Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
31. júl 2009

tanitka ty to akosi rychlo vymazavas 😕 ja som zasa nestihla..a nemozes tam nechat natrvalo nejake fotecky, ci radsej ho nechces ukazovat velmi 😉

tanitta
31. júl 2009

julie... vies tie fotky su kde som vycapena v plnej krase 😅 a taka sexi som v plavkach zase neni zeby bolo naco kukat 😝
baby uz spite?....

hava77
31. júl 2009

ahoj tanit, tak som ta vymakla ked nechodis do nasej temy 😎
ako sa mas a co nove ma veduci 🙂 ?

tanitta
31. júl 2009

havka ... my fajne.. mame svoj rezim ..papat.. spinkat..nastastie spinakanie je super...sme zdravucky.. az na drobne obcasne sopliky...8.1kg mame... stale"kojim"...papame prikrmy 3x denne...a vy sa pochvalte 😉
kuknem sem tu sa zakecam 😎 a potom ked idem do nadeje tak stihnem uz len precitat a k pisaniu sa nedostanem 😎

hava77
31. júl 2009

tak my mame 7kg a vyse 70cm...je dlhy ako tyzden pred vyplatou 😀 a vobec nie je taky tlstucky ako by sa zdalo na 7kg....uz nekojim a tento tyzden som zacala davat malemu mrkvicku....no najoprv nechcel ale dnes sa "nadlabol" az som sa cudovala 😅 ....spanok v noci ok -1 x papanie kolo 4hod, ale cez den to nie je bohvieco 😝
to je dobre ze ste zdravy ved to je najdolezitejsie 🙂 ....pomaly sa ti asi chyta asi aj lozit, vsak? to asi skonci pokojny zivot 😉
v nasej starej teme sa nejak nic nedeje, nie ako za staryhc cias ked sa popisalo za den aj 10 stran 😉 no je to asi plodna tema 😀

tanitta
31. júl 2009

jaj havka.. od lozenia mame este daleko 😕 .. zatial sa nesatvia ani na 4kolena...ked chce nieco dociahnut tak gulanim sa k tomu doparcuje beztoho aby pouzil nohy otoci sa na rukach.. proste nepotrebuje lozit... vsetko si len ulahcuje.. 😕

hava77
31. júl 2009

tak to asi nepotrebuje, vela detureniec 4nozkovanie preskoci a potom rovno sup na nozky, mozno aj veduci je ten pripad 😉 ...zistil ze sa nepotrebuje namahat...fiskus je to 😀
nas drobec sa zase gulati tak ze si da nohy pod seba potom sa podoprie hlavou a rukami spravi nieco take ako cervik 😀 no je to riadne smiesne, ale uz prelezie manz. postel v pohode

maahuliena
1. aug 2009

ahojte babulky... len narýchlo som nakukla 😉 idem haji už 😔

no babule havka, tanitt.. mate doma velkych fešákov 😝 😵 😵 hlavne, že ste zdravučký 😵

a ten testik bol asi palný poplach zase ☹ ja mám nejaké divné testy či čo 😠 😔 😅 .. som len 10Dpo(včera a dnes som trochu špinila... možno cez 8dpo IP-ale to sa dozvieme časom) dnes už nešpinim resp. len veľmi malinko... ale citim sa fest na mrchu... a ešte aj prsia ma bolia jak šlak.. a unavená som(ale beriem utroš preventívne-tak asi kvoli tomu..) v auguste máme isť do brna a aj co GF(ale iba na konzoltaciu) tak sa uvidí ako ďalej. test bude až na 14dpo najskôr(možno až 15dpo...)ale zajdem na krv.. to bude naistejšie...

mirindik.. čitala som 😎 takže iste dvojky.. juj, nech to všetko dobre dopadne.. dlžim palcuchy.... 😵 😵 😵

inak pozdravujem všetky babulky 🙂

maahuliena
1. aug 2009

tanitt malý je ako babatko z reklamy... božskýý 😵 😵

tanitta
1. aug 2009

ahojky..
mahul...takze musime vyckat do dalsieho testiku 😕 ... juj dufam ze brno sa konat uz nebude a ani ziadny pohovor v gf 😉 .. dakujemeeeeeee za pochvalu 🙂

maahuliena
1. aug 2009

😵 zamalinko 😉 😵 😵 😵
idem už hajušať, lebo som mrtva.. budem ako padavka... ved sa ozvem ako som dopadla... ale tajne dufam a citim, že... 😅 😵

maahuliena
1. aug 2009

a ešte pekný víkendík 😉

mircalla
1. aug 2009

Ahojte, istu dobu som sa neozvala. Objednala som sa do Brna na konzultaciu, viem, ze na nic neprideme, ale musim to so Stleclom prebrat aspon, resp. co treba pripadne vysetrit.

No budem si musiet pockat 9 mesiacov na darcovske opat

Mirinda - super gratulujem

Maahul - stara znama z inej temy drzim palceky

julietka
2. aug 2009

tanitka podarilo sa mi zastihnut nove fotecky 🙂 no veduci je opat krasnucky, na nom je taak vidiet ako miluje vodicku 😵 a to je co v com zasprajcovany vo vanicke? to je nejaky specialny "drziak" do vody pre babatka aby sa nesmykli? 😉 😅

tanitta
2. aug 2009

Ahojky...
Mahul...ja sa v grafoch moc nevyznam 😝 ... ale teplotka sa drzi 😵 ...tak len vydrzat 😉
Julie.. dik;).. to je sedatko do vane... ma to zospodu pricucky takze to necestuje po vani...mam volne ruky 😀 .. fakt super vec.. odloz do zaloziek si.. sedatko do vane... krat 2kusy 😉

tak pekny zvysok nedele... 😉

sarik1
2. aug 2009

Ahoj holky, zvažujeme přechod z Gennetu do Reprofit Brno, je tam ta čekací doba na dárkyni opravdu 11 měsíců?

mirinda10
2. aug 2009

peknu nedelu prajem babulky

mahul no jedno mame iste teda videli sme zatial jedno srdiecko ale co je vlastne iste v nasom pripade az po 12tt teraz je to iste na 75% takze este si pockame ale ideme o tyzden na dalsi utz tak uvidime ako baboacik podrastol

tanitka no veduci je krasny plavec a dufam, ze mu tie modre okale ostanu, je nadherny, inak tie umelinkove deti su naozaj krasne to je odmena za to cele trapenie

no mne v Reprofitu povedali, ze tak6-9 mesiacov sa caka na darcovske je to podla toho ako specificke poziadavky su dane, potom hladaju darkynu

juli uz 11tt meta sa blizi 🙂 🙂

julietka
2. aug 2009

tanitka dakujem za dobry tip, urcite si nieco take zaobstaram 2krat 😉

miri ved uz aj tebe to moze naskakovat, keby si si to zmenila v nastaveniach, nam s avakou to nabieha kazdy piatok, asi sme mali obe naraz poslednu MS v piatok 😉 😅

a zdravim vsetky ostatne babulky 🙂

mircalla
2. aug 2009

mne dali 9 mesiacov a to vraj ze bol luxusny termin, tusim lenka20 mala tiez nejako 8-9 mesiacov
a to sa slovakom a cechom snazia vychadzat v ustrety

doktor mi teraz po tych 2 potratoch slubil nejaky skorsi termin, tak uvidim

mirinda10
3. aug 2009

dobre ranko babulky startujeme novy tyzden pre niekoho uz preddovolenkovy, tak pomozeme zuzik tlacit rychlejsie tie dni aby uz bol piatok

juli ja este pockam na moje tt mne bude preskakovat v sobotu

mircalla a mali ste nejake poziadavky na darkynu inak my sme sa o tom uz rozpravali s muzikom ale verim, ze ti najdu darkynu co najskor ale ja by som isla skusit este asi sama mozno sa nieco podari a nie je to tak vela penazi

inak to sedatko do vane je super vec posadis to tam a u teba juli ich mozes tam mat spolu obe 🙂 tanitka nam bude radit co si mame kupit

juli a zacni pozerat kociky dvojickovske no ak by sme mali dvojky tak musime kupit nove auto nakolko teraz tam vojde akurat jeden kocik ale dva no iba ak na strechu 😀 😀

mircalla
3. aug 2009

ahoj, nic extra sme nemali, naozaj
hlavne, ze vela vajicok som chcela aby mala, ale to sa samozrejme neda zarucit. nakoniec to nboli nic moc, boli sice 2 blastocysty, co aj garantuju, inak nic na mrazenie.

sama skusat nebudem, mala som maximalne 2 vajicka a mam 3 myomy, ktore uz nechcem, aby mi rastli

zuzla80
3. aug 2009

Ahojte babulky,
Vidím, že ste toho popísali, aspoň som mala čo čítať 🙂
Mahulik božinku, ja ti to tak prajem, aby sa tvoje pocity potvrdili - ani nevieš ako veľmi a držím,stískam silno palce a nezabudni nám dať vedieť ako si dopadla.

Miriček si zlatá, tak mi pomôžte tlačiť tento týždeň pred dovolenkou - už sa na ňu hrozne teším a hlavne mužík, má toho chúďa toľko v práci, že nevie kde mu hlava stojí a s takou nechuťou chodí do práce, nech je už aspoň štvrtok, aby sme sa už pomaly chystali 🙂

Tánička malinký je úchvatný - a veru tie nádherné modré očiská🙂
Avuška ja sa neznervózňujem 🙂 len som mala potrebu to tu napísať, ale ako vidím, všetky máte podobné info 😉 Fakt vám babule tak krásne ubiehajú tie týždeň - v dobrom vám to závidím.

Ja sa vám musím priznať, že dnes sa im urobil taká hrča v krku ☹ - kolegyňa totiž dnes zistila (dnes ráno si len urobila test), že je tehu, ešte to nemá potvrdené lekárkou a mala potrebu to všetkým v práci "vytrúbiť" - a nehovorím, že sa im to podarilo na prvý krát, ale o to ani nejde, ja jej doprajem, veď nech sa všetci tešia z detičiek, len som si spomenula na moje nevydarené tehu a prišlo mi to nesmierne ľúto ☹ Potrebovala som to niekde napísať, povedať to...

Ja vás všetky srdečne pozdravujem 😵 😵

mirinda10
3. aug 2009

mircalla ja neviem co robia inak v Reprofite ale ja som v Iscare pri davkach 225jed mala 6 oplodnenych vajok a pri davkach 150jed v reprofite som mala az 7 vajok tak neviem ci tam maju lepsiu zonu alebo som im viac verila ale urcite sa spravne rozhodnes

zuzlik ani mne sa nechce chodit do prace kopec ludi ma dovcu tak som sa rozhodla, ze nebudem ani ja tolko pracovat tak po 6tich hodinach to zbalim a sup domkov

no a chapem ako sa musis citit ked tvoja kolegyna pride s takou novinou ako na bubon, aj ja by som sa tak citila ale nebojkaj dockas sa a budes super mama a konik je na to aby si nam napisala, mas tu nasu podporu

lahhel
autor
3. aug 2009

Dobre ranko a krasny dnik vsetkym 😉

Zuzlik, presne sa viem vcitit do tvojich pocitov...ja som pracovala este s dvoma kolegynami, maladsimi odo mna...a ked sme sa zacali snazit a islo jedno IVF za druhym a za kazdym to odislo a velmi bolelo, medzitym otehotnela jedna kolegyna a celych 7 mesiacov sme nerozoberali nic ine a mne zostali len slzy a bolest...a medzi tym sa nam podarilo otehotniet prirodzene, chvilu som bola tehu, potom to zase odislo, ale medzi tym prva kolegyna odisla na matersku a otehotnela hned druha, takze dalsich 7 mesiacov som sa musela na to prizerat...bolo to hrozne obdobie, aj ked pracu som milovala, aj kolektiv sme boli super, tazko som to znasala...teraz sa pre zmenu musim pozerat na tehotnu susedku, tak uplne chapem tvoje pocity...je to pre nas sanzilky velky stres a tazke..Tym ale nechcem povedat nic na nase tehulky, velmi im to prajem...Nie je to vsak take tazke, ako ked to mas prezivat s niekym nazivo...

Pozdravujem vsetky babulky...

zuzla80
3. aug 2009

Ste zlaté babulky, ja viem, že ma chápete, lebo práve my, čo máme za sebou toľko bolesti a "skúsenosti" počas našej cesty za bábätkom, asi najviac chápeme aké to je snažiť sa o bábo a aký je to dar. Len viete, prišlo to v tom najnevhodnejšom čase 😔 Ja viem, že s tým nič nenarobím, len sa mi hrozne tisli slzy a ja som sa musela hrozne premáhať a pretvarovať, aby na mne nebolo niečo badať☹

Mirindik 🤐 🤐
Lahelik ahoj moja, ako sa máš? Čítala som, že si teraz na bylinkovej kúre - inak zaujímavo znie tá teta bylinkárka, len keď my máme všetko tak odruky 😖

lahhel
autor
3. aug 2009

Zuzlik, no povedala som si, ze to skusim aspon tento jeden mesiac, ked nemozeme ist do Brna...inac musim povedat, ze sa citim velmi dobre, predtym ma stale boleli vajecniky a teraz ani neviem ze ich mam..snazim sa ten cajik pit pravidelne a mozno to ma nejake ucinky...ja to mam nejakych 30 km, takze v pohode...nahovorila ma na to mama, lebo jej kolega byva v tej dedine a tiez k nej chodili a podarilo sa im babo...tak uvidim, nic od toho necakam, resp. necakam nejake zazraky, stacilo by mi, keby sa mi aspon bolesti upokojili a trosku to tie bylinky zahojili..

julietka
3. aug 2009

mirindik, na kociky je este velmi skoro pozerat..vlastne ani neviem kedy je taky vhodny cas..a nastastie auto sme kupili vacsie uz v januari, s velikanskym kufrom aj pre dva kociky...akurat ja budem musiet vymenit ani svoje za vacsie, alebo budeme chodit vsade len s tym rodinnym..

zuzlik ja viem ze je to strasne ked su vsade same tehule okolo, vsetky to podobne zle prezivame...mne bolo takto minuly rok v oktobri ked som sa dozvedela z krvi ze KET nevysiel a 3 dni na to oznamil kamarat ze si jeho zena robila test a je pozitivny, v ten isty tyzden vytrubila susedka ze mala tiez pozitivny test a hned na to dalsi tyzden som videla s bruskom aj byvalu kolegynu.....tak som revala ako male decko a som myslela ze to uz neprezijem..a v lete nic ine nevidiet len same same tehule..skusila som sa voci tomu obrnit tym ze aj nas cas pride...takze nebojkaj sa zuzlik aj vsetky babulky cakatelky ten spravny cas len pride 😵

a vsetky ostatne babulky zdravim a prajem krasny dnik 🙂

tanitta
3. aug 2009

ahojky...
zuzla... tak to je veru blba situacia ☹ ...musis to rozdychat...asi kazda to pozname...ale zajtra uz bude lepsie urcite 😵 ...tebe budu potom vsetky v " zavidiet ze cakas dvojky 😎 ...vies ked mi bolo fakt uz nejak tak smutno vzdy som si predstavila ze mam v kutikoch ust take gumicky co sa zavesia za usi ze mi to roztiahne pusu do usmevu a tym som si predsavila ako sa usmievam.. 😅 asi takto 😅 😅 ... 😉 ...

mircalla
3. aug 2009

ahoj mirinda, ja som mala pro davkach 300J 2 vajka
dneska som bola u svojho gyndosa, nemohol tomu uverit, nechcel sa do toho miesat, ze preco, ze nech to preberiem s brnakmi

to je proste este aj zakon schvalnosti, ze som si vybrala tuto darkynu a nie druhu. ja viem, ze to je zbytocne, ale stale ma to napada, ako by to dopadlo.

dneska som sa prvy raz prinutila vobec vyliezt z domu. lahhel a zuzla, uplne Vas chapem, ze ako sa citite. ano to nemusi byt niekto znamy, otvorim noviny a citam ze dokonca uz aj belohorcova je tehu

v praci sme mali na oddeleni 5 tehu, ani jedna nepotratila. to musim prave ja, a pre istotu 2 krat. neuspesne IVF ani zdaleka tak neboli, tiez som zazila dve,s tym som sa po par dnoch zmierila, ale potrat je strasne kruty

zajtra idem do prace, po akoze predcasnej materskej, ktora sa ani nestihla zacat. vlastne uz nemam ani svoj job, dali to niekomu inemu

mozno sa v niektorych veciach opakujem, tak sa nehnevajte, ale strasne strasne to boli, dakedy si myslim, ze to zvladnem, dakedy, ze uz nevladzem. vzdy je to horsie, ak je niekto v praci tehu, ci vidim kocik atd

v nemocnici bola som mnou baba, co mala rizikove, lebo jej maly tlacil na oblicku, cely cas vsetkych komandovala, predtym sla na 2 interupcie a este si veselo chodila fajcit 4-5 cigariet denne. co na to povedat....

zuzla80
3. aug 2009

Vidím babulky, že s tým máte každá skúsenosti - asi to vnímame citlivejšie práve kvôli tomu, že to máme zložitejšie a neostáva nám nič iné len sa s tým zmieriť a niekedy aj slzičku vypustiť.

Táni niekedy mám fakt pocit, že mi ani tie gumičky nepomáhajú 🙂 ale spomeniem si na to, keď budem v takej situácii opäť 😉 - snažím sa to brať s úsmevom na tvári, ale stále mám akýsi pocit, že to tí druhý na mne vidia, nech sa snažím ako chcem. Možno je to len môj osobný pocit.

Mircala - myslím, že každá ktorá si prežila stratu dieťatka sa vie do tvojej situácie vžiť. Nesmieš sa obviňovať a pýtať sa, čo keby ak.... Teraz je to už naozaj jedno. Musí to prebolieť a musíš sa s tým vysporiadať sama - myslím, že najlepšia náplasť na ubolenú dušičku je tehotenstvo a verím, že čoskoro príde - musíme veriť, že sme k tomu čoraz bližšie 😉 Drž sa a kľudne sem napíš, čo máš na srdci - ako písala Mirindík, tak od toho sme tu, aby sme si v takejto ťažkej chvíli pomáhali.

Lahelik bylinky vedia byť zázračné, tak ak sa náhodou nepodarí prirodzene, tak nech ťa aspoň pekne pripravia na ivfko, aby boli pekne kvalitné vajka. Inak vo vaječníkoch zvykne pichať aj mňa - neporadíš aký čajík ti to naordinovala? Niečo som čítala, že odporúča Gynsta alebo niečo také?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre