Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
30. nov 2011

@lulu10 na tetu luciu 😉 zajtra drzime vseeetky palce 🙂
@gabinkaa s tou internistkou sa urcite porad.nemyslim,ze gynekolog to vie adekvatne zhodnotit.k nam chodilo na konzilia dost tehuliek kvoli tlaku.a co ti dal uzivat?
pas este musi pockat,ked uz povedia,ze sme definitivne ok.nechcem nic predbehnut.zacala som 10tt

zarabono
30. nov 2011

tak toto je nas bubacik 😵

leamax
30. nov 2011

@lulu10 zajtra strasne silno drzim paste, budem na teba mysliet. mna to vlastne tesi, ze uz zajtra ides, lebo uz ti nic nebude branit mat babulko, uz si strasne blizko 😵 😵 😵
@zarabono naaaadhera, gratulujeeeeeeeeeeem. no nevravela som, ze aj hematom pomaly zmizne? ja si dam asi normalne nejaky bosoracky certifikat 😀
@gabinkaa veru radsej si daj ten tlak vysetrit odbornikom, clovek je potom hned istejsi

falin
1. dec 2011

@zarabono - blahozelam k vysledkom, super. A krasna fotecka

@lenka_21 - aj tebe blahozelam k dobrym vysledkom AFP testov, velmi sa tesim ze tak pekne napredujete

@lulu10 - drzim palce na dnesnu laparku, nech to super dopadne a v ceste za babulkom ti uz nic nebude stat

@staga - prajem uspesnu stimulku, nech sa tentoraz zadari

zarabono
1. dec 2011

@leamax veru,si riadna bosorka 😀
@falin dakujem

gabinkaa
1. dec 2011

@zarabono jéééééj krásne fotečky, také malé baculiatko 😵 😵 😵

gabinkaa
1. dec 2011

@leamax však si aj dám, ale mám pocit, že doktor si povedal, že budem mať určite vysoký tlak a hotovo, straší ma tým, že škodím dieťatku, tak neviem neviem čo to so mnou urobí

moja72
1. dec 2011

@gabinkaa ahoj, takže ani druhý pokus v RP nám nevyšiel ☹ včera krv negatívna a dnes dorazila aj mrcha ☹
na vysoký tlak skús jesť cesnak, mne vždy zaberá 🙂

naveen
1. dec 2011

@zarabono jeeej.. krasne 🙂
@leamax helou .. carujes carujes?
@lulu10 na dnes drzim velmi silno vsetky prsty.. si to uplne najlepsie vymakla s tym rozhodnutim ist do brna.. na SK by si asi nepochodila 😠

leamax
1. dec 2011

ahojteeeeee
@moja72 to mi je luto, ze tento pokus nevysiel. teraz vypni, uzite si krasne vianoce a po novom roku dalsi pokus isto vyjde 😵
@gabinkaa ja ani neviem ako vysoky tlak vplyva na babo, ale ked sa ho treba vyvarovat, tak ozaj skus ten cesnak, ten je dobry na tlak
@naveen ty si u mna uz stastna maminka zdraveho babatka, to je bez debaty 😵

zarabono
1. dec 2011

@naveen no ahooooj,ako sa mate?

naveen
1. dec 2011

@zarabono hadam dobre.. aspon dufam 😕 vy ste za to ucineny zazrak 😵

zarabono
1. dec 2011

@naveen neboj,urcite je vseko ok 😉 no si hej.aj dr tak vravela.tak dufam,ze to bude len cas zazrakov uz

moja72
1. dec 2011

@leamax ahoj, no nič iné nám nezostáva 😔 sme sa rozhodli, že ďalší pokus bude až niekedy na jar, dovtedy by som chcela aby sme absolvovali nejaké vyšetrenia 🙂 držím palce aby si aj tebe na budúci rok všetko dobre dopadlo a bola si šťastná mamina 😉 😵

leamax
1. dec 2011

@moja72 dakujem
spravny pristup ste zvolili, je lespie si najskor urobit vysetrenia a potom vies, na co si mas davat pozor. ja verim tomu, ze ten vas dalsi pokus bude uspesny 😵

moja72
1. dec 2011

@leamax 🙂 nevieš náhodou či v Reprofite robia kultiváciu ejakulátu a fragmentáciu DNA spermií alebo sa tieto vyšetrenia automaticky robia pri genetických vyšetreniach? mám 39 a partner 41 rokov a myslím že by bolo vhodné toto vyšetrenie absolvovať 🙂

leamax
1. dec 2011

@moja72 fuuuha, tak to teda neviem. ale myslim, ze tu fragmentaciu tam robia ale neviem ti povedat, ci aj kultivaciu. si ma zaskocila 😀 a ved kultivaciu by mohol aj normalne urolog urobit, nie?

moja72
1. dec 2011

@leamax no to by mohol, ale môjho drahého k urológovi nedostanem 😀

leamax
1. dec 2011

@moja72 nie? a preco? ved ked mu nerobi problem ist odovzdat vzorku v RF, tak by mu nemal robit problem ani urolog, ci? ja normalne niektorych chlapov nechapem - keby mali podstupit len cast z toho, co postupujeme my, tak sa s prepacenim, pos...ru 😀

gabinkaa
1. dec 2011

@moja72 ahoj moja, to je mi veľmi ľúto, že pokus bol neúspešný, držala som palce, aby si sa vytešovala z pozitívnych testíkov, dúfam, že boj nevzdávaš ☹ 😉
už som zjedla toľko cesnaku, že mi ide aj ušami 😀

gabinkaa
1. dec 2011

@leamax vraj sú zúžené cievy a dieťatku sa nedostáva výživa a vraj ak chodím v noci často na WC ani to nie je dobre, potom si cievy neoddýchnu, neviem či je to pravda, už to nejako prestávam riešiť
cesnak jem, nasadila som si ho, aby pomohol 😀

leamax
1. dec 2011

@gabinkaa aha, to znie logicky.
ja verim, ze je vsetko v poriadku a tie zvysne dva mesiace zvladnete v pohodke 😵

moja72
1. dec 2011

@leamax 😀 veď to, a keby mali ešte chlapi rodiť tak už by sme už dávno vymreli 😀

lenka_21
1. dec 2011

Babyyy, neviem ako sa ma @lulu10???

moja72
1. dec 2011

@gabinkaa určite to nevzdávam, len musíme počkať až do jari lebo začiatok roku mám v práci dosť stresujúci a po ET chcem mať aspoň aký taký kľud 🙂

leamax
1. dec 2011

@moja72 😀 co rodit? jedna bolestiva mrcha by stacila a ludstvo by vymrelo 😀
@lenka_21 ja by som tiez chcela vediet ako sa ma @lulu10 ale verim, ze vsetko dobre dopadlo. snad @zarabono by mohla mat nejake info

zarabono
1. dec 2011

@leamax mozem jej napisat a potom dam vediet

leamax
1. dec 2011

@zarabono jasne, uz si jej mala pisat 🙂 a rychlo, lebo sa nezacnem ani muzikovi venovat, kym nebudem nic vediet 😀 tak sup-sup

zarabono
1. dec 2011

babule,tak pisala mi lulu,ma sa dobre,vsetko je ok,marcel je jednotka a vsetkych pozdravuje 😉

leamax
1. dec 2011

@zarabono jeeeej, no super, to som rada 😵 😵 😵 pozdravuj ju

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre