Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mia_15
13. nov 2011

@leamax boze mne uz to nemysli..... 😀 😀 😀 jasneeee moja, nehnevaj sa😀 😀 ja uz asi spim 😔 pichali sme to na prevenciu embolie...mala som take hranicne vysledky na hematke a mala som aj ten OHSS a pri nom je vyssie riziko....

mia_15
13. nov 2011

@leamax boze stale sa musim smiat na tych ociach 😀 😀 😀 ja uz musim ist spat.... 😀 uz mi hrabe 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 😀 😀 😀 v pohode, ved ja som sa tiez pobavila 😀 😀 😀
aha, no ved pre to riziko trombozy ja budem pichat ten fragmin, uz od et az do toho 35tt. lebo ja mam zas trombofilnu mutaciu, sice tu vraj najjednoduchsiu formu, ale ked som pri prvom tehu nepichala, tak som mala v maternici kopec zrazenin a pri tomto druhom ani jednu, tak nieco na tom isto bude. ako vravis - pre babo aj injekcie do oci by som si dala

mia_15
13. nov 2011

@leamax jasneeee aj do oci 😀 pre babo vsetko 😉 moja idem ja spat,bo uz ani nevidim na pismenka 🙂 papa zajtra 😀

leamax
13. nov 2011

@mia_15 jasne, dobru noc 🙂

mia_15
13. nov 2011

@leamax dobru 🙂 😔

ivka3901
13. nov 2011

@kiara15 ahojky potešila si ma veľmi aj my sme boli ešte cez leto na prvej konzultácií v brne u dr.štelcla a dohodli sme sa na minimálke,ale odložili sme to až po novom roku lepšie moj manžel,že cez zimu je to ryskantné chodiť tak daleko tak to necháme možno až na budúci rok na jar ešte uvidíme.inak držkám palčeky ti veľmi 🙂 a kedy idete nato?koho máš dochtora?

milia12
14. nov 2011

@gabinkaa ja už na 12 DC pri clost. 2x1 som mala foliky aj 26 mm až 28 mm. A to sa mi zdá už veľa. Mám smolu, že 8 DC mi vychádza na volný den. Idem k svojmu dr., lebo do Brna to mám 270 km. Dakujem za info. 🙂

lenka_21
14. nov 2011

@mia_15 Teraz som si zobrala trosku kludovy rezim a zabralo to ... je evidentne, ze drobec nie je az taky cestovatel ako ja 😉 a krasy vychodneho Slovenska ho neoslovili a to by mali, ved su to jeho korene 🙂 Dnes budem v praci iba tento den a do konca tyzdna pracujem z domu ... nastastie to viem takto skombinovat 🙂 😉 🙂

@miminkad @mia_15 Tak tento tyzden nas vsetky tri caka "hodina pravdy" ... ja idem na sono a poradnu v piatok ... aj sa tesim aj bojim 😕 Baby a vy zasa terminologia ... vraj abdominalne???? Ved napisem normalne, ze cez brucho a je to ... to pochopim aj ja!!! 😀 😀 😀

@leamax Aj ja som bola nervozna ako pes pred ms a pozri aky je vysledok 😀 Neboj pridas ku mne do klubu pichaciek 😀 😀 😀 Ja mam na cely cas fraxik ... ten sa da pichat do stehna, brucha a ramena ... nastastie 🙂
Nechcem ta sklamat, ale ak je to vraj na trombofilne mutacie tak sa to picha az do uplynutia sestonedelia 😕 😕

@gabinkaa V pohode, tabulku kludne upravujte ... ja nestiham niekedy sledovat tie zmeny 🙂 😉 🙂 Ide to tu rychlo 😀

Babyyyyyyy, mame dalsie BABETKO ... pisala nam @tinna 13, ze @martini ma uz zdraveho synceka Gabriela!!!! 🙂 😉 🙂

lulu10
14. nov 2011

@mia_15 ahoj no aj ja som skoro zo stolicky spadla ked mi povedal ze to je dovod a ze je to tutovka, neverila som vlastnym usiam, inak to mi povedal aj lekar v Heliose v MT ale neverila som mu nejako moc, no a RF to potvrdili ti nasi dvaja zlati chalani tak im musim verit, hadam vedia o com hovoria... 😅 tebe blahozelam k drobcekovi, nech pekne dalej rastiete 😵

miminkad
14. nov 2011

@mia_15 dakujem,ci moc zlata.v noci som trochu krvacala a teraz este ked idem na vecko,tak pri moceni sa cosi v moci objavi,na toaletaku,trochu na vlozke,je to hnede alebo hnedocervene bez zrazenin a teraz neviem,ci to je spinenie alebo co.volala som do rf,vitouskova je chora,povedali,ze nech jej napisem mail

lulu10
14. nov 2011

@leamax ahoj mozes mi napisat aku mas trombo mutaciu? ja mam MTHFR C677T od oboch rodicov-teda homozygot, myslis ze na tie hematomy v maternici pri tehu to ma vplyv? hladam nejake infosky ako sa vyhnut alebo ovplyvnit vznik hematomu...

miminkad
14. nov 2011

@lenka_21 neboj moja,ty uz by si mala byt ok.ja mam v stredu hodinu pravdy.mi to pripada ako rozsudok.dost sa bojim po dnesnej noci...
@martini gratulujem ku gabrielovi,nech ste zdravucky 😵

lulu10
14. nov 2011

@miminkad ahoj moja ak je to tmavohnede tak to odchadza hematom-co je fajn, ak by si krvacala cervenou krvou chod do nemocky len do ktorej bo tu u nas to je na prd uplne vsade...

miminkad
14. nov 2011

@lulu10 v noci to bolo take tmavocervene ako prezreta ceresna,teraz je to skor hnede a vodnate

lulu10
14. nov 2011

@miminkad to je 100% hamtom, ja ked som to takto mala tak mi Krajkovic v Heliose povedal ze "dobre toto sme potrebovali, aby to odkrvacalo" len lez, verim ze sa bojis ale pokial to neni jasno cervena krv alebo zrazeniny tak bud v klude a nikam nechod, alebo potom do tej nr len nie do nasich nemocnic 😕

miminkad
14. nov 2011

@lulu10 asi banovce,pisala mi vitouskova,ze to moze byt hematom a ak nechcem cakat do stredy,tak mozme prist uz zajtra

lulu10
14. nov 2011

@miminkad tak chodte zajtra ak sa vam da, si by som tiez zvazovala banovce a tu NR,ale verim ze nebudete musiet 😉 v noci urcite odkrvacal hematom a zajtra budete vidiet srdiecko alebo srdiecka 😵

miminkad
14. nov 2011

@lulu10 no len rano budeme cakat do osmej,ci tam je.najskor tam zavolame a az potom pojdeme

bayley
14. nov 2011

@tinna13 Mia Antónia je nádherná 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ešte raz gratulujem 🙂

@martini veľká gratulácia k synčekovi 🙂 Želám vám, nech ste obaja zdraví a čím skôr doma 🙂

@miminkad držím palce na zajtra, určite to bude v poriadku a v noci to bol len hematóm 😉 teším sa na dobré správy od teba 😵

@callex dlho som ťa tu nevidela. Ako sa máš?

leamax
14. nov 2011

ahojteeee
jeeej @martini gratulujeeeeeeemmmmmm ku Gabrielkovi, hlavne vela zdravicka obom, nech ste rychlo domka 😵

sa to tu ako krasne rozbehlo 😵 😵 😵
@lenka_21 ja sa uz tesim na pichacky 😵
to sa picha pri leidenovi az do konca sestonedelia, to viem. mne vlastne z prahy napisali, ze do 35tt mam mat anopyrin, ale koudy povedal, ze mi da fragmin, ze ten je lepsi.
@lulu10 ja mam tiez MTHFR, neviem presne ktoru, povedali mi, ze tu najjednoduchsiu a heterozygot, teda len od jedneho rodica. a samozrejme, ze to ma vplyv - pri tom prvom tehu som nemala nic na riedenie krvi a mala som v maternici plno zrazenin a pri tomto druhom som pichala fragmin a nebola jedina zrazenina tam. takze urcite to ma vplyv na to. a ved ked ty si homozygot, tak aj tebe musia dat fragmin, pytaj si ho potom

lulu10
14. nov 2011

@leamax ja som pichala fraxiparin 0,3 ale aj tak som mala hematom... s tymi hematomami je to take cudne, nikto nevie povedat ako sa robia alebo ako tomu predchadzat a ako sa ich zbavit... 🙄 urcite aj teraz budem pichat aj ked radsej by som sa tomu vyhla... 😔

leamax
14. nov 2011

@lulu10 a to ti dala taku davku hematologicka? lebo podla vsetkeho si potom asi mala nizku davku, nie? najlepsie by bolo, keby si to konzultovala s hematologom, pre istotu

lulu10
14. nov 2011

@tinna13zo srdca gratulujem k Mii je nadherna, nech je zdrava a robi vam len samu radost 😵

lulu10
14. nov 2011

@leamax hamatologicka doporucila vobec nepichat ! Pretoze hodnotu homocysteinu mam dobru. Takuto davku mi dal dr.v Heliose v MT, Machac mi napisal ze mam pichat Fraxiparin 0,4 tak neviem, asi skusim tu 0,4 aj ked ma z toho brutal strach po tom krvacani. Pri tejto mutacii ti ziadna hematologicka neodporuci pichat,lebo podla nich to nema vplyv a treba len 1x za mesiac kontrolovat tu hodnotu homocysteinu v krvi 😕 tak si teraz vyber 😀

leamax
14. nov 2011

@lulu10 ja mam homocystein uplne ukazkovy a pichala som. ale moj gyndo mi povedal, ze by bolo lepsie, keby som pichala, tak ja radsej budem pichat. este sa popytam nejakeho hematologa, ci je anopyrin a fragmin to iste a budem davat. tak bude zo mna chodiace chemicke laboratorium, mne je to fuk, pre babo bude kludne z tej chemie aj svetielkovat v noci, len aby bolo vsetko ok
ano, daj si radsej tu 0,4

lulu10
14. nov 2011

@leamax to si krasne napisala ze chodiace chemicke laboratorium -presne aj ja sa tak niekedy citim, ale tiez vsetko vydrzim len nech je to uz vsetko v poriadku a nech sa dockame vytuzeneho vysledku 😵 co tvoj muzik aj sa chysta na tu operaciu?

miminkad
14. nov 2011

@bayley asi az rano sa rozhodneme,ci pojdeme zajtra.lebo dr nevie naisto,ci tam bude.dakujem,ze na mna myslis

milia12
14. nov 2011

Baby mám na Vás jednu otázočku. 🙂 Po IVF ste všetky chodili do RF Brna na kontroly, alebo ste chodili už k svojmu Dr. Určite je lepšie do Brna, ale mám to dosť daleko.

martini
14. nov 2011

ahojte dievčence! som sa koneeečne dostala k PC...by ste neverili kooooľko mám roboty 😉 No važíme, kojime, odrgavame, kojime, odrgavame, kojime, odgragavame, prebalujeme, vazime, kojime, odrgavame, vazime, aby sme vedeli približne koľko vypil, dokrmujeme, odgravame....a kedže mam malo mlieka, tak to trva tak minimalne 2 hodiny, potom pol hodiny ho uspavam, lebo sa mu nechce zaspať... potom dve hodiny pospí a ja sa tak stihnem umyť, najesť, pripadne si s nim zdriemnem...a to skače okolo aj moja mama, ktora vedie domacnosť, aby som mala aspoň čo jesť a bolo tu čisto. Nikto mi nepovedal, že dojčenie bude také náročné a také bolestivé...ale aj to zvládneme, to je najmenej, nie?
Neskutočne vám dakujem za gratulacie a prania... no porod bol dlhý a unavný a bolestivý, ale stálo to za to a už som skoro zabudla...Gabriele je náááádherný, mal 3680 g a 51 cm. nadhernu pleť a jemne hnede vlasky. len ma hematom na hlavičke, jak sa tlačil na panvu trošku zle. No ale čím ďalej, tým nam je lepšie a sme šťastníííí 🙂 Máme trošku žltačku, ale to aj z toho hematomu a aj z našich Rh krvnych faktorov, ale to prejde... Baby, všetkým nám želám veľa takýchto chvíľ...aj keď počas porodu som kričala, že toto dieťa bude jedináčik a ešte som vrieskala, že chcem sekciu...a lekar, že mam smolu, že už je neskoro...dobre ma sem tam schladil, bol super. A mm bol dokonalý. Baby, takže ešte raz, za rok a pol máme všetky stretko a babatkami... 😉 takže sa snažte, hlavu hore, plno optimizmu a všetkým nám to vyjde. Normalne sa mi teraz tisnú slzy do očí... Pridám fotku, keď mm hodí nejaké z mobilu alebo foťaku do PC. Taketo technicke zložité veci teraz nezvládam a hlavne nemám toľko času 😉 Skusim si vas aspoň trochu a postupne dočítať, že čo máte nové vy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre