Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
20. dec 2011

@lulu10 ano, problem s inzulinom mi zistili na endokrinologii. Metformin by mi mal pomoct, vsetko ukaze cas. Zistil sa aj problem so stitkou (autoimunit.tyreodi..), takze beriem L - thyroxin 50 mg. vzdy rano nalacno. Som v kontakte s Koudelkom. Vysledky som mu uz poslala a cakam na jeho vyjadrenie 😉 Budem ti drzat palce, mozno nas cochvila prekvapis s krasnou spravickou 😉

leamax
20. dec 2011

@zarabono ja? aky vysledok myslis?
@lulu10 tiez si to mala od nej?

zarabono
20. dec 2011

@leamax no ten,ze ziadny nebol

lulu10
20. dec 2011

@leamax ano od nej 😀

lulu10
20. dec 2011

@dalida teraz musim cakat do zaciatku marca aby sa maternica zahojila a potom ak bude vsetko ok mozeme skusat, tiez mam to autoimunitne ochorenie stitnej, uzivam euthyrox 25mg chces ist na IVF do RF?

leamax
20. dec 2011

@zarabono ja tiez silne pochybujem, ze by to v mojom pripade pomohlo. ja si len dam moj prednisonik, ten je isty 🙂 😀
@lulu10 a tebe pomohlo?

zarabono
20. dec 2011

@leamax ono to aloe je skor na upravu cyklu,tak skor pomnoze takym asi.i ked mino s nim ma dobre vysledky

lulu10
20. dec 2011

@leamax no mne ani neviem v com by pomohlo, ja mam cyklus v poriadku, nic sa ine nedialo ked som to brala...tak ja ti neviem 😕 daj si len ten tvoj prednisonik to mas istotku a za rozumnu cenu 😉

leamax
20. dec 2011

@zarabono
@lulu10 ved hej, s poruchami cyklu zrejme pomoze. ja uz ani neviem aky mam cyklus, ved uz som tak dlho na nejakych liekoch 😀 ale mala som normalny cyklus, ved som aj prirodzene otehotnela. veru si ja budem len ten moj prednisonik este par tyzdnov davat, mi bude po tom 15tt aj chybat 😀 😀 😀 ale verim, ze pomoze, som sa nan aj tesila 😵
no idem ja nieco porobit, sa mi nechceeeee 😝

zarabono
20. dec 2011

@leamax ja som tiez po troche upratovala.este neni vsetko,ale snad do piatku to zvladnem.

martini
20. dec 2011

@dalida ved počkaj, aj ty sa dočkáááš takýchto starosti a potom si aj ty s malým človiečikom poplačeš 😉 😀
@maticap. že riadi leteckú dopravu...to presne vystihuje aj nášho syna 🙂 inač my už v noci skúšame aj rady starých mám a čudujte sa svete občas to aj funguje - zviažeme ho do perinky, tak že ruky má pri tele pripažené, aby sa nerozhadzoval...zdá sa mi to kruté, ale mám pocit, že sa tými rukami dokonca sám budí. Ked je takto sputany, tak sa potom ukludní a zaspí, pritom ho hladkám nad obočím a tak musí akosi automaticky držať očka zatvorené...ved skus, ked už skúšame všetko 😉 Ale máš pravdu, je to neskutočne krásne a úžasné sledovať ako sa každý deň mení, ako začína vnímať veci okolo seba a čim ďalej viac reaguje aj na naše prejavy...tak sa držte, nech ste zdraví.

Baby snažilky, prajem vám veľa síl, šťastia a odvahy a držte sa nech čoskoro aj vy riešite takéto problémy 😉

safarikovap
20. dec 2011

@bettypo Fakt už 4.1.? 😕 Je to možné - já jsem naposledy mluvila s Vitouškovou při ET, což bylo 3.12....dobré vědět - díky 😉

leamax
20. dec 2011

@zarabono ty ani neupratuj, aj tak mate najkrajsie vianoce, ake ste si mohli priat 😵
@martini ja uz by som veru tiez brala take starosti 😵 joj ako vam je dobre 😵

bettypo
20. dec 2011

@safarikovap ja mám túto informáciu z 9.12. Dúfajme že to nebol preklep 🙂

rebeka33
20. dec 2011

ahojte nedočítam,teraz mi volala cavik o pol 8 má sekciu v celkovej anestéze a dvojičky budú na svete 😵 tak držte palce a zajtra dám vedieť aký sú nádherný.

leamax
20. dec 2011

@rebeka33 tak strasne silno drzim prsty, nech ide vsetko ako po masle a tesim sa na krasne spravicky 😵

sisi2606
20. dec 2011

Baby, ako to je s ivf v Brne? Slovenske poistovne asi nic neplatia, co? 🙄

zarabono
20. dec 2011

pomooooooc dnes sme nahodou zistili,ze platba za mrazenie asi neprebehla.bolo to pred dvoma mesiacmi.teraz som tam pisala,zajtra tam budeme este volat.tak asi nakoniec mrazacikov mat nebudeme 😢 😢 😢

zarabono
20. dec 2011

@leamax veru to mame
@rebeka33 silno drzime palce

martini
20. dec 2011

@leamax máš pravdu...aj my si vždy keď nám (ja aj mm) hovoríme, že "toto sme chceli" ... ved aj ty sa dočkáš...už čoskoro 🙂

gabinkaa
20. dec 2011

@zarabono ahoj moja, som rada, že sono v Brne dopadlo suprovo, teraz si pekne užívať Vianočné sviatky a Ty by si sa mala dať pod vianočný stromček ako najkrajší darček 😀 tak si pekne užívaj tehu 😉

zarabono
20. dec 2011

@gabinkaa veru,najkrajsi darcek uz mame.len sme dnes zistili,ze nam nepresla pred dvoma mesiacmi platba za mrazenie,tak mam teraz nervy,ze ci su nasi mrazacikovia na spravonm mieste.hned som pisala maily a zajtra tam zavolame.
a vy sa ako mate?uz mas vsetko pripravene? 😉 aj ste sa nejak rozhodli s tym matracom?

gabinkaa
20. dec 2011

@zarabono máte veľa mrazáčikov? neboj určite sú tak ako majú, ak by niečo chceli s nimi robiť tak by Vás mailom upozornili, veď majú na nás maily tak by to len tak nekazili, veď môže sa stať hocičo nedopatrením
zatiaľ nijako, včera som bola na poradni a doktor ma riadne šokoval, ja z tých šokov asi ani nevyjdem fakt, ešte šťastie, že to všetko beriem už s rezervou, lebo by som to nevydržala

zarabono
20. dec 2011

@gabinkaa mame dvoch.prvykrat.tak ma to stve.po troch stimulkach konecne nejaky mrazacik.no dufam,ze budu v poriadku,lebo ma asi porazi.dnes sme to iba uplnou nahodou zistili,ze platba nepresla.este sme v pondelok platili za to sono a hovorim jej,ze tam mame este nedoplatok,ona ze aky,reku za odbery hcg,to tam vitouskovej vyskocilo,ale o tomto nehovorili nic.
a preco ta sokoval?tusim ta rad pravidelne sokuje

gabinkaa
20. dec 2011

@zarabono celé tehu ma šokuje, pre neho asi môj vek a IVF bola nepredstaviteľná kombinácia, lebo povedal, že budem mať vysoký k. tlak, problémy, skončím v nemocnici, pôrod sekcia lebo IVF a vek a včera som bola na poradni a vraj ukážkový tlak s čím nerátal, keby vedel, že ja tie jeho tabletky ani neberiem, no a riešili sme pôrod, vraj malinká je dolu hlavičkou a prikláňa sa k prirodzenému pôrodu, vraj by sme to mohli zvládnuť, aj sa pýtal či to nechám na toho kto bude mať službu alebo chcem jeho ako môjho gyn, cena 200 Eur
tak si predstav keby som to všetko brala vážne tak ma porazí, ešteže som to riešila po svojom

zarabono
20. dec 2011

@gabinkaa som rada,ze je vsetko ok.aj tlak.je to teda pripad ten tvoj doktor.inak super,ze malicka sa otocila.tak skusis prirodzeny?aj si das jeho?jaj,len nech vsetko dobre dopadne,moooc ti to prajem 🙂

gabinkaa
20. dec 2011

@zarabono ďakujem moja, som povedala, že ano, aj mi dal zmluvu, už ma pozná tak som radšej súhlasila s ním, uvidím ako to bude pokračovať, ak sa bude dať prirodzene bez nejakých problémov tak aj ano, vraj je to prirodzenejšie pre ženu aj dieťatko, ak by vznikli komplikácie tak pristúpi k cisárskemu, tak sa vyjadril, vraj to bude sledovať a v 39. tt uvidíme, som rada, ale že nebudem musieť teda zatiaľ po novom roku do nemocky, môj drahý mal ísť v polovici januára na služobku do Talianska, ale odmietol to, ide kolega, sme sa včera aj smiali, lebo sa ma doki pýtal, že či chce byť tatinko pri pôrode, som mu povedala, že sa bojí, tak vraj škoda, tatinko bol z toho hotový, vraj by odpadol on 😀

zarabono
20. dec 2011

@gabinkaa tak super,ze ta bude sledovat.asi bude lepsie,ked tam bude,ked ta uz dobre pozna.no nas tatinko sa zatial nevyjadruje.ale ked zvladol RF,tak si myslim,ze toto zvladne.a v podstate otec aj tak stoji vzadu pri ramenach,tak zas nejaky horor nebude vidiet.jedine keby striha pupocnu,ale to zas este neni placenta von 🙂

gabinkaa
20. dec 2011

@zarabono neviem čo všetko tatinko vidí, ale bojí sa, že bude mať traumu na celý život a bude sa mu to snívať, tak neviem či si to ešte nerozmyslí, ale ako hovoríš, ked zvládli všetko doteraz, tak aj toto by mohli 🙂

maticap.
20. dec 2011

@gabinkaa ahoj gabi, nestiham precitat vsetko, no tipujem, ze riesite otca pri porode. z mojej skusenosti mozem povedat, ze vsetko bolo OK az kym zo mna nesla stolica... a to ma predtym doma vyprehanalo, takze som si ani klystir nepytala... esteze som sa nevidela a bola som rada, ze dycham...spociatku mi to bolo trapne, snazila som sa nepotento... ale marne....potom mi to bolo jedno, ze su pri mne sestricky a aj mm a myslim, ze zo mna vysiel aj vianocny kapor spred 20 rokov.... 😖 . no a nakoniec sme pre nepostupujuci porod skoncili cisarskym, takze "finale" tatinko nevidel. ale kym sme sa dostali az tam, tak sa drzal hrdinsky 🙂 . V TN porodnici je partner vedla - cize pri rodicke a je len na nom kam sa pozera - inak ma vsetko pred sebou ako na dlani. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre