Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lahhel
autor
30. apr 2009

Julietka moja, to je jak na potvoru, vsak? Pekne vela cecka, cajikov a do postele sa vypotit, tak najrychlejsie zrazis teplotu..a neboj, urcite to do soboty vydrzi...drzim palceky 🙂

labus
30. apr 2009

Julietka neboj nič kludne napíš štelclovy že máš teplotyaj tak to treba povedat a on ti može dat antibiotiká sumamed to je na 3 dni a neškodia ani miminám a budeš fit ja som ho mala po ET od neho napísaný vybrala som ho priamo v čechách a zaplatila do 300sk
Lahhel s clostilu hyperstimulák určite mat nebudeš ja som brala 2x2 teda 4 tabl. za den a žiadny hyprestim. nebol
Julietka a ake maš tie teploty? kolko?

julietka
30. apr 2009

ahojte babenky ste take zlate, dakujem vam za povzbudenie.

Labus mam "iba" 37.5, teda zatial, ale obavam sa kvoli tej narkoze. Neviem ci mozu dat narkozu pri teplote. ja som vecny smoliar..na mna plati presne to porekadlo ze ked sa to s...e tak sa to s...e 😔
labus a preco ti dal stelcl sumamed, si bola tiez chora, alebo to len tak preventivne?

tinka12
30. apr 2009

jejda julietka 😕 to nastve 😠 ze teplota... skus ju ryzhlo zrazit, pretoze pochybujem, ze by robili transfer, ked ju budes mat...keby sa ti do zajtra nepolepsilo, urcite by som volala do R ze čo s tým. a zajtra ziadne mávanie vlajočkami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pekne nasaď citrony, med s cesnakom, a ked boli hrdlo, mne pomaha florsalmin. Snad sa ti polepsi a dostanes sa z toho. Este mozes vsetky lieky aj normalne antibiotika (existuju nejake silne 3-dnove), aj ked ako hovori tanitta asi nestihnu zaposobit... ale snad nejake tabletky a ten bioparox pomozu. Horsie, keby sa toto prihodilo po transfere, nie?

julietka
30. apr 2009

tinka uz mi manzelik priniesol ten bioparox a som si pekne strekla, trosku mi klesla aj teplotka, nie je to nic strasne. bezne si z takeho prechladnutia nic nerobim, ale teraz ma to stvalo kvoli tej narkoze.
ale tak domov ma hadam neposlu 😀

labus
30. apr 2009

Julietkaa kočky ešte jedna rda nezabudajte že REPROFIT má službu 24 hod. vždy na telefone lekár poradí ak sa vyskytne problem počas stimulky alebo po ET

marione74
30. apr 2009

ahojte, ja som brala Clostyl dve tablety ale uz si nepamatam kolkokrat denne 😒
Strasne ma z neho bolelo cele podbrusko a vajecniky a ked sme mali akoze ist splodit mimi (prirodzeny pokus vtedy) tak som sa nedovolila muzikovi ani len dotknut, nieto este nieco ine 😒
Ale ja som vtedy nemala doktora co by ma sledoval kazdy den, inak by si vsimol ze nie je vsetko v poriadku.
A zase su baby, ktory Clostylom velmi pekne stimuluju.

Takze ziadne strachy lahhel, doki by si urcite vsimol, keby sa nieco dialo, alebo keby si nereagovala.
Teraz jedna babena od nas z temicky nastimulovala Clostylom 3 krasne foliky - ony sa snazia prirodzene, nie cez ivf.

tinka12
30. apr 2009

labus 😵 ta 24 hod. sluzba je supeeer 🙂

labus
30. apr 2009

Tinka to je ale to je aj celý REPROFIT 😉 A moc ta pozdravujem

lahhel
autor
1. máj 2009

Dobre ranko reprofitacky 🙂

Julietka tak ako sa citis, uz je to lepsie po tom Bioparoxe...posielam ti vela sily a pozitivneho myslenia, uvidis, ze to bude do soboty v pohode...normalne ti zavidim, ze uz to mas tak blizucko, ja sa uz neviem dockat stimulky...

julietka
1. máj 2009

pekne predpoludnie babenky 🙂

ahojki lahlel, klesla mi teplota, ale hlavu mam ako melon a taky sexi hlas z toho prechladnutia 😀
ale verim ze do zajtra bude este lepsie 🙂 dnes radsej nikam nepojdem, aj ked som si 1.maj predstavovala trosicku inak, ale nevadi. Akurat z toho pregnylu uz vsetko citim, dufam ze mi vajka vydrzia do zajtra ked som nepichala ten orgalutran. Sa bojim aby mi nepopraskali, lebo kycham ako diva 😕
Neboj Lahlel tvoja stimulka tu bude ani sa nenazdas, tak strasne rychlo to ubehne. Ved mam pocit ako keby bol nedavno januar a aha ho uz tu mame maj 🙂 takze stimulka tu bude zachvilu 😵

lahhel
autor
1. máj 2009

Julietka, presne tak, len oddychuj a nenamahaj sa, nic tazke nezdvihaj...
A na kolku ste zajtra objednani? No a radsej nechodte po tej hnusnej dialnici, aby ta to zbytocne nenatrasalo a vajka nepopraskali..

julietka
1. máj 2009

lahlel sme objednani na 8 h hned rano, cize asi o pol 6 vyrazime. Ale nepoznam inu cestu, iba po dialnici 😕

lahhel
autor
1. máj 2009

Niekto tu spoominal staru cestu do Brna..skus dat do vyhladavaca nejaky routeplanner a zadaj cestu, mozno ti to najde aj inu cestu ako po dialnici..my sme mali navigacny a cestu spat nam to naslo po dedinach, co isla subezne s dialnicou..a odkial si Julietka?

julietka
1. máj 2009

muzik uz pozera GPS tak mu tam snad ukaze aj inu cestu. 🙂 A ta stara cesta je v lepsom stave ako dialnica? Asi to trva aj dlhsie alebo sa mylim?
som z BA

lahhel
autor
1. máj 2009

Ja som akurat pozerala cestu cez Hodonin a Hustopeče a vypisalo mi to menej km ako cez dialnicu, tak neviem, ci sa to nepomylilo..ale neviem v akom stave su cesty cez dediny, ale aj keby boli nejake vymoly, urcite by to tak nenatriasalo ako ta dialnica..no pre mna to bolo hrozne, normalne ma bolelo brucho, takze mi sme sa rozhodli, ze pojdeme mimo dialnicu a ked bude treba, tak pojdeme aj o hodinu skor...

julietka
1. máj 2009

to mas pravdu lahlel, po ET to nebude vadit, ale teraz sa naozaj bojim aby nepraskli 😅
pozrieme to, vyskusame a dam vediet ako to vyzeralo na starej ceste, potom pojdete aj vy 😉

lahhel
autor
1. máj 2009

Si zlata, super, tak uz dopredu dakujem... to privstanie rano o tu hodinku stoji za to, budes sa trapit, papat hormony (hnusne) a nakoniec za nejaku "sprostu" dialnicu by ti nebodaj popraskali vajka, to fakt nestoji za to..potom po ET nech nas poriadne teda vytrasie aby sa embrijko pekne uhniezdilo 🙂 ...

A robi sa aj pri tejto minimalke predlzena kultivacia, nevies? ICSI robia asi automaticky, kedze byva vajok pomenej...

labus
1. máj 2009

Lahhel pri minimálke ked je menej vajíčok ako 4 tak nerobia PK na 3 den je ET

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus ahoj 🙂
Dakujem za info, no skoda, ze nerobia PK, aj to je dobra vec, nie? Ked som bola 2x v BA, tam nerobili PK a embrijka sa velmi slabo vyvijali, a tak to aj dopadlo, v Martine som mala PK a embrijka sa krasne vyvijali, tiez to sice nedopadlo //, ale krasne sa vyvijali..ale problem bude asi u mna, ze ked sa to tam vlozi, embrijko sa prestane vyvijat, neviem cim to je...

julietka
1. máj 2009

no ja mam asi 5 vajok, ale stelcl povedal ze budu vyberat asi len tie dve dominantne takze PK urcite nebude.
a ak preziju tak v pondelok tam cestujeme znova 🙂

julietka
1. máj 2009

lahlel to neznamena ze je hned problem u teba, moznoze boli naozaj nejake geneticky slabsie a je lepsie ked to odide hned na zaciatku

julietka
1. máj 2009

inak ci robit PK alebo nie je diskutabilne. rozpravala som sa o tom nazore s lekarom este tu v Ba a jeho nazor je taky ze niektorym embrijkam sa lepsie dari v tom kultivacnom roztoku a ked ich daju do prirodzeneho prostredia tak nepreziju a naopak niekedy je lepsie ked sa daju co najrychlejsie po odbere spat do prirodzeneho prostredia maternice kde sa mozu dalej vyvijat..takze ja sa nikdy neviem rozhodnut ci PK robit alebo nie, ale v tomto pripade aspon nad tym nemusim rozmyslat kedze je toto minimalka

labus
1. máj 2009

Lahhel mne kamarátka gynekologička vysvetlovala že je to to iste ako ked žena otehotnie prirodzene že vela žien ani nevie že vajíčko sa oplodnilo a boli chvílku tehotne že nie všetky vajíčka a potom embrijka su schopne prežitia len my po IVF to vieme ... a nebojte sa kočky ono vela záleží aj na tých kultivačných roztokoch v ktorých embrijka kultivuju tiež su roznej kvality a v R. maju vynikajuce kultivačne roztoky.
Janettka tak ako ti je moja dnes?dufam že lepšie a áno je to tak vyberaju len tie dostatočne velke folíky tie menšie čo nestihnu dorást nevyberaju aj ja som mala v Januari 4 folíky ale jedno oproti ostatným rástlo závratnou rýchlostou a tak vybrali to jedno a tie ostatne žial nie lebo nedorástli..

lahhel
autor
1. máj 2009

Julietka aj Labus mate pravdu, len mne sa podarilo raz otehotniet prirodzene hned po druhom IVF, ale potratila som v 6tt. Po poslednom IVF som bola tiez tehotne, ale takisto v 6tt to odislo, HCG zacalo potom klesat...tak mam pocit, ze ten 6tt je pre mna osudovy..

labus
1. máj 2009

Lahhel a mala si aj prednison vtedy? V Reprofite zvyknu kočkám čo maju takýto problem pichnut ešte pri ET aj kortikoidy MEDROL a Lahhel neboj lekárom v R. si to povedala tak oni si to ustrážia musíš ale mysliet pozitývne... to je doležite zabudni na to čo bolo... aj ked je to tažke a ver im a aj sebe 😉

lahhel
autor
1. máj 2009

Labus, nebrala som ani prednison ani anopyrin, tak dufam, ze teraz mi pomozu...Machacovi som to povedala, tak vie o tom, tak dufam, ze nieco vymyslia...S tou vierou je to tazke, ved vie sama ake to je, ale este neumrela, takze sa do toho pustime vsetky s plnou vierou 🙂

julietka
1. máj 2009

ahojki labus, dnes je trosku lepsie, takze verim ze zajtra uz to bude ok 🙂
lahlel to je pravda, presne to co pise labus to som aj ja niekde citala ze vela zien potrati kazdy mesiac bez toho aby o to vedeli, ale my zato ze chodime cez asistovanu reporodukciu tak sa samozrejme sledujeme a o vsetkom co v nasom tele prebieha vieme a cakame..
ja mam vzdy nervy na ten 10/12 den po ET zacnem vzdy krvacat a potom to "vypadne". Aj preto mi dala teraz hematologicka preventivne tie injekcie na riedenie krvy, tak uvidime kde je pes zakopany

lahhel
autor
1. máj 2009

Tak mozno bola chyba prave v tej krvi a teraz ked beries injekcie, mohlo by to byt v poriadku...Je to zato hrozne, co vsetko musime zjest, aby sa nam to podarilo - od prednisonu, anopyrinu, samozrejme tych hormonalnych, rozne lieky na krv, odlhliadnuc od tych vitaminov..kazde rano mam na stole nachystanu kopku liekov ako nejaka stara babicka 😀 a niekedy mam pocit, ze sa mi telo previtaminizuje a bude este horsie...ale ked to ma pomoct, tak bez debaty to zjeme 😀

julietka
1. máj 2009

veru lahlel niekedy rozmyslam ako nase telo bude vyzerat o 20 rokov po tychto vetkych hormonoch..a pri kazdom neuspechu si davam otazku ci to vsetko naozaj za to stoji si takto nicit zdravie..ale urcite to za to stoji, pretoze ina cesta nie je..aspon v nasom pripade nie.
idem si trosku polezkat, boli ma hlava este, tak sa zatial majte babenky 🙂 hlavne si uzite dnesny pekny slnenecny majovy dnik 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre