Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
17. jan 2012

@gerdusha tak ani nevahaj, chodte do tej prahy. vies, ze tam robia vsetko potrebne, tak nerozmyslaj
@lulu10 no super. a budes si ho vediet aj sama urobit? lebo v tom navode je to fakt hotentotsky napisane, ze aj skusena zuzka mala v tom zo zaciatku chaos, ze ako to ma urobit. a - prv ako rozbalis tu samotnu testovaciu tycinku, si precitaj ten navod, vsetko nachystaj a premysli, lebo uz ked ju vytiahnes z toho ochranneho obalu, tak ten test musis do 20 min urobit.
ja som sa rozhodla uz nerozmyslat nad tymi vysledkami - mam nasadenu liecbu aku treba a ostatne ma nemusi zaujimat, no nie?

lulu10
17. jan 2012

@leamax no pokusim sa to rozlustit 😅 najskor pich do prsta, potom vytlacit krv do tej flasticky kde je nejaky prasok, to zatrepat aby sa to riadne zmiesalo a potom to pipetou dat na ten test???? to som len veeeelmi narychlo vycitala z navodu... 😅 😅 😅

leamax
17. jan 2012

@lulu10 jj, podobne. naprv vpich (inak mne sa normalne urobila na brusku prsta minimodrinka 😀 a krvi sa valilo jak z prasata 😀 ), potom to nasajes tou kapilarou - to je v tom modrom taka akoby hadicka, uplne skoro neviditelne. tu hotis do tej skumavky s tekutinou, premiesas poriadne, nasajes pipetou a kvapnes tri kvapky ako ked kvapkas pri tehu teste. ides ho uz aj robit, ci kedy?

lulu10
17. jan 2012

@leamax nie o 14.00 ho budem mat v lekarni, rano som tam volala a objednali mi ho, tak poobede to spácham 😀

leamax
17. jan 2012

@lulu10 no tak drzim silno prsty, nech vyjde negativny. a daj hned vediet 😉

lulu10
17. jan 2012

@leamax myslim ze bude negativny 😉 najblizsi pozitivny test bude tehu a hotovo! 😀 ved aj ja uz mam kocik vybraty pre Katarinku 😵

leamax
17. jan 2012

@lulu10 super. to som aj ja vcera zuzke povedala, ze najblizsi test, co budem robit, bude tehu a ten bude mat // 😵
a aky ze mas ty vybraty kocik? pochval sa nam. nech sa potom spozname podla kocikov 😵

lulu10
17. jan 2012

@leamax mne sa velmi paci Jane- taky ruzovy s kvietkami alebo šedo ruzovy, a x-lander šedo fialovy 😵 😵 😵

lulu10
17. jan 2012
lulu10
17. jan 2012

@leamax jáááj v tom odkaze si klikni na predchadzajúci, nejako som to trosku zle udelala 😅 take cierno-zlte vozdilo 😵

leamax
17. jan 2012

@lulu10 jaaaj, nooooo, na ten kukam aj ja, ale ta cenaaaaaa. inak mi pride tiez supeeeeer 😵 😵 😵 x landery vraj maju prtavu vanicku

lulu10
17. jan 2012

@leamax na ceny nekukám, to ma nastarosti šef 😀 😀 😀

leamax
17. jan 2012

@lulu10 jaaaj, tak to hej, to potom mas toho na vyber habakuk 😀 akoze mne moj financmajster tiez povedal, ze nech vyberiem, ze jemu to je jedno. prevratil ocami, ked som mu zahlasila, ze hartany stoja okolo 600€, ale ze dobre, hlavne aby bol dobry 😀

lulu10
17. jan 2012

@leamax ja teraz pozeram co sa mi paci a ked to bude realne, ze budeme kupovat tak budem vyberat podla momentalnej financnej situacie, ale ak sa bude dat tak si doprajem ked som sa tolko nacakala a natrapila 😅

leamax
17. jan 2012

@lulu10 no ved presne, ved preto uz treba zacat odkladat 😉 ja uz setrim 😀 som sa rozhodla dat nasmu dietatku vsetko, co potrebuje a ziadne smejdy, co by mu, nebodaj, mohli ublizit. zo mna bude riadne uzkostliva matka 😅

lulu10
17. jan 2012

@leamax ja by som zase chcela preferovať takú naturalnejsiu výchovu (taku aku sme mali my) v lete hola ritka, topanocky a sup na dvor 😀 😀

leamax
17. jan 2012

@lulu10 no to aj ja, samozrejme. ja by som chcela dokonca aj latkovat. ale tak napr. urcite vajicko budem mat s isofixom, dam si pozor aj na oblecko, nebudem kupovat u vietnamcov, lebo ktovie, co v tych latkach je a pod. ale urcite bude aj nase baby v lete behat s holou ritkou 😀

lulu10
17. jan 2012

@leamax ano s oblecenim suhlasim, tam treba urcite pozerat aj na kvalitu, ale co je isofix na vajicku nemam tucha 😅

zarabono
17. jan 2012

@leamax @lulu10 holky,ja som drobcovi kupila v tescu opalovacky a decku z biobavlny.a nase dieta bude freee,hola prdel a nech sa nauci curat.ale inak neivem,ked tak rozmyslam,ci to budem moct praktizovat,pri dvoch behajucich psoch po dvore 😕

leamax
17. jan 2012

@lulu10 isofix je, ze mas zakladnu v aute na pevno a tam naklikavas vajicko. neputas to pasmi, je to taky specialny, bezpecnejsi mechanizmus. toto:
http://www.auto-sedacky.sk/autosedacky-isofix/
@zarabono nase male bude aj po dome behat z holou ritulou, ako sme aj my 😀 jaka vyhoda mat vsade dlazbu 😀 neviem si inak predstavit ako to nasi robili, ked sme mali vsade koberce a to sa isto neda ustriehnut aby babo necikalo len tak, nie? 😀 v tescu maju krasne veci, uz par kuskov doma mam aj ja 😵

zarabono
17. jan 2012

@leamax no vtedy nas asi s holou ritulou po dome behat nenechali,ale po vonku,ocikat mravceka 😀 no ja asi nakupim najviac v tescu,mne sa nikam chodit nechce,ked bude vypredaj,tak kupim.naco za plnu sumu,do juna stihame.no a este potom z tej stranky cosi,kde su aj tie plienky

leamax
17. jan 2012

@zarabono no by si sa divila - my sme byvali v tom case na bytovke, takze neexistovalo nas vypustit na dvor a s holou ritulou. a mame koooooopec fotiek, takze viem, ze sme prave po byte behali len tak na holo 😀
cez net sa oplati vraj dost kupovat

zarabono
17. jan 2012

@leamax no my na dome,takze problem s tym nebol nikdy 😀
sa mi zdaju dobre ceny cez net.hlavne na tej jednej stranke maminaaja.sk.tam su tusim aj plienky najlacnejsie

rienok
17. jan 2012

@leamax no tak to co ti napisal madar, tak presne napisal aj mne, akurat ze tam 114% mam namiesto 98% ale davkovanie prednisonu rovnake .... ale ak u teba to je ze katastrofa, tak u mna to je potom co???
a preco napisal BI mirne pozitivni 😝

leamax
17. jan 2012

@zarabono mne prave dnes odtial prislo to tricko s 3/4 rukavmi - velice fajn je 😵 😵 😵
@rienok neviem, ja uz sa tym nezaoberam, uz nad tym nerozmyslam. dolezite je, ze mam nasadenu spravnu liecbu, ze oni tomu rozumeju a hotovo. naco si nad tym lamat hlavu a s tresovat? aj uz beries ten prednison?

zarabono
17. jan 2012

@leamax no ja asi teiz este potom cosi objednam a aj cosi na leto a tie materske nocne kosele.a asi aj z veciciek,kosielky,polodupky,dupky a taku supravicku do porodnice a plienky

leamax
17. jan 2012

@zarabono no super. ako to tricko sa mi fakt paci a to neznasam 3/4 rukavy 😀

zarabono
17. jan 2012

@leamax no ja moc tie 3/4rukavy nechcem,ako s poznam,len by som to potahovala dole

leamax
17. jan 2012

@zarabono no ved ja to prave preto nemam rada 😀 ale na jar to bude eno-nuno 😀 😵

zarabono
17. jan 2012

@leamax no ja som zvedava,co budem nosit oblecene.uz ledva vetrovku zapnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre