Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
14. jan 2012

@gabinkaa neboj,ziadna chripka nebude.inak skus lipovy caj na tie priedusky
@leamax ved budu vsetci vidiet.pristavovat niekoho,ze budeme mat babo by bolo divne,este je moznost hodit to do statusu na fb 😀 ty si ten test este nespravila ??? 🙄

leamax
14. jan 2012

@lulu10 on sa da kupit normalne v lekarni, domaci test. ja som ho este neurobila, lebo to si treba pichnut do prsta poriadne a vytlacit par kvapiek krvi. a ak to pokasles, tak vysledok bude na figu a mozes za 10 eciek kupovat dalsi. preto som sa rozhodla ho zobrat pondelok k minovi a poprosim zuzku, nech mi ho urobi 🙂 ale verim, ze bude na nom len / 😵
@zarabono no zabi ma, nespravila

lulu10
14. jan 2012

@leamax aha no vidis, som vedela ze to vymyslis nejako 😉 takze si to kupim v lekarni, ja si do prsta pichnem v pohode, to je asi ako ked sa meria cukor,tiez sa pichne do prsta a da sa krv na test... kupovala si v lekarni ci objednavala z netu?

leamax
14. jan 2012

@lulu10 tak ja som si takto este nepichala do prsta. ako nebojim sa pichnut si do prsta, to je nic. len sa obavam, ze ho neurobim spravne a pokaslem ho. preto som sa k nemu jaski este nedostala 😀 kupovala som ho v TO v lekarni, ale museli mi ho objednavat, nemali ho prave vtedy, normalne to asi ani nedrzia furt, ved ako casto si taketo testy ludia kupuju?

lenka_21
14. jan 2012

@zarabono Je to fakt este skoro na pohyby, ale to bublinkovanie moze byt ... podla mna si chytila len naduvanie ale.zapchu (zemiaky) 😀 Ja to mam casto a neznasam lebo ma pocit, ze mi ide prasknut brusko 😠 Mna pupok nezvykne pobolievat iba ked som nafuknuta ako lopta 🙂 Ja mam sekciu s plnou narkozou istu ... rozpravala som sa s kamoskami co mali spinal a aj ked bolo super, ze babetko hned videli tak to bolo asi jedine co sa im na tom pacilo. No ak by nebola ina moznost, tak dam aj spinal ...

@leamax Prestan stresovat ... citala si pribalovy letak na Prednison? Je tam naozaj napisane, ze sa to nemoze na celiakiu ... ja som ho citala, ale nic take som tam nenasla. Ja beriem aj ine lieky a tiez si musim davat pozor ak uzivam dalsie, ale zatial sa nic vazne nevyskytlo. Uz beries Prednison dlhsie, podla mna ak by nieco bolo uz sa to prejavi ... Test si daj spravit, budes kludnejsia, ale zacni sa zameriavat na vysledok a opat nevies kto ten clanok napisal. Ak mas totalny strach, zbehni do lekarne a opytaj sa na to ... do akej miery by to mohol byt problem ...

@gabinkaa To ze sa mala menej hybe moze byt spojene s tym, ze ma menej priestoru ... kamoska tiez spominala, ze sa ku koncu bala, lebo maly sa ledva pohol ale to bolo sposobene mensim priestorom 🙂 Ja som rozhodnuta, ze ak by som mala zly pocit v comkolvek tak idem hned k Dr a aj ked by bolo potrebne tak na pohotovost ... Ak sa bojis, zbehni k Dr.... kasli na to co si budem mysliet, dolezita je tvoja pohoda!

leamax
14. jan 2012

@lenka_21 dobre, mami, uz budem posluchat 😀 ale vazne, dakujem, mas pravdu. nebudem stresovat. suhlasim, ze keby nieco, uz by sa to prejavilo, ved prednison beriem uz treti mesiac. dakujem za ukludnenie 😵

inak, sledujes, ze v poslednej dobe tu ty stale niekoho ukludnujes? asi si tu v navacsej pohode 😵 a to je dobre, drobcekovi musi byt v takom brusku uzasne 😵 ja uz sa tesim na stvrtok 😵

zarabono
14. jan 2012

@lenka_21 aj mna to tusim najviac boli,len ked som uz nafuknuta ako slon,hlavne poobede a vecer 😀 a na bublinky ani skoro neni.ved podla sona sme 17tt

gerdusha
14. jan 2012

Já Da spytam endokrinologicky,Ci mi tu celliakiu nevysetri...kde už si robim vysetrenia,tak nech to za to stoji 😉

lenka_21
14. jan 2012

@leamax Snazim sa byt v pohodke, ale obcas chytim aj ja stres ... avsak skor z lekarov ked nemam dobre vysledky ... Tento tyzden mam lekarsky stvorboj 🙂 a je pravda, ze sa trosku vyhybam citanim "katastofickych" scenarov 😉

eviq
14. jan 2012

@leamax daj potom vediet, co ti povedala 😉

eviq
14. jan 2012

@lulu10 zoberiem vsetko do RF, ved v podstate uz vacsinu maojich vysetreni aj vie z mailu 🙂 nepaci sa mi co tu citam o madarovi, lutujem ze som radsej nesla do plzne k dr. ulcovej gallovej....trofoblast 68, spermie mm 22 a cudzie spermie 27 percent vsetko ostatne som mala negativne...a ty?

gerdusha
14. jan 2012

@eviq ,zabudlach,aj ty des do prahy?já madarovi dam Šanců,co člověk to názor,možno nám sadne

eviq
14. jan 2012

@gerdusha ja uz som tam bola v oktobri....b ola som prave u tej dr. Bockovej...ale pocula som, ze v plzni je to lepsie, ako som pisala vyssie pre lulu.....

gerdusha
14. jan 2012

Na druhé straně tu Bolo vela bab.ktore Madara chválíli

lulu10
14. jan 2012

@leamax @eviq neviete aka je norma na ten trofoblast? do kolko % je to ok?

lulu10
14. jan 2012

@eviq ja idem k madarovi teraz vo stvrtok ... no nejdem tam s velkou doverou 😅 stavim sa ze sa vratim s pozitivnym vysledkom a s prednisonom a kondomsexom...

lulu10
14. jan 2012

@eviq v plzni je to komplikovanejsie, musi sa tam ist dva krat, najskor na pohovor a tam sa naplanuje stretnutie cez ovulku a odobera aj ovu hlien...

gerdusha
14. jan 2012

ja tu prahu tusim rusit nebudem...proste tam pojdeme, nechame urobit testy...a dam v RF na posudenie...ide mi hlavne o to, aby mi tam ne/nasli nieco velmi vysoke...ak najdu nieco hranicne, tak sa budem riadit reprofitom a ich preventivnym prednisonom...ak mi v prahe najdu v niecom nejake VELMI zle vysledky, opytam sa v RF, co si o tom myslia...ale budem mat zase o nejake vysledky viac...

lenka_21
15. jan 2012

@eviq @gerdusha @lulu10 My sme tu Prahu riesili veeeelmi davno, ale v tom case sme vedeli najst iba toto ... vsetky baby mali skusenosti iba s Prahou o Plzni teraz pocujem prvy krat 😕 My sme boli s Madarom spokojni, boli sme tam 2xkrat ... raz na testy a potom pre vysledky, kde nam vsetko podrobne vysvetlil. Ak mate pochybnosti, tak skuste tu Plzen a aspon tu bude o skusenost viac. Ja prispievam na zahranicne fora a viem, ze baby riesia aj imuno a tiez beru Prednison, ale par mesiacov pred IVF a nie pocas IVF ako to doporucuju v RP ... podla mna je to naozaj o tom, ze kazdemu sadne nieco ine a ja keby som sa uz mala rozhodovat tak kludne by som dala aj tu Plzen (pri tom vsetkom co sme s mm obehali) by toto bola len mala kvapka v mori ... Ak ked uz pojdete do Plzne, tak zoberte mm na prehliadku pivovaru (je supeeer) a mm Vas bude zboznovat 😀 😀 😀

@zarabono No mne obidvaja Dr. co k nim chodim potvrdili, ze prvorodicky citia nieco tak zaciatkom 20tt ... u mna mali pravdu, kamoska citila nieco az v 21tt (tiez prvorodicka) a dalsia co cakala dvojky tak tiez az v 20tt ... Neboj, ono to pride 😅 😅 😅

v555
15. jan 2012

ahojte kočky,prosím Vás pekne o radu ako vždy.Vo štvrtok ideme prvý krát do Brna ,poradili by ste mi ako sa tam čo najlepšie dostaneme?Že sa máme pýtať na Mendlovo námestie,Pisárky a výstavisko Brno.Ďakujem za rady 🙂

gerdusha
15. jan 2012

@lenka_21 ,já osobně rozmyslam nad MUDr malickovou,je v Praze,já nad plznou nerozmyslam.

Pisali mi z tkanivovej banky v kosiciach,ze v prvom kvartali rozbiehaju tis iste testy jak robia v Podolí,to len info pře ostatně baby do buducna

leamax
15. jan 2012

@lenka_21 to ti schvalujem, super pristup 😵 neboj, doktorov zvladnes, ved uz sme na nich pomaly aj zvyknute, nie?
@eviq myslis, Bockova? som aj zabudla na to 😀 ale dam vediet, ak jej nezabudnem zavolat. a mozno ani nebudem uz volat a stresovat sa, uvidim. pozeram, ze ty mas vysledky ok, pod pozitivnou hranicou. ja mam trofoblast 98 a ta hranica je tusim od 75 - 120, takze ja som jasna.
@lulu10 takze norma na trofoblast 75 - 120

dievcata, orgalutran sa picha normalne ako aj ostatne pri stimulke, ze? v RF mi tak povedali, ale v pribalovom je, ze pod 45 stupnovym uhlom, tak vcul som z toho debilos. ale viem, ze minule som ho tiez pichala normalne kolmo pod kozu.

lenka_21
15. jan 2012

@leamax Podla mna to pichni ako si myslis ... efekt bude rovnaky 🙂 😉 🙂 Hej s tymi Dr.mi aspon rychlejsie ubieha tehu 😀 Vies, ja si vzdy opakujem, ked na nieco pozitivne myslim, tak sa to musim pozitivne vyriesit 😎

leamax
15. jan 2012

@lenka_21 uz som pichla, uplne tak isto ako merional 🙂
to je pravda, ja sa tak snazim pozitivne mysliet na vysledok tejto stimulky 😵
ale ti krasne pribudaju tie tt 😵 parada 😵

zarabono
15. jan 2012

@lenka_21 boli ti doktory tehotny?moje kamosky citili prve pohyby v 18tt

lenka_21
15. jan 2012

@leamax 🙂 😉 🙂

@zarabono No ta jedna ano a ten druhy asi tazko, lebo je to Dr.Cundo 😀 😀 😀 ... ja som stresovala, lebo som fakt necitila ziadne pohyby a moj drobec aj teraz nie je velmi aktivny ... tak som to napisala aj do fora rovnaky TP a vela bab mi napisalo, ze pri prvom dietatku citili pohyby neskorsie ... tiez tuto kocky z RP to potvrdili (gabika, tina, callex, rebeka...atd). Kedze som sa stale bala tak som sa pytala na to obidvoch Dr. a ti mi potrvdili, ze je to v pohodke a prve pohyby v 20tt su uplne bezne 😎 😎 😎
A z fora rovnaky TP mozem potvrdit, ze chlapci su asi lenivejsi 😝 😝 😝 , lebo skoro kazda baba tvrdi to iste ... neskorsie pohyby a nie az take caste pri chlapcoch ako pri dievcatach ... no co, my baby sme od pocatia akcnejsie 😀 😀 😀

zarabono
15. jan 2012

@lenka_21 tak to bude baba? 😕

lenka_21
15. jan 2012

@zarabono To nam potom prezradis ty 😀 😀 😀 Ja len bud kludna, na pohyby mas este trosku casu i ked samozrejme budem rada ak sa ti krpcek ozve aj skor 🙂 😉

zarabono
15. jan 2012

@lenka_21 no ved to su zas len zacinajuce,kopance necitim.no uvidim,ci prezradim 😀

lenka_21
15. jan 2012

@zarabono Ked sa to narodi tak snad povies co ... ci budes stale tajit 😀 😀 😀 ??????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre