Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
25. nov 2011

@lulu10 A pomohlo ti to stresovanie k niecomu??? Ja to samozrejme nechcem zelat ziadne z Vas, ale my sme cakali na mm 10 rokov kym si nas babetko naslo ... verim, ze tvoje 3 mesiaciky sa daju zvladnut 😉 ... tu pauzu mas iba kvoli tomu, aby si ti zahojili ranky co budes po laparke mat a aby ta neboleli ked sa ti bude v tehu zvacsovat brusko. 🙂 No a nemyslim si, ze mas najhorsie diagnozy ... nebudem ti tu hadzat tabulecku kto si tu cim presiel a kazda z nas tuzi po mimi tak velmi ako ty ... Takze odhod tie cierne okuliare, vytiahni zo suflika ruzove a pekne pozitivne myslienky ... lebo pridem a dostanes na zadok!!!! 😀 😀

@miminkad Ako som ti pisala, ja mam problem s vonami a tak mi stacilo ked som si privonala k niecomu co mi nerobilo dobre a hned som vedela kde som 🙂

@leamax Uz sa tesim ako ti to budeme potom s @miminkad pripominat my dve 😝

lenka_21
25. nov 2011

@ivka3901 Podla mna budu cez sviatky v RP robit, maju nastavene stimulky ... urcite tam zavolaj 🙂

miminkad
25. nov 2011

@ivka3901 ahoj,no vyslo,len mam hematom,tak sa este neradujeme.veru,zacni si uz vsetko vybavovat,nech sa mozete po novom roku vrhnut do uspesneho kola 🙂

miminkad
25. nov 2011

@lenka_21 veru,potom to @leamax pripomenieme 😎 dnes mi je tiez nejak az moc dobre,aj brucho ani neviem,ze mam

lulu10
25. nov 2011

@lenka_21 ahoj uz mam ruzove okuliare nasadene a celkom je ten svet pekny 😀 ja viem ze tie moje tri mesiace su neni take hrozne ale zda sa mi to večnosť, uz by som chcela aspon povolenie a nejaky bojovy plan (samozrejme presny do bodky 😀 ) ako a kedy otehotniem 😅

leamax
25. nov 2011

ahojteeee
@lenka_21 aj ja sa tesim, uz aby ste mi to pripominali
@miminkad ok, tak od dnes ta nepresviedcam, ze je vsetko v poriadku, nechlacholim, budeme teda stresovat spolu nad vsetkym - bude to tak lepsie? ak ti to tak viac vyhovuje, ja sa prisposobim
@lulu10 tvoj plan: december 2011 - laparka, januar - marec 2012 regeneracia maternice, april 2012 - uspesne prirodzene pocatie vasho babatka, nasledne uspesne tehulkovanie, januar 2013 - krasny a rychly porod a v naruci drzis vase vysnivane dietatko 😵 😵 😵 moze byt?

lulu10
25. nov 2011

@leamax Ďakujéééém tlacim si to a vyvesujem na firemnu nastenu v kancli nech sa vsetci zariadia a uz nevypytuju 😀 😀 😀

leamax
25. nov 2011

@lulu10 no vidis, supeeeer 😵 som rada, ze som ta potesila 😵

lulu10
25. nov 2011

@leamax pocuvaj ako tak na to kukam a nedalo by sa to o mesiac posunut? 😀 takto: 1.12.laparka, cely december, januar a febr.2012 regeneracia a marec 2012 to počatie no a do vianoc 2012 by sme mohli aj stihnut porodit 😀 co ty na to ako odbornik?

leamax
25. nov 2011

@lulu10 podla toho, kedy mas naplanovanu laparku. ale ked na to kukam mojim odbornym okom 😀 , tak moze byt, tiez super 😵

lulu10
25. nov 2011

@leamax laparka je 1.12.2011 takze buduci tyzden vo stvrtok, som rada ze sme sa dohodli, odteraz budes moj dvorny plánovac 😀 😀 😀

leamax
25. nov 2011

@lulu10 😀 diky broňa 😀 😀 😀 suhlasim. takze:
december 2011 - laparka
december 2011 - februar2012 - regeneracia maternice (posuniem ti ten moj caj, mne sa po nom maternica rychlo dala do poriadku)
marec 2012 - prirodzene pocatie vasho babatka a nasledne bezproblemove tehotenstvo
december 2012 - krasny, rychly a bezproblemovy porod a v naruci na vianoce 2012 drzis vase vytuzene dietatko 😵 😵 😵

jaj, normalne sa mi to paci 😵

lulu10
25. nov 2011

@leamax aj mne! aj mne! aj mne! 😀 😀 😀 ten caj ti este zostal? beriem ho,ty ho uz nebudes pit?

leamax
25. nov 2011

@lulu10 ano, este mi ostal, jedno nacate a jedno cele balenie myslim. nie, ja ho uz nebudem pit, teraz dam ten od miminky na podporu IVF 😵 a v tehu ho uz nebudem moct pit, tak mi tu zbytocne zostarne.

miminkad
25. nov 2011

@leamax co sa hned certis 😝

lulu10
25. nov 2011

@leamax tak ho beriem, posles mi ho a poslem ti love na ucet ? alebo ako sa k nemu dostanem?

naveen
25. nov 2011

ahojte, ani sa vas nepokusim docitat.. vidim tu vela novych tvari ... 😀 ako sa mate @miminkad?
@lulu10 vidim, ze mas strategicky bojovy plan a leamax to postavila do pozoru 😝 drzim palec na tu laparku, ja uz operacny stol nechcem ani vidiet fuj 😅 😅

inak baby, moja segra sa zije v UK a pisala, ze sa vydala .. uplne tajne a spontanne 😀 😀 😀 😀 vie to iba najblizsia rodina, neviem, co ju to napadlo, vzdy bola blazniva xixixi

lulu10
25. nov 2011

@naveen to musi byt vesela kopa ta tvoja sestra 😀 ako sa mate? aj ste boli teraz niekedy na sono? kolky ste tt?
no moj bojovy plan je vytvoreny uz ho len zrealizovat 😅 ani ja nechcem ziadny operacny stol asi si zavrem oci ked ma tam budu vliect 😀 uz to chcem mat za sebou do kelu 🙄

naveen
25. nov 2011

@lulu10 no ona je dost blazniva to je fakt, ale ze sa vyda takto spontanne tajne, to by som nepovedala.. neviem, co ich to popadlo 🙂

rebeka33
25. nov 2011

@staga v prahe robia imunológiu na protilátky, robia to aj Košice ,ale nie tak podrobne. Ak bude mať lekár v centre podozrenie ,dá ti prednison a hotovo. Tiež by som riešila hematológiu a brala fraxík. Mne ho dali až po druhom potrate 😖 a myslím,že práve on mi pomohol k Simonke. Držím palce

staga
25. nov 2011

@rebeka33 a co je to ten-fraxik, hematologia ale co konkretne? lebo moja lekarka ma neposlala na ziadne vysetrenie, uz neviem co si mam o tom mysliet - preco ma nikde neposlala

staga
25. nov 2011

@ivka3901 vies ja uz mam jedno dieta s ex a teraz by sme chceli s polovickou chceli mat babo ale on ma zly spermiogram malo a pomale ☹ a ty kde si mala tie 3 IVF

staga
25. nov 2011

Inac - vsetko najlepsie vsetkym Katarinkam.

staga
25. nov 2011

@leamax tiez som z toho bola mimo, stale nad tym rozmyslam, v tej Prahe robia test na protilatky voci spermiam ale ja mam jedno dieta, vsak teraz v decembri idem skusit este raz IVF tak uvidim - vela veci budem robit inak

leamax
25. nov 2011

@staga vsetko bude dobre, dostanes farxik, prednison a decembrove ivf bude uspesne 😵
na hematologii ti urobia kompletny krvny obraz, plus si daj vysetrenie na trombofilne mutacie - na to je potom aj ten fraxik, ten sa picha na riedenie krvi v pripade potvrdenia nejakej trombofilnej mutacie
silno drzim paste a verim, ze toto ivf vam vyjde 😵
@lulu10 ved sa este dohodneme😉

lenka_21
26. nov 2011

Babyyy, tak vcera som si bola pre vysledky AFP testov ... vsetko Ok a drobcek sa ma fajn ... no ani nepisem ako sa tesim 🙂 🙂 🙂

@lulu10 Ved preto, nechces hadam hnevat tehotnu zenu 😲 😲 😲 Postup ti uz napisala @leamax a ani sa nezdas a budes v tom 😀

lulu10
26. nov 2011

@staga ahoj daj si urobit vysetrenie na zistenie trombofilnych mutácií, pokiaľ sa ti potvrdi nejaka trombofilna mutacia, budes si v tehu pichat injekcie fraxiparin a mala by si byt pravidelne 1x do mesiaca kontrolovana na hematologií kde sa sleduje hodnota homocysteinu a este nieco co neviem presne ako to vola. Pri trombofilnych mutaciach je problem v tom ze krv je husta a vytvaraju sa v placente a v pupoc.snure krvne zrazeninky kvoli ktorym nemoze byt babo vyzivovane... Dufam ze som to napisala spravne 😕

lulu10
26. nov 2011

@lenka_21 to je skvela sprava, mam z vas radost 😵

miminkad
26. nov 2011

@lenka_21 super,som rada,ze to dopadlo dobre 😉

rebeka33
26. nov 2011

@staga neviem odkiaľ si, v Ke odporúčam *Dr. Beňovú. nájdisi dobrého hematológa a on už vie čo kontrolovať.Ale takého čo sa venuje babám čo potratili. fraxík ti zriedi krv a nebudú sa tvoriť zrazeninky, ktoré upchjú tenučký pupočnik bábetka a preto sú MA. tak veľmi zjednodušene 😉 môže ti ho písať aj gynekológ na základe odporučania RF,ale tak nemáš sledované diméry a on nevie kedy ho zdvíhať a tak. preto lepšie hematológ. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre