Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zarabono
15. jan 2012

@leamax no moc na vyber nemas

leamax
15. jan 2012

@zarabono no ved to viem, preto sa budem musiet premoct a skocit tam 😀

gerdusha
15. jan 2012

baby, v novembri zacali v blave robit testy na bunkovu imunitu!!!!

http://www.medirex.sk/odborne-informacie/refere...

gerdusha
15. jan 2012

moje nervy, to by znamenalo, ze by sme kvoli tomu nemuseli do prahy!

lulu10
15. jan 2012

@gerdusha to je super, skoda ze si to nasla az teraz, uz mame naplanovanu tu prahu, ale pre teba je to super, ze sa nemusis trepat az do prahy 😵

gerdusha
15. jan 2012

@lulu10 ,ozaaaj, ty ides tusim zajtra, co? tak drzim palce...

nasla som to az teraz...vypisujem kade tade, pytam sa, zistujem, otravujem 🙂)

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gerdusha
15. jan 2012

@bettypo ,

mam to tam nastudovane...v tom medirexe to zacali robit len v novembri...mozno o tom este nevie...ale pisala mi aj mudr malickova, ze nejake stredisko v blave to uz robi...len si nevie spomenut na nazov...tak to mozno bude toto...

ale vdaka za upozornenie

gerdusha
15. jan 2012

@bettypo ,

napisala som mu na to forum, uvidim co a ci vobec mi odpovie...pytala som sa ho, ci je to vysetrenie to iste, co robi on...

rienok
15. jan 2012

@gerdusha no ale zase ak tam mas imunologicky problem tak ti nepomoze dat si prednison v den OPU, lebo to nema ziadny ucinok .... no a mne nasli len totok, ale baby s ktorymi som to riesila tak po liecbe otehotneli... ale nasli im tam toho viac ako mne. No ja som sa odhodlala az teraz a bolo to moje posledne vysetrenie. Lekári už nevedia čím to je 😝 tak prechádzam na alternatívnu medicínu 😉
Ozaj mali sme dost dlhy rozhovor s dr. madarom a sam hvoril , ze po 2. nevydarenom IVF by mal kazdy par prist.... ale ze to by sa tam zbláznili lebo by to nestíhali. Inak robia tie komplexné vyšetrenia ako jediní v československu a dr. Bobák z KE by sa to mal ísť tam naučiť (teda nie on osobne ale laborantky) takze ja by som na tvojom mietste sla do Prahy . Pri tých prachoch c ovrazame do IVF je je nejakých 7000 kč = cca 250 EURO naozaj zanedbateľná položka 🙂
@leamax no tych 114 je trofoblast a aj mi nasadil dost veľkú dávku prednisonu ale píše "mierne hraničná" a pritom ked mi to robili akože v Martine tak to bolo negativne,

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulu10
16. jan 2012

@gerdusha my ideme do prahy vo stvrtok, teda ideme uz v stredu ale vysetrenie mame vo stvrtok 😉

lulu10
16. jan 2012

@leamax ja nechapem tomu hodnoteniu trofoblastu... 114 je mierne hranicna hodnota a 98 je co mas ty je uplne zle... mam z toho chaos, tebe napisal do vysledkov ze je to aka hodnota?

leamax
16. jan 2012

@rienok ak sa mozem opytat, tak co je to vysoka davka? ja mam na trofoblast 98% protilatok a napisala mi tam doktorka, ze pozitivne a davku mi dala 5mg minimalne 6tyzdnov pred oplodnenim.
uz ho beries? ja verim, ze nam obom prednison prinesie nase vytuzene babenka 😵
@bettypo aj ty? mna sa minule predavacka v obchode pytala, ci som tehotna
@lulu10 podla mna je to blbost, ze 114 je mierne hranicna, asi to tam napisal iba na ukludnenie, neviem.ved ked je rozpatie pozitivity 75-120, tak ako moze byt 114 mierne hranicne? jedine v tom zmysle, ze sa to blizi k maximu. mne napisal, ze BI pozitivna.

lulu10
16. jan 2012

@leamax tiez mi to nepasuje, a neni su BI a protilakty na trofoblast dve odlisne veci?

leamax
16. jan 2012

@lulu10 nie, nie, je to v tej istej skupine. tot moj zaver:

BI indukovana antigeny
.
.
trofoblastu 98% (75 - 120)

BI pozitivni, dopor. sanaci event. gynekologickych zanetu, dusledny kondom styk, zene prednison 5mg denne cca 6 tydnu, pak snizit na 2,5mg denne a skusit koncepci, mimo ovulaci nadale kondom, prednison mozno vysadit v cca 14.-15. tydnu gravidity

lulu10
16. jan 2012

@leamax tak podla toho by @rienok mala 100% pricinu, pretoze 114% je riadna palka...

rebeka33
16. jan 2012

@bettypo držím palce na zajtra na OPU a hlavne veľľľľa piť, to jediné pomáha a vraj aj veľa bielkovín. Tvaroh, mäso, syr.
Baby čo nerobia KE ,mne robili trofoblast, ked malá zaspí pozriem hodnoty. Ja som brala tiež 5mg prednisonu. Je to bežná dávka na potlačenie imunolog. reakcie a tiež hodnoty boli hraničné. no aj tak si myslím,že mne pomohol fraxík. 😀

leamax
16. jan 2012

@lulu10 ano, ved presne to iste ako u mna. len s tym rozdielom, ze mne tie protilatky dovolili otehotniet, ale nedovolili aby tehu pokracovalo. ale @rienok ich ma tak vysoke, ze asi ani otehotniet jej nedovolili. tak si to ja vysvetlujem. preto nam obom prednison pomoze a protilatky potlacime😵 ja som ich uz poslala do haja😵

lulu10
16. jan 2012

@leamax dobre si to vysvetlila 😉 mas pravdu 😵

leamax
16. jan 2012

@lulu10 ohromne som mudra, co 😀 😀 😀

no nic, idem sa ja nachystat k tomu minovi, sa mi nechceeeeeee

lulu10
16. jan 2012

@leamax pozdrav posadku u mina, som tam dlho nebola 😅 len pekne chod a som zvedava na ten test na celiakiu 😉

lenka_21
16. jan 2012

@lulu10 @bettypo @gerdusha @rienok Caute baby, ja uz nestiham citat kto co napisal a tak Vam pisem vsetkym 😀
Co sa tyka Tkanivovej banky v KE tak potvrdzujem, ze Dr.Bobak robi najviac testov na SK (vsetky identicke ako v Prahe) jedine nerobia bunkovu imutnitu - trofoblast. Co sa tyka sprav, ze uz to budu robit tak uvidim ked to uvidim, lebo ked som tieto testy riesila pred cca 5-6rokmi tak stale sa objavovala takato sprava a este stale to v KE nerobia. Madar nam tiez tvrdil, ze s tym uz na SK zacnu, pridu sa zaucit laborantky ... akurat sa stale este zaucaju a nic sa nedeje 😕 😕 a preto sme nakoniec vsetky kocky z fora skoncili v Prahe.
Co sa tyka trofoblastu tak mne odpisoval Madar, ze oni to robia inac, lebo aj mne to vysetrovali v Martine ale tam mi to vyslo Ok- vraj v Prahe pouzivaju inu metodu ... preto navrhujem, aby ste si tu BA este preverili...

A co sa tyka vysledov, len upozornujem, ze oni posudzuju celkove vysledky plus diagnostika. Preto moze byt lieceny postup u kazdej z Vas ini ... neporovnaval by som iba jeden parameter!

@rienok Ahoj, tak vetrik este nedofukal??? Stale verim, ze skusis este jeden pokus 🙂 😉 🙂

@leamax Sup, sup k Dr. ... ja mam dnes hematosku a endokrinologicku ☹ ... tiez sa mi nechce, ale uz musim ist 🙂

lulu10
16. jan 2012

@leamax tak vycitala som vo teme o bunkovej imunite a prednisone ze: to rozpatie 75-120% je norma, a ze vsetko nad a pod tieto cisla je zle... ake si mala dalsie hodnoty? -teda protilatky na spermie...

leamax
16. jan 2012

@lulu10 @zarabono tak len aby ste vedeli, dnes a zajtra ma mino dovolenku. ma skoro vykotilo, ked som to na tych dverach zbadala. ale mal otvorene a nastastie ma zuzka tam zbadala, tak vybehla, ze co potrebujem. tak som jej vysvetlila a ze teda mi ten test urobi. tak sme si tam pri tom poklabosili, nevedeli sme sa z toho navodu na test vysomarit ale nakoniec sme ho zvladli. a je negativny!!! tak sa vytesujem, ze crievka su ok 😵 😵 😵 HPV mi tiez vyslo negativne 😵 😵 😵 mino nas tam vymakol, tak nas len pozdravil, podal ruku a pohladil po licku a frcal prec 😀
@lulu10 to je blbost. v tom pripade by som to aj ja aj @rienok mali v poriadku a nedavali nam predsa prednison, nie? a pytala som sa na tie vysledky aj troch doktorov a kazdy mi povedal, ze mam protilatky na trofoblast a tie treba utlmit. ja viem, ja som to uz pocula, ze baby v tej teme si to takto vysvetluju, ale neni to tak. aj koudelka mi to potvrdil.
@lenka_21 ja som si vybavila, ty ako? verim, ze vsetko ok 🙂

bettypo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gerdusha
16. jan 2012

@bettypo ,
drzim zajtra palce...viem, ako sa citis...zo styroch pokusov boli dva, kedy nebolo co vkladat...ale to iste nebude tvoj pripad zajtra 😉

gerdusha
16. jan 2012

tak baby...vyskusam to vysetrenie BI v blave...uvidime...uz som objednana...

leamax
16. jan 2012

@gerdusha no som zvedava. kedy ti dali termin?
@bettypo silno drzim zajtra vsetky prsty, neboj, dopadne to vyborne 😵

gerdusha
16. jan 2012

@leamax ,

vo sttvrtok rano

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre