Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
14. dec 2011

@gabinkaa tak komplikacie moze mat hocikto.sesternica mala vcelku nekomplikovane tehu,nic vazne,a v 8 mesiaci jej robili akutnu sekciu pre HELLP syndrom

zarabono
14. dec 2011

@leamax vsetko je mozne,ale to tam dam potom mam dve deti,muza a bubacika 😀

leamax
14. dec 2011

@zarabono no nie, ze vsetko je mozne, u teba to isto aj tak bude

zarabono
14. dec 2011

@leamax ved keby aj,tak preto sa svet nezruti 😉

leamax
14. dec 2011

@zarabono ved nevravim, ze sa zruti, ale si to tu slubila...

ivka3901
14. dec 2011

@holly74 no celkom dobre,pred sa je to iné prostredie ako v BA.my chodíme k takému mladému dochtorovi volá sa štelcl a je to taký mlady zobák ako my a fajn,ale predsa ešte sa tak dobre nepoznáme,boli sme s ním zaťial len raz a teraz ideme až po novom roku 1,11 2012 a dohodli sme sa na soft stimulácii tak uvidíme,ale ak nebudem dobre reagovať tak pojdeme naspäť dotoho centra čo sme boli v BA

ivka3901
14. dec 2011

@holly74 vy ste kde boli na slovensku v centre?

ivka3901
15. dec 2011

ahojte kočky akurát dneska som volala do reprofitu a objednala som nás na 1,11 2012 tak možno už koncom januára,ale ešte uvidíme ako sa s dr.štelclom dohodneme 🙂 a ešte podľa toho ako dorazí mrcha

lulu10
15. dec 2011

@zarabono co je HELLP syndrom? a polopate prosim 😀

zarabono
15. dec 2011

@lulu10 je to dost specificka komplikacia,v podstate nevie sa ani co ju vyvolava,co je pricinou,v podstate ide o to,ze v krvi sa ti nezrazi ani vlocka a obvykle matka alebo dieta nepreziju.sesternicu najskor zacala boliet pecen,co abutaima ignovoroval,az ked tam prisiel dalsi raz,tak jej opakovane robili odbery,nakolko vraj tie predosle sa zrazili a ked prisli vysledky,tak uz krvacala z nosa,usi a akutne ju zachrankou prevazali do trencina.tam chceli pockat,co bude dalej,ale nakoniec po par hodinach este v ten den museli robit sekciu.nastastie prezili obaja.jej davali kopu krvi a plazmy nonstop.no a v lete jej abutaima diagnostikoval zhubny nador krcka maternice.odmieta jej cokolvek povedat.jeho odpovede su vyhybave

leamax
15. dec 2011

@zarabono koksooo, ja bi som abutaimovi nesla ani keby co bolo. ja uz budem furt tvrdit, ze je to blb

lulu10
15. dec 2011

@zarabono preco nejde inemu lekarovi? mojej tete tiez zdiagnostikoval zhubny nador na krcku a povedal ze ani operovat sa to neda a ani nic s tym robit, ze je to ako casovana bomba a posledne stadium, tak rodina nasla lekara v BA, a uz je vyse pol roka po operacii a je zdrava ako buk, ani na chemoterapiu nebola, vsetko to vybrali a hotovo!

leamax
15. dec 2011

@lulu10 to abutaima jej povedal? to je blb 😠

lulu10
15. dec 2011

@leamax ano abutaima

leamax
15. dec 2011

@lulu10 kreten. ja som ho zazila jediny raz a stacilo mi. teraz by som k nemu nesla ani keby co bolo, nikto by ma k nemu nedostal. sa cudujem, ze k nemu este niekto vobec chodi

lulu10
15. dec 2011

@leamax len kam tu u nas ist? 😅 ja teda vobec neviem ku komu by som utekala keby nieco, mam odskusane aj to aj pe ale... 😠

leamax
15. dec 2011

@lulu10 ja som chodila napr. do PN a tiez to nemam hned pod nosom. a ty mozes utekat minovi kdyby neco, vzdy lepsie ako abutaima, tomu by som uz ani nasu sucku nezverila

lulu10
15. dec 2011

@leamax no jasne mino je istota len som myslela ze ked treba ist do nemocnice tak fakt neviem kde by som sla, a mino kde sluzi? -ked chodi aj na nocne sluzby... nevies?

leamax
15. dec 2011

@lulu10 on sluzi v TO. aj ja ked som tam bola, tak mal par sluzieb. mi nabehol vecer do izby, ze: seruste 😀 a keby bolo treba do nemocky, tak na tvojom mieste by som asi radsej isla do TO a pytala si kerekovu. ja som tak tiez bola a bola som s nou spokojna, fakt mi venovala dost casu, pozornosti a snazila sa, aj nadej mi dodavala. a ked mi oznamila, ze sa fakt neda nic robit, tak aj bolo citit, ze jej to je luto, ze to neni len fraza, ze nie som len dalsie cislo

lulu10
15. dec 2011

@leamax to je exot 😀 ja som nemala to stastie zeby som ho tam stretla

lulu10
15. dec 2011

@leamax ja dufam ze uz nikde nebudem musiet ist, bo mam z toho hrozu ☹ ja som v TO prezila aj jednu silvestrovsku noc 😔

leamax
15. dec 2011

@lulu10 nooo, tak to musela byt uzasna silvestrovska noc, to ti teda verim. ja tiez dufam, ze najblizsie pojdem do nemocky uz len rodit 😵

lulu10
15. dec 2011

@leamax tak to teda bola, na tu asi nikdy nazabudnem 🙄 bola som po kyrete a 1.1. ma prepustali domov 😔 ale aj ja najblizsie pojdem az rodit a hotovo... 😅

leamax
15. dec 2011

@lulu10 tak-tak, najblizsie vidim nemocnicu v BN, ked pojdem na 3D/4D sono a potom uz len TO (mozno NR - to sa este rozhodnem) pocas porodu 😵

zarabono
15. dec 2011

@lulu10 ja som to hovorila aj jej muzovi,ze co nejde inam.je to jej rozhodnutie.ked si mysli,ze robi spravne.ona to ma vraj v zaciatocnom stadiu.uz jej to robil v auguste,vraj bolo vsetko ok a teraz zas mala zle vysledky,ale nechce jej nic povedat.

baby,mysliete,ze este mozem spinit?

leamax
15. dec 2011

@zarabono ved este tam kusok hematomu mas, nie? tak mozes este kludne spinit, ziadnu paniku!

zarabono
15. dec 2011

@leamax este by tam malo byt z neho.no dufam,ze sa to nezhorsi.pre istotu som si bachla ascorutin

leamax
15. dec 2011

@zarabono horory? nie, nezhorsi, odchadzaju posledne zvysky hematomu, lebo babulka ho tam uz nechce mat, tak ho pomaly vyhadzuje 😵

lulu10
15. dec 2011

@zarabono tiez si myslim ze odchadza hematom, hlavne klud a nohy v suchu 😉

leamax
15. dec 2011

@lulu10 a v teple 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre