Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

staga
15. nov 2011

@leamax diky moc, ja som si ho objednala a teraz ho pijem aj ked chutovo je hnusny 😖 ale vydrzim, vydrzim vsetko, ete raz dik za nazor

leamax
15. nov 2011

@staga za malicko. aj miminkad spominala, ze je chutovo hnusny, neviem, ja som ho neskusala a asi ani nebudem radsej, nechcem nic kombinovat. ale tento mojzisovej caj, co mam ja, ten mi chuti, len sa pije na lacno, co je u mna dost prblem, lebo len pred ranajkami mam 2 druhy liekov a keby som mala este cakat, kym mi caj vychladne, tak sa nedozijem obeda od hladu 😀
a pi ho presne podla navodu

staga
15. nov 2011

@leamax hovoris ze podla navodu? je tu pisane deci pred jedlom, deci po jedle, 1 lyzicku oliv.oleja pred jedlom a po jedle lyzicka medu - myslis ze to mam takto brat? nestaci si uvarit 1 krat za den?
A co ty? ten mojzisovej caj beries na...

leamax
15. nov 2011

@staga viem, ze miminkad to pila presne tak ako je to napisane. ja by som to tiez tak pila radsej. neviem, ci by to malo vyznam pit ho raz za tyzden, fakt neviem
ja pijem mojzisovej caj na zlepsenie plodnosti. celkovo mi je po nom lepsie a verim, ze mi posilnuje maternicu, to je predsa tiez dolezite 🙂

staga
15. nov 2011

@leamax ok, dik drzim palce

leamax
15. nov 2011

@staga dakujem. aj ja tebe

lulu10
16. nov 2011

@lenka_21 aj ja makam ako fredka 😀

lulu10
16. nov 2011

@leamax ahoj kde si kupila ten mojzisovej caj? aj by som chcela taky 🙂

leamax
16. nov 2011

@lulu10 ahoj. tam ako spominala staga, cez net na otehotnenie.sk. ale pocitaj, ze je trosku drahsi, jeden sacok je vlastne na mesiac a ja som si ich kupila tri, tak ma to vyslo okolo 20-ky. ale fakt je dobry, veru ty si ho kup, aj po laparke sa s nim isto rychlejsie zotavis 🙂
inak - mna napadlo, ze sranda, ze po takej operacii ako ides podstupit, ti kazu len tri mesiace pockat a po kyrete, co je myslim jednoduchsi zakrok, kazu pol roka aspon.

lulu10
16. nov 2011

@leamax ja si myslim ze ten kyret je pre maternicu vacsi zasah ako laparka nie? po hysteroskopii nekazu vobec cakat,mozes skusat hned po prichode z nemocnice, pri kyrete sa vlastne zoskrabne cela sliznica maternice a ten polrok sa dava asi na celkove zotavenie po tehu, mne odstrania len prepazku co je vlastne len vazivo neni su tam ziadne cievy ani nic a so sliznicou sa vobec nic nerobi...

leamax
16. nov 2011

@lulu10 no neviem, ja si myslim, ze take odstranovanie prepazky je dost velky zasah do maternice. ved vlastne ty mas tu maternicu tak vyvinutu, ma od narodenia taky tvar a teda jej ho teraz budu upravovat. ale tak vedia, co robia a ja som len rada, ze nemusis potom tak dlho cakat ako ja 😵
v maji - juni dame to nase stretko. @miminkad bude z nas uz najvacsi pupkacik, mna uz bude krpcek tiez riadne okopavat a ty uz budes mat vracanie za sebou 😵 😵 😵

lulu10
16. nov 2011

@leamax boze ani mi nehovor-mam z toho zakroku brutal strach ale tak co mam robit, na jednej strane verim chlapcom z RF a na druhej strane sa riadne bojim, ale musim mysliet pozitivne, snad vedia machac s marcelom co robia 😅 . Uvedomujem si ze to riziko potratov tam bude asi stale ale inu moznost nemam... 🙄 fuuuuha ked ja budem mat vracanie za sebou to uz budem iny frajer, ty si nebola grco?

falin
16. nov 2011

@lenka_21 - 😀 ja este poctivo pomaham k HDP 😀 😀 😀 ale najradsej by som bola na MD. Ty sa coskoro dockas MD, sa to suchne ani sa nenazdas 😉

@miminkad @mia_15 - dnes vam silno drzim palce, nech mate same pekne spravicky a vsetko je ok 😉

falin
16. nov 2011

@leamax @lulu10- baby ja som hned dalsi cyklus po laparke (odstanovali mi endo cystu + zistovali priechodnost) isla na KET, tak mi to odporucil moj dr a v CAR mi to odobrili a z toho KET-ka je nasa mala bambulka. Pokusy dovtedy nevisli ziadne o odvtedy sme si toho preskakali tiez dst. Ale mala nam dava nadej ze ked to islo raz, urcite sa este podari. Aj ekd to riadne dlho trva a bude medci nimi velky vekovy rozdiel 😒

@lulu10 - doveruj im, to je hlavne. Je pochopitelne ze mas strach, kto by ho nemal. Ale si v dobrych rukach, urcite v omnoho lepsich ako tu na SK. Verim ze to dopadne velmi dobre

leamax
16. nov 2011

@lulu10 neboj, chlapci z rf su frajeri, vedia, co robia. kamoska mala laparku a vravela, ze to je v pohode a ze ona je inak citlivka. neboj sa, povedz si, ze babo za to stoji. a potraty v tvojom pripade boli prave kvoli tej prepazke, takze teraz sa odstrani a odstrani sa tak aj pricina a ziadny potrat uz nebude. a urcite tomu rozumeju, ja mam tiez miernu prepazku, ale aj oni, aj ini lekari mi povedali, ze ta moja je fakt minimalna a netreba ju odstranovat, nema vplyv na tehu. takze ked oni dvaja tebe povedali, ze je to tutovka, tak to aj tutovka bude.
nie, ja som negrcala ani raz, pri tom prvom ma len raz naplo, mala som zaludok ako na vode, ale kedze imunita zabojovala, tak nebolo ani grckanie. teraz si to odgrckam isto za vsetky 😀

lulu10
16. nov 2011

@falin júúúú tak to si ma potesila, mala si velke bolesti po laparke? aj si krvacala? tiez som citala vela o tom ze sa potom skor zadari 😉 ja im v RF verim a velmi tak dufam ze ma nesklamu 😵

lulu10
16. nov 2011

@leamax marcel mi povedal ze sa na to najskor pozrie len hysteroskopom a podla toho ako to bude vyzerat tak bude rezat a robit laparku, co som rada ze nepojde hned do brucha 😅 a oni ti tu prepazku v RF nejako pozerali?

leamax
16. nov 2011

@lulu10 sonom pozerali a povedali, ze je tam len naznak prepazky.
neboj, nesklamu ta, zvladnes to a takto o rok si maminka rovnako ako ja 😵 😵 😵
@falin aaale, nebude az taky velky rozdiel medzi nimi. v kupeloch bola jedna rodinka, ten najstarsi mohol mat tak 12rokov, mladsi tak 7 a najmladsie dievcatko malo asi 2 - vies ako sa starsi bratia krasne o nu starali? no radost pozerat na nich 😵

lulu10
16. nov 2011

@leamax verim tomu 😵 este musim najst nejake lieky alebo cokolvek na to vracanie lebo to ma nicilo a za dva tyzdne som aj riadne schudla a to nem dobre 🙄

leamax
16. nov 2011

@lulu10 calex spominala tie zazvorove lizatka, ze to jej pomahalo. ja budem radsej lizatka lizat ako zas nejake lieky do seba pchat, ved aj tak ich budem mat dost

lulu10
16. nov 2011

@leamax tak tie asi budem kupovat na kvanta 😝 ale ja si myslim ze v dalsom tehu nebudem mat ziadne problemy,nebudem vracat ani spinit a krvacat uz vobec nie a vsetko pojde ako po masle 😀

leamax
16. nov 2011

@lulu10 veru, presne. ja som tiez presvedcena, ze dalsie nase tehu bude bez spinenia, krvacania, bez problemov. grcanie by mi ani tak nevadilo asi 😀 😀 😀 ale uz ani ty, ani ja ziadne spinenie ani krvacanie a nemocku vidime az pri porode 😵

lulu10
16. nov 2011

@leamax na kolku ma byt miminkad v RF? nech viem o kolkej cakat spravicky 😵

leamax
16. nov 2011

@lulu10 vies, ze ani neviem. ale tusim spominala hned rano, ja tiez cakam uz spravicky. idem jej napisat

lulu10
16. nov 2011

@leamax veru napis a daj vediet, som ako na ihlach 😵

leamax
16. nov 2011

@lulu10 uz som jej napisala, hned ako mi da vediet, tak to sem hodim 😵

lulu10
16. nov 2011

@leamax vyborna spolupraca 😀

leamax
16. nov 2011

@lulu10 😀 😀 😀

linda81
16. nov 2011

@miminkad Ahoj Mimi...dnes na vas myslime.... 🙂

leamax
16. nov 2011

dievcata, mam cerstve spravicky od miminky - vsetko je ok, ze su zazrak a maju srdieckoooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 ked dojde domov, popise viac
to je kraaaaaaaaasny den dnes. este cakame to vysoke hcg od @mia_15

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre