Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeka33
26. nov 2011

už ti napísala lulu 😀

ivka3901
26. nov 2011

@miminkad nechcem ťa strašiť aj ja som mala po úspešnom 2 cykle hematom a nedopadlo to dobre ☹ ale tebe to určite vyjde držkám všetky palčeky 🙂

ivka3901
26. nov 2011

@staga my sme na tom podobne my sme mali tie 3 IVF v bratislave v gyn-five a teraz skúsime šťastie u susedov,ale já som pesimistka tak neviem ako to všetko dopadne ☹

miminkad
26. nov 2011

@ivka3901 a aky velky si mala?co sa stalo?

herolukynek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
26. nov 2011

@herolukynek nespamuj forum , je to proti pravidlam MK

leamax
26. nov 2011

ahojte
vidim, ze vy tu rozumiete tym trombofilnym mutaciam, tak mi povedzte - v prahe mi napisali, ze mam brat anopyrin a az do 35tt, koudy mi ale povedal, ze mi da od ET radsej fragmin pichat, ze ten je lepsi. co si o tom myslite? a zrejme tiez budem musiet chodit na hemato na kontroly aby mi popripade vedeli upravovat davky, ze?

ivka3901
26. nov 2011

@miminkad no ono to bolo tak,že ked sa 2 pokus podaril tak som išla v 5 týždni na kontrolné sono v centre v blave a tam mi nejaká drbnutá sestrička no nie veľmi milá povedala,že krvácať som maohla z tohoto hematomu len mi ho ukázala a ani nepovedala,že aký je veľký a potom ked mi vypísali správu z centra,že som tehotná a išla som na kontrolu u nás doma tak už srdiečko nebilo a ani jeden dochtor mi nepovedal,že prečo sa to stalo a neviem to ani dočilku a potom neskor som išla na kyretáž takže v pohode a ked sme išli na 3 pokus tak mne robili testy na protilátky voči spermiám a boli pozitívne takže my sa už nemusíme ani snažiť nám zostáva len pár šancí a to je IVF ☹

lenka_21
27. nov 2011

@leamax Podla mna na hemato vysledky a trombofilne mutacie je dobry hematolog ... Ja by som zbehla k nemu a poradila sa co robit. Ake mas ake tie mutacie???

@ivka3901 Na znizenie imunity su lieky, neviem ci sa pouzivaju aj v pripade protilatok na spermije, ale ako ti bolo odporucane v tomto pripade sa zvykne indikovat IVF a ISCI. Skus sa na to opytat v CAR. Drzim palce a skus ten pesimizmus trosku obmedzit ... pozitivne je, ze sa ti podarilo otehotniet, v tomto pripade sance na dalsi uspech omnoho vyssie!!!

@miminkad S tym hematomom je to tazke, ale vo fore Majovky mame kocky co maju hematom a uz su v 17tt ... verim, ze toto bude aj tvoj pripad 🙂

leamax
27. nov 2011

@lenka_21 moja, vraj mam tu najbeznejsiu mutaciu - MTHFR ale neviem presne ktoru, ci A alebo C. a v prahe mi zistili protilatky na annexin, co teda absolutne netusim, co je. preto mi tam napisali ten anopyrin. tak by bolo asi najlepsie si do konca roka este vybavit hematologa nejakeho. po prvom tehu som bola u hematologa a ten mi povedal, ze nic netreba. tak teraz si vyber

miminkad
27. nov 2011

@lenka_21 no dufam aj ja.a mozno som prisla na to,ako je to s mojim bruchom
@ivka3901 podla mna je skoro,ak chceli,aby ti v 5tt bylo srdiecko.to je blud.s obdobnym pristupom som sa ja stretla u toho primara,ktory to chcel tak isto riesit ako u teba.aj si mala nejake priznaky?

leamax
27. nov 2011

@ivka3901 myslim si presne to iste, co @miminkad v 5tt srdiecko? to kde pre pana jana? v 5tt mozes byt rada, ze bolo vidiet nieco a nie, ze srdiecko.

lenka_21
27. nov 2011

@leamax No u mna to bolo zvlastne, ale podla ms som bola v 5tt plus par dni a srdiecko bolo vidiet 😕 😕 😕 To som ho videla na sone aj ja 😉

ivka3901
27. nov 2011

@miminkad no zle si ma moja pochopila alebo som to já zle napísala v 5 týždni som bola a to bola len kontrola,že sa ivf podarilo a až ,ked som išla ku nám na kontrolu tobolo už v 8 týždni bolo vidieť srdiečko

miminkad
27. nov 2011

@ivka3901 aj tak som z toho jelen 😕

ivka3901
27. nov 2011

@miminkad tak to nechajme tak aj tak už nezmeníme,ale proste nemám moc velkú doveru k dochtorom ☹

martini
28. nov 2011

@miminkad moja zlatá, ty sa vôbec nevypytuj, že čo sa stalo, že to zle dopadlo...také nech ťa vobec nezaujímaj. ty si iný prípad. srdiečko bije a všetko je na najlepšej ceste, je síce trochu trnitá, ale s dobrým koncom, jasné?!

len tak narýchlo som vás prišla pozdraviť...všetok čas mi zaberie starostlivosť o lásku môjho života 🙂 máme to náročnejšie, lebo nemám dostatok mliečka a tak veľa času trávime kojením, odstriekavaním a dokrmovaním a tak dookola...no časovo je to o držku, ale čo by som pre Gabriela neurobila, no nie? Dnes už má tri týždne, neuveriteľné 🙂 Takže tehulky, držte sa, nech sa dočkáte takýchto resp. obdobných problémov ako mám ja. A snažilky, veľa síl a energie vám prajem...a šup do toho, musí to vyjsť 🙂

zarabono
28. nov 2011

ahojte,pridavam sa k vam 😉

@martini jej,to uz ma gabriel tri tyzdne?ako to leti.ale co by sme pre nasich drobcekov neurobili.prajem vela sil,aby ste to spolu zvladli 🙂

gabinkaa
28. nov 2011

@miminkad dlho som tu nebola, prišla som pozrieť ako sa Ti darí a podozvedať sa nové správičky ako pokračujete s malinkým, dúfam, že hematon sa už stratil a že si v pohodičke 😉

rienok
28. nov 2011

@martini no a veru mohla by si si aj status už zmeniť .... ze 44 tt 😀

staga
28. nov 2011

@ivka3901 drzim ti palce nech ti to vide a kedy to pojdes skusit este raz? ja este v tomto roku a neboj budeme maminky

staga
28. nov 2011

@leamax dakujem za odpoved ale asi som to uz presvihla lebo od cca. stredy zacinam so stimulkou ale drz mi prosim ta palceky 🙂

zarabono
28. nov 2011

@staga drzim palce na stimulku 😉

staga
28. nov 2011

@rebeka33 ja som z druheho konca republiky ale dik za odpoved

staga
28. nov 2011

@zarabono dakujem dam vediet aka som sliepocka a kolko budem mat vajicok

zarabono
28. nov 2011

@staga urcite dobra a bude ich vela 😉

leamax
28. nov 2011

@staga silno drzim paste a verim, ze uz teraz to vyjde 😵

staga
28. nov 2011

@leamax dik 🙂

leamax
28. nov 2011

@staga mam z toho take mravcenie v zaludku ako keby som uz ja zacinala stimulku 😀 to je jasny znak, ze tato vam uz vyjde 😵 😵 😵

staga
28. nov 2011

@leamax ja ti znesiem modre z neba ked budes mat pravdu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre