Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
18. dec 2011

@zarabono a coho sa bojis? vsetko je v najlepsom poriadku, babo vam zajtra pekne zakyva, brusko pobolieva z toho, ze sa roztahuje maternica, nemas sa coho bat.
zajtra cakam krasne spravicky 😵

zarabono
18. dec 2011

@leamax dufam,ze budu.mne to inak tiez vsetko pripada ako roztahovanie maternice,nuz ale viem,ci to tak ma byt 😕

lulu10
19. dec 2011

@cecil36 ty kokso aka krasne spravicka 😵 moc gratulujem a prajem vsetko najlepsie, vela vela zdravicka a stastia, nech vam to vsetko krasne klape 😉

maticap.
19. dec 2011

Ahojte babulky, dlho som tu nebola a ani teraz vas nestiham ani len precitat (co by som sotva stihla aj keby som doma nemala nasho nezbednika 🙂 ). @cecil36 - veeelka gratulacia, zelam vam obom vela zdravicka, Tebe vela mliecka, spanku a pohody a nech ste obaja spokojni!
My sa mame vselijako 😉 : najprv sme prisli o materske mliecko... bolo ho malo, schudli sme namiesto priberania, tak sme presli na prikrm nutrilonom az sa mlieko vytratilo uplne (aj napriek prikladaniu). Potom sme sme vymenili nutrilon za francuzske mliecko, lebo nas zapekal a mali sme pocit, ze maly ma po nom bolesti bruska (to uz sme mali nasadene kvapky proti vetrom a hoci dubak prdkal, po kazdom papani boli hrozne revy az vreskoty az kym od unavy nezaspal). TEraz papame ine mliecko, konecne naberame na hmotnosti a uz sme veeelky chlap 😵 . No bohuzial tie priserne revy nam ostali, takze aspon vieme, ze mlieckom to nebolo... s Matkom skusame vsetko mozne - od masirovania, nosenia az po neviem co a nic nepomaha. Moj nazor je, ze sa nemoze ulozit spinkat (co je sice divne u tak maleho babatka, ale co uz) a moj mm tvrdi, ze ho trapi brusko. no nech je to co chce, trapi nas to oboch - vlastne troch... Maťuško neplace len ked je v kociku alebo pri nocnom a rannom krmeni... A ten plac- to nie je plac, to su take vreskoty, az sa bojime, ze sa zajde, alebo bude mat z toho pruh. Minule dokazal vrestat 20 minut v kuse a samozrejme, ze ku koncu som plakala s nim... lebo ked urobite vsetko co sa da a co viete a nic ho neukludni aspon na minutku, nech si vydychne, tak to je na zblaznenie. Vcera nas zachranilo dopoludnajsie a popoludnajsie kocikovanie, no podvecer a vecer sme revali znova niekolko hodin. no aspon robil "prestavky": na minutu, dve ostal tichucko, uz to vyzeralo, ze zaspava a nic. Takze tolko hlasenie zo "Sralbotkova" 😵 .
Zdravim vsetky tehulky, drzim palce nech ste v poriadku a porod nech je rychly a co najmenej bolavy! A stimulantkam nech to konecne vyjde! Aj ked sa trapime, stoji to za to (hoci pocas tych strasnych placov by som najradsej usla prec... ale to si nechajte pre seba 🤐 ) 🙂 Vasa M. 😉

naveen
19. dec 2011

@maticap. jeej vitaj.. inak to je teraz nejake rozsirene, vsetky tie deticky o dusu placu ☹ ☹
u nas v rodine sa vyskytol pripad, ze dieta revalo dlhoooo dlhooo a po pol roku zistili, ze ma vyklbene nozicky.. zasadrovali a deco sa ukludnilo a zacala poriadne spat ... ☹
dufam, ze sa malemu skoro ulavi.. ze pridete na pricinu ... inak doporucujem makovy odvar 😀 😀 😀 😀

lulu10
19. dec 2011

@zarabono
@leamax babule cakam dnes na spravicky ako ste obe dopadli 😵

zarabono
19. dec 2011

@maticap. ahoooj,dufam,ze malemu bude coskoro lepsie a uz si obaja vydychnete 🙂niektore deti vraj placu v kuse a o niektorych mamicky ani nevedia.
@lulu10 ahoj,uz sme dosli.sono je v poriadku.bubacik uz ma 6,2cm a je vacsi o tyzden skoro,tak sa nam aj posunul termin na 28.6.este vysledky krvi.ale snad uz to bude vsetko len a len lepsie.

lulu10
19. dec 2011

@zarabono tak to som rada, ze vsetko ok a mrnus rastie ako z vody, o najkrajsi vianocny darcek mate postarane 😵 a v ktorom si teda tt?

zarabono
19. dec 2011

@lulu10 veru,je to najkrajsi darcek,koncim 12tt a podla sona je to 12+4

lulu10
19. dec 2011

@zarabono a špinenie uz uplne preslo?

zarabono
19. dec 2011

@lulu10 nastastie to bolo vtedy len dvakrat na papieri a potom uz nic.ale vcera ma podbrusok pobolieval a v piatok sme pozerali taku komediu a isla som sa zasmiat a taka rezava bolest pozdlz podbruska,ale nastastie hned presla.ozaj,uz ti mino vybral stehy?

lulu10
19. dec 2011

@zarabono no jasne vybral, minuly pondelok, este stale špinim po tej laparke, hlavne ked dlho chodim alebo sa viac namaham, vzdy si potom nadavam ze som hlupa a neviem obsediet na mieste aspon tyzden aby sa to zahojilo 🙄

holly74
19. dec 2011

ahojte, žienky , neviete čo stojí PGD v RF? V ich cenníku na stránke to nie je. Ď.

zarabono
19. dec 2011

@lulu10 no ja som taka ista ako ty.tiez mi zostane horsie a potom si len nadavam

linda81
19. dec 2011

@zarabono ahoj...waaw vy ste uz taky velky....🙂....ach dufam , ze aj my sa dockame konecne...

zarabono
19. dec 2011

@linda81 ahoj,urcite sa dockate.kolky den si dnes? 😉

linda81
19. dec 2011

@zarabono ahoj....dnes som 6 den od KET...ach jo...podbrusko obcas pobolieva...ale prsia nic tentokrat...sa sledujem cele dni...to tak sama doma 😀

zarabono
19. dec 2011

@linda81 to je este skoro.az od nejakeho 9dna ked tak cosi sleduj 😉 a mozno budes ako ja,tiez som nic necitila

linda81
19. dec 2011

@zarabono ty si kedy mala pozit test?

zarabono
19. dec 2011

@linda81 moja,ked ja som test neriesila.ja som zacala na 11den krvacat a vtedy som spravila test.som mala nejake nutkanie,ale inak som myslela,ze je po vsetkom

linda81
19. dec 2011

@zarabono aha...no nastastie nie je🙂...ja mam o 3 dni dostat MS, KET som mala az na 21 DC...dufam , ze uz nedojde....ale brucho boli dost dnes...

zarabono
19. dec 2011

@linda81 no ved uvidime.hlavne nech to o tri dni prejdes ani nebudes vediet ako 😉 to brucho by mohlo byt dobre znamenie

linda81
19. dec 2011

@zarabono no snat....

zarabono
19. dec 2011

@linda81 hlavne ver,ze to bude dobre.ako mi povedala dr v CAR,kazdy vecer si opakujte,ze ste tehotna 😉

leamax
19. dec 2011

@maticap. ahoj. joooj, no tak vela sil prajem a nech pridete na to, co Maťka trapi aby ste si vsetci mohli oddychnut, vratane jeho. chudiatko malinkate
@lulu10 pytala som sa dnes mina - medzi sviatkami nerobi a tento tyzden uz len zajtra, piatok uz nie. zuzka mi povedala, ze po novom roku asi zacnu hned toho 2.1., ale ze aby som sa este opytala mina - co som dnes, samozrejme, zabudla 😀 ale ak to potrebujes, tak sa ho zajtra opytam na to este, idem na ten ster blby.
@zarabono no super spravy, gratulujem. uz konecne hadam veris, ze je vsetko v poriadku, co ti tu ja tvrdim uz dobry mesiac a neveris mi

ja som bola dnes u tej hematosky - len mi zobrala krv a ze mam dojst 4.1. budu aj vysledky. sestricka mi vravi, ze dnes je doktorka nervozna, lebo je chora. reku vsimla som si 😀 ale inak to tam ide jak na pase, ale ze je dobra odbornicka, tak som zvedava, co mi povie toho 4.1.

zarabono
19. dec 2011

@leamax no ty si toho postihala.verit verim,ale strach sa asi obcas objavi.ozaj,nevies ako sa na tom skylinku vymazavaju programy?

zarabono
19. dec 2011

@leamax ozaj,dosli mi tie rifle,leginy,tricko a pulover

leamax
19. dec 2011

@zarabono no super, mne este nedoslo nic 😠 ale tak hadam mi to dojde do konca tohto tyzdna. na skylinku neviem, my sa s tym tiez prave crcame, nejak nam seka obraz 😠
no postihala a to sme boli potom este poobede v NR, aj tam sme toho dost vybavili 😀

zarabono
19. dec 2011

@leamax kedyze si objednavala?inak ja som spokojna.mozno neskor budem potrebovat vacsie rifle.ale tie tricka su super,vyborny material,aj ten pulover je super.ze potom ho asi nemate dobre nastaveny.nam neseka.len sem tam sa nejaky program nechyti,ale uz sa pomaly chytaju viacerel.len som to chcela pretriedit,lebo ich tu je cez 900.inak na ten skylink sa prihlaste az po mesiaci,budete mat dlhsie hbo zadarmo.my ho mame stale zadarmo

leamax
19. dec 2011

@zarabono no ved muzik prave beha s tanierom a chyta signal 😀 ee, to musis do 18dni prihlasit, aj to tam je niekde pisane. my mame termin do 22.12., tak stvrtok to budem musiet urobit 😝
ja ti neviem, kedy som to objednavala, ale tusim hned po tebe. a odkial si to ty vlastne brala? lebo ja som potom nasla este jednu stranku a aj tam som objednala, tak teraz neviem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre