Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
21. dec 2011

@gabinkaa porod je ta najkrasnejsia a najuzastnejsia vec,ohromny zazitok.urcite by sa mu to moc pacilo 🙂

lulu10
21. dec 2011

@maticap. 😀 😀 😀 😀 😀 moja po tomto opise toho zazraku moj mm zostava pekne za dverami 😀 😀 😀 az mi kava zabehla od smiechu ked som to citala. "vianocny kapor spred 20rokov"

leamax
21. dec 2011

ahojteeee
@maticap 😀 uplne zivo som si to vedela predstavit. ja by som tiez mala rada muzika pri porode, ale moj to odmieta uz teraz 😀 no verim tomu, ze ked na to dojde, tak z neho nebude taky hrdina ako teraz, ale bude nervozne behat minimalne po nemocnicnej chodbe 😀 a urcite bude chciet nase drobatko vidiet co najskor, takze pochybujem silne, ze bude doma alebo niekde s kamaratmi uz oslavovat ako to teraz tvrdi 😀

lenka_21
21. dec 2011

Caute baby, tak som spat ... ospravedlnujem sa, ze som vcera nenapisala, ale aj mna nieco chyta a tak som zalahla ... najhorsie je, ze ma bolia priedusky , ak to nebude lepsie zajtra idem k Dr. , zatial cajikujem - salvia, natlacila som do seba Propolis, lebo vobec netusim co si mozem dat ... ☹

Vcerajsie sono dopadlo supeeer 🙂 🙂 🙂, krpcek sa ma fajn, len prekvapil aj obidvoch Dr.co tam boli lebo hodil taku polohu, ze sami netusili v akej sa vlastne nachadza plus mne sa od zaciatku tazko robili sona a Dr.hovoril,ze sa poriadne narobil 😀 Nakoniec museli drobceka dost drazdit a dokonca steklili aj mna, lebo ked som sa smiala tak sa zacal hybat 🙂 🙂 🙂 a konecne ho Dr.zmeral 😀 Potvrdil nam, ze to bude chlapcek 😅 🙂 😅

Nesmierne sa tesime a sme radi, ze je vsetko v poriadku a na to amnio nejdeme!

Dostala som aj vysledky z hematosky a museli mi zvysit Fraxik, lebo mi viac hustne krv ☹ ... ja budem pichat aj 10xdenne, len nech to pomoze drobcekovi. Trosku ma to vydesilo a aj Cundo skonstatoval, ze 0,6 je dost vela, ale ak ma hematolog takto kontroluje tak by to malo byt OK...

Prikladam aj fotocku 🙂 🙂 🙂

leamax
21. dec 2011

@lenka_21 to su take kraaaasne supeeeer spravicky hned z rana 😵 😵 😵 😵 som strasne rada, ze je vsetko ok a gratulujeeeeeeeem k chlapcekovi 😵 😵 😵
fraxik ti teda zvysili dost, ale ked to sleduje hematolog, tak ten vie, co robi. ako casto k nemu teraz pocas tehu chodis?

lenka_21
21. dec 2011

@leamax Kazde 3 tyzdne na odber a podla toho predpisuje Fraxik ... Vraj mi kolise D-dimer, ale ja netusim co tento parameter znamena ... nevies nahodou???

lulu10
21. dec 2011

@lenka_21 gratulujem k chlapcekovi júúúúj tak sa tesim dobrym spravickam 😵 budete mat krasne vianoce 😵 😵 a doteraz si si tiez pichala fraxik? alebo az teraz ti to nasadil? aku mas mutaciu?

leamax
21. dec 2011

@lenka_21 nasla som len toto
http://cs.wikipedia.org/wiki/D-dimer
ale ze by som pochopila, sa velmi neda povedat 😀 pochopila som z toho akurat tak to, ze ked mas pozitivny vysledok, tak mas vysoke riziko trombozy v zilach, co sa ale pri trombofilii v podstate da cakat, nie? takze o moc mudrejsie nie sme, ze 😀

tanitta
21. dec 2011

ahojky .. kezde to uz viem neda mi to neoznamit cavik sa stala mamickou Hanka 2720g a Kubko 2630g 😎 gratulkaaaa

leamax
21. dec 2011

@tanitta jeeeej, dakujeme za spravicky, toto je tak nadherny den dnes 😵 az mam slzy na krajicku 😵 😵 😵 pozdravuj cavik a gratulujeeeeeeeeemmmm, zelam hlavne vela zdravicka vsetkym trom a maminke hlavne vela sil a mliecka 😵 😵 😵

lenka_21
21. dec 2011

@lulu10 Dakujem ... ja som pichala Fraxik od zaciatku tehu ... 0,4. Mam mutaciu Leiden V a MTHFR (ale na to beriem vyssiu davku kys.listovej) ...

@leamax Dik, no aj ja som studovala, ale mudrejsia nie som 😕 😕 😕 No idem verit Dr.

@tanitta Supeeer spravicka 😉 Cavik BLAHOZELAAAAM!!!

leamax
21. dec 2011

@lenka_21 no ved hematolog vie, co robi, ja by som mu tiez verila. mne kedysi na MTHFR tiez povedali, ze len listovku, ale teraz ako mi zistili aj tie protilatky na annexin (co som zas u uja gugla vyzistila, ze to ma nejaky suvis s antifosfolipidovym syndromom - co mi teda tiez nejak extra moc nehovori 😀 ), tak mi chcu dat v RF fragmin, preto som sa tiez vybrala k hematoske. akoze clovek furt nic ine nerobi, len beha po doktoroch 😀 ale pre babo sa aj k doktorom nastahujem ak bude treba 😀

lulu10
21. dec 2011

@leamax a co teta hematologicka ti povedala na fragmin ano ci nie?

zarabono
21. dec 2011

@lenka_21 moja salviu nie.daj si lipovy caj.salvia sa nemoze.maly je krasny.take dalsi chlap do tohto babinca.som rada,ze je vsetko ok 🙂 D-dimerom sa sleduje napr embolia do pluc,prip.ine embolie a trombozy.cim je vyssi,tak tym je vacsia pradvedopodobnost,ze embolia prebehla.norm aje tusim od 0-5000.ale uz si to nepamatam presne.u teba je dost smerodajny quick a protrombinovy cas.podla toho ti vedia upravovat fraxik

cavik gratulujeme k babatkam,vela zdravia a mliecka 🙂

leamax
21. dec 2011

@lulu10 teta hematoska bola chora, tak bola aj nervozna a teda len napisala sestricke aby mi zobrala krv ana co a mam dojst 4.1. - budu aj vysledky a aj sa povypravame. takze vlastne este nic 😀

lulu10
21. dec 2011

@leamax aha tak si sa nic nedozvedela 😨

leamax
21. dec 2011

@lulu10 no zatial veru nic, ale tak ja som ani neratala s tym, ze uz v ten den by boli vysledky, alebo ze by sme sa uz aj hned na niecom dohodli, takze ma to ani netankuje 😀 ja som zvyknuta na to, ze si niekde pockam, odovzdam svoj matros a vysledky zas niekedy inokedy

lenka_21
21. dec 2011

@zarabono Jooj dakujem za vysvetlenie, no s tou salviou mas pravdu, prave som si to vygooglila (idem vyliat)i ked cca 2-3l som uz do seba naliala 😕 Netusis ci sa moze harmancek? Este ten mam doma a lipovy si musim kupit 🙂 No mne vzdy meraju krvny obraz, koagulacne parametre a teraz mi robili aj pecenovky ... Dr.mi povedal, ze v tehu tak krv hustne, ale u mna je to riziko a tak musime zvysit ... Do zaveru napisal mierna aktivita D-dimeru. Pozerala som na papier, D-dimer mam 0,562 (rozpatie je 0.05-0.20) naposledy som mala nieco okolo 0,149 takze vidno, ze to stupa ☹ 😒

@leamax No nebudem ta strasit, ale uvidis ked budes tehu ... ja som stale u nejakeho Dr.vykvasena ... obcas uz chytam nervy, ale je to pre drobca a tak to zvladnem 🙂 😉 🙂

zarabono
21. dec 2011

@lenka_21 tusim ani harmancek sa nemoze.ale lipa je dobra od teploty aj na dychacie cesty,aj ked si zahlienena.harmancek mas skor na ukludnenie a na uvolnenie hladkeho svalstva.este mozes roibos,ten ma antialergicke ucinky a aj slabsi cieny caj.ten D dimer este nie je taky hrozny.stale mi chodi po rozume,ze sa tusim zvysuje aj pri nachladnutiach,ale nie som si ista.ta hodnota este nie je taka hrozna.len to treba odsledovat.neboj,bude to ok

leamax
21. dec 2011

@lenka_21 v pohode, s tym ratam, ze ako tehulka si tiez uzijem tych lekarov. ale vravim - pre mimko vsetko 😵

maticap.
21. dec 2011

@lulu10 @leamax no caute, vidite a to som nemala v umysle byt vtipna 🙂 - skratka kruta realita 😔 😨 😵 priznam sa, cakala som, ze mi "ujde", ale take mnozstvo a tak casto - to zarazilo aj mna. A viete co bolo potom najhorsie? Znova sa normalne najest, lebo to sa zacali zaplnat creva a ked som bola konecne obden spokojne najedena, tak som sa z toho skoro pototo znova 😀 . Nastastie (alebo nanestastie? tazko povedat) som sa prave pokusala kojit maleho, ked to na mna prislo, takze som sa s tym zasitym bruchom nemohla pokusit vytvorit casovy rekord v presune na wecko, zatala som zub a este iny sval a kupodivu obed zostal este par hodin so mnou v prijemnej symbioze 😉 . Takze po vyprehanani na porodnej sale pocitajte buduce maminky aj s tym, ze opatovne naplnenie traviaceho traktu mozu sprevadzat pocity rozneho druhu 😵 😀 😝 .
Rozmyslam, aku "pikosku" z porodu by som este pridala... aha, kedze 11.11. ked som skoncila v porodnici, bol spln (teda noc predtym), tak sa rodilo o106 (vraj bolo v TN 11 porodov..), a tak som od 6,00 do 15,00 bola na vzdycharni, lebo kontrakcie boli az kazdych 5 min. a pomaly som sa otvarala, takze na porodne saly isli rodicky, u ktorych to vyzeralo s porodom rychlejsie ako u mna. A ja som cely cas pocuvala, ako tie baby kricia a hovorila som si, ze nieee, ja takto kricat nebudem - ved je to trapne (?) alebo ako by som to nazvala, skratka zatnem zuby a tlacim - ved som chodila na porodne kurzy, tak predsa viem ako na to.... no a moja "hlava", resp. psychika urobila svoje.... jasne, ze som rucala aj ja a jasne, ze som tlacila uplne na figu a najhlupejsie na tom bolo, ze som si to aj uvedomovala, ale za toho oneho som s tym nevedela nic urobit - jednoducho som to robila ˇvsetko zle a moja hlava si to uvedomovala. No ale to nebol dovod preco sme pred 20,00 hod. skoncili cisarskym... po 2 flasiach oxytocinu sa mi zacali kontrakcie predlzovat a nebolo iste, ci sa nam Martinko "nezasekne" niekde v porodnych cestach... takze sice nie som "zastopkana dole" , mam "zakrizikovane" podbrusko. 😵

leamax
21. dec 2011

@maticap. ty o tom tak krasne pises, normalne si to vie clovek zivo predstavit 😵 ja myslim, ze to, ze si mala take fajn "pohyblive" creva je lepsie ako keby ta zapieklo - to by si mala potom bolesti a problemy s vyprazdnenim, toto je asi ta lepsia varianta, co si mala ty 😉
ja som dnes bola na porodnici len na chodbe a najskor sme poculi plakat babo, ktore sa narodilo cisarskym (nam vravela ses tricka) a potom sme poculi kricat babu, ktora rodila. chuda, som normalne tlacila s nou 😀 ale dlho nekricala, 2-3 krat zakricala a hned na to zacalo plakat babo, tak asi to mala rychlo za sebou 😵 ale ako aj na tej chodbe to bol zazitok 😵

martini
21. dec 2011

@gabinkaa gabi, aj ja sa pridám so skúsenosťou "tatko pri pôrode". Bolo to super, že tam so mnou bol. fakt, mám pocit, že bez neho by som to hádam ani nezvládla. masíroval mi chrbát počas kontrakcii, ked som ešte povinne chodila po chodbe a počas tlačenia mi držal hlavu, tlačil mi ju pri tlačení (bradou k hrudi), ovlažoval mi gazou pery a dával studený obklad na čelo a ešte držal za ruku, keď mi bolo hrozne. Bola som šťastná že tam je. a on je rád, že bol, povedal, že to bolo super vidieť ako bol zrazu malý medzi nami, ako ho leká otočil dole hlavou, ako vypľul plodovú vodu a keď s prvýkrát nadýchol (mm stál za mojou hlavou, tak to videl, ja som to z polohy ležmo nevidela). A v súvislosti so spomínanou stolicou, mala som klistír a bola som rada, že som ho mala, aj ked to teda príjemná záležitosť nie je...ale dá sa to v pohode prežiť a nemusíš nič riešiť.Ja som mala pôrod ťažký, lebo bol hlavne fakt dlhý a bola som absolútne vyžerpaná, energiu mi dodávala už len glukoza čo mi tiekla žilou...ale dnes som rada,že som rodila klasicky a nie sekciou. no ved uvidíš čo povedia lekári a ako sa rozhodneš.

martini
21. dec 2011

@leamax ja som tiež takto počula rodiť ženu pred mojím porodom, 2x -3x zakričala a už plakalo bábo...zato ja som tam robila divadlo ako vo filme 😉

leamax
21. dec 2011

@martini toto asi budem citat muzikovi pred nasim porodom. snad ho nalomim aby tam so mnou bol, ja by som ho tam hrozne chcela 😵
co tam po divadle, hlavne, ze to dobre dopadlo 😵 a tak zas nevieme, kolko bola ta zena na vzdycharni, my sme poculi vlastne uz tu finalnu fazu. ale fakt zazitok🙂

zarabono
21. dec 2011

@maticap. @martini babule tie vase zazitky su uzastne.pridam aj ja,pri par porodoch som bola,ale ani jeden nebol,zeby rodicka kricala.jedine sme mali pikosku,mali sme druhorodicku po osmich rokoch a zrovna na obed sa malemu chcelo prist na svet.samozrejme,vsetci doktori prec,len jeden mlady tam bol,ktory nikdy nerodil.tak sme sa to pred tou mamickou snazili tajit,jeho povzbudzovat,zvladli to obaja bravurne a nakoniec sme sa priznali.a mamicka,ze ona to tusila 😉 boli sme aj pri sekciach,ale tam to kuzlo narodenia nie je take krasne ako pri prirodzenom porode.tiez sme mali mamicku,ktora porodila krasneho chlapceka a ten zial mal postihnutu rucicku,tusim mu chybali tri prstiky.to bolo hrozne jej to oznamit,ale zvladla to relativne dobre

lenka_21
22. dec 2011

@leamax Podla mna nema vyznam tlacit na mm, aby bol pri porode ak nechce, lebo potom budes na prasky aj z neho 😀 😀 😀 No uvidis ked uz budes tehu a mozno ti to navrhne sam 😅 Inac mozes tam mat kanosku, alebo ineho rodinne prislusnika ... moja kamoska mala svoju sestru a tiez to bolo fajn 🙂 😉

@maticap. @martini No supeer zazitky, moj mm by chcel byt pri porode, ale my uz teraz vieme, ze to bude sekcia a tak ma smolu ☹, ale potesila som ho,ze on ho uvidi prvy a tak je spokojny 😀

@zarabono Tak som si kupila lipovy caj, tetuska v lekarni, ze ten sa moze ... doma citam na krabici, ze pre nedostatok informaciu sa nedoporucuje dojciacim a tehotnym zenam 😕 , tak som sa dobre zasmiala ... vidim, ze som zodpovedna matka, najprv tlacim babetko susenym masom, arasidami (odkedy mm pocul v spravach, ze Kate Middleton ich prestala jest asi preto lebo je tehu a sposobuju alergie 😀) tak ich mam zakazane, potom ovcim syrom (asi nepasterizovanym - som netusila, ze sa nemoze 😕 ) a teraz som ho natlacila salviovym cajom podla mna uz asi viac mu ani nemozem vyviest 😨 😕 😨 Moje zlate male 🙂

zarabono
22. dec 2011

@lenka_21 neboj,to vydrzi,maly je bojovnik.na ten lipovy caj som sa pytala aj vitouskove.dokonca vsade je pisane,ze medovka sa moze a ona mi povedala ze nie.kupila som si caj pre tehotne a zas neviem,ci ho mozem pit,lebo je tam ostruzina malinova a rakytnik

lulu10
22. dec 2011

@zarabono ty brďo ze 14tt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 to kedy ubehlo? blahozem, gratulujem, odhalila som ta prvááááá 😀 😀 😀

lulu10
22. dec 2011

@zarabono a to ta mamicka nevedela ze nema tri prstiky? to sa prstiky nepocitajú na morfogolog.ultrazvuku? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre