tiez rad, ze som dala dovi-dopo tej robote 😀
co kombinacia liekov - ked ta mrchana uz dorazi, este k tomu pridam aj HAK, to este len bude vzruso 😝 normalne budem rada, ked si da tentoraz aj nacas trosku 😉 a nechcem vidiet tie pecenove testy 😀

miminkad
13. nov 2011

@mia_15 veru,aj mne slzy vyhrkli,ked dr povedala,ze tam dutinka je a ptoom ,ze je tam aj ten zarodok fetalneho pola.teraz este to srdiecko a vydrzat....mne bolo tiez dnes relativne dobre,aj som spala malo,ma mm zobudil nechtiac.a zacinam asi spinit ☹

mia_15
13. nov 2011

@leamax uz som uplne misuge, pisem sama sebe 😀 s tou robotou mas teda mate pravdu.... nepojdem tam uz ani zajtra a basta 😠 nech sa tam aj pos..... 🙂 a neboj vsetko zmaknes, my sme tu vsetky velke silacky a Xeny bojovnice 🙂 .... keby mali nasi muzi absolvovat len polku z toho co my,tak ani to by nezvladli.... ale sak dobre,ze ich mame 😉

leamax
13. nov 2011

@miminkad moja, setri slzy, v stredu budes plakat od stiastia, ked uvidis to silne srdiecko 😵 😵 😵
@mia_15 no ty si das ako lahko povedat, to sa mi paci 😀 😵
verim, ze to zvladnem, uz sa tesim aj na stimulku 😵
veru, ja vravim a uz to aj budem vraviet stale, ze neni hanba, ked ide par na IVF, hanba by skor bola, keby sme s tym nic nerobili a po tom ako viem, co vsetko to obnasa, tak ma moj uprimny obdiv kazdy par, ktory do toho ide. fakt to neni jednoduche, hlavne napsychiku si myslim. a som veru stastna ako blcha, ze mam pri sebe muzika a oktoreho viem, ze sa mozem opriet, ze ma podrzi. a kazda jedna tu z nas 😵

gabinkaa
13. nov 2011

@dalida @lenka_21 to už napravila, fakticky je ona spravovateľkou našej tabulečky, len ja som tam dala nové maminy

mia_15
13. nov 2011

@miminkad moje myslim,ze to sa vstrebava ten hematom... dnes mi segra hovorila,ze minuly tyzden hospitalizovali jej tehu kolegynu s krvacanim, ale ona total krvacala a tiez mala hematom a uz je aj doma a mimco je stale tam... ten hnusny hematom je fakt v tehotenstve velmi casty.... ale viem si fakt zivo predstavit ako sa bojis....

gabinkaa
13. nov 2011

@milia12 presne neviem aké tie foliky boli, ale stimulovala som o jeden deň viac ako predchádzajúci soft, na kontrolu som išla 8. DC a 14. DC bolo OPU, mala som viac folikov, ale boli prázdne, boli len 3 vajíčka, ale jeden veľký bojovník, teda teraz už bojovníčka. Všetko záleží od toho ako Ti ich zmerajú na kontrole, tá je podstatná, dá sa urobiť aj u svojho gyn a poslať výsledky mailom,ja som to neriskovala a išla som na kontrolu radšej tam, aby som vedela ako mám pokračovať a oni nemali výsledky len sprostredkované, ale videli si to sami

mia_15
13. nov 2011

@leamax no ja sa dam velmi rychlo na lenosenie nahovorit 😀 ale nie,fakt mas pravdu....
a urcite to vsetko zvladnes! najdolezitejsia je psychika a ten pocit,ze sa uz tesis je najlepsi 😉 aj ja som sa tak tesila...aj na to hnusne pichanie,aj na OPU aj na vsetko 🙂
A vsetko okolo IVF je narocne... a ani tie neprijemne veci okolo,ale hlavne tie sklamania pri neuspechu su hrozne...ja som sa fakt musela hlavne sama so sebou vzdy po neuspechu fakt moc vyrovnavat... hlavne ked hadam vsetky moje kamosky, cela rodina a aj nerodina a od vsadial som pocuvala,ze su tehotni.... to nie, ze im nedoprajem,ale mne to bolo tak hrozne moc luto,ze a my nic..... ale to ti urcite nemusim ani pisat.... a inak aj ja mam super manzela,velmi sme spolu drzali a prezivali to spolu... a velmi,velmi mi pomaha aj tato nasa stranka 😉 😵

leamax
13. nov 2011

@mia_15 amen 😀 pravdu vravis, veru, pravdu. uplne ako keby som si to ja pisala 😀 😀 😀
ja si pripadam ako nejaka sado-maso, ked sa tesim na tie injekcie 😀 a fragmin budem mat az asi do 35tt, tak sa napicham. ale stoji to vsetko za to 😵 😵 😵

miminkad
13. nov 2011

@mia_15 lezim a verim a modlim sa

mia_15
13. nov 2011

@leamax no ked som si ja sama sebe uz popisala 😀 vsetko co ta moze doviest k malinkemu babatku,alebo len k nemu priblizit tak to stoji za to 😀 vies ako ja mam brucho?jedna modrina 😕 my sme pichali po ET este 30 inj.ziboru... ale ked viem, ze to ma pomoct,tak si to dam pichat aj do oci 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 😀 au, az ma oci zaboleli 😀 to sa naco picha? to som este nepocula o tom ani. este stastie, ze po nejakom case sa ten fragmin picha do stehien, tek nebudem mat brusko az take dopichane. aj ked teda tam je na to viac fleku ako na stehnach u mna 😀

mia_15
13. nov 2011

@miminkad aj ja verim a ked pojdem spat,tak sa pomodlim aj ja 🙂 mimi, ale ja to uz tusiiiim,ze to spolu dotiahneme do uspesneho konca 😉 keby mozem,tak ta pridem objat 😅

leamax
13. nov 2011

@mia_15 @miminkad obe to dotiahnete do toho krasneho konca, veriiim tomu. v lete 2012 budete obe drzat v naruci svoje krasne a zdrave babatka 😵 😵 😵

mia_15
13. nov 2011

@leamax som si robila srandu s tymi ocami 😀 😀 😀 😀 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 ved jasne, som to pochopila 😀 som sa len pytala, ze naco sa to picha, ked si ich musela este 30pichnut? ved mi je jasne, ze nie fakt do oci 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre