Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
14. jan 2012

a este dalsia holka na to reagovala takto

Dovolim si sem taky napsat svůj názor na Madara.
Nám vyšel špatný spermiogram - ale to jsme věděli už před tím, a mně mírně zvýšená alergie na sperma. Takže prednison a chráněný styk. Po třech měsících zlepšení. Neodpovědělo to ale na otázky ohledně mého samovolného potratu. (trofoblasty jsme měla ok) Nedala jsem se a šla k Malíčkový. Ta mi vzala krev a udělala rozšířený testy. Volala mi vyděšená, ať okamžitě přestanu brát prednison. Našla mi celiakii, při které se nesmí (!) užívat kotrikosteroidy. Vysvětlil se tím potrat, neplodnost, únava. Madar prostě dělá jen pár testů, o víc se nestará, nehledá problém. A hlavně ani pacientovi nic nevysvětlí. Prostě přístup děsnej a čekací doba

bettypo
14. jan 2012

@gerdusha aj ja so to náhodou včera objavila ☹ . Už si sa asi objednala do Prahy, že?

gerdusha
14. jan 2012

@bettypo ,

uhm...o to mi az tak nejde, termin lahko zrusim...ale teraz neviem, ci to mam urobit alebo nie..grrr

gerdusha
14. jan 2012

mimochodom, bavili sme sa tu o preplateni nakladov, tu je odpoved z Dovery:

dovolujeme si Vam oznamit prijatie Vasho e-mailu. Na poskytovanie a preplatenie ambulantnej zdravotnej starostlivosti sa nevyzaduje predchadzajuci suhlas zdravotnej poistovne, ak za touto starostlivostou poistenec umyselne vycestoval. Poistenec ma vsak v takom pripade pravo na uhradu nakladov len do vysky uhrady na uzemi Slovenskej republiky, nie v danej krajine. Znamena to, ze tento rozdiel v nakladoch znasa sam.

Zdravotna poistovna refunduje naklady na zaklade pisomnej ziadosti, ktoru najdete na nasej stranke www.dovera.sk v sekcii Tlaciva/Pre poistencov (https://www.dovera.sk/files/poistenec_ziadost-r...).

Ku vsetkym pisomnym ziadostiam o refundaciu je potrebne pripojit:

a. original dokladu o zaplateni poskytnutej zdravotnej starostlivosti
b. zaznam o osetreni alebo doklad s rozpisom poskytnutych zdravotnych vykonov, prip. predpisanych liekov a dalsie doklady, ktore suvisia s poskytnutou zdravotnou starostlivostou

Ziadost o refundaciu s potrebnymi dokladmi nam mozete zaslat na adresu: Dovera zdravotna poistovna a.s., Cintorinska 5, 949 01 Nitra.

S pozdravom

Marta Ligacova
kontaktne centrum

Dovera zdravotna poistovna, a.s.
Cintorinska 5
949 01 Nitra

lenka_21
14. jan 2012

@zarabono K tym pohybom ... moj drobec je totalny lenivec a tak sa ako tak pohol az koncom 20tt ... sa mi uracilo lenivcekovi jednemu 😀 😀 😀 Neboj, tak na tu sekciu ideme obidve, ja mam tych diagnoz tusim viac 😉

@leamax Tak ja som nejako prehliadla, ze ty uz stimulka 😕 😕 Urodicka vyzera dobre a tak drzim vsetky palceky vsade kde sa da ... a nezabudni mam dvojitu silu 😉 Podla mna uz teraz nic neries, neprospieva to stimulke a vsetkemu ostatnemu ... Fraxik mas a tak ides na to. Ja sice citam fora, ale vzdy z rezervou, lebo nie vzdy poznam cloveka, kt. to pise ... Je to ako s CAR, komu sa podari otehotniet tak ho chvali, komu nie je nestastny. Drz sa!!!

@gabinkaa Uz som ta hladala ... tak vidim, ze ficis ako kinderko 😀

zarabono
14. jan 2012

@lenka_21 no aj nas bude lenivec.inak posledne dni premyslam,ci su to pohyby,vzdy na tom istom mieste citim bud taku bublinu alebo taky trepot,pohyb bublinkovanie,ja ani neviem,ale vzdy je to to iste miesto.tak asi sa prcek sem tam ozyva.inak vcera vecer som zjedla zapekane zemiaky s brokolicou a des.brucho mi akoby stvrdlo,hrozne,teraz som nevedela,ci brokolica alebo sa cosi deje.tak snad je to ok.a inak ma niekedy pupok bolieva.teba nie?rozmyslam nad tou sekciou,co so mnou vlastne spravia,ci ma budu chciet uspat,ked minuly rok koncom aprila ma nechceli uspat kvoli alergii.tak to este bude zaujimave.

lulu10
14. jan 2012

@gerdusha do kelu ste ma nepostesili s tymi nazormi na dr.Madara.... ale v podstate sa len potvrdil moj pocit z toho vsetkeho... no nic, vysledky dam machacovi a necham to na neho, u tej dr.malickovej sa zas nejako casto preukazuje celiakia- kazda druha odtial odchadza s celiakiou... ja mam pocit ze toto u nas problem nebude...

lulu10
14. jan 2012

@zarabono cau bublinka tak to je super ze zacinate bublinkovat 😵 mam z vas radost 😉

lulu10
14. jan 2012

@leamax od teba som cakala len dobre spravicky a aj sa splnili, krasna uroda -to bude deti ako smeti 😵 😵 😵

lulu10
14. jan 2012

@eviq ahoj zober si vysledky toho 25.1. do RF a ukaz to Marcelovi, ja si necham poradit. Madar podla mna predpisuje kazdej to iste.... kolko ti vysli protilatky na trofoblast a bunkovu imunitu?

zarabono
14. jan 2012

@lulu10 no len neviem,ake su to bublinky,ci drobcove alebo moje 😕 😀 aj vies,kedy ides na tu hysteroskopiu?

lulu10
14. jan 2012

@zarabono jáááj to je este daleko, to vychadza tak na polovicu marca ☹ ale verim ze mi to rychlo ujde, teraz som dostala este len prve kramy a na hystero mam ist po tretej mrche 🙄 najradsej by som bola keby to bolo uz zajtra.

leamax
14. jan 2012

@lenka_21 dakujem za vsetky prsty, som stastna, ze aj drobcek na mna mysli 😵 mas pravdu, uz sa nebudem tym zaoberat, fraxik mam a ked anopyrin netreba, tak naco sa tym zaoberat, ze? este si pondelok pojdem kuknut k minovi tie vysledky na HPV a hned tam znasilnim sestricku, nech mi urobi ten domaci test na celiakiu, ma tu baby naplasili. mne to kazala ta doktorka urobit, ale akosi som na to zabudla 😅 a uz sa len budem od pondelka tesit na nasho drobceka 😵 😵 😵
@lulu10 dakujem 😵 a neboj, marec je tu co nevidiet 😉
@zarabono vy ste nejaky rychly, ze uz bublinkujete 😀 ale tak kazdy to citi inak, takze uz aj moze byt 😵 parada, gratulujem 😵 😵 😵

zarabono
14. jan 2012

@lulu10 neboj,to ujde rychlo,ved uz mas polku januara. a uz mas vyse mesiaca za sebou. 😉
@leamax este to musim odstriehnut,ci je to ono.ale asi hej.inak rozpoznat prve pohyby ako prvorodicka,tak riadny kumst.inak paradoxne je to vzdy zhruba v tom istom case.tak uvidime dnes.aj vcera bol este nejak neskoro hore.tak dufam,ze to bol drobec a nie brokolica 😀 ale ta sa mu ocividne nepacila.takze ju dnes musim zlikvidovat

leamax
14. jan 2012

@zarabono 😀 a ja som tiez vcera mala cestoviny s brokolicou a mne nic nerobila 😀 podla mna uz mozes kazdu chvilu cakat bublinky, ak to nahodou teraz este bola ta brokolica 😀

zarabono
14. jan 2012

@leamax no asi to brokolica nebola,ze takto zacinaju pohyby,to by bolo super.ved ked sa riadim podla sona,cize drobcovej velkosti,tak je to 17tt,takze mozne by to bolo

leamax
14. jan 2012

@zarabono no ja viem, ze takto zacinaju pohyby, ved preto vravim, ze uz mozes cakat kazdu chvilku bublinkovanie drobceka 😵 jeeeej, aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmm

zarabono
14. jan 2012

@leamax no ja ti neviem,este som to nezazila 😕 ale budem rada,ked to bude ono.aj nas dedko sa potesi,ked mu to poviem 😀

zarabono
14. jan 2012

@leamax a ty budes mat coskoro,uvidis. 😵

leamax
14. jan 2012

@zarabono verim, ze aj ja zachvilku pocitim bublinkovanie nasho drobceka v brusku, strasne sa tesim na to 😵 😵 😵 a u vas uz vedia vsetci, ze cakate babo, nie?

gerdusha
14. jan 2012

@lulu10 , možno k samoplatcom bude iny...mne IDE asi ško o to,ze Budem mat na papieri,ze bud osm OK alebo tam nieco je. O ten prednison mi AZ tak nejde,je to dost nebezpečný liek a dokáže mi napisat preventivně aj MUDr v rf...ško má prekvapili tis nezistene info o celiakii

gerdusha
14. jan 2012

sorry za překlepy,skusam novy tablet a su tu predvolene nějaké hovadiny a neviem Da Mich zbavit...ško mi Pise namiesto s k o r. Atd. Vrrr

lulu10
14. jan 2012

@gerdusha tak tam ideme za rovnakym cielom... kvoli papieru, prednison fasnem tak ci tak to mi uz machac aj stelcl slubili 😔 vela stastia s tech. novinkami, mna vedia tie mašinky niekedy tak vytocit 😀

zarabono
14. jan 2012

@leamax no ved rodicia vedeli,surodenci a inak to nejak neriesim

gabinkaa
14. jan 2012

@zarabono mňa práve bolia priedušky a zle sa mi rozpráva, ale dávam si homeopatiká, začala som od začiatku ako som sa zle cítila, tak to snáď prebojujeme a hlavne veľa oddychu v teple postieľke, snažím sa dobehnúť zameškané 😀

zarabono
14. jan 2012

@gabinkaa veru,dobiehaj 🙂aj ja mam doma pre istotu homeopatika a davam si aj preventivne,to mi poradila lekarnicka

gabinkaa
14. jan 2012

@lenka_21 tak už si ma objavila 😀 veru ešte fičím ako konderko, uvidím čo povie malý drobec, zdá sa mi nejaká lenivá a nechce sa je veľmi hýbať, tak neviem či je to dobre

gabinkaa
14. jan 2012

@zarabono tie sa môžu aj keď si tehu, mne to ešte kedysi dávno poradil doktor, keď som prekonala ťažkú alergiu na lieky a bál sa mi dať pri chrípke antibiotiká, tak sa snažím takto liečiť, ale teraz sa bojím chrípky, neviem čo by to s nami urobilo

leamax
14. jan 2012

@zarabono a ved naco, ved to uz aj tak neutajis 😀
furt rozmyslam nad tym testom na celiakiu, mi tu nasadili baby chrobaka do hlavy
@gabinkaa rychle uzdravenie aby si to nemala problem udychat pri porode

lulu10
14. jan 2012

@leamax ja tiez rozmyslam nad tym vysetrenim celiakie... ale nic som nevymyslela tak spolieham na teba 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre