Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka_21
6. jan 2012

@leamax Ved prave, na Troch kralov maju ludia Vianoce a ty chces likvidovat stromcek 😕 😕 ... len si ho este pekne uzivaj!!! 😕

leamax
6. jan 2012

@lenka_21 😀 no dobre - ze ste to vy dvaja, tak ukecam aj muzika a dnes ho este nechame 😉 😀

gabinkaa
6. jan 2012

@leamax, @lenka_21 veru baby už len mesiac a malinká príde k nám, už len dobaliť tašku pre malinkú a pre mňa, musí to byť zvlášť, lebo tam vraj nie je miesta, tak malinkej veci prinesie až pre nás príde tatinko a potom už len čakať, musím sa priznať, že začínam mať obavy z pôrodu, dúfam, že to zvládneme dobre

gerdusha
6. jan 2012

ahojte baby,

chcela by som sa vas spytat na vas nazor, ci je vysetrenie imunologie v prahe take napomocne? je mi jasne, ze tym, ze si ho nechame urobit nic okrem niekolko eur nestratime...ale..vazne maju vysledky odtial taku vypovednu hodnotu? zda sa mi, ze lekari v RF sa k tomu stavaju dost vlazne...

co vy na to s osobnymi skusenostami?

leamax
6. jan 2012

@gabinkaa neboj, zvladnete, isto. ako moja svagrina povedala - mala obavy z porodu, ale tak vyhnut sa tomu neda, tak len odvahu 😉 my tu budeme na teba vsetky mysliet a isto to budes citit ako ti posielame sily 😉
@gerdusha ja ti poviem za seba - mne doteraz prednison nedali a ako to dopadlo? nebyt vysledkov z prahy, tak by nikto nevedel, ze mam protilatky voci trofoblastu, mozno len ja by som to tusila. takto to vieme a preto beriem prednison uz dva mesiace pred IVF. inak by bol zbytocny az od ET. takze u mna to vysetrenie rozhodne nebolo zbytocne a koudelka ho zobral uplne do uvahy, preto mi dal ten prednison hned a napisal do karty aj fraxik od ET.

babulky, teraz mam dolezitu otazku ja - zacina sa mi pomaly spustat mrcha. zatial to nie je v plnej parade, ale je to uz slabsie krvacanie, jasnecervenej farby (sorry za detaily 😀 ). a teraz neviem - mam pocitat 1DC uz dnes, alebo az od zajtra, ked sa spusti uz isto naplno?dik za odpovede

tea284
6. jan 2012

Dievčatá môžete mi poradiť ku komu sa mám v Reprofite objednať? Na recepcii mi dali na vyber, tak preto prosím o radu 😊. Vďaka

leamax
7. jan 2012

@tea284 a koho ti dali na vyber?

zarabono
7. jan 2012

@leamax malo by sa plno spustit do 16hod,potom sa rata druhy den

leamax
7. jan 2012

@zarabono plne sa spustilo nakoniec az dnes, takze dnesok ratam ako 1DC

zarabono
7. jan 2012

@leamax no to by tak aj malo byt.tak od zajtra ides na to.tfuj tfuj pre stastie

leamax
7. jan 2012

@zarabono dakujem 😵
kolky DC ti robili OPU? nepamatas?

zarabono
7. jan 2012

@leamax mne robili skoro.asi 12DC ak dobre ratam.aj na sono som bola tusim siedmy den.a nemali sme pk

leamax
7. jan 2012

@zarabono no ja pojdem tiez na 7DC na sono, tak mi kazal koudy dojst. tak som zvedava, kedy mi bude robit OPU

gerdusha
7. jan 2012

baby, dal si niektorej partner v RF urobit fragmentaciu spermii?

dyba
7. jan 2012

@gerdusha ahoj gerduš.bývalá spolubojovníčka 😵 z Piešťan.náhodou som zablúdila do tejto témy a prečítala tvoju otázku na imuno. ak si pamätáš,mala som dva missed a potom som dlho nevedela otehotnieť.robili nám rôzne vyšetrenia a všetko v poriadku. preto som sa rozhodla,že pôjdeme aj do Prahy.že keď nič iné,tak aspoň výlet. po výsledkoch som mala predpísaný prednison. brala som ho asi 6 týždňov pred iui u Vodičku a potom do 15tt. a výsledok poznáš 😉 . držím palce.ozvi sa niekedy aj do IP
mimochodom,môj obvoďák ma s tými výsledkami div že nevysmial.ani mi ho nechcel predpísať.tak mi predpisoval Vodička

gerdusha
7. jan 2012

@dyba !!!!!!! nebudes tomu verit, ale pred cca 10 min som na teba myslela a rozmyslala som, ze ti napisem!!!!!!!!! ty blaaaaho, toto je telepatia!!!!

gerdusha
7. jan 2012

@dyba ,

dybus a tych 6 tyzdnov ti naordinoval madar v prahe? lebo co som citala, tak kazda baba musela min 3 mesiace...ci to je blbost?

leamax
7. jan 2012

@gerdusha mne tiez naordinoval madar 6 tyzdnov pred IVF, koudelka povedal, ze dva mesiace pred je akurat
ty si chodila do PN k Vodickovi? ja ze odkial si mi znama 😀 mne je tak luto, ze to tam zrusili, on bol uplne uzasny a mali sme to tot pod nosom

gerdusha
7. jan 2012

@leamax ,

jo jo, ja som jedna z prvych PNkariek 🙂

aaaha...cize to nemusi byt povinnost 3 mesice pred ivf...musim este zistit u inych bab v RF ako im RFitaci predpisovali prednison

leamax
7. jan 2012

@gerdusha no ze aby to malo ucinok, tak sa ma brat aspon tych 6tyzdnov pred IVF. a ty mas nejaku indikaciu nan, ci to len preventivne sa pytas

gerdusha
7. jan 2012

mne machac povedal, ze MOZNO pri dalsej stimulacii nasadime prednison /hm, videl, ze mavam zvysenu sedimentaciu krvi, povedal mi, ze ma moje telo asi nema rado, tak mozene skusit dat prednison.../
@leamax

leamax
7. jan 2012

@gerdusha a na to sa dava tiez prednison? ja som myslela, ze len ked su protilatky na nieco, alebo alergie. aj fraxik ti chce dat, ci to ti nespominal?

tea284
7. jan 2012

Ponúkli mi MUDr. Kozumplika.

gerdusha
7. jan 2012

@leamax ,

ano, aj ten..aj fraxi...no ked mam vyssiu sedimentaciu, to znamena, ze asi je niekde nejaky zapal, tym padom telo bojuje...a ma problem s imunitou...inak si to neviem laicky vysvetlit...v tomto maximalne doverujem doktorovi M. a som rada, ze si to pri nahodnom listovani mojich vselijakych vysetreni vsimol, pretoze som to tam mala len tak svojou rukou v rohu papiera poznacene /hodnoty sedimentacie/...

gerdusha
7. jan 2012

@tea284 ,

ten je sice novy, ale uz som s nim mala 2x docinenia a mozem LEN odporucit...zdal sa mi VELMI VELMI precizny a starostlivy...ja by som do toho isla, vzdy mozes lekara zmenit, alebo ineho poziadat o konzultaciu...ale ja hovorim ANO kozumplikovi michaelovi 🙂

mne robil hysterku a po nej som mu chcela napisat aj dakovny email, taky dobry dojem na mna urobil 🙂

leamax
7. jan 2012

@tea284 a nikoho ineho?
@gerdusha jasne, on je fakt trieda, pravom mu veris 🙂 a chystas sa teda aj na to vysetrenie do prahy? je to len na tebe, ja som ta isla preto, lebo som mala podozrenie, ze asi tam bude zadrhel a ked som si pytala prednison, tak kurecova mi povedala, ze netreba, ale ocividne treba. takto to mam na papieri, ze to neni len moj vymysel a ze mi ho fakt musia dat
to fakt na teba urobil kozumplik taky dobry dojem? lebo zatial si ho tu nikto nechvalil, skor ho tu niekto spominal tusim v tom horsom zneni. ja som sa s nim este tiez nestretla, tak nemozem posudit

gerdusha
7. jan 2012

@leamax ,

jaaaa ti neviem s tou prahou, pripada mi to na strasne dlhe lakte a ja by som akosi chcela vsetko hned a teraz.../momentalne/...kym mi daju termin, to su 2 mesiace, kym pridu vysledky zase minim mesiac, potom kym budem brat prednison...proste sa to natiahne na polroka...a mne roky utekajuuuuuu ako dive...

a dalsia vec je aj ta, ze mam pocit /ale fakt len pocit/, ze v RF nie su az tak velmi presvedceni o nutnosti vysetrenia v tej prahe...ja som uz bola v prahe objednana minuly rok, ale po tom co mi mudr. S povedal, ze on nejako nevidi vyznam a dolezitost toho vysetrenia, tak som to stornovala...

leamax
7. jan 2012

@gerdusha noooo, vies, ono je to relativne. ani kurecova nevidela u mna dolezitost prednisonu a predsa je dolezity. to je fakt, dlho to trva, kym su vysledky. s terminom neviem, nas zobrali relativne rychlo, myslim, ze nas chceli zobrat uz o dva tyzdne, len to sme my nemohli. ale zas na druhej strane, ked tebe ho chce machac naordinovat aj bez vysetrenia, tak v podstate tam ani nemusis ist, aj tak ho dostanes 😉
joooj, to poznam, ze hned teraz 😀 to by sme tu chceli asi vsetky 😀

gerdusha
7. jan 2012

@leamax ,

no ved ano, ale ide o to, ze ako dlho budem prednison brat...neviem zatial ako ho v RF predpisuju..ci sa berie nejaky cas pred stimulaciou alebo zaroven so stimulaciou...pretoze z toho, co som "pocula" sa mi zda, ze pocas stimulacie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre