Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
27. júl 2009

mircalla - je to strasne smutne...bohuzial sa to stava aj uplne zdravym rodicom, aj takym, ktore otehulkovali prirodzene a maju uz doma X zdravych deti.. skratka sa to stava, urcite si nic nespravila zle ani ty a myslim, ze ani na darkyni to neni... skratka je to nieco medzi nebom a zemou, viem, ze ta to neutesi, ale som si ista, ze ked to troska preboli tak sa do toho pustis znova.. rozmyslala si predsa nad dalsim softom pred darcovskymi, tak to este skus.. ale teraz hlavne si daj troska pauzu, oddychni si, daj sa dokopy.. potom uvidis... ze ta koudy nechcel na sono - som si ista, ze iba chcel aby si sla do nemocnice, 2-hodinova cesta do brna by ti mohla uskodit, ked to bolo take akutne tak nemocnica v ba bola najrychlejsie riesenie... ach jo, tak si znova na zaciatku... je to deprimujuce, ale urcite urcite to preboli a budes mat chut zase poriesit..
tanicka cau, ja sa hlasim spomedzi dovolenkujucich 😉 😎
ahojte babulky ostatne, pekny vecer prajem, mne to dnes ubehlo strasne rychlo...nechapem ako to ze uz je tolko hodin 😕 😨

mircalla
27. júl 2009

ahojte, dakujem za vsetko

momentalne sa necitim, ze by som mala nieco riesit, nejaky pokus. moc to boli. nikdy nezabudnem na to kratke statsie, na to, ako sme videli to blikajuce srdiecko, ktore tam uz nie je. moj priatel je ir, tak sme volali babetko "little heart". strasne som verila, ze toto embryjko je silne, HCG bolo ukazkove, ziadne spinenie.

a potom par sekund a vsetko je prec. ja viem, ze aj horsie veci sa stvaju, bolo to 4. IVF, druhy potrat, ale ovela horsie sa mi s tym vyrovnava ako s tym prvym. myslim, ze kto to neprezil, to nepochopi, aj baby na izbe, ze "mozes kocikovat nase"....co je ako sol do rany

adra17
27. júl 2009

Ahojte, dievčatá 🙂
Mircalla, ani neviem, čo by som ti mala napísať. Viem, že je to ťažké, prežívam to s tebou a do budúcnosti ti želám strašne veľa šťastia!!!!!!!!!!!!!!!

bobjan
27. júl 2009

Mircalla, drž sa, prajem ti veľa sily...

julietka
27. júl 2009

ahojte babenky, ja prispejem aspon jednou pozitivnou spravickou, ktora verim ze povzbudi momentalne hlavne mirindika zacinajucu tehulku nasu 🙂
dnes vecer sme boli na prvom velkom UTZ, vsetko je v poriadku, srdiecka nam krasne blikali, jeden drobec nam zakyval rucickou a ten druhy asi spinkal schuleny a schovany akosi sa nam nechcel velmi ukazat, fotecku som pridala do albumu.
Mam sa ale objednat v 13tt na UTZ k jednemu lekarovi co pracuje v ginfive kde nam urobia vsetky potrebne merania, lebo moja doki zial nema taky kvalitny UTZ, aby sa to dalo spravit..
Inak dokina mi povedala ze kedze mam rizikove tehu, a zvlast pri mojich 55kg s dvojickami mi neodporuca sa uz vratit do prace a taktiez mi nedoporucuje aby sme sli na dovolenku do toho Chorvatska, povedala ze to radsej nemam riskovat, nestoji mi to za to..takze pojdeme asi len niekde na Liptov..

julietka
27. júl 2009

mirindik no krasny testik, dufam ze uz naozaj posledny 😉

lenka20
27. júl 2009

julietka zlaticko moc ti gratulujem, krasne spravicky, super ze drobcekovia sa maju fajn a pekne rastu... 😵 😵 😵 naozaj aspon jedna super spravicka po tych smutnych... dokina ti povedala dobre, pri dvojickach dvojnasobne opatrnosti treba, a ked si taka utla tak len pekne sa drz doma alebo v dosahu, ved dovolenku si vychutnate potom aj s drobcami 😉
mircallka urcite sa z toho dostanete... chce to len cas... aby ta bolest ustupila.. bude to lepsie o par dni, tyzdnov..

bonsai
27. júl 2009

mircalla..veľmi ťažko sa hľadajú slová útechy..ale verím, že nájdeš v sebe silu a budeš bojovať ďalej..chce to čas..veľa šťastia..

mirinda10
27. júl 2009

juli gratulujem super moc sa tesim a mas pravdu potrebovala som aspon nejaku pozitivnu spravicku. inak pri tvojej vahe a dvojkach tak si davaj pozor bude to pre teba dost narocne tak musis byt opatrna

ale si ma odhalila 😉 ani som nepisala, ze som tam dala posledny test uz som sa rozhodla netestovat toto je dufam uplne posledny aj ked este jedno balenie mam ale uz by som asi nespoznala ci ciarka tmavne alebo nie nakolko teraz je silnejsia ako ta kontrolna a vybehla este pocas 10sek ked su ju mala namocenu v moci a az potom isla ta kontrolna tak hadam to HCG bude dost aj ked to ako citam vobec nie je rozhodujuce treba mat kopec stastia

lenik ako dovolenkujes so psikmi, ja som sa prave vratila s prechadzky este dam papkat mojmu zverincu a idem zehlit cez vikend som to flakala a ziadna marusia neprisla tak ma to pockalo 🙂

lenka20
27. júl 2009

jeeej mirindik a kedy uz mas konecne to sono? nejak dlho cakame 😉 ja dovolenkujem len doma, nic moc, rano prechadzky so psikmi a inak kadejake hovadiny...ale strasne rychlo to ujde, mame na dome vela veci rozrobenych tak stale nieco... zehlenie ma caka, uz mam riadnu kopu...

avaka
27. júl 2009

Ahojte,
Mircalla 😔 ,tak velmi mi to je luto...ale verim,ze ked to trosku preboli,tak este zozbieras sily do dalsieho pokusu...viem,ze tazko Ta teraz nieco utesi,hlavne,ked mas este pocuvat poznamky spoluleziacich,ktore ani netusia,ako Ta mozu (aj ked asi nechtiac )ranit...
Verim,ze sa naozaj vsetky dockame babeniek,aj ked si musime vytrpiet viac ako ostatni...

Mirinda,ciarka je naozaj ukazkova,Ta uz hovori za vsetko 😉 Takze uzt vo stvrtok?

Juli,to je krasne,take dve bublinky 😵 Moc sa tesim,ze aspon Ty mas dobre spravicky...A odbery krvi Ti robila Tvoja doky,alebo Ti budu vsetko robit v Ginfive?

Tani,Leni,ahojte 🙂

julietka
27. júl 2009

mirindik uz netestuj, ver mi, z vlastnej skusenosti ti to nedoporucujem, testovala som este pred druhym UTZ v Brne a ten mamatest bol nejako mechanicky asi poskodeny, lebo ta ciarka bola prerusovana a tym vlastne bola slabsia ako tie predchadzajuce, ale som sa utesila tym ze ciarocka vybehla okamzite, doslova som ju test este ani nestihla namocit...okrem toho hcg ostava v krvi este dlho..takze ak by sa aj nedajboze nieco stalo tak test ti stale bude ukazovat dve ciarky...takze mirindik, jednoducho sa uz konecne zmier s tym ze si tehulka a basta 🙂

inak baby dnes by dokina robila aj cytologiu a povedala ze mam kandidozu ze tam mam velke biele hrudky a ci ma tam dole nesvrbi, prepacte ze to takto detailne opisujem, ale prislo mi to usmevne, som jej musela vysvetlit ze to je ten crinone, nechcela mi verit, tak povedala ze ak by som mala nejake problemy nech rychlo pridem..ale to je naozaj ten crinone,ja som sa poriadne vysprchovala pred tou prehliadkou, ale vyplach si robit nemozem, tak preto tam videla este tie zvysky...

julietka
27. júl 2009

avka nerobila mi ziadne odbery a do ginfivu idem len na meranie "kosticiek" ja som sa tiez cudovala ze mi krv nebrali, ani nabuduce nebudu lebo ma neobjednala, iba o mesiac na poradnu.. 😕 tebe brali krv?

avaka
27. júl 2009

Juli,mne brali krv na vsetko mozne,ja to opisem,lebo si to nepamatam: Leu,Hb,Ery,Htk,Tromb,RRR+TPPA-T,HBsAg,Anti HIV,Rubeola,toxo,moc-kultivacia,a naposledy mi brali este na PAPP A,ale to sa ma potom porovnavat s dalsimi vysledkymi,tusim v 15-16tt. Ja som prave z toho taka,ze neviem,ci mi merali aj to sijove prejasnenie,no ak by to nerobili,napriek tomu,ze maju dobry UTZ,tak by ma snad niekde inde poslal,ako Teba,nie?Aj ked to vysetrenie asi nie je povinne,tak neviem..
Myslim,ze tebe v GF asi aj krv zoberu..

julietka
27. júl 2009

avka v gynfive mi nebudu brat krv, tam idem naozaj iba na to meranie, aj mi to tak vysvetlila..viem ze prve odbery sa robia uz v 7tt a daslei v 10tt a mne nerobila ziadne 😒 tak budem len nadalej verit ze je vsetko ok, nastastie chodim na hematologiu kde mi sleduju krvny obraz...muzik sa smeje ze mame malych terminatorov lebo v piatok som bola na krv na hemato a zistili mi ze mi rapidne babatka odoberaju zelezo, oproti minulemu odberu teda velmi kleslo, takze od ukonceneho prveho trimestra si mam zacat davat zelezo..

avaka
27. júl 2009

no Juli,dvojky davaju asi vazne zabrat... 😵 Ja som mala zelezo zatial dobre....
Ja som tiez stresovala kvoli tomu meraniu,ale tiez verim,ze je vsetko v poriadku...Ved nie raz sa stalo,ze kockam vysli zle vysledky a nakoniec bolo mimi v poriadku ,samozrejme aj opacne..a cele tehu sa len stresovat,to naozaj nechcem..

julietka
27. júl 2009

avuska mne je jedno ake budem mat vysledky, ja totiz verim ze vsetko bude dobre aj napriek prip.horsim vysledkom, pretoze aj keby ma posielali na amniocentezu tak to odmietnem...

tanitta
27. júl 2009

ahojte...
julie.. s tym zelezom no.. dufam ze ho budes dobre znasat.. dost zapeka.. 😠 .. kraaasne machulky 😵 bob a bobek 😉 s dovolenkou fakt radsej opatrne...ale cudujem sa ze ti nebrali ziadne odbery? 😨najprv tie zakladne v zaciatkoch presne tt uz neviem.. ak ma niekto v rodine diabetes tak v 12tt aj testy na cukor...v 16tt vrodene vady...
ja ani nestiham net...mangel ma dovcu a tak vzdy niekam vyrazame .. dnes sme napr. museli k dr 😒 .. veducemu sa tazko dycha a tak mame atb lokalne do nosteka 😕 ...
zuzla...citala som ze budes mat cetrotide 😎 ...
tak sa amjte pekne kocky.. ja niekedy zase nakuknem;)

avaka
27. júl 2009

Juli,na amnio by som tiez nesla,a uz vobec nie po predchadzajucich skusenostiac mojich znamych...
Proste nase babenka budu zdravucke a hotovo,ved sme na ne tak dlho cakali.. 🙂
Dobru nocku 😉

julietka
27. júl 2009

ahojki tanitka 🙂 ja som brala pred IVF aktiferin compositum s kyselinou listovou a mala som ho vysadit po potvrdeni tehu, nerobil mi nic, nastastie...tak dufam ze nebude nic robit ani potom..uvidime
chudatenko veduci, som myslela ze ma problemy z tepla, ale ked mu dala doki ATB tak asi ma nejaky zapal chudatko, vsak..tak dufam ze sa coskoro vylieci bobacik nas reprofitacky 😵 😵

dobru noc avusik, dobru noc babenky 🙂

mirinda10
28. júl 2009

dobre ranko babulky, no posuvam nas na zaciatok ale vecer ked som sa odpojila tak tu bola plodna debata
no ja som 10.8 objednana na utz a mam prist na lacno budu brat krvicku na co to neviem. Ja som rozmyslala ale ja asi na odber plodovej vody pojdem nakolko obaja s muzikom teda muzik uz ma 44 rokov a ja za par mesiacov 40 tak pojdem na istotu ale verim, ze mi budu robit dalsie testy a uvidi sa ak ste mladucke tak nevidim problem inak moja sestra mala presne v tom roku 35 ked porodila posledne babo a z krvy testy boli ok tak jej doki povedal, ze netreba ist na odber plodovej vody ale sestrernica mala 37 a isla a povedala, ze je to ok

veduci chorucky no to su aj tie zmeny teploty raz horko, dusno na umretie a potom na druhy den 22 st. no musi to vydrzat mojko malicky ale pokial je to iba nostek a nekasle tak je to ok

juli ale naozaj tie tvoje mimuska to su ako bob a bobek take fazulky teda rozmerom ale musis sa s muzikom tesit moc Vam to prajem no ved aj my sa dockame stvrtok sa blizi aj kde asi toho vela neuvidim ale zacala som 6tt v sobotu tak sa nechame prekvapit dufam, ze tam nebude prazdny gestacny vak ale aj to sa moze stat, to je priroda

zuzla80
28. júl 2009

Pekné ránko babulky,
Juli krásna fotečka, a zabudla som aj Avuškinu pochváliť - taký sú zlatý tí malý drobčekovia - v takom mrňavom vydaní. Hlavne sa teším, že je všetko v poriadku, len tak ďalej, už bolo fakt dosť tých negatívnych správ, od teraz už len a len dobre.

Mirindik žiadny prázdny vačok nebude - bude krásne malinkaté bábätko a možno aj dve 😉

Tánička no uvidíme, či sa podarí cetrotide... Začal som zháňať lieky, lebo dosť silne uvažujem nad tým, že necháme mrazáčikov a pôjdeme do softu, predsa na Ket sa menej cestuje. Tak využijeme ešte letné počasie na soft - teda takto nejako rozmýšľam.
Inak Koudy odpísal, že stačí len mesačná pauza, tak som aj celkom rada a mám pocit, že telo sa čistí, lebo ten "bordel" čo zo mňa niekedy vylezie, až mi je na 😝
Len tak mimochodom, ak by ste vedeli o nejakých liekoch, okrem cetrotide - ten zrejme mať budem, tak mi prosím posunte info, aj pregnyl či choragon, a buď menopur, gonal, puregon - to je úplne jedno.

Mircala drž sa dnes, všetky na teba myslíme.
Bonsai pozerám, že aj ty si z KE - aj ja 😉 A nejako som si nezapamätala v akom štádiu ste.
Inak Bea sa tiež dlho neozvala - žeby dovolenkovala.

Tak zatiaľ

mirinda10
28. júl 2009

zuzli mam pregnyl jednu plnu krabicku su tam 3 ampulky, takze to ti poslem to uz nezhanaj

mirinda10
28. júl 2009

avaka ten tvoj bobacik mal v 11tt uz 4,5cm to rastie ako zvody 🙂 urcite sa mu tam paci a to je dobre, len nech pekne rastie a robi mamke a tatkovi radost

zuzla80
28. júl 2009

Mirindik poslala som ti ip 😉

mirinda10
28. júl 2009

zuzli inak som rada, ze musis cakat iba mesiac to je super este vymaknete na cesty babie leto 😉 takze to bude ok a ked budete chciet prespat moja ponuka stale plati

julietka
28. júl 2009

mirindik avuska uz bola vlastne v 12tt na tej fotecke co je bobacik a drobci teraz rastu naozaj rychlo, v priebehu dvoch tyzdnov narastu do raz takych rozmerov 😉
mirindi a nebojkaj nebude prazdny vacok, aj ked ja som tu tiez riadne stresovala kvoli vacku 😉 , ale to by sme nemali take silne testiky keby bol prazdny 😉 😵

ahojte zdravim vsetky babenky 🙂

zuzlik myslim ze si sa rozhodla spravne a rozumne, ked naozaj zvazis to pocasie a cestovanie, urcite robite dobre, treba vyuzit suche cesty, aj ked tie teraz na Morave asi ani nie su, chudaci, stale tam maju nejake povodne...

zuzla80
28. júl 2009

Miriček aj ja som trošku ostala prekvapená, že len mesiac, ale zase strašne rada, že sa nemusí čakať dlho, asi tým, že sa telo vyčistilo samo. Mne sa toto hrozne páči na Brne, že človek nemusí čakať mesiace, pokiaľ sa niečo začne diať, lebo tu pokiaľ sa rozhýbala poisťovňa, pokiaľ nabehol cyklus, tak to trvalo celú večnosť. Takto to ide rýchlo a človek ani nemá čas myslieť na tie neúspechy, ktoré boli.

Juli a bol s tebou aj mužík? Inak je pravda, že v začiatkoch sa drobček vyvíja neskutočnou rýchlosťou - zo dňa na deň. Fakt sú na morave ešte stále povodne - nejako nesledujem správy, tak som to nepostrehla, iba tú povodeň čo mali pred mesiacom

mirinda10
28. júl 2009

Zuzlik cesta do Brna sa da potom Vysocina je hrozna ale to je az za Brnom to som ja tak kazdy tyzden jazdila autom 4 roky BA - Praha hroza ale co potom som sa ta, prestahovala na 4 roky a uz som tolko necestovala 🙂 ako inak chodite do Caru idete do kona po dialnici a potom na exite neviem aky je sa ide do tunela a sup uz sme a ulici Caru je to strasne rychlo ale super sa tam da dostat nejdeme cez mesto vobec takze ziadne kolony

ved to ak cakas a nic nerobis tak to ta zabija a ked je vsetko ok tak preco cakat a tam vedia co robia takze by som sa nebala a isla do dalsej stimulky a za ten mesiac si aspon pozhanas lieciky a pojdes pekne na dovcu a potom odpocinuta sup do stimulky
inak ja by som cez dovcu skusala aj prirodzene tehu zuzli treba sa snazilkovat a aj emka1 z FC je tehu a uz ma doma ziadost na 2IVF takze zazraky sa deju treba verit

julietka
28. júl 2009

zuzlik veru aj muzik bol so mnou, potom musel vyjst von ked mi uz spravila UTZ, lebo mi robila este cytologiu a vypisovala tehu knizku..ked som vychadzala von, tak som ho nasla na ulici ako place, chuda taky je stastny a tak sa tesi, ked som ho videla takeho zaslzeneho musela som velmi potlacat slzy, aby som nerevala aj ja.
On si strasne prial babatko, musim priznat ze viac ako ja. Jasne ze aj ja som chcela, ale nemala som stale ten pocit co mavaju zeny uz po 30tke ze tuzia mat deti..ale trosku sa ten pocit u mna zmenil ked som prvykrat potratila, vtedy som si uvedomila co to je mat v sebe novy zivot..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre