Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
15. jan 2012

@lenka_21 uvidime 😀 😀 😀 😀 ale ved az budem vediet,tak poviem aspon vam,kedze na okoli nechcem povedat

gerdusha
15. jan 2012

baby, dostala som mail od mudr malickovej /to je ta lekarka, nad ktorou rozmyslam namiesto madara...ona je slovenka???

Dobry den,
> po 4 IVF a po dvoch potratoch je imunologicke vysetrenie rozhodne
> indikovane. Mozete samozrejme navstivit nase pracovisko, i ked u
> pacientiek zo Slovenska (okrem nutnosti uhrady vysetreni) nastava
> obvykle tiez problem so spolupracou so slovenskymi lekarmi v IVF centre.
> Potiaze su s predpisovanim liekov a s kontrolami ich ucinnosti a
> pripadnych neziaducich ucinkov. Zvazte, prosim, ci by Vasi lekari v IVF
> centre boli takej spolupraci nakloneni.
> Vysetrenie u nas stoji v priemere 6000 Kc (zalezi na tom, co vsetko sa
> spolocne dohodneme vysetrit). Najblizsie volne terminy u nas su napr.
> 13.2.2012 11,00 hod, 14.2. 11,30, 15.2. 9,30 hod. Sidlim na dolu uvedej
> adrese fakultnej polikliniky Vseobecnej fakultnej nemocnice, vchod A,
> 3.poschodie, c.dv. 334.
> Z cesko-slovenskych odbornych akcii viem, ze reprodukcnou imunologiou sa
> zaobera v SR MUDr. Bobak z imunologie FN Kosice a novo aj dajake
> pracovisko v Bratislave (bohuzial nazov nepoznam).
> S pozdravem dr.Malickova

gerdusha
15. jan 2012

pisala som aj mudr bobakovi do kosic, jeho odpoved na mna urobila velmi dobry dojem:

Dobrý deň. Vyšetrenia sú u nás bezplatné, keď máte ZP a žiadanku od lekára napr. gynekológa. Bunkovú imunitu zatiaľ nevyšetrujeme, ale pripravujeme sa na to a pravdepodobne v pribeho 1Q 2012 by s mali mať túto metodiku zavedenú. Čakacie doby sú krátke, a čo sa týka vyšetrení z krvi, odber alebo doručenie natívnej krvi alebo krvného séra je možné hocikedy v pracovný deň. Ja vám doporučujem vyšetriť aj partnera, pretože naše spermiogramy sú podrobnejšie a doplnené interperetáciou morfologických zmien na spermiách. Robíme aj protilátky priamo naviazané na spemie a fragmentáciu DNA spermií. Na vyšetrenie muža sa treba objednať a vyžaduje sa 3-7 dňová pohlavná abstinencia. U vás by bolo indikované aj vyšetrenie štítnej žľazy, hormonálne aj imunologické. Zatiaľ toľko a do nového roku 2012 prajem veľa šťastia, zdravia a splnených želaní. Dr. Bobák

rienok
15. jan 2012

@gerdusha ahoj, no ja som davala obrovsku nadej prave do imunologie, no a okrem jemne hraničnej hodnoty bunkovej imunity (norma 75 -120, ja mam 114) nezistili nic. Tak som taka rozladena z toho... aj ked nasadil mi liecbu, ale skôr si myslim ze len preventivne. Inak mam uz vysetrene uplne vsetko 😝
ale drzim ti palecky nech u teba najdu nieco co sa da liečiť 🙂

gerdusha
15. jan 2012

@rienok ,

dakujem moja...ja som uz citala aj taky nazor, ktory vraj babam povedali lekari v CARoch, ze v podoli najdu KAZDEJ nejaku BI...ked nie poriadnu, tak aspon hranicnu...a to ma teda nasr...dilo!

gerdusha
15. jan 2012

baby, davali ste manzelovi vysetrovat fragmentaciu DNA? mne mudr M z RF napisal, ze to sa robi len v pripade, ak par rozmysla nad darcovskymi....tomu akosi nerozumiem...ved najprv by sme predsa mali zistit, ake ma manzel vysledky, nie?

akosi som to nepochopila...ved keby mal zlu fragmentaciu manzel, tak az POTOM by som rozmyslala nad darcovskymi, ci?

gerdusha
15. jan 2012

tu je ta odpoved

Test fragmentace spermií má cenu pouze u párů, které zvažuji darované
spermie

lulu10
15. jan 2012

@gerdusha ahoj my sme si davali robit fragmentaciu v Kosicach u dr.Bobaka, vysledok 21%, tej odpovedi z RF tiez nerozumiem 😕 odpis mu ze tomu nerozumies,nech vysvetli...

leamax
15. jan 2012

@rienok ahoooj. no ze sa ty aj ozves obcas, som ta tu straaaaaasne davno nevidela. ak sa mozem opytat, to mas co 114? lebo mi to pride, ze to je na trofoblast a v tom pripade mas vysoke protilatky na trofoblast a mas teda pricinu

lulu10
15. jan 2012

@leamax @rienok tiez ma zaujima ten vysledok 114... 😕

lulu10
15. jan 2012

@leamax to rozpatie u trofoblastu 75-120 znamena ze nad 75 je to pozitivne? u mna budu asi hrat rolu len ten trofoblast a bunkova imunita, na spermosky asi protilatky mat nebudem kedze sa na mna dost lahko nalepia 😅 😅

leamax
15. jan 2012

@lulu10 ano, psravne si to pochopila. ono logicky, ked si to vezmes, tak nechceme aby sme mali protilatky na trofoblast a teda cim vyssie cislo, tym ich tam je viac a to je zle. ja som to u mna tiez presne tusila, ze toto bude zadrhel, kedze som tiez otehotnela prirodzene. a protilatky na trofoblast = bunkova imunita 😉
ale ty sa neplas trofoblastom, u teba je uz pricina odstranena - prepazka

lulu10
15. jan 2012

@leamax ja si myslim ze u mna toto nebude pricina,aj ked clovek nikdy nevie... trofoblast mi robili v MT a aj dr.bobak v Kosicach a vsetko negativne... no ale pre pokoj duse pojdeme 😉

leamax
15. jan 2012

@lulu10 no ved ako ja si pre pokoj duse dam urobit ten test na celiakiu 😀 a tak ako ty, aj ja budem verit, ze je to negativne

lulu10
15. jan 2012

@leamax ano to si aj ja urobim-tu celiakiu, to si urobim tym domacim testom

leamax
15. jan 2012

@lulu10 no to si veru urob. popravde, ja sa ho aj bojim urobit

lulu10
15. jan 2012

@leamax preco? bojis ze bude pozitivny? ci sa bojis dobnut do prstika?

leamax
15. jan 2012

@lulu10 nieee, do prsta dobnut sa nebojim 😀 ved si picham do brucha a v pohode

zarabono
15. jan 2012

@leamax coho sa bojis,chod ho spravit,lebo ta pridem pichnut 😀 urcite vzdy lepsie,ako 21 injekcii do svalu 🤐

leamax
15. jan 2012

@zarabono tak dojdi 😀 dam si ho zajtra urobit zuzke, aby som ho nahodou nepokazila ja.
ty nepichas fraxik, ze?

zarabono
15. jan 2012

@leamax no len si daj.ja som pichala minule zuzku a ona mna 😀 ja som mala anopyrin.uz nepicham nic.uz sa len hojim a pripravujem na sekciu

leamax
15. jan 2012

@zarabono tak ja mam fraxik az do porodu, co je cca 250 injekcii. a kto dal tebe anopyrin?

zarabono
15. jan 2012

@leamax vitouskova

leamax
15. jan 2012

@zarabono to som ani nevedela 😀 a uz nemas?

zarabono
15. jan 2012

@leamax od sona u doubka uz nie.

leamax
15. jan 2012

@zarabono mne sa taaaaak strasne nechce ist zajtra do toho mesta 🙄 no hruza. nechces ist za mna😀

zarabono
15. jan 2012

@leamax nechcem.len pekne chod 😀 pozdrav nam deduska.ja idem o dva tyzdne

leamax
15. jan 2012

@zarabono hmmm, no dobre, mami, tak idem. keby som nepotrebovala urobit ten test a predpisat acidum folicum, tak by som tam ani nemusela ist.

zarabono
15. jan 2012

@leamax no tak to by sa mi veru kvoli ac.f.nechcelo.

leamax
15. jan 2012

@zarabono no ved ani mne sa nechce 😀 ale co narobim, ze jo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre